שאלה של הדיוט - איך מועברת תמונה ב Live מהרחפן לאיפון

רחפנים, Droneים ושאר אביזרים לצילום (ולא רק....) מהאויר....

מנהל: מנהלי צילום

שלח תגובה
Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
הודעות: 7354
הצטרף: מרץ 2006
מיקום: נס-ציונה
נתן תודות: 354 פעמים
קיבל תודות: 308 פעמים

שאלה של הדיוט - איך מועברת תמונה ב Live מהרחפן לאיפון

לינק להודעה #1 

אני רואה ( בדר"כ ב youtube ) אנשים שמטיסים רחפנים למרחקים לא קטנים נגיד 2-3 קילומטריפ ומקבלים תוך כדיי תמונת וידאו ב Live.
האם מישהו יכול להסביר בצורה פשוטה איך כמות כזו של נתונים ( לפעמים וידאו ב 4K ) עוברת מרחק כזה בלי בעיה ?

ליאור
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
הודעות: 70187
הצטרף: נובמבר 2004
מיקום: מודיעין, ישראל
נתן תודות: 501 פעמים
קיבל תודות: 3868 פעמים

לינק להודעה #2 

זה לא עובד ככה.

בין הרחפן לשלט יש נתונים רבים שעוברים - כולל טלמטריה, הזהרות והוידאו. במידה ואתה מספיק קרוב, אתה מקבל 720P, ובמקרה הרע אתה מקבל SD. המערכת לרוב משתמשת בתדרי 2.4 בכדי להעביר את הוידאו, כאשר לעיתים זה בטכנולוגיית RF (יש כמה תקנים, כולל שידור אנלוגי, שידור lightbridge ועוד) או WIFI (ה-Mavic air וה-Spark משתמשים בשיטה זו). לרוב הכיווץ בסיסי בכדי לייצר latency נמוך (אחרת יהיה פער גדול בין מה שאתה רוצה לצלם לבין איפה שאתה נמצא בכל זמן נתון).

כמובן שזה לא מאוד מפורט אבל זה מספיק בשביל שהמטיס יבין איפה הוא ומה הוא מצלם. לרוב זה גם הסיבה לטעויות רבות של המטיס. רק אתמול נפגשתי עם מטיס שפספס חוט חשמל שפשוט לא ניתן היה להבחין בו על מסך הסלולר שהוא הטיס איתו. אני פספסתי עמוד תאורה עם ה-P3P שלי לפני כמה שנים (לא שמתי לב שהוא גבוה מהשאר ופשוט התרסקתי עליו).

את התוכן ב-4K הרחפן מקליט על כרטיס הזיכרון שלו. אתה פשוט מוריד את הוידאו אחרי שאתה מנחית אותו. יש גם אפשרות למשוך את הודיאו באופן אלחוטי דרך החיבור בינך לבין הרחפן אבל זה עלול לקחת זמן ונדיר שאתה צריך לעשות דבר כזה. דוגמא אחת היא שהרחפן התרסק או נמצא במקום שאין לך גישה אליו ואתה בכ"ז רוצה להוריד את הקובץ האיכותי ממנו... בהנחה שהוא עדיין שמיש ויש אליו חיבור, זה טכנית אפשרי.

לכן מאוד חשוב שלרחפן יהיה עצמאי מאוד וידע לעצור או להתמודד עם הפתעות שהמטיס לאו דווקא רואה. זה גם הסיבה שמטיסים מקצועיים יעדיפו אייפד או לפחות אייפד מיני שיאפשרו להבחין בפרטים קטנים כמו חוטי חשמל. עוד דבר שעוזר הוא אינדיקטורי מרחק ופוקוס קדמיים. טסתי פעם ביקנעם ולמזלי היה לי הדגש על פוקוס (זה מסמן באדום קוי מתאר בפוקוס) וזה תפס לי חוטי חשמל שהגיעו משום מקום ולא הייתי רואה אותם לבד.

שלח תגובה

חזור אל “רחפנים - Drones”