רסיבר קולנוע ביתי או סטריאו ?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
JeckBaz (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

רסיבר קולנוע ביתי או סטריאו ?

נושא שלא נקרא #1 

אהלן. אשמח ליעוץ...
אני רוצה לרכוש מערכת שמע בתקציב של כ 10,000k. לחדר של 14 מ"ר.
אני מאוד אוהב מוזיקה וכאן גם הדגש, למרות שרצה להנות מהמערכת גם לצפייה בסרטים נפליקס משחקים בסוני 5 וכו.. יש לי אוזן טובה ודי פרפקציוניסט בהאזנה למוזיקה, השאלה אם יש חיה כזאת בתקציב המדובר ? והאם קיים רסיבר רב ערוצי שיכול גם לתפקד כמגבר סטריאו. למרות שיש לי אוזן טובה למוזיקה אני קצת אאוט בכל המונחים שמשתמשים בהם היום. אשמח ליעוץ והכוונה בשפה פשוטה . אגב אפשר קצת למתוח התקציב . דבר נוסף אני מעוניין ברמקולים מדפיים. תודה.

עופרפולק
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 21 פעמים
קיבל תודות: 403 פעמים

Re: רסיבר קולנוע ביתי או סטריאו ?

נושא שלא נקרא #2 

המגברים של מרנץ יש להם ביקורת טובה גם למוזיקה וגם לסרטים . יש כמה דגמים אבל זה אתה תבדוק . רמקולים מדפיים הייתי מציע לך את הפוקל את כול הסט שלהם . אבל שוב יש מיליון ואחד דגמים וחברות תפוס חנות אההההה רגע לך תשמע את המדפיים של svs גם סט ברמה גבוהה
Sony 1040
Monitor mass

יהלי ב
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: יהלי בר
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 141 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

שום רסיבר קולנוע לא ישתווה לרסיבר סטריאו באותו המחיר עבור האזנה למוסיקה בסטריאו. רסיברי דנון נמדדים מעולה ואף טוב יותר ממגברי סטריאו יקרים מאד, אבל למרבה הצער הם לא נשמעים טוב במוסיקה. מרץ וימהה נמדדים דיי גרוע אבל בעלי צליל חם יותר ויותר מתאימים למוסיקה. ככל הנראה, האוזן שלו מעדיפה צליל עם יותר עיוותים הרמוניים, כי זה מזכיר צליל אנלוגי ישן וחם. רסיבר קולנוע שנשמע מעולה במוסיקה, זה אנטם, אבל הוא מאד יקר ומאד "יבש" מבחינת פיצ'רים, גם הבסיסייים ביותר. הוא נועד רק להאזנה לצלילים ולא לנוחות שימוש (אין בו למשל נגן מדיה מהרשת). אכן, רסיבר מתקדם של מרנץ ישמע לא רע במוסיקה וגם יאפשר לך להינות ממוסיקה רב ערוצית, כמו אפל מיוזיק שתומכים באטמוס. לי יש סט רמקולי של פוקאל מסדרה ARIA שהם הפשרה הכי טובה למוסיקה וסרטים.

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

להכניס בתקציב כזה גם 5.1 וגם סטראו מאוד משובח זה קצת קשה אבל ניתן להרכיב מערכת טובה מאוד עם עתיד ורוד.
היתי רוכש רסיבר עם פרה כדי לחבר לו בעתיד אולי מגבר סטראו ,רסיברים של מרנץ עם רמקולים נצילים יכולים לתת תוצאות טובות מאוד בסטראו וגם לעבוד מצויין בקולנוע.
מוסיקה אפשר לשמוע גם ב5.1 ורבים מאוד אוהבים אז לא לשלול ,שמעתי את הדנון 4500 בסטראו בהחלט לא מרשים אבל מוסיקה 5.1 נשמע טוב מאוד והכניסה את כולם לאווירה ,בקולנוע זה מכשיר טוב מאוד.
אין צורך לקפוץ למוצרים מאוד יקרים כמו אנטם וכו, שישתו לך את כל התקציב ,הסטראו באנטם רחוק מלהיות טוב למרות שבקולנוע גם הפרוססורים וגם הרסיברים שלהם עושים עבודה טובה.
יתכן שב5 רמקולים לא גדולים וסאב טוב תקבל גם קולנוע וגם מוסיקה שמאוד תספק אותך

JeckBaz (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

תודה על ההמלצות והמידע.
החלטתי למתוח קצת את התקציב, ל כ 14k ולהשקיע כרגע ברסיבר איכותי יותר (ועדיין לא סגור איזה...), כמובן עם זוג מדפיים ואולי סאב ומהמשך הוסיף סנטר ואחוריים. אשמח להמלצות נוסופות .

JeckBaz (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

עשיתי קצת בירורים וכרגע בדרך להאזין למרנץ ואנטם... מאוד אהבתי את הסאוונד של פוקל . הייתי שמח לקצת הרחבה לגבי הרסיברים של אטנם, למה הכוונה בחוסר פיצירים ונוחןת השימוש ?

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

לדעתי אנטם ישתה לך את כל התקציב ,כאשר מדובר בסטראו בדרך כלל המרנץ ישמע טוב יותר מהאנטם ,האנטם טוב בקולנוע ושם היכולות שלו באות לידי ביטוי. לפוקל יש רמקולים טובים ושילוב עם מגברי ימאה גם הפשוטים ביותר זה שילוב טוב.
לדעתי תתכוון ל - מרנץ/ימאה .
בנושא רמקולים תבדוק משומשים כי יש ציוד חלום במחירים טובים.

JeckBaz (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

תודה . אעשה קצת עבודה ואעדכן

JeckBaz (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

היום התחדשתי RS7015 , מדפיים של Dynaudio מסדרת Evoke , סנטר Emit 20 וסאב של Jl audio 10 800 W . בהמשך הוסיף אחוריים ואטמוס.
תודה על העזרה.

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

תתחדש...
בלי תמונות.... לא מאמינים :)
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

JeckBaz (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

31/07/2022 20:46  
Mad כתב:
תתחדש...
בלי תמונות.... לא מאמינים :)
[/quo

אמור לקבל מחר ...כשהתקין אשלח תמונות בשמחה
...

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #12 

ציוד מרשים,תתחדש

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

24/07/2022 8:34  
JeckBaz כתב:

החלטתי למתוח קצת את התקציב, ל כ 14k ולהשקיע כרגע ברסיבר איכותי יותר
...
אני עם רסיבר עתיק של ימהה (סדרה 7 ) , האזנה לסטריאו במצב של Pure Direct

נותנת תוצאות טובות מאוד , לפי האוזן שלי כמובן .

לעניות דעתי לא צריך להוציא סכומים מטורפים כדי לקבל את האיכויות האלה

שכל אחד יפעל לפי ראות עיניו וכיסו .

יהלי ב
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: יהלי בר
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 141 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

מה גרם לך לחשוב ש SR7015 ישמע טוב במוסיקה? קראת את הביקורות עליו באתר ASR? הרסיבר נמדד גרוע יותר מפטיפון בינוני:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.16462/

גם נשמע לי תמוה שהצלחת למצוא אחד, כי כרגע אין מרנצים בארץ בגלל מחסור בציפי DAC של AKM. אם אכן רכשת, ממליץ שתחזיר ותחליף בדנון:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... ted.14493/

שים לב לפער של 22 דציבל ביחס אות לרעש וזה רק ברמת ה פרה. גם ההגברה בדנון טובה מזו של מרנץ, למרות שזו אותה החברה. המרנץ נועד למי שמחפש ציוד חדיש שישמע כמו ציוד אנלוגי ישן, אז הם פשוט התרשלו בהנדסה בכדי להוסיף עיוותים הרמונים שבעוצמה נמוכה אולי ינתו אפקט של חום, אבל בעוצמה גבוה יגרמו להתעייפות של האוזן...

JeckBaz (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #15 

03/08/2022 14:01  
יהלי ב כתב:
מה גרם לך לחשוב ש SR7015 ישמע טוב במוסיקה? קראת את הביקורות עליו באתר ASR? הרסיבר נמדד גרוע יותר מפטיפון בינוני:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.16462/

גם נשמע לי תמוה שהצלחת למצוא אחד, כי כרגע אין מרנצים בארץ בגלל מחסור בציפי DAC של AKM. אם אכן רכשת, ממליץ שתחזיר ותחליף בדנון:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... ted.14493/

שים לב לפער של 22 דציבל ביחס אות לרעש וזה רק ברמת ה פרה. גם ההגברה בדנון טובה מזו של מרנץ, למרות שזו אותה החברה. המרנץ נועד למי שמחפש ציוד חדיש שישמע כמו ציוד אנלוגי ישן, אז הם פשוט התרשלו בהנדסה בכדי להוסיף עיוותים הרמונים שבעוצמה נמוכה אולי ינתו אפקט של חום, אבל בעוצמה גבוה יגרמו להתעייפות של האוזן...
...
תודה . לאחר של כחודש של ההאזנות וקריאת ביקורות וחוות דעת , הבנתי שאין ביקורות גורפות לכאן או לכאן, לכולם היו החסרונות והיתרונות, על דנון (ברמת התקציב שלי) קראתי ושמעתי מכמה חברה בתחום, שקצת מאכזב בסטריאו והיו כמוך שאמרו שלא.... בסופו של דבר, רכשתי הרסיבר במחיר מעולה, האזנתי לו, עם הרמקולים והסאב שרכשתי, גם עם חיבור לסוני 5 , המחיר שקבלתי לתקציב שלי סיפק אותי.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”