פוסט פירגון - גם אני התחדשתי בסאב של PSA

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
wegabi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 101 פעמים
קיבל תודות: 96 פעמים

פוסט פירגון - גם אני התחדשתי בסאב של PSA

נושא שלא נקרא #1 

התחדשתי בסאב PSA – וזה היה השדרוג הכי משמעותי שעשיתי

הי, רציתי לשתף את חוויית השדרוג האחרונה שלי:
כמו שקורה לי אחת לאיזה זמן, לפני כחודשיים התחלתי להשתעשע ברעיון של שדרוג הסטאפ של הקולנוע הביתי.
המחשבה הראשונה היתה לשדרג את הרסיבר (Marantz SR7010) לאחד הדגמים החדשים (Anthem, Arcam, Denon) ולהנות ממערכת כיול קצת יותר מתקדמת מהאודיסי.
כשהבנתי שיש עוד גל של השקות רסיברים מתוכננות לחודשים הקרובים, החלטתי לטפל ברכיב הבא בתור – הסאבוופר.
עד היום הייתי בעלים גאה ומרוצה של SVS, במקרה שלי PB NSD12, סאב 12" עם תיבה פתוחה והרבה פאנץ'.
המחשבה הראשונה היתה שדרוג מינורי, לדגם קצת יותר חזק מאותה משפחה.
משם התחיל מסע בחינות והאזנות שכלל גם סאבים פתוחים וגם סגורים, כולל סאב הדגל של החברה, PB16.
השיפור של דגם ה-16" היה אמנם משמעותי לעומת הסאב הישן שלי, אבל לא משהו שהפיל לי את הלסת, לא משהו שמצדיק את ההשקעה הכספית הניכרת.

החלטתי לא להתפשר, כי רציתי לשם שינוי לשדרג ולנוח, להגיע לתחנה הסופית. לא עוד שיטוטים והחלפות כל שנתיים-שלוש, אלא רכיב שאוכל לחיות איתו בהרמוניה שנים ארוכות, בלי פשרות.
מאחר וסאבים זה לא תחום שאני בקיא בו במיוחד (הכרתי את SVS, JL, REL ועוד חברה או שתיים) פניתי לקצת חפירות ב-AVS וקצת שיטוטים בפורומים הישראלים, ונתקלתי במותג PSA שלא הכרתי קודם.
אחרי שקראתי סקירה מחמיאה, החלטתי לבדוק את הדברים קצת יותר לעומק, והרמתי טלפון ליובל אבל, היבואן של המותג ארצה.
יובל התגלה כאדם מקסים, מקצוען וענייני מהשנייה הראשונה, דיבר ישר ובגובה העיניים, אז קבענו האזנת מבחן אצלו בבית.
הגעתי בלי לדעת למה לצפות, וקיבלתי חוויה מטלטלת.
בסלון שלו, שלא מטופל אקוסטית, יצא לי לחוות באס מסוג שלא הכרתי בסביבה ביתית לפני כן.
לא מדובר רק על העוצמה, אלא על כל החוויה, תחושה מהסוג שמקבלים רק באולם קולנוע משובח. כל ירייה מורגשת, כל פיצוץ מורגש בבטן, לא רק באוזניים.
שמעתי שם שני סאבים, ה-V18 IPAL ואת אחיו הגדול, ה-TV18IPAL.
שניהם היו קצת מחוץ לתקציב שהגדרתי לעצמי, אבל עם קצת עזרה הכוכבים הסתדרו לי, וכמה ימים אחר כך יובל התייצב אצלי בחניה עם ה-TV18 IPAL החדש שלי. בכוחות משותפים הצבנו אותו במקומו, בלי לכייל ובלי כלום. יובל שלח אותי להתרגל למפלץ כמה ימים, והבטיח לבוא לכייל בקרוב.
אחרי כמה ימים, כשהצלחנו לפנות זמן ולתאם, יובל התייצב אצלי בשישי בבוקר עם חיוך והמון סבלנות.
במשך קרוב ל-4 שעות הוא שיחק עם הפרמטרים השונים, ההגדרות של הרסיבר, עוצמות, מרחקים, קרוסאובר והשד יודע מה. באותה הזדמנות כל ההגדרות אצלי עברו כיול, ופתאום האטמוס עובד כמו שצריך, מרגישים את מימד הגובה, הכל מרגיש הרבה יותר נכון ועוטף.

אחרי שסיימנו את תהליך הכיול התיישבתי לראשונה לצפות בסרט ממקור איכותי (Mad Max Fury Road ב-BD RIP) ואם לסכם את החווייה במשפט אחד: נפלה לי הלסת. זה ללא ספק השיפור הכי דרמטי שקיבלתי במערכת כתוצאה מהחלפה של רכיב בודד.
השינוי היה כל כך משמעותי וכל כך מורגש, שלא יכולתי להישאר אדיש.
כל סרט וכל פרק קיבלו פתאום עוד מימד – כל התחום התחתון התגלה לי לראשונה, בצורה שלא מזכירה אפילו את הסאב הקודם, אפילו לא קרוב.
הדבר הכי בולט בשימוש בסאב כל כך עוצמתי הוא היעדר המאמץ. רגע אחד הסאב לא קיים ולא מורגש, ושנייה אחר כך אתה מרגיש שהשמיים ממטירים עליך תופת במטחים קצובים.
ההבדל בתחושה הוא דרמטי, ומייצר את הדבר הכי קרוב לחווייה קולנועית שיצא לי לחוות מחוץ לאולם IMAX.
מעל הכל, יובל התגלה כאיש מקסים מזן נדיר. נעים, ידען, סבלני וסובלני, הגון ומעל הכל – מרגישים שהוא עושה את מה שהוא עושה מתוך אהבה אמיתית, ולא כדי לצאת ידי חובה.

בשורה התחתונה, מאז אני מסתובב כבר כמה שבועות עם חיוך דבילי מרוח על הפרצוף, מתלהב כמו ילד בחנות ממתקים, ויכול כבר היום לסכם שזו אחת מחוויות הקניה הכי טובות שהיו לי, וכמה חבל שלא עשיתי את זה כבר מזמן.
הפתרון שבחרתי עבורי לא יתאים לכל סלון (בכל זאת, להכניס "כספת" במשקל 65 ק"ג לסלון מצוי לא בהכרח יעבור חלק), אבל למי שיש את המקום, אני ממליץ בחום לנסות.
3.jpeg

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 899 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

Re: פוסט פירגון - גם אני התחדשתי בסאב של PSA

נושא שלא נקרא #2 

תודה על שיתוף החוויה, סב מעולה, תתחדש ותהנה מלא, נהנתי לקרוא את סיפור ההתחדשות שלך, הלוואי והיה לי "אישור" לסב כזה, ממש התחברתי אליו. זכית להכיר חברה מעולה, הפורט של הסב לכיון הריצפה, הקונפיגרציה הזאת נשמעת מעולה, לשמוע ולהתאהב כל יום מחדש
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

mrzo
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

תתחדש וחג כשר ושמח לך ולבני משפחתך ולכל עם ישראל
נערך לאחרונה על ידי mrzo ב 10/04/2022 19:27, נערך פעם 1 בסך הכל.

masteraudio
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 169 פעמים
קיבל תודות: 194 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תתחדש ותהנה המון מהסאב והמון שעות האזנה של LFE משובח.
TRINNOV ALT-16
SVS ULTRA CENTER
SONUS-FABER VENERE 2.5
SVS PRIME ELEVATION
SVS PB-16
YAMAHA MX-A5000

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

תתחדש ותהנה, אני בטוח שיש ממה.
כן יירבו בעלי מקצוע עם סחורה טובה וגם בעלי תודעת שירות.
חג שמח
L/C/R-Focal Aria 926+CC900
: Arendal
SRND-1723S
SUB-ARENDAL 17232S
Height-1961
Anthem MRX-1140

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

תהנה הרבה, נראה סאב מעולה, תתחדש.

מה שאר רכיבי הסט ? רמקולים/מקרן וכו' .

הערה קטנה, הסנטר לא יושב ממש במרכז.. תיקון ימינה והגבהה עד תחתית המסך יכולים לשפר את התוצאה.

חג שמח 🙂

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

תתחדש ותהנה אין על ה 18 האלו .
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

wegabi (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 101 פעמים
קיבל תודות: 96 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

10/04/2022 20:31  
mulder כתב:
תהנה הרבה, נראה סאב מעולה, תתחדש.

מה שאר רכיבי הסט ? רמקולים/מקרן וכו' .

הערה קטנה, הסנטר לא יושב ממש במרכז.. תיקון ימינה והגבהה עד תחתית המסך יכולים לשפר את התוצאה.

חג שמח 🙂
...
תודה על ההערות, אתה צודק לגמרי.
כל המרתף עדיין בשלבי תזוזה ומשחק עם מיקומים, המיקום המקורי של הסאב היה מימין ליד הדלת.
בעצת יובל הוא הועבר דווקא לפינה, ועם הבידוד שעיביתי ההצבה שם התגלתה מוצלחת ממש.
ההעברה של הסאב הצריכה קצת שינויים, ואני עדיין משחק עם המיקומים. מאז הסנטר כבר חזר למרכז, וקיבל זווית מעלה.

לגבי הציוד, אז ככה:
מקורות:
PS5
Nvidia shield pro (סטרימינג + NAS)
Mac mini (פתרון זמני לאודיו בלבד)

פענוח והגברה:
רסיבר: Marantz SR7010 , בק"ב בתצורת 7.1.4
מגבר סטריאו: (ופאוור לקדמיים בק"ב): Leema Tucana
דאק: Audio GD Master 11 (כרגע דאק ומגבר אוזניות בלבד, יכול לשמש גם כפרה)

רמקולים:
קדמיים - Acoustic Zen Adagio
סנטר - ATC C3C
סאב - PSA TV18 IPAL
סראונד - רביעיית בי פולאריים גנרית (קליפש ועוד משהו)
אטמוס - רביעיית מורלים שקועים

מקרן:
Epson 5040 (9300)
מסך 120" Silver ticket

amnon42
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 14 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

תתחדש והרבה הנאה מהסאב .ואכן יובל אדם מיוחד במינו .יצא לנו להיפגש למטרת רכישת סאב psa בנוסף לסאבים שלי,ולאחר שעשה כמה כיוונים במערכת הוא אמר לי שאין לי צורך בסאב נוסף.וזה גרם לי לחשוב מי האדם המקסים הזה שלא מנסה למכור מוצר שלו כשאין צורך. בשידרוג הבא בטוח שהפנה אליו לרכישת סאב. ישר כח.

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

היה ממש כיף לקרוא את הפוסט שלך.
תתחדש ותהנה 👍

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”