התייעצות: מיקום שידת מערכת+TV וטיפים לתכנון בבית חדש

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
shaby (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 299 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

Re: התייעצות: מיקום שידת מערכת+TV וטיפים לתכנון בבית חדש

נושא שלא נקרא #16 

תגובה ל: @karpe
מזנון: אכן גם אני הזמנתי את הנוכחי מנגר costume made.
אך כפי שכתב @GalZohar כנראה שלא יהיה לה מקום בבית הבא.

ארשום הכל בקובץ דרייב על מנת שיהיה לי את המידע כשזה יהיה רלוונטי.

הרעיון של הגב שקוע כפול פשוט פנטסטי!
ניתן בכלל לגרור שידה כבדה מבלי שהרגליים ישברו?

לגבי כמות המשקעים: זה לא מסוכן לחבר כל-כך הרבה מכשירים למפתחים?
האמת שכיום אני משתמש המפצלים.
קצת מפחיד כי יכולים להתחמם.

תגובה ל- GalZohar@

אכן החוק (המיושן) מחייב את הקבלן להתקין נקודות טלפון...כלכך שנת 1995.
אז אם אחליט שמיקום השידה יהיה בקיר הרחב אבקש להזיזן לשם. אם יסכים.
אין לי ספק שהמפרט כולל את כל נקודות התקשורת והטלוויזיה...זה סטנדרט.
למעשה זה רק נקודת טלפון שיהיה ניתן להשתמש בתעלה למשהו אחר.
אני מניח שלנקודת הטלוויזיה אזדקק.... לטלוויזיה (:

מצלמת אבטחה: אני רק חושב על אוסף התקליטים שלי.
לא בטוח שעבור זה יש היגיון לכך.
גנב לא יודע שהם שווים משהו וזה ים זמן להעמיס אותם.

סאב: אכן ארצה שתהיה לי האופציה לסאב שני.
רק שאני לא יודע איך בדיוק ניתן לעשות נקודה אם הספה לא קרובה לקיר.

נקודות חשמל וכבל rca(גם תחת הרצפה) מתחת לספה ואולי גם ליד:
גם כאן איני יודע אם יסכים הקבלן לעשות נקודות חשמל מתחת לרצפה.
למרות שזה נראה לי ממש פשוט...למתוח כבל בתעלה ירוקה תחת הרצפה ולרצף.
נשמע משהו שהקבלן ישמח לדפוק קופון.
אצטרך לחשוב טוב טוב ולקבוע מיקום ספה שלא ישתנה ever.

@GalZohar
העמדה + סימטריה של הרמקולים:
יש לדעתכם עוד אופציה חוץ מהעמדת הספה עם הגב למרפסת? בפן של הנאה מחוויית סטריאו וקולנוע ביתי.
כמי ששומע יומיום תקליטים וגם רואה טלוויזיה זה אישיו מאד חשוב.
ספה/כורסא עם ריקליינר(לרגליים...) לא רלוונטית.
העיצוב חשוב לי מאד ולא נתקלתי מעולם הספה/כורסא עם ריקליינר שהיא גם בטעמי העיצובי.

אחסון: אני גר כיום ב-47 מ"ר וחייב איחסון.
בטח ובטח שיש לי לא מעט ציוד.
אז הייתי חייב להוסיף מגירות השידה בסלון של המערכת.
בבית החדש זה יהיה אחרת. יהיה עוד חדר.

אכן הסימטריה של 5 הרמקולים עשויה לגרום לעיצוב "מוזר" בו הסלון יחצוץ בין המטבח לפינת האוכל.
למרות שיש לי כיום פינת אוכל מדהימה ביופיה,
בפועל היא עוד מדף.
יש מצב שאצטרך לעבור לשולחן ל-4 סועדים מלבני וקומפקטי מהרגיל. אני כמעט ולא מארח וכשזה קורה זה מקסימום 5 אנשים.
אולי להתפשר על שולחן בר וכשאארח נשב גם בסלון.

להערכתך איזה גודל ספה מקסימלי יתאים לחלל?

נגיד ויהיה שולחן בר ל-3 אנשים על הקיר הארוך, לצד המטבח.
האם זה פותר את הבעיה שעשויה להיות עם סימטרית הרמקולים?

ילדים קטנים - אין.
סטנדים רצפתיים לאחוריים - מעדיף שלא.

תודה גדולה חברים...
מסוקרן לקרוא תגובותיכם.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

היום השירותי טלויזיה הכי משתלמים הם בסטרימינג ואז צריך רק נקודת רשת, ונקודת הטלויזיה מיותרת אם אתה לא עושה hot/yes.

לא נראה לי שצריכה להיותב בעיה לעשות נקודת חשמל ועם תעלה לכבילה ברצפה, זה בעקרון מכוער, אבל אם זה מתחת לספה אז לא רואים. טוב גם אם רוצים ריקליינר בספה, אולי לא רלוונטי היום אבל לך תדע איזה ספה תרצה בעוד כמה שנים, ושוב זה גם מאפשר להוציא משם תשתית לסאב קרוב לספה אם במקרה הוא נשמע שם טוב. ומיקום הספה יכול לזוז קצת אם אתה ממקם את הנקודה בדיוק על האמצע המתוכנן, יהיה לך קצת חופש לתיקונים ככה שהנקודה עדיין תהיה מתחת לספה. בכל מקרה לסגור את הנקודה הזו עם מרצפת חדשה אח"כ (תשמור את הספיירים!) זה הרבה יותר קל מאשר לשבור את הרצפה ולהעביר צינורות שלא נמצאים.
סאב שני לא בהכרח יהיה ליד הספה. זה פשוט עוד מיקום שכדאי לנסות ויש הרבה מומחים שממליצים על לנסות משהו בכיוון.

העמדת המערכת בכל מקום אחר לדעתי יהיה פשרה מאד גדולה אל האיכות, כי המערכת תהיה מאד לא סימטרית וקרובה מדי לקיר באחד הצדדים, אם בכלל תוכל להכניס את כל הציוד בהצבה תקנית. גם עם הגב למרפסת תצטרך להתפשר קצת על סימטריה כדי שיהיה מקום לפינת האוכל, אבל זה נראה לי הרע במיעוטו.

בשביל לארח בסלון צריך שולחן סלון ועדיף בלי שטיח. לגבי שטיח מבחינה אקוסטית לא בטוח אם יועיל לך או לא, אבל שולחן זה בטוח מפריע ועדיף בלי. וגם אם אתה שם הדום לרגליים ומתמקם במרחק צפייה של 3 מ' (טוב ל-85") או קרוב יותר, כבר לא נשאר הרבה מקום לשולחן, במיוחד אם אתה גם ממקם את הרמקולים במיקום אידאלי שכנראה לא יהיה צמוד לקיר.

לגבי אחסון באופן שבו מתכננים בתים היום הסלון זה איפה שנמצאים כמעט כל הזמן, אז כדאי להעביר את האחסון כמה שיותר לחדרים. מן הסתם זה יהיה יותר ריאלי מאשר בדירה של 47 מ"ר שבה גם הסלון והמטבח הופכים למחסנים...

אם תצמיד את השולחן לקיר ותסתפק במעט מאד מושבים שם אז יש מצב שתוכל גם למקם את הסלון בדיוק באמצע ולא להזיז אותו הצידה. לא הייתי ממקם את פינת האוכל בצד השני, גם שם זה ידרוש ממך להזיז את הסלון מהאמצע (לכיוון המטבח במקום לכיוון הדלת) בנוסף לזה שזה יהיה לא נוח. תצטרך לעשות חשבון ולראות בדיוק כמה נכנס כשאתה משאיר מספיק מקום גם לכיסאות ומעברים.

סטנדים לסראונדים זה אכן מפגע בעייתי בסלון אפילו אם אין ילדים, אבל מבחינת קולנוע זה אידאלי. תעשה את השיקולים שלך ותראה כמה אתה צריך להתפשר בשביל לתלות אותם (תלוי גם במיקום שתבחר לספה). אני עם ילדים וגם אם לא הייתי כנראה שלא הייתי עושה, אבל כל אחד ומה שמתאים לו.

ספה לרוב לדעתי לוקחים 3 מושבים (תיזהר מספות "3" עם 2 מושבים רחבים, זה לא יהיה נוח לשבת באמצע אפילו שבחנות יטענו שכן, ואתה תרצה לשבת באמצע כשאתה צופה לבד). זה יוצא סביב 2.2-2.4 מ' רוחב. ל-4 מושבים זה כבר 2.8 שכנראה לא יכנס לך אם לא תזיז תרחיק את המערכת עוד, מעבר למה שצריך בשביל פינת האוכל. אצלי לקחתי ספה של 4 כי אחרי הרחקה של המערכת מהויטרינה (שנמצאת אצלי בצד), נשאר לי מקום בצד ימין. המושב הימני בספה פחות רלוונטי לצפיה ויותר כדי שיהיה עוד מושב בסלון ולא יהיה רווח גדול מדי בין הספה לויטרינה (ככה שהמושב השני בספה ממורכז מול המסך).

shaby (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #18 

אני לא צרכן טלוויזיה כבד, אך אני מניח שאת התכנים ככולם ניתן לשאוב מ-נטפליקס או אתר סדרות ?
ככה אפשר להסתפק בעידן פלוס.

נק' חשמל + כבל לסאב תחת הרצפה ליד הספה:
זה בהחלט רעיון מעולה לחובב רב-ערוצי כמותי.

שוב, החשש היחידי שלי הוא סטייה של 1-2 מטר במיקום הספה והלך עלי.
אלא אם אין כל-כך אופציה אחרת. ונראה לי שאין תמימות דעת שאין אופציה אחרת.
ואין מצב שאשתמש בסטנדים מאחור. מצידי לתלות מהתקרה.

לדעתכם:
באיזה מרחק מקיר הטלוויזיה לקבוע את הספה בהתחשב שגודל הטלוויזיה לא יהיה מעבר ל-65" (גודל שמתאים לטווח 2 מטר עד 4 מטר)

ואין ספק שהתשתית לסאב תאפשר גמישות מירבית למיקום הסאב וזה נהדר.

אני מתרשם כי מיקום שידת המערכת וכתלות מיקום הסלון בכלל לא מאפשר מיקום אחר מלבד השידה בקיר הארוך מול המרפסת.
נכון?

הפשרה מבחינה תכנון פנים לא גדולה מידי?
כאן אני שם בצד את עניין המערכת.

בכל מקרה, באופן ההצבה הזה פינת אוכל קטנה תוכל להיות ממוקמת בקצה המטבח על הקיר הארוך (6 מטר) במרחק של איזה 2 מטר מהשידה?

ואתה צודק ביותר לגבי מה שציינת לגבי הצמדת השולחן אוכל לקיר ליד הסלון עם הסתפקות בגג 4 מושבים.
אפילו כסאות בר.
אז המקום שהשולחן וכיסאות יהיה נגיד ברוחב 1.70 מ'?
נשמע שזה משאיר מספיק מקום לשולחן ובמרחק סביר משם השיגה עם המערכת.

שולחן סלון:
איך ניתן בלי??
נראה לי שזה כבר משהו שאי אפשר להתפשר עליו.
לא חושבים כך?
עם כל הכבוד לסאונד, יש דברים אלמנטרים (;

איחסון , איחסון בסלון:
כיום אני גר בדירה קטנה וחייב איחסון, לכן גם המגירות בשידת המערכת משמשות.
בבית החדש יהיו עוד 13-14 מ''ר אז אוכל להשתמש גם בממ"ד(חדר שינה + ממד).

הרצון והשאיפה בבית החדש זה סלון נטו(בספייס לסלון), בטח ובטח שכיום הסלון שלי 16-17 מר ובבית החדש יהיה מקום קטן יותר (!!).

סטנדים לסראונדים:
שום סיכוי (;
מצידי להתפשר ולתלות אותם מהתקרה ... אני לא יכול להכניס בספייס כה קטן גם סטנדים שגם ימוקמו לצד פתח המרפסת.
>>> כאן תהיה הפשרה.

יש סוג רמקולים סטליטים שמתאימים להיות תלויים גבוה(מניח בפינות הקיר מעל דלת המרפסת) אך עדיין להרגישם בזמן צפייה בסרטים וסדרות?

ספה:
כמה שאתה צודק לגבי תלת של שני מושבים ואי הנוחות לשבת באמצע!
זה מה שיש לי עכשיו.
2.20-2.30 זה מה שיש לי כיום.
הריפוד כבר החל לקבל "ג'ולג'ולים" ואם זה ניתן להסרה אז יש מצב שהיא תמשיך איתי כי אני אוהב אותה.

המון תודה!

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #19 

סטייה של עד 1מ' במיקום הספה זה עוד בסדר אם הספה ברוחב של מעל 2 מ' (שזה ספה די סטנדרטית של 3 מושבים). מעל זה אתה כבר בבעיה, אז צריך לתכנן טוב. כנ"ל למיקום השקעים, גם שם תהיה לך בעיה עם סטייה של מטר ומעלה. עוד משהו לגבי הספה זה שאומנם עיצובית ספות נמוכות זה הטרנד היום, אבל לקולנוע זה ממש לא נוח למי שאוהב ממש לשבת, ולעניין העיצובי של גב גבוה מתרגלים מהר אם בוחרים ספה שהיא לא מכוערת... ראינו גם ספות עם גב ש"עולה ויורד" אבל לדעתי הנסיון להינות מ-2 העולמות ייתן את הרע משני העולמות - גם מכוער,כי בסוף יעלו את הגב כדי לצפות ולא יטרחו להוריד חזרה, ובמצב "פתוח" זה הרבה פחות יפה מספה שנבנתה מראש עם גב גבוה, וגם לא נוח כמו ספה עם גב גבוה.

טלויזיה של 65" זה ממש קטן. 2.3 מ' יהיה שקול ל-3 מ' למסך 85". הבעיה עם מרחק כזה שזה ממש מצמצם את הסלון וממקם את מי שלא יושב באמצע קרוב מאד לאחד הרמקולים. אבל אם לרוב צופים לבד או עם אנשים שפחות איכפת להם מהסאונד, זה לא כזה נורא.

אצלי אין שולחן סלון. יש שטיח ככה שבכל מקרה לא אוכלים/שותים שם. ועם ההדום (גדול שמספיק ל-2 המושבים שאין להם ריקליינר) והקרבה של הספה למסך אין כל כך מקום בכל מקרה.

בגדול זה או למקם את המערכת בדיוק באמצע ולהשאיר מקום לפינת אוכל מאד מינימאלית, או למקם את המערכת קצת יותר בצד כדי שיהיה מקום לפינת אוכל סטנדרטית+.

שום רמקול סראונד לא אמור להיות תלוי בגובה. ככל שתתלה יותר קרוב למיקום התקני (גם בגובה וגם בזווית ובמרחק) ככה תקבל תוצאה יותר טובה. אצלי הם יחסית מאחורה וגבוהים שזה לא אידאלי, אבל עדיין הם בזווית רחבה, לא צמודים לתקרה ולא קרובים מדי לספה, ככה שזה איכשהו יוצא בסדר, ובטח שיותר טוב מכלום (ככל שהם יותר רחוקים הגובה המדוייק פחות קריטי, עניין של זוויות). ובעקרון הטענה זה שעדיף רמקול מדפי עם וופר שיכול לעמוד בעצמות של הקדמיים, שלא יהיה הבדל של שמיים וארץ בין אפקטים מאחורה לאפקטים מקדימה. יש לי SVS Ultra מדפיים מקדימה ו-SVS Prime מדפיים מאחורה ככה שהסאונד מאד דומה, אבל לא ניסיתי משהו אחר לצורך השוואה. תלויים ככה שתחתית מתקן התליה בדיוק מעל גובה ראש בשביל שלא יתקלו בהם (או יותר נכון בימני, כי השמאלי מעל המטבח ככה שלא יתקלו בו בכל מקרה, אבל הוא באותו גובה כמו הימני בשביל סימטריה).
תליה מהתקרה זה מעניין אבל דורש משהו מאד מאד יציב שלא יתנדנד, עיצובית זה לא יותר טוב מסטנדים באותו המיקום, ובטיחותית זה תופס רק אם זה מעל גובה ראש ועדיין איזה מנקה תוכל לדפוק בהם את המגב או המטאטא.

לגבי סאב שני בנוסף לנקודה מתחת לספה, אם מתאפשר הייתי גם מכין אחת על הקיר של דלת הכניסה ועוד אחת על הקיר שבין המרפסת למסדרון. אם בסוף אתה לא ממקם פינת אוכל בפינה שליד המטבח, אז כדאי להכין נקודה לסאב גם שם. יש הרבה טיעונים שאני רואה בעד ונגד למיקום סאב בפינה, בסוף תצטרך לנסות ולראות, לפחות לפי מדידות במספר מיקומים שונים, בפינה דווקא קיבלתי עקומת היענות תדרים הכי שטוחה (יחסית, המקומים האחרים היו יותר גרועים).

shoolman
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

לילה טוב לכולם,

ספה:
הספה הנוכחית 2.30 וגם אם אקנה ספה אחרת היא תוזמן בהתאם לגודל הסלון...2 מ' נשמע אחלה.
אני מנסה לחשוב איך בדיוק לכוון את הקבלן למיקום הספציפי בו ארצה את שיקבע נק' חשמל+תעלה לכבל RCA.
זה מפחיד שעלי לקבוע כבר מראש איפה תמוקם הספה ב-ד-י-ו-ק , כנ"ל השידה על מנת לדעת איפה בדיוק לבקש שימקו את השקעים..

אפרופו: איזו תעלה צריך על מנת שיהיה ניתן להעביר בה כבל RCA (הראש...) ?

טלוויזיה:
האמת שאת המרחקים לקחתי מהתוצאה הראשונה בגוגל.
יש מצב שהיבואנים לא הכי מעודכנים (טבלה באתר יבואן).
85" נשמע מאד גדול.
כיום ל-3 מטרים אני עם טלוויזיית 49 ולמרות שברור לי שמסך גדול זה מאד כיף, עדיין למרחק כזה 49" גם סהכ נוח לי ולא מרגיש שחסר לי.
אכן לרוב טצפה לבד.
אז אני מניח ש-75 תהיה מעל ומעבר. אך זה פרט קטן ופחות חשוב כרגע.

שולחן הסלון:
הנוכחי "נוגר" מעצים ישנים ואני מאד מאד אוהב אותך.
מעבר לכך שהוא מאפשר לי לעבור בכיף מול המחשב הנייד, כיף גם לשים עליו את הרגליים, לשתות...

מיקום המערכת:
שמח שביהרת בצורה מאד ברורה וחדה את שתי האופציות והמשמעות העיצובית.

רמקולים סראונד:
איני יודע איזו דלת מרפסת יש.
אם היא לא בגובה רצפה-תקרה יהיה ניתם פשוט לתלות כ"א בפינה העליונה של הדלת.
אני פשוט לא סובל את המתקנים הגבוהים הללו ממתכת עבור סטליטים(למרו שהאחוריים שלי מדפיים קטנים).
אצטרך לחשוב איפה הפשרה הפחות כואבת.
אני בטוח שיש מתלים ייעודיים לתקרה שמחזיקים היטב את הרמקולים.
עיצובים זה (לדעתי) דווקא עדיף משום שלא יהיו על הרצפה.
יש לי שם חוסר במקום.
אני רוצה מרווח ופחות עומס.

אגב,
הקדמיים שלי: B&W 685 סדרה 3 , סנטר B&W מסדרה זהה\תאומה, אחוריים: פולק אודיו.

סאב:
מקווה שהקבלן לא ישחט לי את הכיס על כל נקודת נוספת.
מצד שני זה ללא ספק שווה זאת.
אם בקשה ל-3 נקודות לא תיענה בחיוב מצד הקבלן,
מהי הנקודה העדיפה:
1. קיר של דלת הכניסה
2. הקיר שבין המרפסת למסדרון
?
וואוו המדידות האלו - מסובך!

פינת אוכל:
אני כל הזמן חושב על זה...יש לי כיום והיא מדהימה ביופיה אך אני יכול לספור על כף יד אחד את כמות הפעמים שישבתי לאכול בה.
צריך שתהיה אך אין ספק שהיא תהיה קומפקטית ביותר - לאיזה 3-4 אנשים.
שלי כיום השולחן עגול. יצירת מופת של נגר מוכשר ביותר, שנראה שלא תתאים לבית החדש.

המון תודה!

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #21 

אנשים שבאים אלי (3 מ' או טיפה פחות מ-85") ברושם הראשוני אומרים שהספה קרובה מדי וזה גדול מדי. אחרי דקה של צפייה בפועל כבר לא תשמע אותם אומרים את זה יותר. וכשאתה גר עם זה בבית זה מפסיק להיראות לך גדול מהר מאד. באופן כללי מכתבות ברשת התרשמתי שכמעט אף אחד לא מתחרט שקנה מסך גדול מדי, אם כי להיפך הרבה מתחרטים.

לשים רגליים יותר נוח על הדום. בסוף תוכל להאזין עם/בלי שולחן ולראות כמה זה באמת משפיע על הסאונד.

75" זה בסדר אם אתה מתכוון לשבת 2.6-2.7 מ' מהמסך.

בד"כ המרפסות זה ויטרינות לכל הגובה, אבל תבדוק עם הקבלן. גם אם היא לא מגיעה עד למעלה, לא בטוח שתרצה להיות חייב לתלות סראונד צמוד לתקרה. אם אתה מצליח עדיף לסדר את זה שהוא יהיה תלוי על קיר בגובה נמוך יותר (או במקום שלא עוברים אנשים או מעל גובה ראש ולא יותר מזה). שוב, אצלי הם מעל גובה ראש ויותר מדי מאחורה וזה סביר אבל מורגש.

לגבי מתלים זה דווקא תחום בעייתי, חיפשתי הרבה ולא מצאתי משהו שנראה באמת טוב ובסוף התפשרתי על הכי פחות גרוע שמצאתי (BT-77). הוא גם לא הכי יציב בעולם - נראה שהפלטה שעליו יושב הרמקול טיפה גמישה, דווקא הזרוע עצמה נראית חזקה מאד. ובנוסף הוא מכריח אותך למקם את הרמקול קרוב מאד לקיר. האפשרות להטות כלפי מטה נחמדה, אם כי לא ניתן להשתמש בזווית המקסימלית כי אז הרמקול כבר לא יושב טוב - הזווית המקסימלית שבה הרמקול יציב היא קצת פחות ממה שהמתקן כביכול מאפשר. מבחינה עיצובית כל עוד זה לא תקוע בתוך הפרצוף של אנשים אז מתרגלים ומפסיקים להתייחס אליהם. אצלי אחד מעל הקצה של המטבח ליד המסדרון ואחד צמוד לקצה הויטרינה למרפסת וזה יחסית לא מציק יותר מדי בעין. מתלים מהתקרה כמעט בטוח שתצטרך לאלתר עם מסגר כדי לקבל משהו סביר.

לגבי נקודות לסאב כנראה שישדדו אותך אז השאלה כמה חשוב לך להיות מסוגל להוציא את המקסימום מהסאב(ים) שלך ומה העלויות (לא נראה לי שיגבילו אותך, רק עניין של מחיר). חוץ ממתחת לספה, הייתי מתעדף מקומות שכנראה לא יכילו ריהוט אחר שיפריע למקם סאב. מקומות נפוצים שממליצים לנסות זה פינות, אמצעי קירות, רבעי קירות (כלומר רבע דרך מפינה אחת לפינה שניה), ובקרבת הספה. יש גם שממליצים לנסות להגביה מהרצפה בתור משחק על מימד נוסף (עיצובית אולי פחות יפה, אבל מבחינת מקום שזה תופס גם ככה אתה לא אמור לשים כלום מעל הסאב).

לגבי פינת אוכל אצלנו יש רק מקום אחד לשבת לאכול וזה פינת האוכל (שצמודה למטבח), אז יושבים בה תמיד. אני מסכים שאם יש יותר ממקום אחד שאפשר לשבת בו לאכול, בפועל באחד מהם כנראה שכמעט ולא תשתמש.

karpe
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 148 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

08/04/2022 14:05  
shaby כתב:

ניתן בכלל לגרור שידה כבדה מבלי שהרגליים ישברו?

לגבי כמות המשקעים: זה לא מסוכן לחבר כל-כך הרבה מכשירים למפתחים?
האמת שכיום אני משתמש המפצלים.
קצת מפחיד כי יכולים להתחמם.

...
לגבי נקודת חשמל מהריצפה, קח בחשבון שזה מגביל אותך מבחינת היכולת לשטוף עם מים, רק סמרטוט רטוב כמו בפרקט.

השידה שלי מאד כבדה ונגררת בלי בעיה, אם הנגר עשה עבודה טובה והבסיס שלה חזק מסנדויץ, ורגליים חזקות מברזל ומחוברות עם ברגים בריאים אין שום בעיה לגרור. כמובן שגם שמים פדים מסיליקון ברגליים.

לגבי מפצלים אין שום בעיה, כי מדובר במכשירים עם הספק נמוך בסה"כ. הכי 'תובעני' זה קונסולת משחקים ורסיבר, שניהם ביחד זה לא יותר מ-500W.
כל השאר זה זניח, עשרות וואטים לכל היותר.

shaby (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #23 

@GalZohar
@karpe

אין מילים אנשים יקרים.
כמה מידע חלקתם איתי!

אני מאד מקווה שאצליח למקם את האחוריים בפשרה הכי פחות "כואבת" ולהצליח עם סוגיית הסאב שנשמעת לי קצת מסובכת מבחינת הגבלה בניקיון. למרות שאפשר להחליט שבנקודה זו עוברים רק עם השואב וסמרטוט לח.

אני כלכך אוהב את השידה הקיימת...שידה מאלון מלא, מסיבית וכבדה.
הורדתי אותה מהקיר – מרוב שהיתה כבדה (להזכירכם שיש גם 2 מגירות עמוסות) החלה להיתלש מהקיר...אך התקנתי בהתקנה פשוטה ללא קושרות רגלי "סיכה" מברזל.
אני בטוח שלא הכי עמיד לגרירות.

שימוש במפצלים: 500 וואט זה לא נחשב "מעמיס מאד"?
יש מפצלים ויש מפצלים מבחינת איכות ובטיחות?
משהו שמומלץ להביא מאמזון אירופה?

תדה!

karpe
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 148 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

500W זה בסדר גמור, עד 800-1000W אין בעיה להעביר במפצל. בכל מקרה תעשה שני שקעים ככה שיהיו לך שני מפצלים כי אחד לא מספיק מבחינת נוחות, ואז בכלל זה ייתחלק ביניהם.
מפצלים רק מהארץ לקנות (בגלל הצורה), כל מפצל של חברה נורמלית ולא משהו מהמקסטוק יהיה בסדר. גם באיקאה יש מפצלים טובים.

shaby (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #25 

אין, אין על פעילותכם בפוסט הזה.
שיניתי לפי המלצותיכם את העמדת הריהוט
המון תודה וחג שמח לכולם

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”