קניית רסיבר חדש!

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Dymatize (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

קניית רסיבר חדש!

נושא שלא נקרא #1 

שלום,
אז אתמול התחדשנו בLG OLED 77 G1 המדהימה, ואיתה כמובן אנחנו צריכים לשדרג את הרסיבר שיתמוך בכל התקנים החדשים.

יש לנו היום בבית רסיבר 7.1 של פיוניר VSX 1025K, בוא נגיד שעבר זמנו.
מחובר ל7 רמקולי תקרה של קליפש, סנטר נוסף של פרדיגם וסאב 12 אינץ׳ של קליפש.
כרגע מתלבטים איזה מגבר כדאי, כמובן שמחייב יציאות HDMI 2.1.
מה הייתם ממליצים?
ראיתי את הX2700H ואת הX3700H שווה את ההוספת מחיר ה3700H?
בנוסף ראיתי שימאהה ופיוניר הוציאו רסיברים חדשים, האם שווה ללכת עליהם?

תודה רבה :)

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

Re: קניית רסיבר חדש!

נושא שלא נקרא #2 

היות ויש לך רמקולים in-ceiling אז אני לא רואה צורך מיוחד בהגברה במקרה שלך. אם יש לך תכנון להוסיף רמקולים היקפיים בגובה האוזניים ואת התקרתיים להשאיר לAtmos אז כמובן תרוויח מכל ערוץ הגברה נוסף. הדבר שאני פחות מבין זה איך אתה מחבר 2 סנטרים במקביל ולמה (הדגש על המיקום של שניהם)?
דבר נוסף שתמיד אפשר להרוויח ממנו ברסיבר ברמה גבוה יותר זה אם מקבלים מערכת כיול משופרת (וכאן נכנסת לתמונה המערכת של DIRAC שתגיע בדגמי אונקיו / פיוניר החדשים)

Dymatize (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

10/09/2021 14:05  
Alon_Solo כתב:
היות ויש לך רמקולים in-ceiling אז אני לא רואה צורך מיוחד בהגברה במקרה שלך. אם יש לך תכנון להוסיף רמקולים היקפיים בגובה האוזניים ואת התקרתיים להשאיר לAtmos אז כמובן תרוויח מכל ערוץ הגברה נוסף. הדבר שאני פחות מבין זה איך אתה מחבר 2 סנטרים במקביל ולמה (הדגש על המיקום של שניהם)?
דבר נוסף שתמיד אפשר להרוויח ממנו ברסיבר ברמה גבוה יותר זה אם מקבלים מערכת כיול משופרת (וכאן נכנסת לתמונה המערכת של DIRAC שתגיע בדגמי אונקיו / פיוניר החדשים)
...
יש לי רמקולים in ceiling מהסדרה הגבוהה ביותר של קליפש,
האמת שאת הסנטר של פרדיגם חיברנו לאותו סנטר של קליפש, פשוט כי הוא סתם יושב בבית אז חיברנו אותו על אותו ערוץ (אני יודע שהוא מוגבל יחסית כי המגבר לא יכול לדחוף אותו לגברי).
איך המערכת אודיסי של דנון לעומת dirac?
המגברים החדשים של פיוניר יהיו טובים יותר מהנוכחיים של דנון?

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

גם אם תיקח את הרמקולים שלך ותשווה אותם לרמקול הרצפתי הכי פשוט של קליפש מבחינת אלמנטים, תראה את ההבדל.

חיבור שני רמקולים לטרמינל אחד זה רעיון רע כי הם מקבלים חצי הספק וגם מבחינת האכבה בטח אין התאמה.

אודיסי ודיראק הן מערכות של חברות חיצוניות.
אני חושב שיש הסכמה די רחבה שדיראק עדיפה במיוחד למשתמש המתקדם

Dymatize (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

10/09/2021 19:23  
Alon_Solo כתב:
גם אם תיקח את הרמקולים שלך ותשווה אותם לרמקול הרצפתי הכי פשוט של קליפש מבחינת אלמנטים, תראה את ההבדל.

חיבור שני רמקולים לטרמינל אחד זה רעיון רע כי הם מקבלים חצי הספק וגם מבחינת האכבה בטח אין התאמה.

אודיסי ודיראק הן מערכות של חברות חיצוניות.
אני חושב שיש הסכמה די רחבה שדיראק עדיפה במיוחד למשתמש המתקדם
...
יש דרך יותר יעילה לחבר 2 סנטרים?
בנוסף האם כדאי לשדרג את המגבר באופן כללי?
זאת אומרת אני יכול לחבר כבל אופטי לטלוויזיה החדשה ובעצם לא לחבר HDMI ואז התמיכה ב4K שלא קיימת במגבר הנוכחי לא פוגעת.
יש פלוסים שאני אקבל בקניית מגבר חדש שאין לי היום במגבר פיוניר בן 10? (חוץ מפיצרים של אירפליי, קאסט וויפי וכל זה כי יש לי כבר בטלוויזיה)

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

הדרך היעילה זה לא לחבר 2 סנטרים, לא רואה למה שתרצה לעשות כזה דבר. קח את הסנטר הטוב יותר וחבר רק אותו.
נראה שההבדל העיקרי בין x2700h ל-x3700h זה הכיול, שחלש מאד ב-x2700h (מנסיון, יש לי כזה, זה כמעט ולא עושה שום דבר מועיל מבחינת הפילטרים, לעומת מה שראיתי בביקורות של x3700h שכן עושה לא מעט).
לגבי דיראק, לא נראה לי שזה רלוונטי בתקציבים של x2700h/x3700h אז ההשוואה מיותרת.
ואם אתה ממש רוצה לחסוך אני שוקל לשדרג את ה-x2700h שלי בשביל כיול מוצלח יותר, אז דבר איתי אם אתה בכיוון של יד 2 (הרסיבר בשימוש כמה חודשים). אבל לא רץ לשדרג בכל מחיר כי בסופו של דבר גם עם כיול שבקושי עושה משהו שומעים יפה מאד.

Dymatize (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

10/09/2021 20:57  
GalZohar כתב:
הדרך היעילה זה לא לחבר 2 סנטרים, לא רואה למה שתרצה לעשות כזה דבר. קח את הסנטר הטוב יותר וחבר רק אותו.
נראה שההבדל העיקרי בין x2700h ל-x3700h זה הכיול, שחלש מאד ב-x2700h (מנסיון, יש לי כזה, זה כמעט ולא עושה שום דבר מועיל מבחינת הפילטרים, לעומת מה שראיתי בביקורות של x3700h שכן עושה לא מעט).
לגבי דיראק, לא נראה לי שזה רלוונטי בתקציבים של x2700h/x3700h אז ההשוואה מיותרת.
ואם אתה ממש רוצה לחסוך אני שוקל לשדרג את ה-x2700h שלי בשביל כיול מוצלח יותר, אז דבר איתי אם אתה בכיוון של יד 2 (הרסיבר בשימוש כמה חודשים). אבל לא רץ לשדרג בכל מחיר כי בסופו של דבר גם עם כיול שבקושי עושה משהו שומעים יפה מאד.
...
אז השאלה שלי היא כזאת אם הכיול ב2700h לא משהו, האם כדאי לי בכלל לשדרג את הרסיבר הנוכחי של פיוניר?
הוא אמנם ישן אבל לא ראיתי שיהיה לי משהו שאין בו כרגע אלא אם כן זה לשדרג למשהו יותר מתקדם.
האמת שראיתי שהx4700h כבר מאוד קרוב במחיר לx3700h,
וגם ראיתי שפיוניר השיקו רסיבר עם דיראק ב1200$ אז דווקא הוא מאוד דומה במחיר ואפילו פחות מהx3700h.
בכל מקרה אשמח לקבל גם הצעה על הx2700h שלך בפרטי.
תודה רבה!

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #8 

למיטב הבנתי ה-x4700h קרוב בביצועים ל-x3700h (הכיול זהה לגמרי), וההבדל במחיר לא קטן בכלל.

וחשבתי שאתה משדרג בגלל תמיכה בפורמטים ולא בשביל לשדרג את הכיול?

LiorShap
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 325 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

דנון x3700, 4700
יצאו עם באג המפורסם של ה 2.1.
נכון שמצאו פתרון והם מספקים איזה ממיר
חיצוני שמתקן את זה, אבל אני הייתי מתרחק.

חכה לאונקיו Rz50.
הוא בתקציב של דנון 3700 ויש בו
כל מה שאתה צריך וגם מעבר.

בהצלחה
Paradigm Signature S4 v2
Jl-Audio E-112
SVS Ultra Center
Triangle Comete Surround
Yamaha 3070

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

10/09/2021 23:20  
LiorShap כתב:
דנון x3700, 4700
יצאו עם באג המפורסם של ה 2.1.
נכון שמצאו פתרון והם מספקים איזה ממיר
חיצוני שמתקן את זה, אבל אני הייתי מתרחק.
...
הסידרה שמיוצרת אחרי מאי 2021 אמורה להיות כבר עם התיקון מונה וללא קופסא חיצונית. צריך אבל לוודא שזה מה שקונים. יש כאן פוסט שמציין איזה מספר סידורי מצביע על הסידרה המתוקנת.
Jack of some trades, master of none

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

לא שמתי לב שרשם שחייב 2.1. אם כן אז באמת כדאי לחכות למרות שהבנתי שרסיברים שיוצרו לאחרונה הם כבר בלי הבאג אז כדאי לבדוק. אבל לא ברור למה חייב 2.1 - המערכת משמשת למשחקים?

Dymatize (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

10/09/2021 23:11  
GalZohar כתב:
למיטב הבנתי ה-x4700h קרוב בביצועים ל-x3700h (הכיול זהה לגמרי), וההבדל במחיר לא קטן בכלל.

וחשבתי שאתה משדרג בגלל תמיכה בפורמטים ולא בשביל לשדרג את הכיול?
...
ראיתי שהx3700h נמכר ב5790 והx4700h נמכר ב6400. זה הבדל קטן במחיר.
דרך אגב הx2700h שלך יוצר אחרי מאי עם התיקון לhdmi 2.1?
וכן האמת שפורמטים חשוב, יש הבדלים ממש משמעותיים בין רסיבר עדכני לרסיבר בן כמה שנים טובות?

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #13 

שלי יצא לפני התיקון.
ותלוי כמה שנים ואיזה פורמטים חסרים לך. הבנתי שלא הכל באמת חשוב. בעיקר חשוב תמיכה ב-4k ו-HDR שחסר ברסיברים ממש ישנים, ולחלק מהאנשים גם dolby vision (אם אתה משתמש בסטרימר שמעביר dolby vision, מה שכדאי אם המסך תומך ואתה מנגן תוכן תומך). בסאונד לא מכיר משהו יותר מדי חדש (ראיתי רסיברים לא חדשים בכלל שעדיין תומכים בכל מה שאני יודע שחשוב), אבל שוב תלוי כמה הרסיבר ישן.

Dymatize (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

10/09/2021 23:36  
GalZohar כתב:
שלי יצא לפני התיקון.
ותלוי כמה שנים ואיזה פורמטים חסרים לך. הבנתי שלא הכל באמת חשוב. בעיקר חשוב תמיכה ב-4k ו-HDR שחסר ברסיברים ממש ישנים, ולחלק מהאנשים גם dolby vision (אם אתה משתמש בסטרימר שמעביר dolby vision, מה שכדאי אם המסך תומך ואתה מנגן תוכן תומך). בסאונד לא מכיר משהו יותר מדי חדש (ראיתי רסיברים לא חדשים בכלל שעדיין תומכים בכל מה שאני יודע שחשוב), אבל שוב תלוי כמה הרסיבר ישן.
...
טוב אז אני קצת מבולבל.
היום המגבר שלי זה VSX-1025K מגבר בן 10. כמו שאמרתי יש לנו 7 רמקולים של קליפס בתקרה ועוד סאב 12 אינץ של קליפש. היום המגבר ללא כיול ולדעתי אפשר להוציא סאונד טוב יותר עם מגבר בעל יכולות כיול טובות יותר.
היית ממליץ להשתדרג וליישר קו עם כל הפורמטים החדשים? כי כרגע אין לי דולבי אטמוס וDTS:X.
עוד דבר שקראתי זה שכבל אופטי מוציא סאונד פחות איכותי מeARC דרך HDMI מה שגם יש במגברים חדשים ולי אין. האם זה נכון?

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

כדאי לשקול רמקולים קדמיים בסידור המקובל ולא בתקרה.
Jack of some trades, master of none

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”