ייעוץ ועזרה עם רכישת רסיבר חדש

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
acker16
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

Re: ייעוץ ועזרה עם רכישת רסיבר חדש

נושא שלא נקרא #16 

23/08/2021 16:09  
LeeJunFan כתב:

1. המסך מחשיך בניגון של תוכן Dolby Vision. למרבה המזל יש workaround שמאפשר בכל זאת לנגן תכנים כאלה, אז זה לא סוף העולם אלא סתם אי נוחות.
...
שאלת צד, מאיפה אתה רואה תוכן דולבי ווויז'ון שעובר דרך הרסיבר? אם זה apple או נטפליקס לא יותר פשוט לראות דרך הטלוויזיה?
ואם זה remux אז איך אתה מצליח לצפות בהם, הורדתי כמה כאלו ואין לי אף נגן שמצליח להציג אותם - הכי קרוב שהגעתי זה דרך הנגן של הטלוייזיה (OLED C9) וגם שם הייתה בעייה בצבעים

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

25/08/2021 15:44  
acker16 כתב:
שאלת צד, מאיפה אתה רואה תוכן דולבי ווויז'ון שעובר דרך הרסיבר? אם זה apple או נטפליקס לא יותר פשוט לראות דרך הטלוויזיה?
ואם זה remux אז איך אתה מצליח לצפות בהם, הורדתי כמה כאלו ואין לי אף נגן שמצליח להציג אותם - הכי קרוב שהגעתי זה דרך הנגן של הטלוייזיה (OLED C9) וגם שם הייתה בעייה בצבעים
...
רימוקס עם DV או כל קובץ עם DV Single Layer אמור לעבוד בPLEX. אולי כבר עוד נגנים הוסיפו תמיכה בינתיים, לא עקבתי.
Jack of some trades, master of none

LeeJunFan
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

25/08/2021 15:44  
acker16 כתב:
23/08/2021 16:09  
LeeJunFan כתב:

1. המסך מחשיך בניגון של תוכן Dolby Vision. למרבה המזל יש workaround שמאפשר בכל זאת לנגן תכנים כאלה, אז זה לא סוף העולם אלא סתם אי נוחות.
...
...
יש לי NVIDIA SHIELD. אני מריץ עליו PLEX והוא אוכל כל דבר (REMUX, DV). לא מצאתי עוד משהו שהוא לא הצליח לנגן.
בנוסף אני כבר רגיל לצפות גם בנטפליקס דרך השילד, כי ה-upscale שלו לתכנים שהם לא 4K הוא פשוט מעולה.

acker16
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

25/08/2021 18:55  
LeeJunFan כתב:
יש לי NVIDIA SHIELD. אני מריץ עליו PLEX והוא אוכל כל דבר (REMUX, DV). לא מצאתי עוד משהו שהוא לא הצליח לנגן.
בנוסף אני כבר רגיל לצפות גם בנטפליקס דרך השילד, כי ה-upscale שלו לתכנים שהם לא 4K הוא פשוט מעולה.
...
היה לי שילד לפני כמה שנים ומכרתי אותו מחוסר שימוש, כשהאפליקציות בטלוויזיה כל כך נוחות, לא בא לך להסתבך עם מכשיר חיצוני.
גם התפריטים היו מסורבלים ולא נוחים.

ניסיתי להשתמש בPLEX הזה וזה היה מעל לרמת ההבנה שלי ברשתות, לא הצלחתי לגרום לו לראות את הכוננים של הסרטים במחשב.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

הנגן של הטלויזיה לא מנגן את כל פורמטי האודיו ולא עומד בקצב כשמנסים לנגן איתו קבצי remux.

Arco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #21 

קראתי את השירשור של ASR ששמו פה והסקתי שכנראה אני לא ארגיש את מה שנמדד שם במבחן של V6A. אז כנראה זה היה הדגם שארכוש, הדנונים הטובים יקרים לי מדי.

עכשיו דיברתי עם החנות audioclub ונאמר לי שהם אמורים לקבל משלוח בספטמבר. גם נאמר לי שיש להם רסיבר אחד מהדגם כבר במלאי, אך הוא לא יכול להבטיח לי שהוא חף מבעיות. לכאורה נשמע אמין, האם באמת אפשר לסמוך עליהם שדוברים אמת? ואם כך, האם אני יכול להיות בטוח שמשלוח חדש שיגיע כבר יהיה ללא הבעיות המפורסמות?

תודה.

Arco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #22 

פתאום גיליתי דגם שמשום מה לא נתקלתי בו עד כה, RX-V585, שהוא בעצם גם עונה על הצרכים העכשויים כמו 4K ו-HDR, קישוריות רשת קוית ואלחוטית וגם על צרכים עתידיים כמו 5.1.2 עם תמיכה בדולבי אטמוס וDTSX. גם המחיר זול משמעותית מה RX-V6A. שזה גם חשוב לי. יש למישהו תובנות לגבי הדגם? אני לא צופה שאצטרך 2.1 בעתיד הנראה לעין, כי לפי הבדיקה שעשיתי אצל דוקטור גוגל 2.0 תומך בכל מה שתיארתי.

Arco (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #23 

חוזר לעדכן שרכשתי את הימאהה V6A ואפילו out of the box מרוצה מאוד. לא עשיתי שום כיוונונים עדיין, אולי אגיע לזה בהמשך. החלפתי גם כבלים ל 2.0 (היו לי 1.3 עתיקים), 4K ו-HDR עובדים מעולה וזה מה שהייתי צריך בעצם. למקרן שלי יש אינדיקציה בתפריט האם HDR פעיל, אז קל מאוד לדעת. עוד לא יצא לי לחפור, אבל אם מישהו יודע להגיד לי איך להגדיר שבמחשב נייד ללא חיבור לחשמל הוא לא יכבה את ה-HDR, אשמח. עכשיו כשאני חושב על זה, אולי פשוט צריך לשים אותו על ביצועים גבוהים בהגדרות צריכת חשמל, עוד לא ניסיתי.

מה שכן, לא ציפיתי לגודל של סרטים ב-4K, שר הטבעות המחודש משנה שעברה שוקל 150-180 גיגה, תלוי בפרק, עכשיו אי אפשר יהיה לעשות אוסף, אין לי כעת תקציב ל-NAS לצערי..

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

10/10/2021 9:06  
Arco כתב:
מה שכן, לא ציפיתי לגודל של סרטים ב-4K, שר הטבעות המחודש משנה שעברה שוקל 150-180 גיגה, תלוי בפרק, עכשיו אי אפשר יהיה לעשות אוסף, אין לי כעת תקציב ל-NAS לצערי..
...
UHD בלוריי גדולים יותר מבלוריי FHD. לרוב בין 50 ל100 גיגה לעומת עד 50. גירסאות הרימוקס הראשיות מוותרות על חלק מהסטרימס הלא נחוצים כמו דיבובים וכמובן על כל התוספות האחרות בדיסק כמו טריילרים ובונוסים. במקרה הספציפי של שר הטבעות, הסרטים כל כך ארוכים שחילקו כל אחד על פני שני דיסקים וברימוקס איחדו אותם לקובץ אחד גדול.
אם אתה רוצה לשמור בהשקעה נמוכה יותר, אתה יכול לקנות כונן חיצוני עד שיהיה לך תקציב למשהו יותר רציני.
Jack of some trades, master of none

shiki
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
שם מלא: שלומי
נתן תודות: 257 פעמים
קיבל תודות: 184 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

תתחדש ותהנה!

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

שרת NAS זה לא הדרך הכי זולה לאחסן אוסף. זה יותר בשביל נוחות ו/או יכולת גיבוי (ויכולת גיבוי ממש לא חשוב אם זה אוסף סרטים שהורדת מהרשת ואפשר להוריד שוב או לחיות בלעדיהם). אבל גם כונן קשיח הכי פשוט זה עסק לא זול אם אתה רוצה לאחסן סרטים של 50+ ג'יגה לסרט... צריך להחליט כמה אתה מוכן לשלם על האוסף הזה ולקנות כוננים קשיחים בהתאם. אני אישית שומר רק סרטי "רפרנס" (לבדיקה או הדגמה של המערכת) ואת השאר מוחק אחרי הצפיה או לפחות כשנגמר לי המקום, ועדיין הקצתי כונן של 4TB (רציתי 6, אבל ה-4 היה במבצע באמאזון, מחיר משלוח סביר ומחיר בדיוק מתחת לרף מהעמ) כדי שאוכל לאחסן "תור" של סרטים שעדיין לא ראיתי שיהיה קצת מבחר ואוכל להוריד כל סרט ברגע שאני מחליט שאני ארצה לצפות בו מתישהו, ולא רק רגע לפני השימוש.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”