בשלבי בניית מרתף קולנוע ביתי והאזנה למוזיקה

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
vourtex (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

בשלבי בניית מרתף קולנוע ביתי והאזנה למוזיקה

נושא שלא נקרא #1 

היי,
טוב אחרי ששיניתי כבר פעם אחת לקבלן את המיקומים, לפני שהוא ממשיך לחצוב, חשבתי להתיעץ כאן ולשמוע עוד דעות על מיקומים בחדר מרתף שמיועד כחדר האזנה וקולנוע ביתי. לאקוסטיקה אני דואג בלי קשר, אבל מיקומים מנסה להגיע להחלטה בדחיפות כדי לסיים את תשתיות והכנות לכבלים.

צירפתי תמונה של מה שחשבתי והקבלן התחיל לעשות, יש לי כבר זוג רצפתיים, סאב, ו4 מדפיים. כולם של מוניטור אודיו סדרה גבוה. יש לי גם עוד זוג סטלטיים מורל SP3 למקרה שאחליט לשים למעלה. הרסיבר הוא דנון 8500.

מה אומרים? החץ האדום מסמן על מיקומי רמקולים.

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

Re: בשלבי בניית מרתף קולנוע ביתי והאזנה למוזיקה

נושא שלא נקרא #2 

לפי כל הסרטונים ברשת רמקולים אל הקיר הימני או התחתון בציור יתנו סימטריה הרבה יותר טובה, במקום לתקוע רמקול אחד בפינה ורמקול אחד במקום פתוח וליצור בעיות שממש לא מחוייבות המציאות בחדר כזה. וגם הסראונדים אומנם עדיין יהיו מסובכים קצת למיקום אבל יותר טוב מהמצב שציירת, במיוחד אם תסתפק בסוף ב-5.1.

לגבי מיקומי סאבים בחדר כזה למיטב הבנתי עד שלא תנסה בפועל לא תדע. אומרים ש-2 אמצעי קירות צדדיים או 2 פינות הפוכות בד"כ יוצא טוב, אבל בגלל שהחדר ממש לא מלבני זה לא חייב לצאת ככה בפועל. לכן כדאי לחשוב על דרך להשאיר אופציות פתוחות - לפחות שיהיה חשמל בכל פינה ואולי גם באמצעי הקירות אם אפשר. אם אתה משקיע סכום גבוה אז לא הייתי הולך על פחות מ-2 סאבים, כל עוד זה לא מכריח אותך לקנות סאב צעצוע אז 2 סאבים באותו תקציב שמתחלק בין שניהם אמור לתת תוצאה יותר טובה מ-1 שמקבל את כל התקציב.

vourtex (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

כן.. חשבתי על הקיר הפנימי אך זה מחייב חלק מהחציבה מחדש וחיבורי חשמל שלא קיימים בו. יש שרטוט נוסף מצורף. גם הספה קרובה מדיי ומאחורה יש חלון שיכול להפריע בהשתקפות על המסך.. בקיצור אין מושלם.

הציוד שלי לפזר בחדר הוא
רסיבר דנון 8500
קדמי רצפתי מוניטור אודיו pl300
סנטר מוניטור אודיו gold
4 מדפיים מוניטור אודיו gold
2 לוויניים מורל sp3
סאב elac 3070
Screenshot_20210804-231909_Gallery.jpg

bangoo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 174 פעמים
קיבל תודות: 60 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

תוכנה נחמדה... איך קוראים לה?
אני גם בדיוק בשלבי תכנון ☺️

vourtex (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

התוכנה היא sweet home 3d.

בהצלחה.

כרגע כבר קודחים וחופרים את התעלות לפי התרשים הראשון, מקווה שלא עשיתי טעות אך מהכיוון הכביכול טוב יותר של הקיר לאקוסטיקה, יש חלונות המפריעים למסך והספה ממש קרובה. אנסה לתקן זאת בעזרת אקוסטיקה טובה בהמשך.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לדעתי כדאי מאוד להגיע למצב שהחדר מלבני סגור עם 4 קירות.
ברמה שאתה אולי קצת מגדיל את החדר עם הדלת שפונה לספה כדי להזיז אותה לקיר שפונה למבואה של גרם המדרגות.
החלל הפתוח הזה סתם מכניס לך בעיות אקוסטיקה וסימטריה ובאמת שאין שום סיבה להפוך את החלל הפתוח הזה (תחשוב גם על הרעש שיעלה דרך חלל המדרגות לכל הבית ועל האור שיעשה את הדרך ההפוכה ויפריע לך) לחלל סגור עם קיר מבודד שחוץ מתועלת אקוסטית גם יעזור לך להחשיך את החדר ולהוריד קצת את הדציבלים מחוצה לו.

vourtex (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

05/08/2021 9:05  
Alon_Solo כתב:
לדעתי כדאי מאוד להגיע למצב שהחדר מלבני סגור עם 4 קירות.
ברמה שאתה אולי קצת מגדיל את החדר עם הדלת שפונה לספה כדי להזיז אותה לקיר שפונה למבואה של גרם המדרגות.
החלל הפתוח הזה סתם מכניס לך בעיות אקוסטיקה וסימטריה ובאמת שאין שום סיבה להפוך את החלל הפתוח הזה (תחשוב גם על הרעש שיעלה דרך חלל המדרגות לכל הבית ועל האור שיעשה את הדרך ההפוכה ויפריע לך) לחלל סגור עם קיר מבודד שחוץ מתועלת אקוסטית גם יעזור לך להחשיך את החדר ולהוריד קצת את הדציבלים מחוצה לו.
...

כן, חשבתי על זה.. כרגע כבר בשלבי בנייה סופיים אז בשיפוץ הבא.
יכול להסביר איך חשבת לסגור את החדר? איך שלא מצייר את זה התוצאה או לא נראית טוב או לא תקנית מבחינה הנדסית

Biablo
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

מגניב לאללה, אני גם בעוד שבועיים עובר לדירה ששם אני עושה חדר מדיה/קולנוע.
איזה טיפול אקוסטי אתה מתכנן לעשות?

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #9 

תגדיר "קרוב", אם עמדת הישיבה בין 2.5-3 מ' זה בסדר גמור. פחות מזה זה כבר באמת קרוב אבל יכול לעזור לחסוך בעלות המסך :)

בכל מקרה הייתי נמנע מהקיר שתכננת בתהחלה. זה או הימני או התחתון, אחרת יהיו לך בעיות חוסר סימטריה קשות מאד.

אצלי הסלון בפינה של החלל ולמרות שהקיר ממשיך עד הסוף, בגלל שרמקול אחד קרוב יחסית לפינה והשני ממש רחוק מהפינה השניה, זה יוצר הבדלים די משמעותיים בין הרמקולים (למרות ששוב, תלוי משמעותי למי), לפחות בתדרים מסוימים.

לגבי חלונות, הם יצטרכו וילון ללא קשר למיקום שלהם. והבנתי שמשיקולי סימטריה עדיף שיהיו על קיר אחורי מאשר צדדי. אבל הכי חשוב שלא יהיה לך רמקול אחד בפינה ואחד במקום פתוח.

לגבי תשתיות, אם אתה גם ככה שובר את החדר, הייתי כבר הולך על משהו אופטימלי ולא על מה שכבר התחלת לעשות.

vourtex (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

05/08/2021 16:44  
GalZohar כתב:
תגדיר "קרוב", אם עמדת הישיבה בין 2.5-3 מ' זה בסדר גמור. פחות מזה זה כבר באמת קרוב אבל יכול לעזור לחסוך בעלות המסך :)

בכל מקרה הייתי נמנע מהקיר שתכננת בתהחלה. זה או הימני או התחתון, אחרת יהיו לך בעיות חוסר סימטריה קשות מאד.

אצלי הסלון בפינה של החלל ולמרות שהקיר ממשיך עד הסוף, בגלל שרמקול אחד קרוב יחסית לפינה והשני ממש רחוק מהפינה השניה, זה יוצר הבדלים די משמעותיים בין הרמקולים (למרות ששוב, תלוי משמעותי למי), לפחות בתדרים מסוימים.

לגבי חלונות, הם יצטרכו וילון ללא קשר למיקום שלהם. והבנתי שמשיקולי סימטריה עדיף שיהיו על קיר אחורי מאשר צדדי. אבל הכי חשוב שלא יהיה לך רמקול אחד בפינה ואחד במקום פתוח.

לגבי תשתיות, אם אתה גם ככה שובר את החדר, הייתי כבר הולך על משהו אופטימלי ולא על מה שכבר התחלת לעשות.
...
באסה אבל כבר הכל סגור שם ברצפה.. הרגשתי שמשהו לא בסדר בסידור (זה מה שהאשה ביקשה). אנסה לתקן כמה שאפשר באקוסטיקה ובשיפוץ הבא בתקווה בקרוב אעשה את התעלות בקירות.. או שפשוט לא אשתמש בתעלות האלו אלה דרך הפנלים וזהו?

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

אם העיצוב לא חשוב תמיד אפשר להעביר חיצונית... אבל אם אתה כבר חוצב אז לחצוב עוד קצת בקירות לא אמור להיות סיפור לפחות אם זה לא קירות בטון...

vourtex (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

05/08/2021 19:27  
GalZohar כתב:
אם העיצוב לא חשוב תמיד אפשר להעביר חיצונית... אבל אם אתה כבר חוצב אז לחצוב עוד קצת בקירות לא אמור להיות סיפור לפחות אם זה לא קירות בטון...
...
זה קירות בטון..

לא חשוב, נתחיל כמו שעשיתי ובהמשך קצת חציבה בקירות ויהיה בסדר..
גם אוכל להזיז ככה ולבדוק ולהחליט. תכלס עד עכשיו הייתי בסלונים / חדרים לא אידאליים ואיכשהו זה עבד. הפעם השקעתי פחות בתכנון כי כל הבית בשיפוץ והיה לי מעט זמן להתעסק עם זה, כן השקעתי בציוד וכבילה והשלב הבא הוא לוחות אקוסטים 'דקורטיבים' שמפוזרים בחדר על הקירות או משהו שיעבור את האשה.. המלצות?

Biablo
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 9 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

05/08/2021 20:02  
vourtex כתב:
05/08/2021 19:27  
GalZohar כתב:
...
זה קירות בטון..

לא חשוב, נתחיל כמו שעשיתי ובהמשך קצת חציבה בקירות ויהיה בסדר..
גם אוכל להזיז ככה ולבדוק ולהחליט. תכלס עד עכשיו הייתי בסלונים / חדרים לא אידאליים ואיכשהו זה עבד. הפעם השקעתי פחות בתכנון כי כל הבית בשיפוץ והיה לי מעט זמן להתעסק עם זה, כן השקעתי בציוד וכבילה והשלב הבא הוא לוחות אקוסטים 'דקורטיבים' שמפוזרים בחדר על הקירות או משהו שיעבור את האשה.. המלצות?
...
תבדוק לוחות של GIK Acoustics.
יש להם דברים מאוד יפים, היבואן שלהם בארץ הוא אודיו לאב.
שבוע שעבר הלכתי לשם להדגמה וסגרתי איתם עסקה.
דבר עם אורן, הוא נתן לי אחלה שירות.
חקרתי את העניין לעומק והם מומלצים שחשוב לו חוץ מאיכות גם יופי ויזואלי.
קח בחשבון שהם לא זולים.

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

04/08/2021 22:08  
vourtex כתב:
...
מה עם אטמוס? אתה מכין להם תשתית?

vourtex (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #15 

06/08/2021 6:50  
lasik כתב:
04/08/2021 22:08  
vourtex כתב:
...
מה עם אטמוס? אתה מכין להם תשתית?
...
יש לי זוג מורל SP3 שיכול פשוט להרים מעל הקדמיים בגובה תקרה אך תלויים על הקיר. יעבוד? (כל הרמקולים בחדר הם של מוניטור אודיו)

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”