Pioneer Elite VSX-LX505 - רסיבר חדש עם - DIRAC .

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

Re: Pioneer Elite VSX-LX505 - רסיבר חדש עם - DIRAC .

נושא שלא נקרא #16 

25/08/2021 23:09  
ildonaldo כתב:
25/08/2021 20:41  
Sourc3 כתב:
יש רסיבר עד 3000$ עם DLBC?
...
אין, ולא יהיה (לפיוניר או אונקיו). ה DLBC מצריך מעבד חזק, ותמיכה בשני סאבים נפרדים. מהנתונים שפייוניר ואונקיו מפרסמים, לא מצויין אם יש שני סאבים נפרדים ולא יציאה מפוצלת, מכאן יש רק סאב בודד.

כרגע BLDC זמין רק במעבדים יקרים. אגב כל העסק הזה לא פשוט. להבדיל מאודיסי או YPAO, או מערכות כיול מתקדמות של LINDORFF או TRINNOV, ל DIRAC אין תמיכה רשמית ב DYNAMIC EQ או DYNAMIC VOL (כיול EQ לעוצמות נמוכות ודחיסה דינאמית לצפיה בסרטים בלילה בעיקר, או בווליום שאינו REFFERENCE LEVEL). אז רסיבר\מעבר עם DIRAC, נאלץ להיות תלוי רק ב DOLBY VOLUME שעובד רק עם פסי קול של DOLBY.

על הבעיה הזאת התלננו הרבה לקוחות של NAD T778 ששם ברגע שמפעילים את DIRAC, מאבדים את שתי הפיצרים הללו. הבנתי ש DIRAC הולכים להוסיף את זה בעתיד לחלק ממעבדים שתומכים ב DLBC.

אגב גם עם ה DLBC יש הרבה תלונות על באגים שונים. NAD ב 2019 הצהירה שהיא תוסיף את התמיכה למוצרים שלה משנת 2019, ובסוף ירדה מהעניין.

לפי בדיקה מעמיקה עם מדידות שנערכה בפורום ASR, האודיסי של אונקיו ודנון עושה עבודה מצויינת גם בהשוואה ל DIRAC, וברוב החדרים, אין כל צורך ביותר מזה, פרט אולי לטיפול בסאבים חיצוני עי MINIDSP ושימוש ב REW כצעד לפני הרצה של אודיסי.

הנה הסקירה המלאה לאודיסי:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... iew.12746/

הליין החדש של פיוניר\אונקיו טוב למי שמוגבל בתקציב. מי שמחפש רסיבר ללא פשרות, שיתחיל מדנון X4700H ומעלה (עדיף בכלל להמתין לדגמי 2022 או 2023 עם HDMI 2.1 בכל הכניסות ולא רק אחת).
...
הייתה בעיה ב DLBC, שטופלה כבר לפני כמה חודשים ולא מזמן התיקון שוחרר רישמית והכל דבש.

כמי שעושה שימוש ב 4 סאבים אני יכול להגיד שהדיראק עם ה DLBC עושה עבודה מעולה בשילוב הסאבים ובאינטגרציה שלהם עם כל יתר הרמקולים.
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

25/08/2021 21:42  
טלHD כתב:
25/08/2021 20:03  
istarmini כתב:
היום מדובר בהגברה דיגיטלית לא מצריכה משקל מיוחד, כמובן שאפשר להוסיף ברזלים אבל לסאונד זה לא יתרום כלום
...
חשבתי שפיספסתי שמדובר בהגברה דיגיטלית, אז הורדתי את המניואל וגם שם לא ראיתי שום דבר בנושא ההגברה.
איפה צויין שההגברה כאן היא דיגיטלית?
...
כל הרסיברים של פיוניר שיש LX בשם שלהם, הם Class D.
בסדרה VSC-LX הגברה נחותה לעומת ההגברה הקיימת בסדרת SC-LX, אבל עדיין Class D.
פיוניר קוראים לה Direct Energy.
https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php?p=3185136

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

25/08/2021 23:18  
ildonaldo כתב:
בגלל הדעה הרוווחת והשגויה שמוצר אודיו קל הוא מוצר אודיו זול, חברות שעברו ל CLASS D וספק ממותג בצדק, בגלל נצילות וביצועים טובים יותר, נאלצות להשקיע המון בשאסי כבד בכדי לרצות את הקהילה האודיפילית ההזויה שמתעקשת של משקל...
...
אני לא חושב שאודיופילים מוכנים בכלל להשתמש בCLASS D.
Jack of some trades, master of none

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

26/08/2021 0:41  
Avi_Dagan כתב:
ildonaldo כתב:
בגלל הדעה הרוווחת והשגויה שמוצר אודיו קל הוא מוצר אודיו זול, חברות שעברו ל CLASS D וספק ממותג בצדק, בגלל נצילות וביצועים טובים יותר, נאלצות להשקיע המון בשאסי כבד בכדי לרצות את הקהילה האודיפילית ההזויה שמתעקשת של משקל...
...
...
1. אודיופילים בד"כ לא קונים רסיברים.
2. חסרים מגברים class d לאודיופילים?
סתם לדוגמה, ל- McIntosh יש כמה.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

25/08/2021 23:09  
ildonaldo כתב:
אין, ולא יהיה (לפיוניר או אונקיו). ה DLBC מצריך מעבד חזק, ותמיכה בשני סאבים נפרדים. מהנתונים שפייוניר ואונקיו מפרסמים, לא מצויין אם יש שני סאבים נפרדים ולא יציאה מפוצלת, מכאן יש רק סאב בודד.
...
אני לא חושב שזה נכון. מה שאני מכיר (מהרסיבר שלי - ארקם 390) זה שכל העיבוד נעשה בשרתים של Dirac. המחשב רק אחראי על המדידות ועל עקומת המטרה. בסוף התהליך נשמר ברסיבר הפילטר לכל ערוץ ושה כל העיבוד הנדרש ממנו (השמת הפילטר בזמן אמת). לא רואה סיבה שפילטר לערוצי LFE פתאום יצריך איזה כח עיבוד מיוחד שלא נדרש לשבע ערוצים היקפיים.
DLBC ממש לא מצריך תמיכה ביותר מסאב אחד. ההפך, הרישיון הזול יותר תומך ממילא רק בסאב אחד (או כמה שמכויילים כאחד) ורק הרישיון היקר מאפשר (לא מצריך) לכייל יותר מסאב אחד כיחידה נפרדת.
פשוט לרסיברים ככלל אין יותר משני יציאות לסאב (בלי להיכנס אם הן נפרדות או משכפלות) ולכן ללא פרוססור שמתייחס לכל ערוץ כassignable לא באמת אפשר לכייל יותר משני סאבים.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

26/08/2021 0:41  
Avi_Dagan כתב:
ildonaldo כתב:
...
...
סמוך על חברות שמן הנחשים שכבר מצאו דרך לשווק להם CLASS D. למשל PS AUDIO עושה שימוש במודולי CLASS D של 300 דולר במגבר הספק M700 שהם מוכרים ב 4000$. הם פשוט הוסיפו GAIN CELL - חרטות של BUFFER אנלוגי דיסקרטי סגור במעטפת נחושת, שלפי בדיקות של אמיר מ ASR, גרם לירידה בביצועים המעולים של הגברת ICEPOWER ב 300 דולר לערוץ. דוגמה נוספת זה ה BELL CANTO EX BLACK, מגבר משולב עם DAC של ESS ב 50 דולר), שמבוסס על מודולי CLASS D מסוג NCORE של חברת HYPEX, בדיוק המודולים שיש לי ב DIY מדגם NC400 שעם שני ספקי כוח עולים 5000 שח עד הבית. ה BELL CANTO נמכר לכל אודיופרייר ב 14 אלף דולר. מה הטריק של TACO BELL הפעם? הם החליפו את ספק ה SMPS המעולה עם 0.01% אדווה, בספק ליניארי עם שנאי טורודיאלי מגושם, עם 0.2% אדווה. חברה אחרת הוסיפה דרגת קדם שפורפרתית ל CLASS D וכסחה לו את הצורה בהעלאת ה THD מ 0.001% ב 100 וואט, ל 0.8%... אבל האודיפול מרוצה מהצליל ה"חם", וזה מה שחשוב.

בקיצור, לא בעיה למכור CLASS D לאודיפילים.

dilbert78
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 233 פעמים
קיבל תודות: 146 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

לפי הודעה לעיתונות מלפני חודש https://www.tgspot.co.il/pioneer-vsx-93 ... -launched/ כביכול הושק בישראל אבל זה PR מאוד מוזר כי לא נראה שבאמת יש בחנויות או אצל היבואן

ADICT
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 70 פעמים
קיבל תודות: 297 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

https://acrobat.adobe.com/link/review?u ... 8f2c9ca05a יש לי הפרוססור אונקיו הזה ואני מרוצה מעל השמיים

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

יש הרבה השוואות ברשת בי הדגם הזה 505 לדגמים של אונקיו ודנון ובכולם הוא מפסיד.
משווים אותו לדנון 4700 וגם לאונקיו 737 הישן והפיוניר יוצא מופסד.אומרים שגם האונקיו ה50 החדש טוב ממנו למרות רכיבים רבים משותפים

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”