עזרה ביציאה מרסיבר למקרן ו TV

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
vania_bt
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 27 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

Re: עזרה ביציאה מרסיבר למקרן ו TV

נושא שלא נקרא #16 

איתן אני רכשתי את המכשיר של HDFURY אבל מסיבות אחרות, ראה בקישור המצורף:

https://www.avforums.com/threads/dolby- ... s.2254350/

מאפשר לבצע DTM לעניים, אני מרוצה מאד.

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

10/06/2021 16:36  
niko כתב:
נכון, אבל כשאני רוצה לראות tv דרך הרסיבר התמונה נעלמת כל כמה שניות וחוזר, גם האודיו.

...
לא הבנתי - זה קורה לך גם אם ביטלת ברסיבר את שידור האות ליציאה של המקרן? כלומר שיצא אות רק ליציאה של ה TV
יכול להיות שיש עןד הגדרות וידאו ברסיבר שצריך לשנות

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

בזמנו הייתה לי בעיה דומה
הפיתרון שלי היה לחברת את הוידאו ישירות למקרן ואודיו אופטי לרסיבר

OmriS
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 39 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

אני לא בטוח אם זה יענה על הצרכים שלך אבל אני השתמשתי בזה כדי לפתור בעיה של רסיבר שלא תומך ב4K, מקרן 4K וטלויזיה 1080. (עולה בערך 40$).

https://www.aliexpress.com/item/4000507403418.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d987scO

המכשיר די פשוט ויודע לשכפל את המקור הנבחר ל-4 יציאות בו"ז, אבל הוא גם יעשה התאמות לרזלוציה המקסימלית הנתמכת של המכשירים המחוברים. אצלי ליציאות מחוברים:

1. טלוזיה
2. מקרן
3. רסיבר (שמקבל מHDMI את פורמטי האודיו)

להחלפה בין המקורות המחוברים יש שלט קטן ואם אתה צריך יותר משתי כניסות יש מכשירים דומים עם 4. אני משתמש בזה חצי שנה ובינתיים זה עובד טוב.

אם אתה רוצה שהמקרן עדיין יהיה זה שיעשה את ההחלפה בין מקורות אתה יכול לחבר את ה switch הזה לאחת היציאות ברסיבר ובצד השני לטלויזיה, הswitch יקבל 4K מהרסיבר (שמבחינתו מוציא אות זהה בשתי היציאות) וימיר לך את ה4K ל1080

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

11/06/2021 9:42  
oris74 כתב:
10/06/2021 16:36  
niko כתב:
נכון, אבל כשאני רוצה לראות tv דרך הרסיבר התמונה נעלמת כל כמה שניות וחוזר, גם האודיו.

...
לא הבנתי - זה קורה לך גם אם ביטלת ברסיבר את שידור האות ליציאה של המקרן? כלומר שיצא אות רק ליציאה של ה TV
יכול להיות שיש עןד הגדרות וידאו ברסיבר שצריך לשנות
...
NIKO, התופעה הזו ידועה, וחוזרת גם בדגם MRX1140, ראה הסקירה בפורום השכן. זה מכיוון שברסיברים של אנתם לא ניתן למתג את היציאות. כדי למנוע זאת, נסה לשים אחרי היציאה מפצל HDMI פשוט.
ORIS, לא ניתן לבטל ברסיבר של אנתם את התמונה באחד מיציאות ה- HDMI. הכל יוצא קבוע.

oris74
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: אורי
נתן תודות: 1102 פעמים
קיבל תודות: 916 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

נראה לי שהפתרון הכי קל זה פשוט לשדרג את הטלויזיה - יש לך את התירוץ המושלם

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

מפצל אחרי היציאה לא יעזור
זה עדיין אותה שרשרת HDMI

OmriS
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #23 

12/06/2021 14:56  
guyezra כתב:
מפצל אחרי היציאה לא יעזור
זה עדיין אותה שרשרת HDMI
...
המפצל שדיברתי עליו מהווה בפועל גם ממיר ומתוכנן כך שישדר את הרזולוציה (הגבוהה) לכל מכשיר שתומך ובמידה והמכשיר לא תומך הוא עושה downscale בעצמו לרזולוציה הנתמכת. יש מפצלים אחרים שבאמת משמשים יותר כ"צינור" ותלויים בציוד הקצה בשרשרת שהם מחוברים אליה.

niko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: איתן
נתן תודות: 655 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

עדכון, OmriS כנראה שצדקת....
חיברתי את המפצל שמבצע EDID ויש תמונה וסאונד תקין דרך הרסיבר,
אבל הבעיה עם המקרן נשארה, ברגע שביציאת HDMI ל TV יש סיגנל 1080 אז גם המקרן עובד ב 1080 😞

לפחות בחיבור ל TV החיבור עובד תקין, יכול להיות שזה יספיק לפעמים המועטות שאני צריך את החיבור TV לרסיבר,בשוטף אנתק את ה HDMI
ל - TV מהמפצל שהוא נגיש לעומת אחורי הרסיבר.

OmriS, המוצר שבלינק ששמת לדעתך היה שונה מהמפצל עם EDID שרכשתי?
https://www.imatrix.co.il/product/%D7%9 ... D7%9C-edid

יש עוד ניסיון שלא עשיתי וזה להוציא מהמפצל למקרן ולא מהרסיבר, ניראה לי עדיף שהסיגנל יגיע ישירות מהרסיבר למקרן מאשר עוד מפצל בדרך.
אבדוק גם את האפשרות הזו
JVC X5500
Anthem MRX1140
Paradigm Signature S8v2
Arendal 1723 center
Arendal sub2V
A.Technology4200

OmriS
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #25 

16/06/2021 8:26  
niko כתב:
עדכון, OmriS כנראה שצדקת....
חיברתי את המפצל שמבצע EDID ויש תמונה וסאונד תקין דרך הרסיבר,
אבל הבעיה עם המקרן נשארה, ברגע שביציאת HDMI ל TV יש סיגנל 1080 אז גם המקרן עובד ב 1080 😞

לפחות בחיבור ל TV החיבור עובד תקין, יכול להיות שזה יספיק לפעמים המועטות שאני צריך את החיבור TV לרסיבר,בשוטף אנתק את ה HDMI
ל - TV מהמפצל שהוא נגיש לעומת אחורי הרסיבר.

OmriS, המוצר שבלינק ששמת לדעתך היה שונה מהמפצל עם EDID שרכשתי?
https://www.imatrix.co.il/product/%D7%9 ... D7%9C-edid

יש עוד ניסיון שלא עשיתי וזה להוציא מהמפצל למקרן ולא מהרסיבר, ניראה לי עדיף שהסיגנל יגיע ישירות מהרסיבר למקרן מאשר עוד מפצל בדרך.
אבדוק גם את האפשרות הזו
...

לא בטוח שהבנתי את השרשור שניסית אז תכתוב בדיוק איזה נסיונות עשית, מה מחובר למה ומה הייתה התוצאה.

המפצל בלינק ששלחת נראה שאמור לעשות אותו דבר שהמפצל שלי עושה - להוציא רזולוציות שונות בהתאם ליכולות של המכשירים השונים המחוברים.

אם הבנתי נכון שמת את המפצל בין הרסיבר לטלויזיה ואת המקרן השארת מחובר ישירות לרסיבר, ועכשיו הטלויזיה כן מקבלת שידור גם ממקורות 4k אבל זה מאלץ את המקרן לרדת ל1080?

נסה באמת לחבר את הרסיבר למפצל ומהמפצל להוציא גם לטלויזיה וגם למקרן. הוא אמור לקבל 4k ולדעת להוציא 4k למקרן ו1080 לטלויזיה.

יש לפעמים עניין בחלק מהמפצלים עם איזה מכשיר מתחבר ראשון למפצל. אם נגיד המפצל מחובר רק לטלויזיה (והמקרן לא מחובר לכלום) אז הוא יוציא לטלויזיה 1080 ואז גם אם תחבר ליציאה הנוספת במפצל את המקרן הוא עדיין יוציא לו 1080. ואז אם מחברים הפוך, קודם רק את המקרן ואז מוסיפים את הטלויזיה, הוא לא משנה את ה4k שיוצא למקרן, וכן מוציא לטלויזיה 1080. היה לי את זה במפצל וזה די מעצבן. שמתי לב שזה קורה גם אם אני מחבר את המקרן והטלויזיה כששניהם כבויים (אבל מחוברים לחשמל). כלומר, סדר ההדלקה לא שינה את זה, רק סדר חיבור הHDMI פיזית.
אם זה קורה, אפשר באמת להשאיר את המקרן תמיד מחובר (ישירות לרסיבר או דרך המפצל) ואת הטלוזייה לנתק מהמפצל כל פעם שרואים במקרן.
אפשרות אחרת זה לקנות מטריצה אמיתית, לא מפצל שמוציא אותו דבר לכל היציאות אלא מכשיר שמסוגל להוציא במקביל מקורות שונים לכל יציאה ואז, להבנתי, אין תלות בכלל בין המכשירים מהחוברים.
יש בעלי אקספרס מגוון מטריצות כאלה לא יקרות, לא צריך לקנות את המותגים באלפי שקלים.

niko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
שם מלא: איתן
נתן תודות: 655 פעמים
קיבל תודות: 300 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

אם הבנתי נכון שמת את המפצל בין הרסיבר לטלויזיה ואת המקרן השארת מחובר ישירות לרסיבר, ועכשיו הטלויזיה כן מקבלת שידור גם ממקורות 4k אבל זה מאלץ את המקרן לרדת ל1080?

בדיוק ככה

מעדיף להימנע מעוד מפצל בדרך אבל אבדוק מה שהצעת (Y)
אם לא יעבוד, לא נורא....כפי שכתבתי אני לעיתים רחוקות מעביר את ה TV דרך הרסיבר.
בניתוק הכבל דרך המפצל לפחות אני לא צריך להגיע לאחורי הרסיבר(בתוך מזנון), גם זה משהו :wink:
JVC X5500
Anthem MRX1140
Paradigm Signature S8v2
Arendal 1723 center
Arendal sub2V
A.Technology4200

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”