עזרה בתכנון מערכת קולנוע ביתית בבית חדש

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Mashiah (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

עזרה בתכנון מערכת קולנוע ביתית בבית חדש

נושא שלא נקרא #1 

שלום חברים, שמי דוד משיח...
אשמח לעזרתכם היקרה.
בסוף השנה אני עובד לדירה חדשה ואני צריך ייעוץ - מה שיש היום לא רלוונטי אני מעיף.
המטרה היא לקבל 5.1\6.1 (לא סגור על המספרים), בעזרת 2 קדמיים, 1 סאב, 1 סנטר ו2 אחוריים.
יש לי בגדול רק שני מוצרים שישדרו לטלווזיה ויש צורך ב4k.
לאחוריים אין לי כרגע פתרון איך להעביר כבל אודיו (עברנו את שלב החציבות) אם יש לכם פתרון זה מעולה.
ואשמח בכללי לשמוע את דעתכם מה הייתם עושים.
אצרף קובץ תמונה של הסלון (יחד עם המטבח וחדר אוכל.
תודה רבה לכל העונים היקרים!
Mqv7oOXLvL.png

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

Re: עזרה בתכנון מערכת קולנוע ביתית בבית חדש

נושא שלא נקרא #2 

אני לא כל-כך מצליח להבין איפה אתה מתכנן את הרמקולים האחורים.

אם לא השחלת חוטים אז... יש פתרונות אלחוטים ועדיין תזדקק לנקודת חשמל

אני יכול להציע רמקולים קטנים על סטנדים ומתאם אלחוטי כמו במקרה שלי - זה עובד יפה אבל מתאים לרמקולים קטנים שקל לדחוף.

https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php ... rocketfish

ronik56
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

נוסף לפתרון של ahersko יש אפשרות לסראונד אלחוטי של Music Cast. הרסיברים של ימאהה תומכים בחיבור לסראונד אלחוטי עם הרמקולים שלהם- Music Cast 20 ו-50.
קח בחשבון שאתה יכול לחבר רק אותם ורק לרסיבר של ימאהה. כל רמקול אלחוטי אחר או רסיבר לא ימאהה ידרוש ממך פתרון כמו Rocketfish.

מעבר ל-Rocketfish יש גם את זה:

יש יציאות RCA מה שמאפשר לך לחבר את זה לרמקולים מוגברים ולא לדאוג להגברה. מעבר לזה יש לך שם רשת 5Ghz בנוסף ל-2.4Ghz. בטווח קצר כמו שאתה יושב אתה לא תחווה בעיות עם הטווח הקצר יותר של ה-5Ghz ביחד ל-2.4, אבל אתה כן תוכל להנות מיותר ערוצים ופחות הפרעות. ב-2.4 יש בתכלס 3 ערוצים (על הנייר 11 אבל הם בפועל 3) ויותר משתמשים, ה-5Ghz עם הרבה יותר ערוצים ופחות משמתמשים.

ויש להם גם פיתרון נוסף- גם עם 5Ghz אבל כאן יש לך מגבר Class D איכותי של 50W ו-4 אוהם לכל ערוץ ככה שתוכל להגביר רמקולים יותר רציניים מהרוקטפיש (מדורג 30W לדעתי, לא סגור כמה אוהם):

https://dynastyproaudio.com/products/ws ... r-built-in

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

מה יש משמאל לסלון? לא רואה יותר מדי הגיון במקרה שלך למה הטלויזיה לא במרכז, החוסר סימטריה משפיע על הסאונד ברמה שאפילו אני מצליח לשמוע... ותבדוק את האפשרות לקרב את הספה לעד 3 מ' ממסך 85". מעבר לזה לא ברור איך אתה רוצה סראונדים אם אין הכנות, אלא אם כן אין ילדים בבית ואפשר להריץ כבלים על הרצפה לרמקולים על סטנדים, וגם אז יהיה לך הרבה יותר קל אם הטלויזיה במרכז...

Mashiah (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #5 

היי חברים תודה התגובות קודם כל :)

1. משמאל לסלון זה אזור הכניסה\דלת הכניסה.
2. מבין שבגלל שאין איפה להשחיל שום כבר אז זה בעייתי גם ככה.

עשיתי עוד קצת שיעורי בית והגעתי למסקנה : חציבה מתחת לרצפה - הרצפה כבר במקום ולעשות כזה דבר יהיה בעייתי וסיפור יקר לדעתי.

שאלה:
אם הקבלן יעשה חציבה שמתחילה מאחורי הטלווזיה וממשיכה לתקרה עד הגעה למיקום הנכון + הרמקול ירד מלמעלה עם מעמד כלשהוא...

נכון? לא נכון? צריך רמקול מסוג מסויים? כשרמקול סראונד כלפי מטה זה לא בעייתי?

תודה לכל העונים.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”