עזרה דחופה בחיבורי HDMI / אופטי

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
mottiba (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 2 פעמים

עזרה דחופה בחיבורי HDMI / אופטי

נושא שלא נקרא #1 

שלום רב,

שבוע שעבר רכשתי את ה Q90T של סמסונג.
ברשותי רסיבר די ישן של DENON - נקנה לפני 10 שנים.
כמו כן, ברשותי ממיר סלקום תומך 4K (החדשים שלהם).

כמה שאלות:
1) האם חיבור הטלויזיה ישירות בכבל HDMI תפחית מאיכות הצפייה של 4K ?
2) איך כדאי לי לחבר את הטלויזיה לממיר של סלקום ? ובכלל לרסיבר כדי להנות משמע של 5.1 ?

בעיה שכרגע אני נתקל בה:
כרגע הטלויזיה מחובר לממיר של סלקום ב HDMI.
מהממיר של סלקום לרסיבר מחובר כבל אופטי לצורך שמע.
הגדרתי ברסיבר את מה שצריך כדי לשמוע ב 5.1, אך משום מה שאני מעביר לנטפליקס , ומפעיל סרט כלשהו שתומך ב 4K + 5.1 , או בכלל
בכל סרט 4K , אין שמע!! , זה משמיע רק מהרמקולים של הטלויזיה...
שיחקתי עם ההגדרות של סוג השמע בנטפליקס למשהו שונה מ 5.1 , וזה כן עבר , אבל זה השמע שמוסיף קריין שמתאר את הנראה בסרט (לקשיי ראייה כנראה)...

איך פותרים את זה ?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

Re: עזרה דחופה בחיבורי HDMI / אופטי

נושא שלא נקרא #2 

אין לי סלקום אך אנסה לעזור:
2) אם תחבר את הכבל האופטי מהטלויזיה לרסיבר אז פשוט כל פעם שתרצה לשמוע ב5.1 תצטרך לבחור בתפריט המהיר חיבור אופטי והכל יעבוד. החסרון זה שאם יש שמע בפורמט DTS אתה לא תשמע כלום, כי סמסונג תומכים רק בDolby בחיבור אופטי.

באופן כללי כמו שצריך בטלויזיה להעביר לחיבור שמע אופטי ככה צריך לעשות גם בממיר של סלקום, המערכת לא יודעת לזהות לבד לאן לשלוח את האודיו.

mottiba (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #3 

30/05/2021 16:04  
Haimbin כתב:
אין לי סלקום אך אנסה לעזור:
2) אם תחבר את הכבל האופטי מהטלויזיה לרסיבר אז פשוט כל פעם שתרצה לשמוע ב5.1 תצטרך לבחור בתפריט המהיר חיבור אופטי והכל יעבוד. החסרון זה שאם יש שמע בפורמט DTS אתה לא תשמע כלום, כי סמסונג תומכים רק בDolby בחיבור אופטי.

באופן כללי כמו שצריך בטלויזיה להעביר לחיבור שמע אופטי ככה צריך לעשות גם בממיר של סלקום, המערכת לא יודעת לזהות לבד לאן לשלוח את האודיו.
...
ראשית תודה על המענה.

שנית , ובשביל אהבל כמוני -
אתה ממליץ לי "לדלג" על הממיר של סלקום ולחבר ישירות את הכבל אופטי מהTV לרסיבר?
ושלישי ,
האם בשל העובדה שסמסונג תומכים רק בדולבי , זו הסיבה שאני לא שומע בנטפליקס את הסאונד?

עידו12
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אתה צריך לחבר את הסלקום לרסיבר (ברסיבר HDMI In) ומהרסיבר (HDMI OUT) לטלויזיה (HDMI IN)

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

@mottiba בגדול כן. בנטפליקס יש תמיכה גם בDTS וגם בDD לכן זה יעבוד בכל מקרה, אם אין לך העדפה אישית ואתה רק רוצה סאונד 5.1 אז זו אופציה נוחה. כמובן שגם דרך הממיר אמורה להיות כזאת אופציה אך אין לי סלקום וגם לא היה לכן תצטרך לחכות לתשובה ממישהו אחר בנושא הזה.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

30/05/2021 21:17  
Haimbin כתב:
@mottiba בגדול כן. בנטפליקס יש תמיכה גם בDTS וגם בDD לכן זה יעבוד בכל מקרה, אם אין לך העדפה אישית ואתה רק רוצה סאונד 5.1 אז זו אופציה נוחה. כמובן שגם דרך הממיר אמורה להיות כזאת אופציה אך אין לי סלקום וגם לא היה לכן תצטרך לחכות לתשובה ממישהו אחר בנושא הזה.
...
ככל הידוע לי אין שירות סטרימינג נפוץ שמשתמש בDTS.
Jack of some trades, master of none

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אם אתה רוצה להשתמש גם באפליקציות של הטלויזיה ולא רק של הממיר אז תצטרך בכל מקרה להעביר אודיו מהטלויזיה לרסיבר. כל עוד הממיר לא מנסה לנגן פורמט שהטלויזיה לא תומכת (ונראה שזה לא אופציה בכל מקרה) אז לא אמורה להיות בעיה להעביר הכל דרך הטלויזיה.

mottiba (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #8 

תודה לכולם

איך שזה נראה כרגע,
האופציה הנוחה ביותר היא כפי ש @עידו12 הציע לי ..
החסרון הגדול הינו העובדה שסרטים / סדרות מנטפליקס שאני רוצה לראות ב 4K אני אצטרך להפעיל מטלויזיה ולא הממיר, וגם לא לשמוע ברמקולים 5.1 אלא רק
באלו של הטלויזיה.

עכשיו האם ניתן לבצע חיבור אופטי ישירות מהTV לרסיבר עם כבל אופטי , ואז אני לא אצטרך כל פעם להגדיר מחדש את הרסיבר / TV מאיפה לשמוע?

זה פשוט מעצבן, לא נוח, ודופק כל פעם מחדש את החוויה..
אם זה ככה - אז אני לא מבין את הדפקטיות בSMART TV,...

כרגע מבחינת תפעול של הTV הנ"ל , בכל הקשור ל AUDIO , ציון 0!!

כל פעם צריך להגדיר, כל פעם צריך להתעסק עם זה.. מזעזע

mottiba (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #9 

31/05/2021 9:47  
GalZohar כתב:
אם אתה רוצה להשתמש גם באפליקציות של הטלויזיה ולא רק של הממיר אז תצטרך בכל מקרה להעביר אודיו מהטלויזיה לרסיבר. כל עוד הממיר לא מנסה לנגן פורמט שהטלויזיה לא תומכת (ונראה שזה לא אופציה בכל מקרה) אז לא אמורה להיות בעיה להעביר הכל דרך הטלויזיה.
...
כפי שציינתי בתגובה שלי מעל,
אם אני עושה את החיבור הזה עם כבל אופטי , אני כל פעם צריך להגדיר לרסיבר ול TV מאיפה יצא הAUDIO ?
או שזה יזהה לי לבד?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

סמארט TV לא מסתכם רק באודיו.

בוא נעשה סדר:
רוב התכנים בערוצים הרגילים(בין אם ישראל או חו"ל) משודרים באודיו שהוא סטריאו. בשירותי הזרמת מדיה(כגון נטפליקס, אמזון פריים וכו'..) רוב התכנים הם ב5.1.

אם תחבר את הממיר בHDMI לטלויזיה וממנה כבל אופטי לרסיבר אתה תצטרך להגדיר רק לTV דרך מה אתה מעדיף, כי הברירת מחדל בטלויזיה הזאת היא לנגן גם ברמקולים של הטלויזיה וגם ברסיבר. ההתעסקות שלך תהיה רק בטלויזיה והאופציה נמצאת בתפריט ההגדרות המהיר ככה שלא תצטרך להתאמץ מידי. צירפתי תמונה איפה משנים בזריזות. אישית לרסיבר שלי אין HDMI ולכן פחות אוכל לעזור לך אבל אם תחבר כמו שעידו הציע לך אז הסמארט לא משחק פה עניין והממיר צריך לדעת לעשות pass-trough לאודיו כדי שהרסיבר יפענח או שהממיר מפענח בעצמו ושולח אות מתאים ( 5.1 או סטריאו).

עידו12
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

02/06/2021 8:34  
mottiba כתב:
תודה לכולם

איך שזה נראה כרגע,
האופציה הנוחה ביותר היא כפי ש @עידו12 הציע לי ..
החסרון הגדול הינו העובדה שסרטים / סדרות מנטפליקס שאני רוצה לראות ב 4K אני אצטרך להפעיל מטלויזיה ולא הממיר, וגם לא לשמוע ברמקולים 5.1 אלא רק
באלו של הטלויזיה.
...
אין לי סטרימר סלקום, אז אולי לא הבנתי נכון - הנטפליקס נמצא בסטרימר או בטלויזיה?
אם בטלויזיה, והרסיבר לא תומך באופציה של Audio Return Channel, הפתרון הוא לחבר את הטלויזיה במקביל למה שרשמתי לך גם עם אופטי או קואקסיאלי שיוצא מהטלויזיה לתוך כניסה של digital audio IN ברסיבר, ואז אתה צריך לבחור ב-TV AUDIO ברסיבר כדי לשמוע.
ראה קישור להסבר של דנון
https://support.denon.com/app/answers/d ... v-receiver

ככה כל הסאונד מנותב דרך הרסיבר.

mottiba (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #12 

היי לכולם,

הסוגיה הזו של החיבורים עדיין לא הסתיימה מבחינתי.
נתקלתי בבעייה חדשה לכאורה שמשום מה לאחר כיבוי של הטלויזיה והממיר, ולאחר כמה שעות מנוחה,
כשאני מדליק מחדש , אין סאונד משום שלכאורה הרסיבר תקוע! , פשוט ככה... לא מגיב ולא כלום אלא אם מכבים אותו מהחשמל ומחזירים ,
ורק אז הכל חוזר לעבוד.
עכשיו אני לא יודע מאיפה נובעת הבעיה הזו כי במשך 9 שנים לא הייתה עם הרסיבר שום תקלה!!
רק עכשיו שאני עם הטלויזיה החדשה והממיר החדש זה קורה.

@עידו12לשאלתך :
הנטפליקס נמצא גם בממיר וגם בטלויזיה.
ההעדפה שלי הייתה כמובן שהכל יעבוד דרך הממיר, כי מהממיר אני גם יכול להפעיל את הKODI בקלי קלות (ב TV לא ניתן להתקין KODI לצערי!!).

אני אנסה לבצע את הכל לפי המדריך של DENON, מקווה שהכל יסתדר לטובה ,כי אני ממש הולך כאן לאיבוד.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”