פתרון להפיכת רמקולים לאלחוטיים?

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
nice_guy
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 86 פעמים
קיבל תודות: 34 פעמים

פתרון להפיכת רמקולים לאלחוטיים?

הודעה שלא נקראה #1 

היי,
אני מחפש פתרון איכותי (אם קיים) להפוך רמקולים סרואונד לאלחוטיים.
הרמקולים לא מוגברים.
חיפשתי באינטרנט, מצאתי משהו אחד שנשמע מתאים ואין אותו למכירה לחלוטין באף מקום...
אשמח לשמוע עיצות והצעות...
תודה
פליקס

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 201 פעמים
קיבל תודות: 312 פעמים

Re: פתרון להפיכת רמקולים לאלחוטיים?

הודעה שלא נקראה #2 

בהחלט!

כמובן תחת מגבלות הספק

nice_guy
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הודעה שלא נקראה #3 

כן, את זה ראיתי אבל אני מחפש משדר אחד ושני מקלטים (לכל רמקול את המקלט שלו) רוצה לשים בשני צידי הסלון בלי כבלים ארוכים ביניהם...

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #4 

nice_guy
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הודעה שלא נקראה #5 

ראיתי את זה ומחפש כאלה, כמו שכתבתי בהודעה הראשונה, אים למצוא מקום שמוכר אותם.
נראה לי שהחבקה התפוגגה לה...
תודה רבה על הנסיון לעזור

Alon_Solo
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 59 פעמים
קיבל תודות: 350 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

אלחוטי זה בלי אף חוט. גם לא חשמל.
אני מניח שאתה מתכוון רק למשדר אלחוטי (וכמובן מקלט ומגבר). וכאן לא מספיק לדעת שהרמקול שלך פסיבי אלא גם אם יש ברסיבר שלך pre-out.
אני אבל אישית חושב שלחבר ״חוט״ זה הרע במיעוטו ולהזין חשמל לכל רמקול זה פתרון עוד יותר גס ומסורבל ולכן פחות מבין את האנשים (ויש כאן לא מעט) שמחפשים פתרון כזה שהוא לא עבור סאב או לפחות רמקול מוגבר (שממילא כבר מחוברים לחשמל)

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #7 

pixies
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום HTPC
אחראי תחום HTPC
נתן תודות: 771 פעמים
קיבל תודות: 2245 פעמים

הודעה שלא נקראה #8 

...
Condition:For parts or not working
"החלפתי כבל דיגיטלי ונפתח לי הסאונד"

nice_guy
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הודעה שלא נקראה #9 

14/01/2021 1:30  
Alon_Solo כתב:
אלחוטי זה בלי אף חוט. גם לא חשמל.
אני מניח שאתה מתכוון רק למשדר אלחוטי (וכמובן מקלט ומגבר). וכאן לא מספיק לדעת שהרמקול שלך פסיבי אלא גם אם יש ברסיבר שלך pre-out.
אני אבל אישית חושב שלחבר ״חוט״ זה הרע במיעוטו ולהזין חשמל לכל רמקול זה פתרון עוד יותר גס ומסורבל ולכן פחות מבין את האנשים (ויש כאן לא מעט) שמחפשים פתרון כזה שהוא לא עבור סאב או לפחות רמקול מוגבר (שממילא כבר מחוברים לחשמל)
...
אתה מבין שללא אף חוט זה לא הגיוני בעליל, העניין בכל העניין הוא שאפשר לשים את הרמקולים בכל מקום שמתאים (מבחינות שונות) ולא למשוך חוטים מהרסיבר לאורך ורוחב החדר/בית.
ככה קוראים למה שהגדרת מגבר, משדר ומקלט, יותר הגיוני לומר 3 מילים ?
בנוגע ל PRE-OUT יש את זה בכל רסיבר. אולם השאלה שלי היא כזאת (בגלל אי ידיעה), למה לא לחבר ליציאות הרגילות של הרמקולים ? ממה שאתה אומר זה שהווליום של הסראונד יהיה קבוע גם אם אגביר את שאר הרמקולים? אני מבין שהמקלט של כל רמקול הוא גם המגבר ויש עליו כפתור ווליום אבל זה לא המקסימום? והוא משתנה בהתאם לווליום המשודר?
כי אם זה ככה, אני אשאר עם הכבלים הסלולים מתחת לרצפה...

Alon_Solo
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 59 פעמים
קיבל תודות: 350 פעמים

הודעה שלא נקראה #10 

@nice_guyלמה לא הגיוני? הגיוני מאוד. שוק הרמקולים הנטענים פורח ויש גם פתרונות קל״ב ביניהם. היות וזה תחום שפחות מדבר אלי אז אני פחות עם האצבע על הדופק אבל יש פתרונות כמו HEOS וסאונדברים עם רמקולי סראונד נטענים. אני מרשה לעצמי להניח שזה לא הפתרון היחיד ויש גם המון קונפיגורציות ולכן הניסוח צריך להיות מדויק. ״אלחוטי״ אולי ברור לך מהמקרה הפרטי שלך אבל אנחנו לא מכירים אותו ולא בטוח שננחש נכון.
לגבי pre-out מלא זה משהו שממש אין בכל הרסיברים. זה משהו שלא קיים בסדרות הנמוכות וככל שהרסיבר ישן יותר כך גם לרוב דגם הכניסה עם פרה מלא היה גבוה יותר.
בגסות יציאה ״רגילה״ מוציאה ״חשמל״. לא אות אודיו ״רגיל״ (סליחה על המרכאות, זה בה להדגיש שאנחנו מפשטים את השיח) ולכן לקחת מכשיר שמקודד את החשמל חזרה לאות (הכל אנאלוגי) רגיל זה להוסיף שני מעגלים מיותרים על פני חיבור משדר אלחוטי ישירות לפרה. בסוף האות צריך להגיע למגבר כי יש לך רמקולים פסיביים. בשביל למזער את השימוש בחוטים הרי לא תשתמש במשדר סטאריו ומגבר סטאריו אלא במשדר יעודי לכל מגבר יעודי ליד הרמקום (שדורש גם חשמל יעודי). ולכן הפתרון הזה מאוד מייקר את העסק ואתה עדין נשאר עם כבלי חשמל שלרוב גסים יותר מכבל האודיו ורק מחמירים את הבעיה האסטטית. וזה מחזיר אותי לתשובה הראשונה שלי - א) איפה פה האלחוטי אם מחוט אחד עברת פשוט לחוט שני וגם ב) שאין כאן שיפור קוסמטי.
אם לדוגמה אתה רוצה לשדר לסאב זה הרבה יותר הגיוני כי הוא ממילא צריך חשמל ואז חסכת חוט (שלסאב לרוב גם אין הכנה יעודית בקירות/רצפה).
לא יודע לענות לך בוודאות על נושא הווליום אבל אני די משוכנע שהוא תמיד נשלט מהרסיבר (אחרת איך ישמש כפרוססור שמתערב באות הגולמי). פשוט יש לך כאן בכלל משהו יותר פילוסופי שאתה צריך להבין מהתחלה ועד הסוף לפני שאתה נכנס לפתרון הטכני. אני פשוט רגיל לשאלה הזאת כאן על פתרון אלחוטי. אנשים פשוט נוטים תמיד לשכוח שהפתרון הזה הוא פשוט החלפה של חוט אחד בחוט אחר כשהרמקול פאסיבי ולכן רציתי לוודא שאתה לוקח את זה בחשבון לפני שאתה צולל לטכני.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”