התיייעצות לפני רכישת מערכת קולנוע ביתי

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
eddie15
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: התיייעצות לפני רכישת מערכת קולנוע ביתי

הודעה שלא נקראה #16 

דעה רווחת שבמה קדמית יותר חשובה וזה הגיוני. תתחיל ממדפיים ברשימה בשביל להבין את האיכות במחירים האלה, תוסיף להשמעה בחנות סנטר מאותה חברה וסידרה בשביל לבנות במה קדמית. רמקולים שלך הישנים תשים בשביל סראונד בשביל ההתחלה ותחליף בהמשך אם תחליט. כמובן תוסיף סאב לקולנוע - תשקול את ה SVS כסאבוופר.
לגבי הרסיבר, יש חשיבות למערכת כיול.

Avi_Dagan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 288 פעמים
קיבל תודות: 146 פעמים

הודעה שלא נקראה #17 

אם אתה רוצה את כל השלישייה הקדמית מאותה סידרה וחברה שזה מה שהרבה אנשים מעדיפים, חשוב שיהיה בסידרה סנטר ברמה ולא צעצוע. יש מותגים שמציעים מחירים נוחים וL/R סבירים/טובים אבל עם סנטר קטנטן.
Jack of some trades, master of none

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 1250 פעמים

הודעה שלא נקראה #18 

08/01/2021 20:04  
Avi_Dagan כתב:
מסכים עם כל מה שאמרת....
...
תודה.
דבר אחד שלא רשמתי, ונוגע לרסיבר.
את הרמקולים שמעתי עם הגברה ברמת ביניים +, כי חשבתי שזה מה שאקנה.
אחרי שדי נסגרתי על הרמקולים, היה לי ספק אם כדאי לעלות ברמה של הרסיבר ולקחת את הזול ביותר בסדרה הגבוהה, אז ביקשתי לשמוע עם רסיברים יקרים יותר, ובהחלט היה שיפור.
דרך אגב, המוכר שבר לי אמונה שהחזקתי בה, שלא צריך מגבר סטריאו כדי להפיק יותר מהרמקולים.
בשלב מסויים ניגן מגבר מסויים, והמוכר החליף לרסיבר היקר ביותר שהיה בחנות, וכשאמרתי "הראשון נשמע הרבה יותר טוב" , הוא אמר לי: "זה מגבר סטריאו".

Avi_Dagan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #19 

08/01/2021 19:41  
eddie15 כתב:
ELAC DEBUT B5.2 או 6.2
...
אפשר להוסיף גם את Elac DBR62 חביב המדענים והמודדים.

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הודעה שלא נקראה #20 

08/01/2021 20:08  
eddie15 כתב:
תתחיל ממדפיים ברשימה בשביל להבין את האיכות במחירים האלה, תוסיף להשמעה בחנות סנטר מאותה חברה וסידרה בשביל לבנות במה קדמית. רמקולים שלך הישנים תשים בשביל סראונד בשביל ההתחלה ותחליף בהמשך אם תחליט. כמובן תוסיף סאב לקולנוע - תשקול את ה SVS כסאבוופר.
...
אפשר להוסיף עוד הרבה רמקולים לרשימה שלך.
אפשר גם לעלות ברמה, כי התקציב שנרשם הוא תקציב מכובד.
בגלל זה אני חושב שזה לא אחראי סתם לזרוק שמות.
יש כאן אנשים (באתר, לא דווקא בשרשור הזה) שזורקים שמות ומחמאות לרמקולים, כשברור שבחיים הם לא שמעו מערכת שעולה יותר מ- 2000 ש"ח.
לדעתי עדיף שכל אחד ימצא את דרכו, ולא ייפול בקנייה רק כי מישהו שהוא לא מכיר המליץ באיזה אתר.

גילוי נאות:
אני עם Morel Octave Signature, והם עדיפים על פני כל מה שרשמת, ובתקציב של פותח השרשור.
אני לא רץ להמליץ לכל אחד - קנה את אלו, הם מעולים.
כל אחד שומע דברים אחרת, וכל אחד צריך להחליט לעצמו מה הוא מעדיף, ולא לקנות מה שמישהו אחר הציע.
דרך אגב, 3 הרמקולים מהסדרה הנ"ל, נקנו במחיר שביטא למעשה קבלה של הסנטר "בחינם", כי הצלחתי לקבל סט מ- "עודפי ייצוא".
כשהחלטתי שאני מעדיף אותם, והם היו מעבר לתקציב שתכננתי, חיפשתי מה אפשר לעשות, והוצע לי הסט המדובר, בהנחה גדולה, כי הדפסת הלוגו לא יצאה כפי שאמורה. לא מפריע לי.

ושוב, אפקט העדר "תשקול SVS כסאבוופר"
יש כמה חברות עם סאבים טובים, וכדאי לשקול את כולם.
יכול להיות שבסוף אדם יגיע למסקנה שיחסית למחיר ולמבחר שהוא שמע, סאב של SVS הוא קנייה טובה.
איזה SVS? אף מילה?
SB1000?
PB4000?

Avi_Dagan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #21 

אפקט העדר הוא אפקט חזק מאוד. אני לא ממליץ כי גם לא שמעתי מספיק, וגם כי אי אפשר לדעת מה ימצא חן בעיני השואל.
ככל שידוע לי חנויות לא נותנות לקחת הביתה ולהתרשם כמו ב"מדינות אמזון" וזה באמת חבל, כי אין טוב מזה.
התקציב בהחלט בסדר, השאלה איך מחלקים אותו.
נערך לאחרונה על ידי Avi_Dagan ב 09/01/2021 0:34, נערך פעם 1 בסך הכל.

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הודעה שלא נקראה #22 

09/01/2021 0:27  
Avi_Dagan כתב:
אפקט העדר הוא אפקט חזק מאוד. אני לא ממליץ כי גם לא שמעתי מספיק, וגם כי אי אפשר לדעת מה ימצא חן בעיני השואל.
ככל שידוע לי חנויות לא נותנות לקחת הביתה ולהתרשם כמו ב"מדינות אמזון" וזה באמת חבל, כי אין טוב מזה.
...
לא יודע היום.
בעבר אני לקחתי 2 סאבים מחנות אחת, ועוד סאב מחנות אחרת, ובחנתי את שלושתם כמה ימים בבית.

Avi_Dagan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #23 

שווה אז לשאול אולי. אולי אפשר לקבל לנסיון מתצוגה אם לא חדש מהקופסא.

Avi_Dagan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #24 

08/01/2021 20:33  
Amir64 כתב:
דרך אגב, המוכר שבר לי אמונה שהחזקתי בה, שלא צריך מגבר סטריאו כדי להפיק יותר מהרמקולים.
בשלב מסויים ניגן מגבר מסויים, והמוכר החליף לרסיבר היקר ביותר שהיה בחנות, וכשאמרתי "הראשון נשמע הרבה יותר טוב" , הוא אמר לי: "זה מגבר סטריאו".
...
באיזה הגברה/רסיבר אתה משתמש כיום? נדמה לי שבאתר הישן הופיע הציוד בפרופיל, אבל לא מצאתי עכשיו.

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה

הודעה שלא נקראה #25 

09/01/2021 13:51  
Avi_Dagan כתב:
08/01/2021 20:33  
Amir64 כתב:
...
באיזה הגברה/רסיבר אתה משתמש כיום? נדמה לי שבאתר הישן הופיע הציוד בפרופיל, אבל לא מצאתי עכשיו.
...
כן, המידע של הפרופיל לא עבר לאתר החדש.
SC-LX77

eldadk
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 0

הודעה שלא נקראה #26 

08/01/2021 20:08  
eddie15 כתב:
דעה רווחת שבמה קדמית יותר חשובה וזה הגיוני. תתחיל ממדפיים ברשימה בשביל להבין את האיכות במחירים האלה, תוסיף להשמעה בחנות סנטר מאותה חברה וסידרה בשביל לבנות במה קדמית. רמקולים שלך הישנים תשים בשביל סראונד בשביל ההתחלה ותחליף בהמשך אם תחליט. כמובן תוסיף סאב לקולנוע - תשקול את ה SVS כסאבוופר.
...
היי, תודה, אודה לקצת הסבר מה זה אומר "חשיבות למערכת הכיול" משום שאני לא מכיר את המושג,
ומה הדרך לבחור ריסבר איכותי? אני מניח שזה שילוב של של שם, מחיר ומה שנשמע טוב באוזן

eldadk
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #27 

09/01/2021 0:27  
Avi_Dagan כתב:
התקציב בהחלט בסדר, השאלה איך מחלקים אותו.
...
בשביל זה פניתי למומחים בפורום זה כדי להבין איך לחלק אותו :)

eldadk
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #28 

תודה לכולם על הדיון הפורה, מסכם לעצמי את המסקנות מהדיון (כדי לעשות לעצמי סדר בראש)

1. לך תקשיב בעצמך ותראה מה נשמע לך יותר טוב. תקשיב לכמה שיותר רמקולים ולאט לאט תצמצם למה שנשמע לך הכי טוב.

2. תתחיל עם שני רמקולים קידמים (מדפיים)+ סנטר (מדפי) + סאב ותשתמש ברמקולים הישנים שיש לך לסראונד, בעתיד תוכל לשדרג את רמקולי הסראונד או להעביר את הרמקולים הקידמיים שקנית אחורה ולקנות קידמיים ברמה גבוהה יותר (עדיף להישאר על אותה חברה שמשדרגים)

3. לבקש את המערכת לניסיון בבית במידת האפשר

שאלות המשך נוספות בבקשה שהייתה פחות התייחסות:

מה הדרך לבחור ריסבר איכותי? אני מניח שזה שילוב של של שם, מחיר ומה שנשמע טוב באוזן (כמובן שארצה משהו שתומך גם בכל הטכנולוגיות האחרונות + 7 ערוצים, WIFI, BT, 4K)

איך בוחרים סאב? כלומר מלבד להקשיב איזה פונקציות צריך לשים לב שיש בו – האם יש חשיבות שהסאב מאותה חברה כמו הרמקולים?

ושוב תודה רבה לכולכם אתם עוזרים המון!

Avi_Dagan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #29 

09/01/2021 15:53  
eldadk כתב:
1. לך תקשיב בעצמך ותראה מה נשמע לך יותר טוב. תקשיב לכמה שיותר רמקולים ולאט לאט תצמצם למה שנשמע לך הכי טוב.

2. תתחיל עם שני רמקולים קידמים (מדפיים)+ סנטר (מדפי) + סאב ותשתמש ברמקולים הישנים שיש לך לסראונד, בעתיד תוכל לשדרג את רמקולי הסראונד או להעביר את הרמקולים הקידמיים שקנית אחורה ולקנות קידמיים ברמה גבוהה יותר (עדיף להישאר על אותה חברה שמשדרגים)

3. לבקש את המערכת לניסיון בבית במידת האפשר

שאלות המשך נוספות בבקשה שהייתה פחות התייחסות:

מה הדרך לבחור ריסבר איכותי? אני מניח שזה שילוב של של שם, מחיר ומה שנשמע טוב באוזן (כמובן שארצה משהו שתומך גם בכל הטכנולוגיות האחרונות + 7 ערוצים, WIFI, BT, 4K)

איך בוחרים סאב? כלומר מלבד להקשיב איזה פונקציות צריך לשים לב שיש בו – האם יש חשיבות שהסאב מאותה חברה כמו הרמקולים?

ושוב תודה רבה לכולכם אתם עוזרים המון!
...
0. כיול: זאת תוכנה שמודדת באמצעות מיקרופון את הרמקולים והמיקום שלהם בחלל ועושזה כל מיני דברים ברמת הצלחה גבוהה יותר או פחות. למשל איזון ווליום בינהם וטיפול בתדרים בעייתיים.

1. כן. ואם אתה קונה מחנות אף פעם אל תקנה בלי להתמקח כי המחירים המפורסמים הם רחוקים מלהיות סופיים (גם אם כתוב 30% הנחה באתר).

2. אתה לא חייב מדפי, אפשר גם רצפתי, רק לא רמקול לווייני קטן ומוגבל. מדפי ורצפתי תלוי בתקציב, דגם, מקום וכו. אין כזה דבר סנטר מדפי. אתה יכול להשתמש ל3 מדפיים זההים אבל מאחר וסנטר אמור להיות באמצע, זה אומר בדרך כלל מתחת לטלוויזיה. בגלל שרמקול הוא בדרך כלל עומד ויכנס לשטח המסך המציאו רמקול שוכב. אם נכנס מדפי בלי להפריע אז סבבה, אם לא אז סנטר יעודי ושיהיה טוב.

3. כדאי לנסות ולבדוק נכונות. איך שמשהו נשמע בחלל שלך עם הציוד הגברה שבחרת ובנינוחות הביתית שונה מאיך שהוא נשמע בחנות.

4. מגבר: רוב דגמי 2020 יכללו כמעט כל דבר שאנשים רוצים ב2021 ויותר. ההבדלים הם בעוצמת ההגברה, סוג מערכת הכיול (יש גם רמות משתנות בכל חברה לאותה מערכת כיול). ככל שעולים ברמה ובמחיר יש עוד פונקציות שנוספות ומשופרות. עוצמת ההגברה וטכנולוגיות מתקדמות ואקזוטיות יותר. שוני נוסף הוא במספר הערוצים הנתמכים. מ5.1 עד הרבה יותר. בשלב ראשון תגדיר מה המקסימום ערוצים שאתה מעוניין בו כרגע + האם אתה מרגיש שיהיה לך "תיאבון" לעוד בהמשך.
באתר הזה אתה יכול לשים רסיבר מול רסיבר ולקבל השוואה של התכונות:
https://www.zkelectronics.com/receivers/
החברות המרכזיות במחירים שנוחים לרוב האנשים הן Denon, Marantz, Yamaha, Sony. במהלך השנה Onkyo/Integra/Pioneer יצאו עם דגמים חדשים ומסקרנים. כל בהנחה שאתה רוצה רסיבר חדש ולא יד שנייה, דגמים של 2018-2019 עדיין יספקו ציבור רחב של אנשים אם זמינים.

5. סאב: לפי גודל החלל, לפי כמה עוצמה אתה רוצה (למשל אם אתה רואה בעיקר סרטי אקשן אז סאב עוצמתי זה חלק גדול מהחוויה), כמה מקום יש לך וגמישות במיקום. אין צורך שיהיה מאותה חברה כמו יתר הרמקולים. יש שני סוגים מרכזיים: א) פתוח - גדול יותר, עוצמתי יותר ויורד לתדרים נמוכים יותר . ב) סגור - קומפקטי יותר ועוצמתי פחות מול פתוח מאותה סידרה.
אני מעדיף סאב מחברות שזו ההתמחות שלה ולא כזאת שמייצרת גם סאבים עבור מי שהולך וקונה חבילה מלאה של 5.1.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”