שדרוג רמקולים (לא סטנדרטי)

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
aviparvin
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
הודעות: 7
הצטרף: ינואר 2021
מיקום: ישראל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

שדרוג רמקולים (לא סטנדרטי)

הודעה שלא נקראה #1 

אחרי עשור של האזנה למוזיקה, סרטים וטלויזיה דרך רמקולים לוייניים עם שרירים, האחרונים שבהם Paradigm Millenia LP, הוצאתי מהמחסן את Tannoy Saturn S6 הרצפתיים, ששלטו בסלון בעשור שלפני כן.

לאחר כיול הרסיבר (Yamaha RX-A860) נזכרתי למה אין תחליף לרמקולים רצפתיים... לצערי, הטנוי מזדקנים, וסדקים קלים החלו להופיע בקצוות הדרייברים. לפיכם יש צורך לשדרג אותם למשהו חדש יותר (עם דגש על המילה לשדרג).

בתוך ים הרמקולים, בלי אפשרות ריאלית לבחור רמקול לפי מפרט וחוסר היכולת, שלי לפחות, להשוות בין רמקולים תוך כדי האזנה, אני זקוק לכיוון מוגדר יותר. הסיבה שכיוונתי לטנוי לפני כעשרים שנה, היתה התיאוריה מאחורי הדרייבר הקואקסואלי/קונצנטרי.

1. האם התיאוריה הזו אכן רלוונטית? האם דרייבר כזה, ברמקול מסדרת 5.1, בעת האזנה למוזיקה דו ערוצית, נותן יתרון מסויים? טנוי כנראה כבר לא רלוונטית, ומי שמחליפה אותה היא Fyne Audio, חברה צעירה שהוקמה ע"י יוצאי טנוי ומככבת בסיכומי סוף השנה. האם מישהו מכיר ויכול לחוות דעה?

2. בכיוון אחר לגמרי, עקב רצון לשדרג גם את חויית הבס עבור אודיו רב ערוצי, האם לרמקול רצפתי משולב עם סאב אקטיבי יש יתרון מעבר לחיסכון במקום (החיסרון מובן, לא ניתן לשדרג יחידה אחת מתוכו בעתיד)?

תודה מראש,

אבי

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”