שאלה לגבי קולנוע ביתי

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
amirbu0
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

שאלה לגבי קולנוע ביתי

הודעה שלא נקראה #1 

האם מערכת קולנוע ביתי חייבת להיות בנויה מאותה סט של רמקולים או שאפשר לשים זוג רמקולים קדמיים מחברה אחת וזוג אחוריים מחברה אחרת?

istarmini
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 944 פעמים
קיבל תודות: 1928 פעמים

Re: שאלה לגבי קולנוע ביתי

הודעה שלא נקראה #2 

בהחלט אפשר
JVC DLA-X5000
"Seymour AV 1:2.35 130
StormAudio MK2 Processor
Bryston B4/B5
Bryston BP20
Cary 301cd
Adcom GFA 6000
Rotel RMB1075
Tannoy D700/D750/Oxford
Polk audio 4xOWM3
Atlantic Technology 8200SR
Ascendo 2 x SMS G18
Nvidia shield
Dune 303

Dannino
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 108 פעמים
קיבל תודות: 63 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

02/01/2021 17:47  
amirbu0 כתב:
האם מערכת קולנוע ביתי חייבת להיות בנויה מאותה סט של רמקולים או שאפשר לשים זוג רמקולים קדמיים מחברה אחת וזוג אחוריים מחברה אחרת?
...
כמו שנאמר פה בהחלט אפשר. אבלללל לפחות לפחות שהבמה הקדמית שלך (ימין שמאל סנטר) כן יהיו מאותה החברה ואפילו אדרבא מאותה הסדרה.

בהצלחה ותתחדש :)

FastandFurious
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 825 פעמים
קיבל תודות: 498 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

03/01/2021 13:41  
Dannino כתב:
02/01/2021 17:47  
amirbu0 כתב:
...
כמו שנאמר פה בהחלט אפשר. אבלללל לפחות לפחות שהבמה הקדמית שלך (ימין שמאל סנטר) כן יהיו מאותה החברה ואפילו אדרבא מאותה הסדרה.

...
יש עוד אופציה שלמעשה לא הביאו אותה כ אפשרות והיא
היא למעשה הכי נכונה ועונה הכי נכון לשאלה שלך, לא כל אחד יכול ליישם אותה.

כמובן שכל אחד יעשה מה שהוא יכול כפי שהחלל שלו מאפשר וכפי שההבנה שלו בתחום ההנהלה וכו וכו מאפשרים..

שלישיה קדמית זהה מקדימה, זה הדבר הכי נכון שיכול להיות, כלומר רמקול ימין שמאל וסנטר אותו רמקול...
כאשר כולם בגובה האוזן (או מכוונים לאוזן בצורה מסודרת ואחראית)
או כמובן שלישיה קדמית בריאה מאותו הייצרן קדמיים, וסנטר בצורתו הרגילה כמו שכולנו מכירים.... כמובן האופציה השניה שהבאתי היא הכי אידיאלית ליישום אצל רוב המשתמשים אבל זה לא מחייב וניתן לשלב סנטר שונה מהקדמיים, זה תלוי, כי לא בכל הסדרות שיש קדמים טובים תמצא סנטר שמכבד את הסט, בקליברים גדולים ברמקולים מאוד איכותיים דגמת ווילסון אודיו בשילוב הסנטר פולריס, watch, מיזו וכו או נניח פוקל אוטופיה, או כל חברה מכובדת אחרת, שהתייחסה לסנטר בהתאם, בקליברים האלה זה עובד טוב, אבל בסטים קטנים במחירים נמוכים משום מה ממה שיצא לי באופן אישי לבדוק בחלוף השנים, קשה למצוא סנטר בסדרות של רמקולים קדמים בינונים אשר קיבל התייחסות והוא שווה ערך לקדמים, לרוב התכנון לקוי ואז זה נשמע לוקלי ולא נכון לא משכנע

כאשר משתמש בוחר לאפיין סנטר צריך לקחת בחשבון שרמקול המרכז הוא סופר קריטי וחיב להיות לפחות ברמה של רמקולי החזית ימין ושמאל.
(אם אין אפשרות כמובן שהולכים על האופציה הכי קרובה ל"מקור" ובוחרים בזוג קידמי איכותי וסנטר איכותי ככול הניתן ולא מחייב שיהיה מאותה הסדרה של הקדמים)
FRONT- KLIPSCH KL 650 THX ULTRA PRO
CENTER- KLIPSCH KL 650 THX ULTRA PRO
SURROUND- JBL 8320 PRO
SUBWOOFER- SB 16 ULTRA
(PROCESSOR- ANTHEM (MRX- 720
AMPLIFIERS CROWN DSI 1000 PRO-×3

Dannino
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 108 פעמים
קיבל תודות: 63 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

03/01/2021 15:01  
FastandFurious כתב:
03/01/2021 13:41  
Dannino כתב:

...
יש עוד אופציה שלמעשה לא הביאו אותה כ אפשרות והיא
היא למעשה הכי נכונה ועונה הכי נכון לשאלה שלך, לא כל אחד יכול ליישם אותה.

כמובן שכל אחד יעשה מה שהוא יכול כפי שהחלל שלו מאפשר וכפי שההבנה שלו בתחום ההנהלה וכו וכו מאפשרים..

שלישיה קדמית זהה מקדימה, זה הדבר הכי נכון שיכול להיות, כלומר רמקול ימין שמאל וסנטר אותו רמקול...
כאשר כולם בגובה האוזן (או מכוונים לאוזן בצורה מסודרת ואחראית)
או כמובן שלישיה קדמית בריאה מאותו הייצרן קדמיים, וסנטר בצורתו הרגילה כמו שכולנו מכירים.... כמובן האופציה השניה שהבאתי היא הכי אידיאלית ליישום אצל רוב המשתמשים אבל זה לא מחייב וניתן לשלב סנטר שונה מהקדמיים, זה תלוי, כי לא בכל הסדרות שיש קדמים טובים תמצא סנטר שמכבד את הסט, בקליברים גדולים ברמקולים מאוד איכותיים דגמת ווילסון אודיו בשילוב הסנטר פולריס, watch, מיזו וכו או נניח פוקל אוטופיה, או כל חברה מכובדת אחרת, שהתייחסה לסנטר בהתאם, בקליברים האלה זה עובד טוב, אבל בסטים קטנים במחירים נמוכים משום מה ממה שיצא לי באופן אישי לבדוק בחלוף השנים, קשה למצוא סנטר בסדרות של רמקולים קדמים בינונים אשר קיבל התייחסות והוא שווה ערך לקדמים, לרוב התכנון לקוי ואז זה נשמע לוקלי ולא נכון לא משכנע

כאשר משתמש בוחר לאפיין סנטר צריך לקחת בחשבון שרמקול המרכז הוא סופר קריטי וחיב להיות לפחות ברמה של רמקולי החזית ימין ושמאל.
(אם אין אפשרות כמובן שהולכים על האופציה הכי קרובה ל"מקור" ובוחרים בזוג קידמי איכותי וסנטר איכותי ככול הניתן ולא מחייב שיהיה מאותה הסדרה של הקדמים)
...
מסכים ותודה על האינפורמציה :)

ראה מקרה אצלי - יש לי זוג קליפש קדמים מסדרת הרפרנס עם אלמנטים של 4 אינץ' ולפני כמה חודשים התחדשתי ליום ההולדת בסנטר שלהם מסדרת ה- RP עם אלמנטים בגודל 6.5 אינץ'!!! בהתחלה התלבטתי בין הסנטר של 4 אינץ' לבין 5 ורבע אינץ' חחחח כיום כמובן אני לא מתחרט ולו לרגע על זה שלקחתי 6.5.
ועכשיו כאמור המקרה אצלי קצת שונה כי בשדרוג הבא (שיבוא עלינו במהרה לטובה) יהיה יישור קו של הקדמיים לסנטר ולא הפוך כמו שבד"כ קורה.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 173 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

הדעה הרווחת לסנטר מאותה חברה וסדרה, על פניו זה נשמע הגיוני אך בפועל שום רמקול סנטר גם מאותה סדרה לא יהיה דומה לקדמיים...גם לא ברמקולים איכותיים.

ישנם כאלו שזה כלל לא מפריע להם או שלא מבחינים שגוון הסאונד שונה, לי באופן אישי זה מפריע ומוריד מהחוויה ולכן אני (ולא מעט כמוני) מוותרים על סנטר.

כמו שאמר FastandFurious, רמקול סנטר הוא קריטי לא רק לדיאלוגים כמו שרבים חושבים אלא גם הרבה מעבר.
Trinnov Altitude 16 Processor
Pass Labs XA100.8 Monoblocks
Nad T973 7 Ch Power Amp

Wilson Audio Sasha 2 Speakers
B&W DB1D Subwoofer
B&W DS3 Surround
B&W CWM663 Atmos

JVC X5500 Projector
Da-Lite Fixed 133" 2.35:1Fixed Screen

FastandFurious
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הודעה שלא נקראה #7 

ישנם כאלו שזה כלל לא מפריע להם או שלא מבחינים שגוון הסאונד שונה, לי באופן אישי זה מפריע ומוריד מהחוויה ולכן אני (ולא מעט כמוני) מוותרים על סנטר.

כל אחד כמובן עושה מה שנשמע לו הכי נכון וזה מכובד.

אני באפן אישי לא מוכן לוותר על הסנטר ומבין את חשיבותו
ולכן יצרתי שלישיה קדמית זהה.
SURROUND- JBL 8320 PRO
SUBWOOFER- SB 16 ULTRA

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 163 פעמים
קיבל תודות: 173 פעמים

הודעה שלא נקראה #8 

כשיש רמקולים שמדמים סנטר (כמובן שלא כל רמקולים) אז הוא מיותר, זו הסיבה שאנשים מוותרים עליו.
Trinnov Altitude 16 Processor
Pass Labs XA100.8 Monoblocks
Nad T973 7 Ch Power Amp

Wilson Audio Sasha 2 Speakers
B&W DB1D Subwoofer
B&W DS3 Surround
B&W CWM663 Atmos

JVC X5500 Projector
Da-Lite Fixed 133" 2.35:1Fixed Screen

Avi_Dagan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 288 פעמים
קיבל תודות: 146 פעמים

הודעה שלא נקראה #9 

03/01/2021 17:46  
FastandFurious כתב:

...
איך אתה מציב אותם באותו גובה בלי שהסנטר יפריע לטלוויזיה? או שאתה עם מקרן עם מסך אקוסטי?
Jack of some trades, master of none

FastandFurious
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

הודעה שלא נקראה #10 

03/01/2021 18:58  
Avi_Dagan כתב:
03/01/2021 17:46  
FastandFurious כתב:

...
איך אתה מציב אותם באותו גובה בלי שהסנטר יפריע לטלוויזיה? או שאתה עם מקרן עם מסך אקוסטי?
...
אני עם מסך 65 אינץ, מציב זוג קידמים בגובה האוזן לצידי המסך במאונך כלומר לאורך, ואת הסנטר אני ממקם מתחת למסך באותה צורה כמו ימין ושמאל, המסך מתחיל מגובה 1 מטר אולי טיפה פחות, הסנטר מתחתיו עם הטויטר מכוון לעמדת האזנה.

היינו אמורים לעבור לחלל גדול יותר אבל הקורונה הרסה את התוכניות, לכן נשארתי "תקוע" עם חלל שהקיר הקידמי רק 2.10 מאוד קצר ומגביל, ובכל זאת הצלחתי להוציא תוצאה מדהימה בעזרת תוכנת אודיו ארכיטקט שקיימת במגברים בשילוב עם arc genesis של anthem והיד עוד נטויה 😉
SURROUND- JBL 8320 PRO
SUBWOOFER- SB 16 ULTRA

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”