שאלה לגבי קולנוע ביתי

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
amirbu0 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

שאלה לגבי קולנוע ביתי

נושא שלא נקרא #1 

האם מערכת קולנוע ביתי חייבת להיות בנויה מאותה סט של רמקולים או שאפשר לשים זוג רמקולים קדמיים מחברה אחת וזוג אחוריים מחברה אחרת?

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

Re: שאלה לגבי קולנוע ביתי

נושא שלא נקרא #2 

בהחלט אפשר
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

Dannino
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 188 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

02/01/2021 17:47  
amirbu0 כתב:
האם מערכת קולנוע ביתי חייבת להיות בנויה מאותה סט של רמקולים או שאפשר לשים זוג רמקולים קדמיים מחברה אחת וזוג אחוריים מחברה אחרת?
...
כמו שנאמר פה בהחלט אפשר. אבלללל לפחות לפחות שהבמה הקדמית שלך (ימין שמאל סנטר) כן יהיו מאותה החברה ואפילו אדרבא מאותה הסדרה.

בהצלחה ותתחדש :)

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 899 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

03/01/2021 13:41  
Dannino כתב:
02/01/2021 17:47  
amirbu0 כתב:
...
כמו שנאמר פה בהחלט אפשר. אבלללל לפחות לפחות שהבמה הקדמית שלך (ימין שמאל סנטר) כן יהיו מאותה החברה ואפילו אדרבא מאותה הסדרה.

...
יש עוד אופציה שלמעשה לא הביאו אותה כ אפשרות והיא
היא למעשה הכי נכונה ועונה הכי נכון לשאלה שלך, לא כל אחד יכול ליישם אותה.

כמובן שכל אחד יעשה מה שהוא יכול כפי שהחלל שלו מאפשר וכפי שההבנה שלו בתחום ההנהלה וכו וכו מאפשרים..

שלישיה קדמית זהה מקדימה, זה הדבר הכי נכון שיכול להיות, כלומר רמקול ימין שמאל וסנטר אותו רמקול...
כאשר כולם בגובה האוזן (או מכוונים לאוזן בצורה מסודרת ואחראית)
או כמובן שלישיה קדמית בריאה מאותו הייצרן קדמיים, וסנטר בצורתו הרגילה כמו שכולנו מכירים.... כמובן האופציה השניה שהבאתי היא הכי אידיאלית ליישום אצל רוב המשתמשים אבל זה לא מחייב וניתן לשלב סנטר שונה מהקדמיים, זה תלוי, כי לא בכל הסדרות שיש קדמים טובים תמצא סנטר שמכבד את הסט, בקליברים גדולים ברמקולים מאוד איכותיים דגמת ווילסון אודיו בשילוב הסנטר פולריס, watch, מיזו וכו או נניח פוקל אוטופיה, או כל חברה מכובדת אחרת, שהתייחסה לסנטר בהתאם, בקליברים האלה זה עובד טוב, אבל בסטים קטנים במחירים נמוכים משום מה ממה שיצא לי באופן אישי לבדוק בחלוף השנים, קשה למצוא סנטר בסדרות של רמקולים קדמים בינונים אשר קיבל התייחסות והוא שווה ערך לקדמים, לרוב התכנון לקוי ואז זה נשמע לוקלי ולא נכון לא משכנע

כאשר משתמש בוחר לאפיין סנטר צריך לקחת בחשבון שרמקול המרכז הוא סופר קריטי וחיב להיות לפחות ברמה של רמקולי החזית ימין ושמאל.
(אם אין אפשרות כמובן שהולכים על האופציה הכי קרובה ל"מקור" ובוחרים בזוג קידמי איכותי וסנטר איכותי ככול הניתן ולא מחייב שיהיה מאותה הסדרה של הקדמים)
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

Dannino
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 188 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

03/01/2021 15:01  
FastandFurious כתב:
03/01/2021 13:41  
Dannino כתב:

...
יש עוד אופציה שלמעשה לא הביאו אותה כ אפשרות והיא
היא למעשה הכי נכונה ועונה הכי נכון לשאלה שלך, לא כל אחד יכול ליישם אותה.

כמובן שכל אחד יעשה מה שהוא יכול כפי שהחלל שלו מאפשר וכפי שההבנה שלו בתחום ההנהלה וכו וכו מאפשרים..

שלישיה קדמית זהה מקדימה, זה הדבר הכי נכון שיכול להיות, כלומר רמקול ימין שמאל וסנטר אותו רמקול...
כאשר כולם בגובה האוזן (או מכוונים לאוזן בצורה מסודרת ואחראית)
או כמובן שלישיה קדמית בריאה מאותו הייצרן קדמיים, וסנטר בצורתו הרגילה כמו שכולנו מכירים.... כמובן האופציה השניה שהבאתי היא הכי אידיאלית ליישום אצל רוב המשתמשים אבל זה לא מחייב וניתן לשלב סנטר שונה מהקדמיים, זה תלוי, כי לא בכל הסדרות שיש קדמים טובים תמצא סנטר שמכבד את הסט, בקליברים גדולים ברמקולים מאוד איכותיים דגמת ווילסון אודיו בשילוב הסנטר פולריס, watch, מיזו וכו או נניח פוקל אוטופיה, או כל חברה מכובדת אחרת, שהתייחסה לסנטר בהתאם, בקליברים האלה זה עובד טוב, אבל בסטים קטנים במחירים נמוכים משום מה ממה שיצא לי באופן אישי לבדוק בחלוף השנים, קשה למצוא סנטר בסדרות של רמקולים קדמים בינונים אשר קיבל התייחסות והוא שווה ערך לקדמים, לרוב התכנון לקוי ואז זה נשמע לוקלי ולא נכון לא משכנע

כאשר משתמש בוחר לאפיין סנטר צריך לקחת בחשבון שרמקול המרכז הוא סופר קריטי וחיב להיות לפחות ברמה של רמקולי החזית ימין ושמאל.
(אם אין אפשרות כמובן שהולכים על האופציה הכי קרובה ל"מקור" ובוחרים בזוג קידמי איכותי וסנטר איכותי ככול הניתן ולא מחייב שיהיה מאותה הסדרה של הקדמים)
...
מסכים ותודה על האינפורמציה :)

ראה מקרה אצלי - יש לי זוג קליפש קדמים מסדרת הרפרנס עם אלמנטים של 4 אינץ' ולפני כמה חודשים התחדשתי ליום ההולדת בסנטר שלהם מסדרת ה- RP עם אלמנטים בגודל 6.5 אינץ'!!! בהתחלה התלבטתי בין הסנטר של 4 אינץ' לבין 5 ורבע אינץ' חחחח כיום כמובן אני לא מתחרט ולו לרגע על זה שלקחתי 6.5.
ועכשיו כאמור המקרה אצלי קצת שונה כי בשדרוג הבא (שיבוא עלינו במהרה לטובה) יהיה יישור קו של הקדמיים לסנטר ולא הפוך כמו שבד"כ קורה.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

הדעה הרווחת לסנטר מאותה חברה וסדרה, על פניו זה נשמע הגיוני אך בפועל שום רמקול סנטר גם מאותה סדרה לא יהיה דומה לקדמיים...גם לא ברמקולים איכותיים.

ישנם כאלו שזה כלל לא מפריע להם או שלא מבחינים שגוון הסאונד שונה, לי באופן אישי זה מפריע ומוריד מהחוויה ולכן אני (ולא מעט כמוני) מוותרים על סנטר.

כמו שאמר FastandFurious, רמקול סנטר הוא קריטי לא רק לדיאלוגים כמו שרבים חושבים אלא גם הרבה מעבר.

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #7 

ישנם כאלו שזה כלל לא מפריע להם או שלא מבחינים שגוון הסאונד שונה, לי באופן אישי זה מפריע ומוריד מהחוויה ולכן אני (ולא מעט כמוני) מוותרים על סנטר.

כל אחד כמובן עושה מה שנשמע לו הכי נכון וזה מכובד.

אני באפן אישי לא מוכן לוותר על הסנטר ומבין את חשיבותו
ולכן יצרתי שלישיה קדמית זהה.
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

כשיש רמקולים שמדמים סנטר (כמובן שלא כל רמקולים) אז הוא מיותר, זו הסיבה שאנשים מוותרים עליו.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

03/01/2021 17:46  
FastandFurious כתב:

...
איך אתה מציב אותם באותו גובה בלי שהסנטר יפריע לטלוויזיה? או שאתה עם מקרן עם מסך אקוסטי?
Jack of some trades, master of none

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #10 

03/01/2021 18:58  
Avi_Dagan כתב:
03/01/2021 17:46  
FastandFurious כתב:

...
איך אתה מציב אותם באותו גובה בלי שהסנטר יפריע לטלוויזיה? או שאתה עם מקרן עם מסך אקוסטי?
...
אני עם מסך 65 אינץ, מציב זוג קידמים בגובה האוזן לצידי המסך במאונך כלומר לאורך, ואת הסנטר אני ממקם מתחת למסך באותה צורה כמו ימין ושמאל, המסך מתחיל מגובה 1 מטר אולי טיפה פחות, הסנטר מתחתיו עם הטויטר מכוון לעמדת האזנה.

היינו אמורים לעבור לחלל גדול יותר אבל הקורונה הרסה את התוכניות, לכן נשארתי "תקוע" עם חלל שהקיר הקידמי רק 2.10 מאוד קצר ומגביל, ובכל זאת הצלחתי להוציא תוצאה מדהימה בעזרת תוכנת אודיו ארכיטקט שקיימת במגברים בשילוב עם arc genesis של anthem והיד עוד נטויה 😉
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”