העברת סאונד DTS דרך חיבור USB-C

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Haimbin
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

העברת סאונד DTS דרך חיבור USB-C

הודעה שלא נקראה #1 

לאחרונה רכשתי טלויזיה samsung q90t ואני דיי מבסוט מהוידיאו שלה אך יש לי בעיה עם הסאונד. כשאר אני מחבר את הלפטופ לטלויזיה בHDMI היא תומכת רק בDolby digital/Dolby digital true hd/dolby atmos וללא קידוד או passthrough של DTS כאשר הטלויזיה עצמה מחוברת בכבל אופטי לרסיבר kenwood krf-v5100d שאין לו כניסת HDMI אבל תומך בDTS.

מכיוון שיש לי בלפטופ חיבור thunderbolt 3 מסוג USB-C שתומך בDP 1.2a,טעינה וכל השכלולים כולל העברת אודיו( נגיד אוזניות עם חיבור type c עם מיקופון עובדות מעולה גם לשיחות וגם למוזיקה) עלתה אצלי מחשבה לקנות DAC כגון זה https://cutt.ly/dh5QQMn
ולחבר את הלפטופ ישירות לרסיבר וכך בעצם לעקוף את הטלויזיה ולשדר סאונד DTS ישיר.

האם מישהו התנסה עם פתרון כזה? האם זה עובד? הDAC הזה מספיק ל5.1 ערוצים(לא צריך יותר) ?
המחשב שלי זה lenovo ideapad 720s אם זה משנה

Haimbin
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

Re: העברת סאונד DTS דרך חיבור USB-C

הודעה שלא נקראה #2 

אני שואל ואני עונה חחח.. לפחות בשביל החיפוש אם מישהו ייתקל בבעייה יהיה לו פתרון כתוב.
Q90T של סמסונג לא תומכת בהעברה או קידוד של DTS בכלל אלא רק בפורמטים של דולבי(רגיל/TrueHD/Atmos) וזאת כשאר מחובר לפטופ בחיבור HDMI.
אני יודע שהusb-c שלי תומך בDP 1.2 וthunderbolt וחשבתי אולי למצוא כבל שבקצה אחד USB-C והקצה השני אופטי אך אין כזה(יש רק לHDMI). חשבתי שמכיוון שהתקדנו וכל המחברים המוזכאים הם דיגטליים אז יש פתרונות פשוטים יותר אך התאכזבתי לראות שאין, אולי פשוט כי אין ביקוש.

למזלי נזכרתי ששוכב לי בבית "כרטיס קול" חיצוני מלפני 10-15 שנה, אחד שהוזמן מאלי אקספרס או אפילו נקנה בארץ, אבל מהסוג הכי זול שנמכר כיום בעלי אקספרס ב5-10 דולר לצערי מגבלת העלאת התמונה פה בפורום מגוחכת ולכן מה ששלחתי בלינק נראה כמעט בדיוק אותו הדבר כמו שלי.
פירקתי אותו כדי למצוא את יצרן וסוג הצ'יפ, חיפשתי בגוגל ומצאתי דרייבר להורדה אונליין כי אין לי כונן דיסקים( חייב כדי שיעבוד, וינדוס לא מוצא לא אוטומטית דרייבר).

חיבור לusb(יש לו כניסה של usb mini!!) התוכנה נטענת אוטומטית ונותנת אפשרויות משחק שונות ואפילו וירטואליזציה של 7.1 אבל אין לי אז לא ניסיתי.
Screenshot 2020-12-29 105218.jpg
אני מנגן דרך VLC אז הגדרתי שיהיה Passthrough דרך HDMI/Spdif (כברירת מחדל זה מכובה!)
Screenshot 2020-12-29 105431.jpg
חיבור ישירות למגבר בכבל אופטי וזהו, המגבר מזהה לבד את האות DTS אפילו שזה באיכות Master-HD ולא רשום שהרסיבר תומך אבל הוא מקודד והסאונד עובר בצורה שוטפת.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”