מפצל אודיו HDMI

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
gildmor
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
הודעות: 397
הצטרף: דצמבר 2009
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 16 פעמים

מפצל אודיו HDMI

הודעה שלא נקראה #1 

היי,

בדיוק קיבלתי את המפצל שהזמנתי לצורך תמיכה באודיו HD בגלל שהרסיבר לא תומך 4K. פיספסתי את עניין חוסר התמיכה ב-CEC.
השילד מחובר דרך המפצל ועכשיו חייבים לעבוד עם השלט שלו פלוס שלט של הטלויזיה, גם לצורך כיבוי הדלקה.
חשבתי בהתחלה לחבר את יציאת האודיו מהמפצל לכניסת TV\CD של הרסיבר שאליה מגיע גם ה-ARC כי הוא תמיד מחליף אליה באופן אוטומטי, אבל אז צריך להגדיר עדיפות לכניסת HDMI וה-ARC לא עובד, בסוף חיברתי לכניסה אחרת, וזה דורש בחירה ידנית של הכניסה כי כל פעם זה חוזר ל-TV/CD כשעוברים ממקור למקור. אנסה בהמשך לתכנת את ההרמוני אולי ילך יותר בקלות.
אין לי אפשרות לוותר על CEC כי מסתבר שבשלב כלשהו הקלט IR של הרסיבר הפסיק לעבוד (לא מגיב יותר לשלט שלו או כל שלט אחר) ולא שמתי לב כי כבר די הרבה זמן עבדנו עם CEC...

מצאתי עוד אופציה באלי שתומך ARC אבל לא בטוח שזה אומר שתומך גם CEC.
אשמח אם מישהו ימליץ מנסיון על מפצל דומה שכן תומך בהכל ויחסוך גם את הצורך בשני שלטים. הרבה מהמפצלים האחרים שהוזכרו כאן כבר לא קיימים או לא נשלחים לארץ.

המפצל עובד טוב, יודע לעשות DOWNSCALE ביציאה השניה ל-FHD אבל מסתבר שהרסיבר מסתדר עם שתי האפשרויות. הסאונד בכל הפורמטים עובר רק כשמאלצים את היציאה הראשית ל-4K בבורר. האפשרות של COPY EDID מהיציאה הראשית שמחוברת לטלויזיה לא עובדת, כנראה כי אז השילד מבין מהטלויזיה שהיא תומכת רק DTS\DD רגיל?

הורדתי כמה סרטי דמו של אותו קטע עם אודיו HD ובלי, חייב לציין שלא הרגשתי כמעט הבדל. למקרה שהשמיעה אצלי נדפקה, שכנעתי את הבת וחברה להאזין גם , גם הן לא הרגישו הבדל אפילו חשבו להיפך במקרה אחד. כן ציינו שיש הבדלי ווליום. המפצל כמובן חוסך לבחור לכל מקור את אפשרות השמע בטלויזיה ולקבל את כל מה שלא DD/DTS רגיל כשני ערוצים...אבל במחיר מסויים.

המפצל שהזמנתי:


מפצל אחר שמצאתי:
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... mO543&mp=1

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”