כבל HDMI אורך 5 מ'

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
GalZohar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

כבל HDMI אורך 5 מ'

הודעה שלא נקראה #1 

שלום,

מצאתי הרבה כבלים שרשום עליהם "permium high speed certified" במחירים סבירים אבל שלא מגיעים לאורך של 5 מ'. עקב ליקוי בתכנון התשתיות צריך כבל של מינימום 3.6 מ' ועדיף עוד קצת ספייר כדי לא לגלות אחרי השחלה בקיר שזה בעצם לא מספיק...

יש איך למצוא כאלה? גם AmazonBasics וגם ה-Club3d לא מגיעים לאורך הזה עם Premium High Speed אלא רק High Speed.

רוצה כבל שיתמוך בכל הפורמטים שקיימים היום (חוץ מ-8k שלא יהיה בשימוש ב-xh95 שקניתי) וב-eARC ושבטוח יעבוד, כי לגלות בעיה אחרי שהטלויזיה כבר תלויה שכן אי אפשר להעביר כבל חדש בלי להוריד אותה...

קשה לי להאמין שחייב כבל במאות ש"ח בשביל 5 מ', כשב-3 מ' יש כבלים שעולים כמה עשרות וגם זה אם מפנקים את המוכר...

מישהו יכול להאיר על הנושא?

כבר הבנתי שזה כבל של נתונים דיגיטלים, או עובד או לא עובד, אבל באורך הזה נראה שלא כזה פשוט למצוא משהו שבטוח יעבוד.

Avi_Dagan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 260 פעמים
קיבל תודות: 137 פעמים

Re: כבל HDMI אורך 5 מ'

הודעה שלא נקראה #2 

13/12/2020 9:11  
GalZohar כתב:
שלום,

מצאתי הרבה כבלים שרשום עליהם "permium high speed certified" במחירים סבירים אבל שלא מגיעים לאורך של 5 מ'. עקב ליקוי בתכנון התשתיות צריך כבל של מינימום 3.6 מ' ועדיף עוד קצת ספייר כדי לא לגלות אחרי השחלה בקיר שזה בעצם לא מספיק...

יש איך למצוא כאלה? גם AmazonBasics וגם ה-Club3d לא מגיעים לאורך הזה עם Premium High Speed אלא רק High Speed.

רוצה כבל שיתמוך בכל הפורמטים שקיימים היום (חוץ מ-8k שלא יהיה בשימוש ב-xh95 שקניתי) וב-eARC ושבטוח יעבוד, כי לגלות בעיה אחרי שהטלויזיה כבר תלויה שכן אי אפשר להעביר כבל חדש בלי להוריד אותה...

קשה לי להאמין שחייב כבל במאות ש"ח בשביל 5 מ', כשב-3 מ' יש כבלים שעולים כמה עשרות וגם זה אם מפנקים את המוכר...

מישהו יכול להאיר על הנושא?

כבר הבנתי שזה כבל של נתונים דיגיטלים, או עובד או לא עובד, אבל באורך הזה נראה שלא כזה פשוט למצוא משהו שבטוח יעבוד.
...
כבלים של Monoprice נחשבים לא יקרים וטובים בקטגוריה:

אין לי של 5 מטר, אבל אלו שיש לי עובדים בסדר רק מוצא אותם קצת קשיחים. אבל אם אתה צריך להעביר בתוך קיר, לא בטוח שאלו הכי מתאימים. יש להם גם כאלו שהם CL2 או CL3, אולי אלו:

אולי עדיף אקטיביים, יש פה חברים שמבינים יותר.

GalZohar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #3 

https://www.amazon.com/product-reviews/ ... filter-bar

הרבה רושמים שלא עבד להם 4k hdr עם Monoprice.

הבנתי שבמרחקים קצרים לפעמים כבל שלא באמת עומד בתקן יעבוד בכל זאת, אבל במרחק ארוך יותר זה כבר יותר בעייתי. למרות שלא כל הביקורות טרחו לציין את אורך הכבל. אולי גם עניין של מזל?

Avi_Dagan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 260 פעמים
קיבל תודות: 137 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

לא יודע. נדיר למצוא מוצר ש100% מרוצים ממנו.
אולי עדיף לך אקטיביים כמו אלו:

מניח שבקרוב תקבל רעיונות נוספים ממנוסים יותר ממני.

GalZohar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #5 

13/12/2020 10:13  
Avi_Dagan כתב:
לא יודע. נדיר למצוא מוצר ש100% מרוצים ממנו.
אולי עדיף לך אקטיביים כמו אלו:
מניח שבקרוב תקבל רעיונות נוספים ממנוסים יותר ממני.
...
כן ברור שכל מוצר יקבל ביקורות של כוכב אחד, השאלה מה רושמים שם. במקרה הזה רשמו בדיוק את הבעיה שממנה אני חושש (לא כולם, אבל הרבה כן רשמו את זה).

לפי מה שהבנתי בפחות מ-15 מ' אין סיבה לאקטיבי.

Amir64
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 117 פעמים
קיבל תודות: 1248 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

המספר 15 מטר מגיע מהעברת תוכן HD.
כשעולים ל- 4K, ובמיוחד ב- FPS גבוה, האורך הרבה יתר קצר.
מה עם זה?

לדעתי עדיף לבחור בכבל HDMI אופטי.
כי לגלות בעיה אחרי שהטלויזיה כבר תלויה שכן אי אפשר להעביר כבל חדש בלי להוריד אותה...
...
אתה יכול לבדוק אם הכבל עובד לפני שאתה משחיל אותו ותולה את הטלויזיה.

GalZohar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #7 

אין לי על מה לבדוק כרגע, אלא אם כן יש מתנדבים שגרים באזור.

לקבל הנ"ל נראה בסדר על הנייר אבל אין לו reviews שם. זה אומר שחייב למצוא איך ואיפה לעשות בדיקה לכבל לפני ההתקנה ולקוות שאם לא יעבוד יחזירו את הכסף (מה שבאמאזון בד"כ בסדר).

יכול להסביר יותר לגבי כבל אופטי?

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”