הצעה לכתיבת זמני אפקטים בסרט

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
BUGY
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 91 פעמים
קיבל תודות: 703 פעמים

נושא שלא נקרא #46 

istarmini כתב:
...
...
מה ההבדל הנדרש מבחינת הכיול בין מבוססי אוביקט לבין המצב הרגיל ?
רמקול זה רמקול ולא משנה האם הוא בפינה/ריצפה/תיקרה...
מערכת הכיול צריכה לזהות שהוא קיים ואז לכייל אותו כמו כל רמקול אחר מה זה משנה שעכשיו זה מבוסס אובייקט ? הרי בסופו של יום הרמקול מוציא תדרי קול .
...
·אם זה מעניין אותך, תפתח שרשור חדש ותגלה.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

istarmini כתב:
...
...
מערכת הכיול צריכה לזהות שהוא קיים ואז לכייל אותו כמו כל רמקול אחר מה זה משנה שעכשיו זה מבוסס אובייקט ? הרי בסופו של יום הרמקול מוציא תדרי קול .

בזמנו פניתי לקריס מאודסי וחבר פנה לדיראק בשאלה הזו והתשובה שהתקבלה על ידי שניהם היא שברגע שמערכת הכיול יודעת שיש רמקולים בתקרה היא מכיילת אותם (כל מערכת בדרכה היא כמובן) כמו כל רמקול אחר.

היום כל מערכות הכיול אודסי/דיראק/ARC/RP וכו....מזהות את כל הרמקולים ומכיילות ללא בעיה.
...
·
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

istarmini כתב:
...
...

בזמנו פניתי לקריס מאודסי וחבר פנה לדיראק בשאלה הזו והתשובה שהתקבלה על ידי שניהם היא שברגע שמערכת הכיול יודעת שיש רמקולים בתקרה היא מכיילת אותם (כל מערכת בדרכה היא כמובן) כמו כל רמקול אחר.

היום כל מערכות הכיול אודסי/דיראק/ARC/RP וכו....מזהות את כל הרמקולים ומכיילות ללא בעיה.
...
·

לדעתי הכוונה שלהם היתה שהמערכת לא מתחשבת במיקום של הרמקול ביחס למישור (או בקיצור בזווית שלו ). היא כמובן תקבע מרחקים ותכייל את הרמקול אבל היא ״לא יודעת״ שהרמקול נמצא בגובה 2.25.
אני באופן אישי לא חושב שזה משמעותי כי ה decoder יודע שיש רמקולים למעלה כי הריי מגדירים לפני הכיול לפי שלושה מיקומים.אפשריים. Front, Middle, Rear כשכולם בהגדרה Top.
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

OferL
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 340 פעמים
קיבל תודות: 128 פעמים

נושא שלא נקרא #49 

יופי של שרשור אם רק נישאר בנושא...
Kong skull Island
סצינת הפתיחה עד הופעת הגורילה. המטוסים נשמעים מלמעלה ומהצדדים. וגם הקרב על הקרקע נשמע מעולה.
Enjoy the Silence

DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

Ready Player One מנצל את רמקולי הגובה בצורה שעוד לא שמעתי מאף סרט. התבאסתי שיש לי כרגע רק שניים פועלים למעלה ולא ארבעה.
הגובה בשימוש במהלך כל הסרט, אך מורגש במיוחד בסצינת המרוץ הראשונה שבה הסאונד עוטף אותך ומכניס אותך למרכז הסצינה.

במאמר מוסגר, סרט שנותן תחושה של ילד בפעם הראשונה בבית הקולנוע (ספילברג מומחה בזה). העובדה שכנראה אף בית קולנוע לא יצליח להגיע לרמת החוויה שיש לי בבית בהקרנת סרט כזה מסמלת הבשלה של קולנוע ביתי ברמה שלא היתה טרום אטמוס ומסכים גדולים.

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 899 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #51 

DudeShemesh כתב:
העובדה שכנראה אף בית קולנוע לא יצליח להגיע לרמת החוויה שיש לי בבית בהקרנת סרט כזה מסמלת הבשלה של קולנוע ביתי ברמה שלא היתה טרום אטמוס ומסכים גדולים.
...
·היי חג שמח (f)
האם תאכל לשתף אותנו, מה הוא הסטאפ שברשותך?
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #52 

@FastandFurious

חג שמח!

אשתף בשמחה. היופי הוא שמדובר בסטאפ בסיסי מאוד, בלי שום דבר שמתקרב לקרסוליים של יוקרתי, ועדיין הוא נותן לי חוויה טובה יותר מקולנוע (סובייקטיבי, כמובן). הבעיה היחידה ביחס לקולנוע היא הסנטר - בקולנוע הרמקולים מאחורי המסך, ואילו בבית מתחתיו, וזה בהחלט מורגש.

טלביזיה:
Vizio p75-C1 (יבאתי אישית - חזרתי לארץ לפני כשנתיים ויכולתי להביא מכולה פטורה ממכס)

מגבר:
Pioneer VSX 1131 (בסיסי, אבל אחלה יחס עלות/תועלת. ארצה להחליף אותו בקרוב בגלל המגבלה המרכזית שלו מבחינתי - תמיכה רק בשני רמקולים בגובה)

במה קדמית וסאב:
Aero by Cambridge Audio

רמקולי גובה:
VP66R by Sonance

עוד לא התקנתי רמקולי סראונד בגובה האוזניים - זה השלב הבא (רק עברתי לבית חדש). חסרונם בהחלט מורגש, אבל הגובה נותן כל כך הרבה, שזה פחות דחוף לי.

אגב, מבחינת הכנה, יש לי מקום ל 7.2.6, ואני כרגע עם 3.1.2. כפי שכתבתי, להוסיף סראונד זה השלב הבא, אבל אני עוד מתלבט אם להוסיף את הזוג שליד הספה, או זה שבקיר האחורי (יש משהו כמו 2 מטר מרחק).

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 899 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #53 

@DudeShemesh
·כן צודק הכל ככל הנראה סובייקטיבי,
גם לי יש חבר ממש קרוב, שאני אישית נהנה אצלו
הרבה יותר מאולם הקולנוע הטוב ביותר ב yes planet ראשל"צ, ושמעתי ונחשפתי ב שנתיים האחרונות ללא מעט מערכות בכל סקאלה של מחיר,
הסאונד אצל אותו חבר, הרבה יותר אישי ויותר מדוייק ובכל זאת שומר על כל היתרונות של סאונד קולנועי (עשיר, מעבר לפרופורציות החלל ותלת מימדי)
באולם קולנוע מסחרי זה בעיקר תוצאה של חלל עצום וענק מימדים, הפיזור והמרחק הפיזי וההחזרים, נותנים לך תמונת סאונד עשירה
יותר ויותר סאונד דיפיוזי, פחות מתחבר לזה, אותו חבר אגב מאוד אוהב ואוהב יותר את התוצאה והסאונד של הקולנוע המסחרי מאשר אצלו, אבל אני פחות מסכים איתו, עניין של טעם אישי והעדפות.

אותו חבר גם דואג ללכת לראות סרט קולנוע אחד לשבועיים למרות שיש אצלו תוצאה שמבחינתי טובה יותר. הוא מאוד אוהב קולנוע ואת כל אווירת הקולנוע, שהוא מאוד נהנה לשחזר אצלו, אגב אצלו כאשר מזמין להקרנה, דואג לשים פרסומות מסרטים ואף קנה את הקרטונים של הפופקורן 😀
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #54 

dawn of the planet of the apes -

קצת אחרי התחלת הסרט, סצינה של 2-3 דקות ממש מהרגע שהמצלמה מתמקדת בפנים של סיזר.

DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #55 

@FastandFurious

אהבתי את הרעיון עם הטריילרים והקרטונים של הפופקורן - שוקל ליישם.

מסכים איתך שבקולנוע זה יותר דיפיוזי, וגם אני פחות מתחבר (וראיתי בשרשור אחר שאתה גם אוהב לשמוע מוזיקה בלי סאב - כנראה שיש לנו טעם דומה בסאונד :D).

מבחינתי הנקודה החשובה היא שלא צריך היום ציוד סופר יוקרתי בשביל להתחרות בקולנוע - כמו שראית, הציוד שלי די סביר, לא שום דבר מפוצץ, אבל סאונד מדויק ונקי, מסך גדול, ורמקולים בתקרה זה מתכון לחוויה קולנועית שטובה יותר מהמקור (ובלי כל החסרונות של בתי קולנוע).

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #56 

edge of tomorrow - בשניות הראשונות בסרט עוד כשרואים את הקרדיטים יש אפקטים עם הבאס, לדעתי די מדהים.

shlomis1zzz (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 119 פעמים

נושא שלא נקרא #57 

סיימתי לצפות בסרט Skyscraper - גורד שחקים .
יש שם קטע מטורףףף שבהם הטורבינות מסתובבות. הסצנה מעשירה את החלל עם האטמוס.
ב דקה ה : 01:11:45

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”