רסיבר מומלץ 100W לערוץ לKEF LS50

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: nir547
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

הרמקולים האלה היו אצלי לתקופה מסויימת.
הם צריכים הגברה חזקה וראויה. ממליץ לך לבדוק את נתוני הרמקולים.

מי שממליץ לך לבדוק אותם עם רסיבר, וטוען שאין הבדלים בגלל דפי נתונים, בין רסיבר דנון למגברי סטריאו כמו קריק/ארקאם/מיוזיקל פידליטי ועוד, אין לו שום מושג, וממליץ לך להתעלם.
ניר.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@Alon_Solo
אתה מכיר חנויות בישראל בהן ייתנו לו לעשות בדיקה עיוורת כמו שצריך? כלומר, שני המכשירים אותם הוא יהיה מעוניין להשוות אחד מול אחד יהיו מוסתרים, הווליום של שניהם מתואם ברמת דיוק מאד גבוהה (עם מיכשור מדויק, לא עם פלאפון), ומישהו שהוא לא יראה יעביר בין שני המכשירים באופן רנדומלי תוך ההשמעה ויתעד איזה מכשיר הוא בוחר כיותר טוב לטעמו, ולאחר כל זה יחשב את מספר ההצבעות על המכשיר המסוים ויחשב את המובהקות הסטטיסטית? כי אם לא עושים את כל השלבים שתיארתי (אם לא פספסתי משהו) לבדיקות האזנה אין ממש טעם.
נערך לאחרונה על ידי evgenetic ב 26/05/2018 11:55, נערך פעם 1 בסך הכל.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #18 

@Nir547
@gal-cohen

רגישות - 85dB (2.83V/1m), עכבה - 8 אוהם נומינלי. זה לא רמקול קשה להנעה.

אם יש טענה שהרסיברים המוזכרים לא יכולים להניע אותם - נא להציג הוכחות לכך, לא מעשיות שרק מבלבלות אנשים חדשים בתחום.

Nir547
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: nir547
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

@evgenetic
·אני לא מתכוון להיכנס איתך לוויכוחים כי לא האזנת לרמקולים האלו לא עם רסיבר ולא עם מגבר סטריאו.

85 db זה נמוך ולא מאפיין רמקולים סבירים מבחינת ההנעה.
ה8 אוהם זה נומינלי! לא מינימלי!

מרבית הרסיברים בגזרת המחיר הזו לא יכולים להתמודד עם 85db ו3.2 אוהם מינימום כמו הרמקולים לעיל.

שוב, מכיוון שאני מכיר את הרמקולים האלו היטב ואתה לא, אני מעדיף שלא להמשיך את הדיון איתך, כיוון שאין לך מושג.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

Nir547 כתב:@evgenetic
·אני לא מתכוון להיכנס איתך לוויכוחים כי לא האזנת לרמקולים האלו לא עם רסיבר ולא עם מגבר סטריאו.

85 db זה נמוך ולא מאפיין רמקולים סבירים מבחינת ההנעה.
ה8 אוהם זה נומינלי! לא מינימלי!

מרבית הרסיברים בגזרת המחיר הזו לא יכולים להתמודד עם 85db ו3.2 אוהם מינימום כמו הרמקולים לעיל.

שוב, מכיוון שאני מכיר את הרמקולים האלו היטב ואתה לא, אני מעדיף שלא להמשיך את הדיון איתך, כיוון שאין לך מושג.
...
·

אני לא צריך להאזין לרמקולים מסוימים כדי לוודא שחוקי הפיזיקה עדיין בתוקף.
לא סתם המציאו את הנתון של עכבה נומינלית, אלא בכדי להציג ללקוחות מה הרמקול דורש באופן כללי. בפועל העכבה המינימלית שלו היא 4 אוהם (מדידות בstereophile), מה שלא שונה מרמקולים טיפוסיים רבים עם ירידות כאלה בעכבה בתדרים מסוימים. לרמקול הספציפי הזה יש בסה"כ אחת כזו בתדר רלוונטי .

אם הייתה קורא את השרשור כמו שצריך היית מגלה שלא מדבור ברסיברים "בגזרת מחיר" מסוימת אלא ספציפית על דנונים 2400 ו-3400 שיודעים להתמודד עם עומסים כאלה בלי שום בעיות אם להתבסס על ביקורת של3300 מaudioholics אליה קישרתי.

ושוב - מכיוון שאתה לא מציג הוכחות לכך שהרסיברים האלה ספציפית לא יתמודדו אם הרמקולים האלה ספציפית - אין שום סיבה לקחת את דברייך ברצינות.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #21 

מדידות ספציפית ל3400 שהייתי צריך למצוא קודם:
https://www.soundandvision.com/content/ ... test-bench

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

@evgenetic

חבר יקר, אתה רוצה להפוך את הדיון לדיון השוואתי, אבל בעולם האמיתי אף אחד לא יושב ומשווה אחד לאחד.
זה בלתי אפשרי לרוב המשתמשים החובבנים.
ולכן פותח הדיון גם מסתמך על ניסיון של אחרים, וכמו שאתה שם לב - יש כאן ניסיון לכמה מהם.
אז אם אין לך אפשרות לפתוח את הדלת שלך לפותח הדיון ולהזמין אותו להשוואה שכזו, וגם אין לך ניסיון אחר, אז אולי תן לאחרים לעזור.
אגב, אין כמעט שום בעיה להמליץ למישהו ברמת התקציב, נניח תקציב של רסיבר טוב ומעלה, לרכוש מגבר דו ערוצי ורסיבר ביניים שישולבו יחד.
אבל שוב, להניע את הרמקול הזה צריך הגברה חזקה ואיכותית, מה שלטעמי ודעתי לא קיים ברסיברים של דנון בתקציב של עד כ 3.5-4 אש"ח.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #23 

@gal-cohen
אבל שוב, להניע את הרמקול הזה צריך הגברה חזקה ואיכותית, מה שלטעמי ודעתי לא קיים ברסיברים של דנון בתקציב של עד כ 3.5-4 אש"ח.
...
ושוב, זו קביעה חסרת בסיס.

האם היה ברשותך רסיבר של דנון ומגבר שלדעתך איכותי יותר באותו הזמן? האם חיברת את שניהם דרך קופסת ABX כלשהי? האם השוואת את הווליום בינהם כמו שרציך ודאגת לכבות את כל הDSP של הרסיבר בשביל השוואה הוגנת? האם מישהו עזר לך לעשות את ההשוואה העיוורת הזאת בכדי שלא תעשה את המעבר שלא על עיוור? האם עשיתי 10-15 ניסיונות כאלה ותיעדת אותם לשם חישוב סטטיסטי?

אם התשובה לכל אלה היא לא - אז לניסיון שלך (או של כל אחד אחר שמציע אותו כתשובה לפותח השרשור) אין ממש ערך אמיתי. אני כמעט בטוח שאתה כבר השתתפת בדיונים שהגיעו לנקודה הזאת ולא פעם אחד, אם אני זוכר נכון. אז למה עד עכשיו לא השתכנעת שבדיקות מהסוג צריך לעשות בתנאים שתיארתי, אחרת אתה מכניס שלל של הטיות שהופכות את הניסיון שלך ללא רלוונטי?

כמובן שלא קל לעשות את ההשוואות האלה כמו שצריך ולכן הברירה השנייה היא להסתמך על אתרים שמבצעים מדידות. בשני הביקורות ניתן לראות שגם 3300 הישן יותר וגם 3400 יודע להתמודד עם עומסים של 4 אוהם (למרות שהרמקול הזה הוא בכלל לא 4 אוהם) ואף מספק עצמה רבה יותר (תוך שמירה על THD נמוך) ממה שהרמקול הזה יכול לשאת בביטחון.

בשביל להניע את הרמקולים האלה ל90 דציבל (שזה לכל הדעות ווליום מאד גבוה) במרחק של 3 מטר מספיק כ20 וואט (לחישוב: http://myhometheater.homestead.com/splcalculator.html ). אין רסיבר מודרני מאת חברות אמינות שלא יוכל להתמודד עם זה כמו שצריך.

gal-cohen
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 630 פעמים
קיבל תודות: 1001 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

@evgenetic

אתה מוזמן לחפור בעבר הרחוק שלי כאן בפורום ככל שתרצה, למצוא סימוכין לכך שאני מצודד במדידות כאלו ואחרות.
ואתה גם תמצא כמובן.
יחד עם זאת, לא לכל סיטואציה זה מתאים, ויש לך כאן פותח דיון שלא מחפש את המעבדה למדידות, אלא ניסיון של אנשים.
בכל מקרה כוונתי היתה שרסיבר 1XXX או 2XXX יהיו טובים לשילוב עם מגבר דו ערוצי.
מאוד יתכן שמ 3XXX ומעלה המצב טוב יותר מבחינת ההגברה והוא יספק את הסחורה.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #25 

gal-cohen כתב:אלא ניסיון של אנשים.
...
·

הניסיון לא יעזור אם הוא לא מגובה במתודה רצינית.
נגיד שמישהו אומר משהו בסגנון "הרסיבר לא סוחב את הרמקולים האלה". בשביל אחד זה "לא סוחב" בשביל שני זה "סאונד עדין ולא צרכני", בשביל שלישי זה בכלל "מאוזן", בשביל רביעי זה "מתאים בול למוזיקת ג'ז" וכו' וכ'ו. אם נכנסים עמוק לקטע הסובייקטיבי הזה- לא יוצאים ממנו אם תובנות נורמליות.
אם תסתכל בשרשור הגדול שמוקדש לרמקולים האלה בAVS אתה תראה שם 90 עמודים של דעות שונות ומנוגדות בקשר לאיך הרמקולים האלה נשמעים ממקורות שונים. אז מה עכשיו, פותח השרשור צריך לרכז את כולם ולמצוא איזושהי דעה ממוצעת? לא - יש דרכים הגיוניות יותר לנבא איך יתנהג ציוד טכנולוגי בעל פרמטרים מסוימים עם ציוד אחר.

freerider
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 186 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

evgenetic כתב:@Nir547
@gal-cohen

רגישות - 85dB (2.83V/1m), עכבה - 8 אוהם נומינלי. זה לא רמקול קשה להנעה.

...
·
אין לא כוונה להיכנס לדיון הזה איתכם אך רמקול של 85db 8 ohm אולי לא ״יראה״ עומס גדול על המגבר אך רגישות הרמקול נמוכה משמעותית מהממוצע ועל מנת שישמע באותה העוצמה בהשוואה לרמקול ממוצע של 88db הוא ״ידרוש״ מהמגבר כפול הספק.

ולדעתי הדיון הזה מיותר מהסיבה שלכל אדם העדפה אישית שונה...גם אם מדובר במשהו פסיכולוגי או אמוציונלי ולא כל דבר צריך להיות ״מוכח מדעית״ בשביל לספק שביעות רצון ממוצר כזה או אחר.
נערך לאחרונה על ידי freerider ב 26/05/2018 18:50, נערך 5 פעמים בסך הכל.
You pay peanuts, you get monkeys

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #27 

היא נמוכה אבל לא משמעותית. עדיין יספיק לו 20 וואט בלבד כדי להעיר את השכנים כמו שצריך.

freerider
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 186 פעמים

נושא שלא נקרא #28 

@evgenetic
·
3db זה הבדל זה משמעותי.
You pay peanuts, you get monkeys

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #29 

אוקיי, אבל עדיין - בוואט 1 הוא מקבל 85 דציבל (במרחק של מטר), ב10 וואט - 95. תסתכל בגוגל מה זה 95 דציבל בדוגמאות מהחיים.

FastandFurious
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 899 פעמים
קיבל תודות: 550 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

@evgenetic
·יאללהה שחרר אותנו ממך אין לך מה לעשות בחיים?
שבת היום... שבת היום...תחנת לנו את המוח, אני אומר לך שאני בעצמי שמעתי אותו עם מארנץ 5011 (שמשתווה לדנון 3300, אבל נשמע בסטריאו הרבה יותר טוב כי יש להם צ'יפ קטלני בסטריאו) וגם עם הגברות מסויימות, בסדר שתיהם מניעים אותו, אתה תשמע בשתי המצבים, אבל עם הגברה טובה ולא של רסיבר בכלל, אתה תשמע את פנינות החוכמה של הרמקול, הקסם יפתח בפניך, אתה תרגיש שהרמקול הזה נותן את התמורה לכסף, תשמע צלילים שלפני זה לא שמעת עם רסיבר קולנוע וכו' ...
מנסים להסביר לך שמעבר לנתונים שאתה דובק בהם יש עוד הרבה תורה
עכשיו לך תאכל משהו תשתה תראה איזה סרט או סדרה כי אתה כל השבת פה, תלמד לשחרר נמאסת..
נערך לאחרונה על ידי FastandFurious ב 26/05/2018 19:36, נערך פעם 1 בסך הכל.
Denon X4800H
speakers Klipsch THX
Subwoofer PSA Ev1813
Zidoo Z1000 Pro
Lg C1 83

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”