Nothing phone 2: ממש לא שום דבר

ה Nothing Phone 2 לא השתנה הרבה מקודמו אבל הוא עדיין מצליח להלהיב


Nothing phone 2 הוא ממשיכו של טלפון ה Nothing ואינו מאוד שונה ממנו. לפחות בדברים החשובים, נשארה החברה נאמנה למותג שבזמנו די עורר התלהבות, במויחד בגזרת העיצוב הייחודי. אבל האם ה Nothing 2 שומר על אותה התלהבות?

אז בכל הקשור לעיצוב ולבנייה, זה די ברור – ה Nothing 2 שומר על אותו עיצוב בדיוק ואותם קווים וכפי שרשמתי, זה טוב, כי את העיצוב של ה Nothing מאוד אהבתי והייחודיות שלו נשמרת גם כאן. אני לא חושב שהחברה עדיין מיצתה את נושא העיצוב וכדי להמשיך ולהחדיר לתודעה של המשתמשים בעולם את המותג שלה, היא כנראה צריכה להמשיך כך, מה שאומר שגם ה Nothing Phone 3 אמור לשמור על אותו קו. אנחנו אמנם מקבלים מכשיר שהוא קצת יותר גדול ומעט יותר כבד מקודמו, אבל כמו שתראו, זה מתבקש ולצרכים מתבקשים (כמו למשל הגדלת המסך).

ה nothing 2 אמנם מזכיר בצורתו החיצונית את העיצוב של האייפון ואני מאוד אוהב את זה כי הוא גם מאוד נוח ביד ומרגיש יציב למדי. אין פינות עגלגלות מידי ומצד שני אין קווים חדים מידי. בדיוק במידה.

המסך כאן גדל מעט מהדגם הקודם ועומד היום על 6.7 אינצ'ים. מסך OLED שנראה די מרהיב בצבעים ובאיכות שלו שעומדת על רזולוציה של 1080X2412 פיקסלים עם דחיסות פיקסלים לאינץ של 394 שאינם גבוהים מידי למסך בגודל כזה אבל לא ממש ניתן לראות את ההבדל.

המסך מאוד בהיר ועומד על נתון של 1600 ניטס ולא היתה ממש בעיה לצפות בו באור שמש ישירה.

גב המכשיר הוא כבר אופרה אחרת. החברה ממשיכה את העיצוב הקודם ומציגה שוב גב שקוף חלקית ובו ניתן לראות חלק מחלקי המכשיר ועם ממשק תאורה העונה לשם Glyph שמוטמע במסך והמטרה שלו היא לתת אינדיקציות על השימוש שלנו במכשיר וגם סתם להיות מגניב כזה ושונה.

באמצעות מערכת התאורה האחורית תוכלו למשל להקצות נוטיפיקציית תאורה מסויימת עבור התראות מסויימות, תוכלו להגדיר טיימר שירוץ אחורנית ויציג את ההתקדמות שלו על גבי התאורה האחורית ועוד הרבה אפשרויות נחמדות שלא בכולן נשתמש ביומיום שלנו אבל הן שם.

בכלל, את ממשק ההפעלה של Nothing 2 מאוד אהבתי. הכל מעוצב בסגנון Pixel Art שצריך לאהוב. יש כאלה שלא, אני מבין אלה שמאוד אוהבים. המינימליסיטיות והצבעים החד גוניים בלי יותר מידי קשקושים על המסך פשוט עושה לי את זה. בממשק הזה קצת קשה לפעמים להבין איזו אפליקציה היא זו שאנחנו צריכים כי צריך לזכור את הצלמית שלה, אבל זה שטויות ונלמד תוך כדי תנועה.

את כל המערכת הזו יפעיל מעבד שאינו חדש, ה Snapdragon 8 Gen 1 (כשכידוע GEN 2 כבר הוצג והוטמע במכשירים של שנה שעברה) אבל עם זיכרון עבודה גדול יותר של 12GB במקום 8GB בדגם הקודם, כך שבשורה התחתונה אתם ממש לא תרגישו את ההבדל.

בגב המכשיר תמצאו שתי עדשות צילום באיכות של 50 מגה פיקסלים. האחת יודעת לצלם בזוית רחבה במפתח צמצם 1.9 ובעלת ייצוב אופטי והשנייה במפתח צמצם 2.2 ובעלת עדשה רחבה יותר.

מלפנים מדובר בעדשת 32 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.74.

איכויות הצילום כאן לא שונות בהרבה ממצלמות סלולר אחרות – באור שמש התמונות יוצאות טוב מאוד עם פרטים חדים וצבעים רווים וטובים ובאור מאתגר, כמו צילום לילה, קיבלנו תמונות מגורענות יותר ולעתים גם מרוחות. ההמלצה שלנו בצילום בתנאי חושך, כמו בכל מכשיר, היא להשתמש במקור תאורה חיצוני. תאורות הפלאש טובות ויאירו את האובייקט אבל גם ישטחו אותו מידי.

בדוגמאות צילום שערכנו ניתן לראות שבצילומי אור יום הצבעים יוצאים נהדר עם הפרדה טובה בין תאורה חזקה לחלשה. שימו לב שבמקומות מסויימים כמו מחטי העץ, התמונה פחות חדה ויש טשטוש מסויים.

צילום בזום 0.6
צילום בזום 1
צילום בזום X2

 

סלפי

 

צילום בחדר ללא תאורה

צילום במצב מאקרו

 

 

הסוולה ב Nothing 2 היא סוללת 4700 מילי אמפר שיכולה להיטען גם אלחוטית ושהספיקה לי לעבודה ליום שלם ואפילו עוד קצת. סביר להניח שביצועי הסוללה יירדו במהלך הזמן כך שתצפו לעבודה ליום אחד, עד שעות הערב.

השורה התחתונה

מדובר במכשיר שקודם כל נראה טוב, בעל ייחודיות עיצובית שקשה להתעלם ממנה ועם ממשק הפעלה שאני מאוד אוהב ומתחבר אליו. המעבד אמנם לא המעבד הכי חדש שיש היום שבדרך כלל אמור להציג שיפורים בביצועים, ברמת סוללה וכו' אבל בינינו, אם אתם לא גיימרים כבדים, זה לא ממש משנה ולא ממש תרגישו בהבדל. המצלמות סבירות פלוס ובעלות כל התכונות שאתם מחפשים בצילום.

המחיר של Nothing 2 עומד היום על כ-2,700 ש"ח באמצעות באג, היבואנית הרשמית של המותג. וזה מחיר שאמנם לא יקר מידי כמו מכשירי פרימיום אחרים אבל גם לא זול כמו שהחברה הזו רצתה להציג בעבר כשרצתה לחדור לשוק.

לשרשור תגובות לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

13:27
  /  
18.09.2023
  
אלי חבוש

1