אוזניות אלחוטיות JLab Jbuds Mini

אוזניות ה- TWS הכי קטנות שיש היום


JLab Audio, חברת אודיו אמריקאית ותיקה הידועה באוזניות התקציביות והמסוגננות שלה, הוציאה לאחרונה את ה-JBuds Mini, אוזניות TWS שמבטיחות לספק סאונד גדול באריזה קטנה במיוחד. האוזניות הקומפקטיות האלו מיועדות להאזנה תוך כדי תנועה, עם תוסף קטן בקייס למחזיק מפתחות ותכונות כמו עמידות בפני זיעה ואבק וחיי סוללה ארוכים יחסית לגודלן הקטן.

הקייס והאוזניות עצמן הם הכי קטנים לעומת כל אוזניות TWS אחרות שיצא לי לסקר, החברה טוענת שהגודל הקומפקטי במיוחד לא מתפשר על ביצועים, ובכן, בסקירה זו נעמיד את זה למבחן ונראה אם ל- Jubds Mini יש מקום בשוק כה תחרותי, והאם באמת יש להן יתרון מעשי שבגללו תעדיפו אותן על פני אוזניות אחרות באותו טווח מחירים.

מה בקופסה?

  • זוג אוזניות + קייס
  • 3 זוגות בגדלים שונים של טיפים מסיליקון (זוג אחד כבר על האוזניות)
  • מחזיק מפתחות
  • כבל הטענה USB-C
  • מדריך למשתמש

 

 

עיצוב ונוחות

ה-JBuds Mini הם קטנים וקלים מאוד, מה שהופך אותם לאידיאליים לניידות. הם מתאימים היטב לאוזן מבלי לגרום לאי נוחות, אפילו במהלך פרקי האזנה ממושכים. הפרופיל שלהן באוזן מוסתר ולא בולט במיוחד, עם חתימה הדוקה שמרגישה יציבה באוזן. לסקירה זו קיבלנו את הצבע השחור, קיימים גם 2 צבעים נוספים: ורוד וכחול.

 

 

בין היתר החתימה ההדוקה יחסית גם תורמת לבידוד הרעשים הפסיבי של האוזניות מהסביבה, מה שחשוב כי הן חסרות ביטול רעשים אקטיבי ANC, שחשבתי שכבר הפך לסטנדרט עבור כל אוזניות מעל 200₪. כן הייתי רוצה לראות ANC לבידוד טוב עוד יותר של רעשים מהסביבה, לי זה מאוד חשוב במיוחד במכון כדי לסנן את הרעש של המוזיקה, אנשים מדברים ומזגן רועש, והאוניות לא עושות עבודה טובה במיוחד בסינון הרעשים האלו, פשוט בגלל שאין להם ANC למרות שבידוד הרעשים הפסיבי שלהם טוב.

 

שימו לב לפרופיל החבוי של האוזניות

 

מארז הטעינה הוא גם קטן מאוד וקומפקטי, מה שמקל על החלקה לכיס או לארנק. בחזית הקייס נורת LED קטנה לחיווי מצב הסוללה. פיצ'ר נוסף של הקייס שלא ראיתי בשום מקום אחר (מלבד קייסים מגומי ל- Airpods) הוא חתיכת בד קטנה המיועדת למחזיק מפתחות.

באמצע ה- Jbuds Mini

 

במארז יש סוללה מובנית שיכולה לטעון את האוזניות עד שלוש פעמים נוספות, ומספקות סה"כ 15 שעות של חיי סוללה בנוסף לחיי הסוללה של 5.5 שעות של האוזניות בלבד.

 

 

אפליקציה ותכונות חכמות

ניתן להשתמש ב-JBuds Mini עם אפליקציית JLab Audio, המאפשרת בהיבטים מסוימים להתאים אישית את חווית הסאונד יותר טוב מאוזניות יקרות הרבה יותר. לדוגמה, האפליקציה כוללת EQ עם שלושה הגדרות קבועות מראש: Balanced, Jlab Signature ו- Bass Boost זו אופציה נחמדה וכזאת שנמצאת ברוב האוזניות כיום, מצב ההתאמה האישית הוא זה שהפתיע אותי כאן – הוא כולל 10 סולמות שונים להתאמה אישית שזה מגוון יחסית לסולמות מצומצמים יותר שיש בהרבה אלפיקציות של אוזניות אחרות.

 

השליטה באוזניות נעשת באמצעות משטחי מגע שנמצאים בחלק החיצוני של כל האוזניה, ממש איפה שלוגו החברה. באמצעות הקשות קלות עם קצות האצבעות ניתן לעצור\להמשיך את המוזיקה, שיר קדימה\אחורה, שליטה בווליום ועוד, זאת באמצעות לחיצה בודדת, כפולה, משולשת או ארוכה, ניתן להתאים אישית כל אחת מהאופציות האלו שזה מאוד נוח ומגוון, משטחי המגע רגישים מאוד ועובדים מצויין.

 

 

האוזניות חסרות ANC אם כי כן יש להן מצב שקיפות המאפשר לשמוע את הסביבה מבלי להסיר את האוזניות. זה טוב כאשר בדיוק באים לדבר עם מישהו, המצב ברמה די בינונית ולא טובה במיוחד. מצד שני הוא לא ממש נוח באוזניות האלו, כי כאשר מפעילים אותו המוזיקה לא עוצרת באופן אוטומטי.

 

 

ה- Jbuds Mini תומכות בקישוריות מרובה נקודות או בקיצור multipoint – זאת אומרת שניתן לחבר את ה-JBuds Mini לשני מכשירים בו-זמנית כך שניתן לעבור בקלות בין הטלפון למחשב מבלי לנתק ולחבר מחדש את האוזניות, זה פיצ'ר מאוד שמיש שלא נפוץ במיוחד באוזניות תקציביות

קיימת גם תכונה חכמה מאוד שימושית שבעצם מגבילה את עוצמת השמע להגנה על השמיעה, ניתן לבחור מבין 3 מצבים: עד 85dB עד 95dB או ללא הגבלה. כמו כן, האוזניות בעלות הגנה בפני מים ואבק בתקן IP55 כך שזיעה באימון לא אמורה להדאיג אתכם ובסופו ניתן גם להעביר מגבון לח על האוזניות.

 

איכות שמע ושיחה

היום, גם עבור 200 ש"ח אפשר לקבל חווית שמע הגונה למדי, עם ה- Jbuds Mini הסיפור טיפה שונה, אני מרגיש שהן מאוד חסרות בבאסים, שאר התדרים מורגשים ומרגישים מאוזנים יחסית, אבל גם במצב ה- Bass Boost של האוזניות עדיין הבאס מרגיש חלש. עדיין אפשר להנות מהרבה שירים באוזניות אבל היעדר באס חזק או אפילו סביר בהחלט מחזיק את האוזניות מאחור.

 

סיכום

מצד אחד, ה- JLab JBuds Mini לא אידיאליות לתכני מוזיקה עם דגש על הבאסיפ, והגודל הקטן של הקייס מתורגם לחיי סוללה מעט פחות ארוכים מאוזניות אחרות באותו טווח מחירים. מצד שני, אלו בין האוזניות הכי קומפקטיות וקלילות שיש היום, הן נוחות, ויציבות באוזן וגם הקייס מזערי. אהבתי גם את התמיכה ב- multipoint, השליטה באמצעות משטחי המגע שעובדת נהדר, האופציה שמגבילה את השמע לטווח בטוח, הן גם די עמידות בפני מים ואבק מה שמעולה לאימונים וספורט, ומגיעות במגוון צבעים לבחירה.

מחיר: ₪215 ב- KSP

HTmag · אוזניות אלחוטיות JLab Jbuds Mini

לשרשור תגובות לחץ כאן


10:00
  /  
03.12.2023
  
גיל

1