אוזניות TWS מדגם JBL Tour Pro 2

אז מסך על קייס האוזניות זה באמת הדור הבא?


מעבר לנורות חיווי או צג דיגיטלי קטן המציג את מצב הסוללה. לא ראיתי אוזניות אלחוטיות המציגות מסך מגע פונקציונלי מוטמע בקייס הטעינה. חברת JBL לא חוסכת בתכונות ואוזניות ה- TWS החדשות מדגם JBL Tour Pro 2 אינן יוצאות דופן.

מעבר למסך המגע החדשני על גבי קייס הטעינה, האוזניות מציעות גם ביטול רעשים אקטיבי (ANC), חיי סוללה ארוכים, פקדי מגע לשליטה ושלל תכונות מבוססות אפליקציה כמו מצבי EQ ופרופיל סאונד מותאם אישית.

למרות שהחידוש הזה זה הדבר הראשון שמשך את תשומת הלב שלנו, אנחנו צריכים לבדוק איך אוזניות ה- Tour Pro 2 מתפקדות בשאר ההיבטים, והאם מסך המגע המובנה מעניק יתרון תחרותי כלשהו ומצדיק את המחיר של ₪799.

 

 

עיצוב ונוחות

האוזניות בעלות עיצוב מודרני . האוזניה ברובה שחורה כאשר החלק הבולט בעל גימור כסוף. האליפסה השחורה בחלק החיצוני עם לוגו החברה עליה משמשת כמשטח המגע לפקודות מהירות.

האוזניה עצמה מרגישה בנויה טוב וקלה מאוד. מצאתי את הגודל של הטיפים מסיליקון שכבר הגיע על האוזניות מתאים, כלול גם זוג גדול יותר וקטן יותר עבור התאמה מיטבית. האוזניות עצמם מרגישות מאוד נוחות באוזן וגם די יציבות.

 

 

למרות שאין לאוזניות חתימה הדוקה מאוד באוזן כמו ה- Jabra Elite 7 Active לדוגמה. הצלחתי למצוא אותן נוחות ויציבות לאורך כל האימון במכון כושר ולא הייתי צריך "לחזק" אותן אל תוך האוזן יותר מכמה פעמים אחדות במהלך שעה וחצי של אימון, כולל ריצת חימום קצרה. כן הייתי מעדיף חתימה הדוקה יותר באוזן מה שבין היתר גם תורם לסינון רעשים טוב יותר מהסביבה.

 

הקייס

נדיר לראות שקייס הטעינה מקבל כותרת משלו, אבל במקרה של ה- JBL Tour Pro 2 זה חובה.

מארז הטעינה מעט מגושם בגלל גודלו הגדול יחסית. אבל זה הכרחי כדי להכיל את מסך המגע המובנה הייחודי שלו. קיימת יציאת USB-C בתחתית עבור הטענה. לחלופין, ניתן גם להניח את המארז על מטען אלחוטי Qi.

מסך המארז מוגדר כברירת מחדל לטפט מותאם אישית, ובסמוך לחלק העליון, מציג את חיי הסוללה של כל אוזניה בנפרד בנוסף לקייס, כמו גם את השעה ואם האוזניות מחוברות.

 

 

ניתן להחליף מבין מספר תמונות כלליות עבור המסך הראשי או לעלות תמונה משלכם. ניתן לשנות דרך הקייס את עוצמת הקול, ביטול רעשים ובהירות המסך, ניתן גם להפעיל להפעיל את תכונת Find My Buds המבוססת על אודיו. כמובן שחלק מהפונקציות מוגבלות כאן מעט יותר מאשר באפליקציה. לדוגמה, למרות שניתן לעבור בין הגדרות קבועות מראש של EQ, לא ניתן ליצור עקומות מותאמות אישית.

משהו בחוויה פשוט מרגיש קצת מיושן וזה לא ממש נוח להחליק בין 13 מסכים קטנים מאשר פשוט לפתוח את האפליקציה הנלוות בטלפון. יש שימוש כלשהו להשתמשות בקייס כדי לשלוט על האוזניות, אולי אם הטלפון בחדר אחר והקייס איתכם אז ניתן לגשת במהירות כדי לעצור להעביר שיר או להחליף למצב TalkThru – אבל זה לא משהו שאי אפשר לעשות עם בקרי המגע על האוזניות עצמן. כמו כן, אם אתם מחוברים עם האוזניות לטלפון אז הטלפון יהיה איתכם – ואיתו כנראה יהיה נוח יותר לתפעל הכל. 

 

 

חיי סוללה והגנה בפני מים 

האוזניות מוגנות בפני מים בתקן IPX5 – כלומר הם עמידות בפני התזות מים קלות מכל הכיוונים. מה שאומר שלא גשם קל ולא זיעה צריכים להוות בעיה ואחרי האימון אפשר גם להעביר עליהן מגבון לח. עם זאת, אני לא ממליץ לשטוף אותם מתחת לברז או להרטיב את המארז. 

האוזניות בעלות חיי סוללה של עד 10 שעות ללא ANC או 8 שעות עם ANC פועל. סה"כ 40 שעות של ניגון עם קייס הטעינה. הן מחזיקות מעמד יותר מ- Nothing Ear 2  החדשות, AirPods Pro ו- Galaxy Buds 2 Pro.

 

 

בקרי המגע

 

כל אוזנייה כוללת פאנל המופעל באמצעות נגיעות קטנות בצד החיצוני וניתן להתאים את הפונקציות במידה מסוימת באמצעות האפליקציה הנלווית. כברירת מחדל, לחיצה אחת על האוזניה השמאלית עוברת בין מצבי ANC ו-Ambient Aware בעוד שאותה מחווה מימין שולטת בהפעלה (Play\Pause)/ לחיצה כפולה בצד שמאל מפעילה את מצב TalkThru וגם מחלישה כמעט לגמרי את המוזיקה כך שניתן להיכנס לשיחה בקלות מבלי להוריד את האוזניות או ללחוץ על יותר מכפתור אחד.

הפונקציונליות הזאת ניתנת לשינוי ל- 3 מצבים מוגדרים מראש באפליקציה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בקרי המגע עובדים מאוד טוב באמצעות נגיעות קלות עם קצות האצבעות. ולא מופעלים בטעות כשמחזקים את האוזניות אל תוך האוזן.

 

ביטול רעשים אקטיבי ANC ואיכות שיחה

 

ארבעת המיקרופונים מסייעים בביטול הרעשים. האוזניות מצמצמות באופן משמעותי רעשים אחידים ורציפים כמו הרעש באוטובוס, מזגן רועש או המוזיקה והדיבורים של האנשים בחדר כושר. האוזניות לא עושות עבודה טובה בחסימת תדרים חזקים וקצרים כמו הפלה של משקולות במכון כושר או ציוצים חזקים של ציפורים. אם כי אני מרגיש שה- ANC כאן פחות טוב לעומת ה- Jabra Elite 7 Active לדוגמה, אולי בגלל שה- JBL מציעות חתימה פחות הדוקה באוזן.

כמו כן, קיימת באפליקציה אופציה ל- ANC אדפטיבי המתאים את עוצמת ה- ANC בהתאם לרמת הרעש של הסביבה בנוסף למבחן התאמה לתעלת האוזן. 

איכות השמע בשיחה היא סבירה, כן שומעים חזק וברור אך הייתי רוצה יותר סינון רעשים מהסביבה עבור חווית שיחה איכותית יותר. אם כי בחלק גדול מהמקרים שכשאתם בבית ושקט יחסית האוזניות בהחלט יעשו את העבודה.

 

 

איכות שמע

כל הפיצ'רים האלו לא אמורים להסיח אותנו מהפיצ'ר המרכזי: איכות השמע.

במחיר של ₪799, יש לאוזניות האלו תחרות רצינית עם דגמים מובילים בשוק כמו Jabra Elite 7 Pro או QuietComfort II של Bose.

הדרייברים בעלי ביצועים טובים בתדרים נמוכים, עם בס שמרגיש עמוק עם הרבה רבדים, שאר התדרים מרגישים מאוזנים ומודגשים גם. אם כי איכות השמע לא מרגישה טובה מספיק עבור המחיר הגבוה שמשלמים, במיוחד כאשר אוזניות כמו Jabra Elite 7 Pro מציעות איכות שמע מעולה במחיר מעט נמוך יותר ואוזניות כמו Sennheiser MOMENTUM True Wireless 3 מציעות איכות שמע טובה יותר באותו מחיר פחות או יותר. יש להן פשוט יותר עומק וטווח דינמי גדול יותר.

אם כי ה- JBL כן מוסיף מצבי EQ לבחירה ותכונת Personi-Fi לסאונד מותאם אישית. בסך הכל, אפשר להגיד שאיכות השמע מספיק טובה כדי שתספק את רוב האנשים, אבל ציפיתי לאיכות שמע טובה יותר.

 

 

פיצ'רים

ה- JBL Tour Pro 2 מרוהטות היטב במחלקת התכונות החכמות עם שפע פיצ'רים ותכונות חכמות. נכסה את העיקריות.

במסך הראשי של אפליקציית JBL Headphones ניתן לראות את חיי הסוללה בכל אוזניה כולל הקייס. שינוי בין ANC ל- Ambient Aware (מצב המדגיש את רעשי הסביבה) ל- TalkThru (מצב המדגיש את רעשי הסביבה במיוחד עבור שיחות)

 

מצב ה- Ambient Aware עובד די טוב ואפשר להיות מודעים לסביבה גם כאשר עדיין לובשים את האוזניות. ניתן לשלוט בעוצמת ה- Ambient Aware.

תכונה שאני משתמש בה באופן קבוע בכל זוג אוזניות TWS שיוצא לי לסקר זה ה- EQ, ה- JBL Tour Pro 2 מצטנעות ב- 5 מצבי EQ בלבד: BASS, JAZZ, VOCAL, CLUB ו- STUDIO כולל מספר פרופילים להתאמה אישית. הייתי רוצה לראות יותר מצבי EQ להתאמה מיטבית לכל ז'אנר.

 

 

 

קיים גם פרופיל סאונד מותאם אישית, שלאחר מבחן קצר שבו תמלאו פרטים בסיסיים (גיל, מגדר) תשמעו צלילים ותסמנו אם אתם שומעים יווצר פרופיל סאונד מותאם אישית. ההבדל קטן ומורגש בקושי. קיים גם מצב סאונד מרחבי Spatial Sound עבור מוזיקה, סרטים או גיימינג. אבל אני ממליץ להשאיר אותו כבוי כי הוא לא מרגיש מציאותי מספיק ולא תורם לאיכות השמע. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סיכום

המסך הייחודי הוא תוספת מרעננת וחדשה, האפליקציה עשירה בתכונות חכמות, עם פרופיל סאונד מותאם אישית ומצבי EQ. האוזניות מעוצבות ונראות טוב, עם ביטול רעשים אקטיבי הגון, עמידות בפני מים וחיי סוללה ארוכים. אך במחיר הזה ציפיתי לאיכות שמע עשירה ורחבה יותר. בהחלט יש תחרות רצינית ל- JBL Tour Pro 2 בטווח המחירים הזה למרות שיש לו משהו שלאף אחד אחר אין, פשוט בגלל שעבור חלק מהאנשים המסך הוא פשוט שדרוג מגניב ולאו דווקא שימושי.

 

ה- JBL Tour Pro 2 זמינות כעת לרכישה תמורת ₪799

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

20:00
  /  
19.06.2023
  
גיל

1