iOttie Auto Sense 2 – הזרוע שתתפוס ותטעין לכם את הסמארטפון

ה-Auto Sense 2 של iOttie הינה זרוע לסמארטפון שגם תתפוס לכם אותו עם כנפיים אוטומטיות וגם תטעין אותו אלחוטית


הקדמה

כל מי שעשה נהיגה ארוכה בארץ ובמיוחד בחו"ל, שם עשויים לקבל רכב בלי חיבור חכם כמו Android Auto או Apple Car Play, ונעזר בתוכנת ניווט בסמארטפון מכיר את הבעייה. אם לא נחבר את המכשיר לטעינה, מהר מאוד נגיע למצב של סוללה ריקה או כמעט ריקה, ואז לא נוכל לקחת איתנו קצת זכרונות מהמקום היפה שאליו נסענו ע"י שימוש במצלמה של הטלפון, שהיא גם ידועה בעצמה כצורכת אנרגיית סוללה מסיבית. אז כמובן שחיבור כבל ה-USB בעת נסיעה ברכב פותר את הבעייה, אך מדובר בפרוצדורה קצת מסורבלת ולפעמים אנחנו פשוט שוכחים לחבר אותו.

קיבלנו לסקירה את ה-Auto Sense 2 של iOttie. זרוע זו דומה במבט ראשון ל-Easy One Touch 6 של אותה חברה, אך פה אנו מקבלים בונוסים נוספים הכוללים טעינה אלחוטית מובנית ותופסן אוטומטי ממונע לסמארטפון במקום תופסן קפיצי. כל מה שעלינו לעשות מלבד מיקום הזרוע ברכב הוא לחבר אותה פעם אחת לשקע USB, וכך הטלפון תמיד ייטען כשנהיה ברכב.

מה בקופסא

ה-iOttie Auto Sense 2 מגיע בקופסה סטנדרטית המגיעה גם עם וו המתאים לתלייה במדפים בחנויות.

פתיחת הקופסה מגלה את הרכיב המרכזי של המוצר, כאשר שאר הרכיבים ארוזים בחלקים סגורים אחרים בתוך המארז.

רכיבי המוצר כוללים את הזרוע אותה אנו מצמידים לשמשת הרכב או לדשבורד, מתאם עם מדבקה חזקה עבור חיבור לדשבורד, התופסן החשמלי הכולל את המטען האלחוטי וכן כבל USB-C ל-USB-C באורך 1.5 מטר וחוברת הוראות מהירות. את ההזנה לכבל ה-USB-C תצטרכו לספק בעצמכם, בין אם זה ע"י שקע USB מובנה הנמצא ברכב או ע"י הוספת מטען המתחבר לשקע המצית.

וכך נראים 3 רכיבי המוצר העיקריים מצידם השני. גביע היניקה המפורסם והחזק של iOttie הניתן לשטיפה במים, מדבקה חזקה במתאם הדשבורד, ושקע ההצמדה לזרוע היניקה בתופסן והמטען החשמליים.

ה-iOttie Auto Sense 2

נתחיל עם הזרוע. בתחתיתה ניתן לראות את מנוף הידוק גביע היניקה. מעליו, ניתן לראות את הציר המאפשר לקבע את הזרוע במספר זוויות שניתן לנוע ביניהן ב"קליקים" קשיחים כדי להוסיף לה עמידות בחום ולמנוע ממנה "לצנוח" כלפי מטה. בחלקה העליון נמצא אפשרות להארכה טלסקופית נוספת של הזרוע, שבדגם הזה היא רציפה ללא קליקים וניתנת להידוק בעזרת אום סיבובי. הקצה העליון הכדורי של הזרוע מתחבר אל התופסן החשמלי.

אחורי התופסן החשמלי כוללים את אום ההידוק אל הזרוע. בתחתית התופסן נמצאת כניסת המתח שלו בחיבור USB-C, ובצדדיו נמצא 2 כפתורים שתפקידם זהה – שחרור התופסן החשמלי מהטלפון.

וכך נראה התופסן מקדימה. בצדדיו נמצאות הכנפיים התופסות את הטלפון ונעות באופן אוטומטי וחשמלי. באמצע התופסן נמצא משטח הטעינה האלחוטי שבחלקו התחתון נמצא חיישן אופטי המזהה את הטלפון המונח עליו. בתחתית התופסן נמצא וו בצורת מזלג הנותן תמיכה נוספת למשקל הטלפון וניתן להארכה כלפי מטה של עד כסנטימטר וחצי.

כאשר נחבר את התופסן להזנת מתח, נוכל לראות שהוא מתעורר לחיים ומניע באופן אוטומטי את הכנפיים הצדדיות כשהוא מזהה תנועה בסמוך אליו.

כאשר ממקמים בתוכו את הסמארטפון, ניתן לראות שהוא מזהה ומתחיל טעינה אלחוטית מהירה.

כאשר מזוהה טעינה אלחוטית פעילה, נדלק חיווי קטן ב-2 צידי התופסן. לחיצה על הכפתור באחד הצדדים הכנפיים הצדדיות ייפתחו והטלפון ישתחרר מהזרוע.

וכך נראה הסמארטפון כשהוא מקובע בתוך הזרוע.

בתוך הרכב

בדומה לזרוע הקודמת של iOttie שסקרנו, גביע היניקה חזק מאוד ונצמד באופן אמין ויציב אל שמשת הרכב.

כדי להכניס את הסמארטפון אל הזרוע החשמלית, יש להכניס אותו באלכסון כך שהחיישן האופטי יוסתר. כנפי הזרוע נפתחות ואז ניתן ליישר את הסמארטפון בתוך הזרוע והן ייסגרו על הסמארטפון, שתוך שניות בודדות גם יזהה שהחלה טעינה אלחוטית מהירה.

וכך זה נראה לאחר שסיימנו למקם אותו בזרוע.

סיכום

ה-Auto Sense 2 של iOttie היא פתרון מצויין עם טעינה מובנית שמבטלת את הצורך בהתעסקות יומיומית עם ניתוק וחיבור כבל ה-USB. למעשה, הזרוע מצויינת לא רק עבור אלה שאין להם Android Auto או Apple Car Play, אלא מהווה שדרוג לא רע גם לאלה שיש להם את הנ"ל, אבל עם תמיכה בחיבור אלחוטי. כלומר, גם אם אתם לא משתמשים במסך של הסמארטפון ואתם מתחברים למערכת המולטימדיה של הרכב עם Android Auto או Apple Car Play אלחוטיים, הזרוע גם תחזיק אותו שיהיה נגיש וקרוב אליכם ותבצע עבורכם גם טעינה אלחוטית.

מחירו של ה-Auto Sense 2 כמובן גבוה יותר מהזרוע הקפיצית (ה-Easy Touch 6) של אותה חברה, אך הוא עדיין נמצא פחות מרף המכס הישראלי, ומדובר בשדרוג משמעותי של איבזור הרכב שלכם, חדש כישן. הייתי שמח אם המוצר היה מגיע גם עם מטען מהיר המתחבר לשקע המצית של הרכב, כי לא תמיד מקבלים בשקע ה-USB של הרכב (אם בכלל יש) הספק בגובה המאפשר טעינה אלחוטית מהירה, אך ניתן תמיד לבצע השלמה ולהזמין כזה מטען מהאינטרנט במחיר מצחיק של כמה דולרים.

מחיר ה- iOttie Auto Sense 2 עומד על $65

לשרשור תגובות לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

8:00
  /  
22.10.2023
  
דורון נמרוד

1