כלמוביל משיקה את ה GENESIS GV60 – רכב חשמלי וטכנולוגי

ה GENESIS GV60 הוא רכב היוקרה החדש של Genesis שמגיע לארץ בתג מחיר שמתחיל ב 300 אלף שקלים

14:11
  /  
12.06.2022
  

כלמוביל, יבואנית הרכב של יונדאי, מיצובישי, מרצדס וג'נסיס השיקה היום את הדגם החשמלי השני של מותג ג'נסיס – GENESIS GV60 , הנמצא מבחינתה בקטיגוריית רכבי היוקרה, אשר מצטרף ל-Electrified G80.

לדברי GENESIS שהחלה פעילותה באירופה בשנה האחרונה, עד היום מכרה מעל 700,000 רכבים, ובשנה האחרונה בלבד גדלה פעילותה בעולם ב-160%.

ה- GENESIS GV60 מגיע לטווח נסיעה של עד 517 ק"מ (נתוני יצרן) והוא הדגם הראשון של המותג המתבסס על פלטפורמת
E-GMP (Electric-Global Modular Platform) שפותחה עבור הנעה חשמלית מלאה. הפלטפורמה החדשה תוכננה כפלטפורמת הנעה אחורית עם מנוע חשמלי הממוקם מאחור, עם אופציה להנעה כפולה באמצעות מנוע חשמלי נוסף הממוקם מלפנים.

טעינה אולטרה מהירה

מערכת הטעינה של GENESIS GV60 תומכת בטעינה ביתית ישירה (AC) בהספקים של 7.2Kw ו-11Kw, יחד עם תמיכה בטעינה אולטרה מהירה העמדות טעינה ייעודיות מנוהלות (DC).

מערכת טעינת הסוללות של  GENESIS GV60 תומכת במתח גבוה של 400V, כאשר מטען בעל מגביר מתח מסוגל להכפיל את הטעינה לטעינה במתח של 800V וזאת לצורך טעינה יציבה ומהירה לאורך זמן בעמדות טעינה שונות ומהירות טעינה גבוהה.

לדברי החברה, בעת טעינה בעמדת 350Kw פונקציית הטעינה המהירה של GENESIS GV60 מאפשרת לטעון את הסוללה מ-10% ל-80% מהקיבולת ב-18 דקות בלבד.

(הרוכשים יקבלו עמדת הטענה מנוהלת)

סוללה מתקדמת עם ניהול טמפרטורה

כל דגמי  GENESIS GV60 מצוידים במכלול סוללת ליתיום-יון בקיבולת של 77.4 קילוואט/שעה. לדברי היבואן, תאי הסוללה הם בעלי צפיפות גבוהה ב-10% ביחס לסוללות הקיימות כיום בשוק, מה שמאפשר משקל מופחת לצד אצירת אנרגיה מוגברת.

הסוללה של GENESIS GV60 מאפשרת טווח נסיעה מרבי של 517 ק"מ (בדגם RWD).

עיצוב אווירודינמי בסגנון קופה ספורטיבי

שכבת ה-Crest Gril המוכרת של GENESIS משולבת עתה בחלקו התחתון של הפגוש הקדמי כדי לאפשר חרטום מחודד ואווירודינמי יותר, וכדי להתאים לדרישות הקירור השונות הנדרשות מרכב בעל הנעה חשמלית. מכסה קדמי בסגנון צדפה משמש גם ככנף צידית, ומקשר בין הפגוש לבין משטחי הצד של המוחלקים, נטולי החיתוכים המשלבים ידיות פתיחה נשלפות לדלתות.

פרופיל הגג הוא בסגנון קופה נמתח אל השמשה האחורית ומסתיים בספויילר בולט.

ה- GV60 GENESIS מגיעה עם בסיס גלגלים ארוך של 290 ס"מ ביחס לאורך המכונית העומד על 451.5 ס"מ.

ה- GENESIS GV60 זכה לאחרונה בפרס RED DOT לשנת 2022 עבור עיצוב המוצר בקטגוריית המכוניות ובארבעה פרסי IF Design Award 2022; בין היתר פרס על עיצוב הרכב ופרס על ומערכת הסאונד של Bang & Olufsen שהוכרה כ"יצירת אמנות אקוסטית".

תא נוסעים טכנולוגי

תכנון תא הנוסעים של GENESIS GV60  מגיע בעיצוב מינימליסטי של לוח הפיקוד הקדמי ושני מושבי Easy Relaxation לנהג ולנוסע הכוללים אוורור מושבים קבוע.

בקוקפיט ישנו צמד מסכים קעורים ברזולוציה גבוהה המופנים כלפי הנהג מרכזים את המידע והתפעול, עם ממשק אינטואיטיבי ותצוגה פנורמית של מערכות הניווט והמולטימדיה. הקונסולה המרכזית צפה בין המושבים הקדמיים כאשר גולת הכותרת שלה הוא בורר הילוכים  Shift By Wire צף בצורת כדור העשוי קריסטל אמיתי (Crystal Sphere) המודיע לנהגים באופן אינטואיטיבי כאשר הרכב מוכן לנסיעה.

שלוש גרסאות הנעה לחווית נהיגה ספורטיבית מרגשת

GV60 GENESIS מוצעת בשלוש גרסאות הנעה:

 • GV60 RWD GENESIS – מנוע חשמלי אחורי בהספק של 168Kw (228 כ"ס) ומומנט מרבי של 35.7 קג"מ. הנעה אחורית. טווח נסיעה מרבי: 517 ק"מ (נתוני יצרן לפי תקן WLTP).
 • GENESIS GV60 DUAL E-MOTOR – מנוע חשמלי אחורי בהספק של 160Kw (218 כ"ס) ומנוע חשמלי קדמי בהספק של 74Kw (99 כ"ס) היוצרים הספק משולב של 318 כ"ס ומומנט מרבי משולב של 61.7 קג"מ. הנעה כפולה חכמה עם חלוקת כוח משתנה בהתאם לתנאי הדרך. טווח נסיעה מרבי: 470 ק"מ (נתוני יצרן לפי תקן WLTP).
 • GENESIS GV60 TOP – גרסת העל של GV60 עם מנוע חשמלי קדמי ומנוע חשמלי אחורי בהספק של 160Kw (215 כ"ס) כל אחד. הספק משולב של 429 כ"ס ומומנט מרבי משולב של 71.4 קג"מ. טווח הנסיעה המרבי: 466 ק"מ (נתוני יצרן לפי תקן WLTP).

לגרסת ה-TOP ישנו באופן ייעודי מצב Boost המאפשר להגביר את הספק המנועים המשולב ל-489 כ"ס בלחיצת כפתור למשך 10 שניות, מה שמאפשר לזנק ל-100 קמ"ש ב-4 שניות בלבד.

עיצוב סאונד אקטיבי e-ASD

GENESIS פיתחה מערכת סאונד אקטיבי מדומה (e-ASD) המספקת צלילי נהיגה וירטואליים המושמעים דרך מערכת השמע של המכונית, בהתאם למצב הנהיגה מהירות הרכב ומצב דוושת התאוצה.

הנהג יכול לבחור בין שלושה סוגי צלילים אקטיביים: Futuristic לתחושה עתידנית, G-Engine המדמה צליל מנוע ספורטיבי עמום ו- E-Motor לחוויית צליל ספורטיבי מלאה.

מערכת ANC-R לבידוד רעשים אקטיבי

GENESIS GV60 מצויידת במערכת ANC-R לנטרול אקטיבי של רעשי רוח, צמיגים וכביש. המערכת משלבת בין חומרים וסוגי קול לבין מיקרופונים רגישים המשמיעים תדרים מנוגדים דרך הרמקולים של מערכת השמע כדי להשיג רמת שקט בתא הנוסעים.

דיפרנציאל אלקטרוני e-LSD (בדגם TOP Performance GV60 )

מערכת חכמה המדמה באופן אלקטרוני פעולה של דיפרנציאל מוגבל החלקה ומשנה את חלוקת המומנט בין הגלגלים באופן אקטיבי. לדברי היבואן, פעולת המערכת מסוגלת לייצר אחיזה מרבית בתנאי דרך משתנים וחלקים ובעת נהיגה דינמית.

מתלים אדפטיביים Preview ECS (בדגם GV60 TOP Performance)

מערכת בולמי זעזועים אדפטיביים מבוססת מצלמה. רמת השיכוך של הבולמים משתנה באופן אוטומטי ורציף בהתאם לתוואי הכביש הנסרק על ידי המצלמה, מה שאמור להבטיח פעולת שיכוך חלקה בתנאי דרך משתנים.

בטיחות ויכולת נהיגה חצי אוטונומית

מפרט מערכות הבטיחות האקטיביות של GV60 GENESIS כולל כסטנדרט בכל הגרסאות:

 • FCA – התרעת התנגשות בשילוב בלימה אוטונומית במצבי חירום כולל זיהוי של הולכי רגל ורוכבי אופניים. למערכת פונקציה מסוגלת לבצע בלימה תוך זיהוי של תנועה חוצה בתוך צמתים.
 • LKA – מערכת אקטיבית לשמירה על נתיב המשולבת עם מערכת LFA, השומרת את הרכב במרכז הנתיב הנסיעה, תוך מעקב אחרי קווי הסימון והרכב הנוסע לפנים.
 • SCC – בקרת שיוט אדפטיבית עם מנגנון זחילה בפקקים בעלת מאפייני בינה מלאכותית, כשבנוסף לשמירה על מהירות ומרחק באופן אקטיבי מהרכב שלפנים, לומדת גם את מאפייני הנהיגה של הנהג ומכיילת את פעולתה בהתאם. המערכת משולבת במערכת זיהוי תמרורים עם פונקציית התאמת המהירות אקטיבית בהתאם לתמרור.
 • BCA – מערכת אקטיבית למניעת תאונות צד כתוצאה מרכב בשטח מת. מערכת ההתרעה על תנועה בשטחים מתים מספקת התרעה לנהג, ומונעת מעבר נתיב במידה וקיימת סכנת התנגשות ברכב בנתיב המקביל.
 • RCCA – זיהוי תנועה חוצה מאחור עם בלימה אוטונומית
 • BVM – הצגת צילום תנועה בשטחים מתים על גבי לוח המחוונים בעת הפעלת איתות כדי לאפשר מעבר נתיב בטוח.
 • PCA – מערכת לסיוע במניעת תאונות בעת תמרוני חניה
 • DAW – מערכת התרעה על ערנות נהג עם בקרה אקטיבית על מיקוד בכביש
 • SEA – מערכת יציאה בטוחה המתריעה ומונעת פתיחת דלתות המושב האחורי
 • HBA – מזהה רכבים המגיעים ממול ומשנה את אלומת האור הגבוה אוטומטית כדי למנוע סנוור
 • SVM – מצלמות היקפיות לתצוגת 360 מעלות
 • מערכת התרעה על שכיחת ילדים במושב האחורי

ארבע רמות גימור 

GENESIS מציעה את GV60 בארבע רמות גימור יוקרתיות ומאובזרות בהתאם לגרסת ההנעה.

רמת גימור Premium המוצעת בדגמי RWD ו-Dual motor כוללת:

מערכת מולטימדיה עם מסך מגע 12.3 אינטש וג'ויסטייק שליטה תומכת בממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto, לוח מחוונים דיגיטלי עם מסך 12.3 אינטש בעל תצוגה משתנה, חיישן טביעת אצבע לזיהוי הנהג, מערכת להפחתת רעשי כביש ANC-R, מערכת שמע בעלת 17 רמקולים מבית B&O, בקרת אקלים דיגיטלית עם שני אזורי שליטה ופתחי מיזוג למושבים האחוריים, מראות צד מתכהות אוטומטית עם קיפול חשמלי, חלונות אחוריים כהים, תאורת אווירה פנימית עם 64 גוונים לבחירה, גלגל הגה מצופה עור מתכוונן חשמלית,  מושבי נוחות קדמיים עם כיוונון חשמלי, חימום ואוורור למושבים קדמיים, זיכרונות למושב הנהג וכיוון ההגה והמראות, חימום למושבים האחוריים, שמשות אקוסטיות, ריפוד אקולוגי דמוי עור מחומרים ממוחזרים, חיישני חניה היקפיים עם סייען חניה אקטיבי, מערכת RSPA להוצאת הרכב מהחניה, פתיחה וסגירה חשמלית מלאה לדלת תא המטען, גג שמש פנורמי קבוע, חישוקים קלים בקוטר 19 אינטש (20 אינטש בדגם AWD). להוסיף BVM, להוסיף מצלמות 360

רמת גימור Luxury המוצעת בדגם ה-Dual motor מוסיפה על רמת הפרימיום:

מראות צד דיגיטליות משולבות מצלמות, מושב נהג חשמלי Ergo עם 18 כיוונים שונים, ריפוד עור NAPPA בתפירת יהלומים עם האות G עליהם, ריפוד תקרה מזמש, גימור פנימי משולב אלומיניום, חיפוי לוח שעונים אקולוגי דמוי עור וחישוקים בקוטר 20 אינטש.

רמת גימור Ultimate המוצעת בדגם Top מוסיפה לרמת גימור Luxury גם:

מתלים אדפטיביים Preview ECS, דיפרנציאל אחורי מוגבל החלקה e-LSD, חישוקים קלים בקוטר 21 אינטש.

רמת גימור Ultimate יכולה להגיע גם עם חבילת ספורט המציעה ריפוד עור במראה ספורטיבי המשלב עור NAPPA וזמש ודוושות ספורטיביות.

מחירים

דגםרמת גימורמחיר
GV60 RWDPremium295,000
GV60 Dual motorPremium315,000
GV60 Dual motorLuxury342,000
GV60 Dual motor TOPUltimate439,000
GV60 Dual motor TOPUltimate Sport439,000

דנה רבידמנחם מנהלת חטיבת GENESIS בכלמוביל מציינת: "אנו נרגשים להשיק את ה- GV60 המהווה סנונית ראשונה ביישום תוכניות החברה להציג עד סוף העשור הנוכחי סדרת דגמים עם אפס פליטות מזהמים. למדנו במהלך השנה האחרונה, במהלכה מכרנו למעלה מ-800 כלי רכב מהסדרות השונות של GENESIS עד כמה הצרכן הישראלי שמח לאמץ מותג חדש המייצג חדשנות וחשיבה פורצת דרך." "אנו מעריכים שכניסת הדגמים החשמליים יבססו את נוכחות המותג בישראל וירחיבו את מנעד קהל הלקוחות של GENESIS שלומד רמת שירות שטרם הכיר", מוסיפה רביד-מנחם.

מידות

אורך (מ"מ)4,515
רוחב (מ"מ)1,890
גובה (מ"מ)1,580
בסיס גלגלים (מ"מ)2,900
תא מטען (ליטר)432
תא מטען קדמי RWD/Dual (ליטר)20/50

 

 

לינק לדגם באתר ג'נסיס

לשרשור תגובות לחץ כאן


14:11
  /  
12.06.2022
  

1