אוזניות Defunc TRUE SPORT: מתוך הפשטות מגיעה הייחודיות

רוצים להתחדש באוזניות ספורט אלחוטיות? בוא נראה האם ה- Defunc TRUE SPORT הן אופציה כדאית.


את ה – Defunc TRUE SPORT פגשנו לראשונה בהכרזה של דורון נמרוד כאן באתר . אזניות ה –Defunc TRUE SPORT הן אוזניות True Wireless  עם שליטה בסאונד ובעלות דרייבר 13 מ"מ, הגדרות EQ נשלטות על ידי אפליקצייה וסוללה הנותנת עד 30 שעות שימוש.

מאז 2015, Defunc, מותג שוודי משטוקהולם, הפך לשחקן בתחום השמע לייף-סטייל, הוא מוכר אוזניות, מגברים ורמקולים במחירים יחסית נוחים. כדי להפוך את התהליך של הבחירה לפשוט וידידותי יותר ללקוח, הם פיתחו קו מוצרים המתמקד בארבעה דגמים עיקריים של אוזניות: MUSIC, TALK, HYBRID ו-SPORT. בנוסף, מוצריהם מחולקים לשלושה רמות מחיר: SPORT, GO ו-BASIC, והם זמינים במספר אפשרויות חיבור: חוטיות, אלחוטיות באמצעות Bluetooth ואלחוטיות.

כאמור החזון של Defunc הוא לפשט את הבחירה באמצעות שורת מוצרים המתמקדת בארבעה דגמים ופונקציות מרכזיות של אוזניות: MUSIC למאזינים למוזיקה, TALK למי שמקיים שיחות ברוב שעות היום, HYBRID לשילוב של שני העולמות ו-SPORT לאלה שרוצים לשלב את הפעילות הגופנית עם האזנה איכותית.

Defunc TRUE SPORT

אוזניות ה-Defunc TRUE SPORT הן הדגם המוביל של החברה בקטגוריית האוזניות האלחוטיות לספורט, והן מוצעות למכירה בישראל ע"י היבואן הרשמי Bconnect במחיר של 299 ש"ח. האוזניות מגיעות בשלושה צבעים – לבן, שחור, אדום.

מתוך מגוון האופציות שנמצאות בשוק היום, האוזניות האלחוטיות האלו מנסות להציג ערך מוסף בעולם האוזניות. האם הן מצליחות? בואו נראה.

מה בקופסא?

האוזניות מגיעות עם מגוון גדלים של מתאמי סיליקון לספורט, שמאפשרות התאמה נוחה ובטוחה במהלך הפעילויות הגופניות. בנוסף, ה-TRUE SPORT מדורגות כ-IPX5, מה שמספק הגנה בפני זיעה ולחות.

מפרט טכני מלא

גרסת Bluetooth: 5.2 כפול
תדר שידור Bluetooth: GHz 2.4
סוללת אוזנייה: mAh 45
נרתיק טעינה: mAh 500 טעינה מהירה
טעינת אוזנייה בנרתיק הטעינה: 4—5 טעינות
זמן נגינה: כ5- שעות
זמן המתנה: כ80- שעות
זמן טעינה: כשעה וחצי
ממדי הרמקול: 15% ± Ω 32 mm 12
רגישות רמקול: dB 104±3 ב-kHz1
אמצעי טעינה: טעינה מהירה C-U

קייס וסוללה

ברגע שתפתחו את הקייס, האוזניות ידלקו, ויתחברו למכשיר במהירות, בשונה מרוב האוזניות שפגשתי ההתחברות תיעשה בעודן יושבות בקייס. היתרון הוא שניתן לשמור על האוזניות בהטענה, אך להשאיר אותן מחוברות למכשיר, דבר המאפשר מענה מהיר לשיחה מבלי לחבר אותן לטלפון מחדש. האוזניות מחזיקות שש שעות ברצף בסבב טעינה בודד ובעוצמת שמע בינונית . וכ-30 שעות אם תניחו אותן מידי פעם בתוך הקייס.

4 נורות חיווי למצב הסוללה של הקייס

את הקייס תוכלו להטעין באמצעות חיבור USB-C מהיר. עם האוזניות תקבלו כבל USB-A ל-USB-C קצר, אולי קצר מידי.

הטענה באמצעות USB-C

עיצוב

ה-Defunc TRUE SPORT מגיעות בעיצוב מודרני ונקי, השומר על הייחודיות והאיכות של החברה. הפתיחה של האריזה מזכיר את התחייבות החברה למוצרים מעוצבים בצורה מתוחכמת, והאוזניות מגיעות במגוון צבעים המציגים ייחודיות ובהחלט מוסיפים לעיצוב המוצר. הקייס עצמו קומפקטי, נוח לנשיאה ומתאים לכל כיס אך גדול מעט ביחס למתחרים, זאת כדי להבטיח שגם אם תבחרו את ראשי הסיליקון הגדולים תכלו להטעין את האוזניות בקייס מבלי לנתק כל פעם את ראש האוזניות. אציין כי לא פעם התקשתי מעט לפתוח את הקייס והיה נכון להוסיף בליטה גדולה יותר כדי לטייב את הפתיחה.

 

פונקציונאליות

ה- Defunc TRUE SPORT מצוידות בחיישן מגע אינטואיטיבי: הקשה בודדת על האוזן הימנית תגביר את הווליום, בעוד הקשה על האוזן השמאלית תוריד אותו. השארת האצבע על האוזן הימנית מאפשרת לעבור לשיר הבא, בעוד השארת האצבע על האוזן השמאלית תחזיר לשיר הקודם. הקשה כפולה על כל אחת מהאוזניות תנגן או תעצור את השיר.  בכדי להפעיל את העוזרת קולית תדרשו ללחוץ שלוש פעמים על כל אוזנייה ולחיצה שלוש פעמים על האוזנייה השמאלית כדי לסיים. איך זוכרים את כל זה ? אלוהים יודע אבל מניח שבסוף מתרגלים .

אחת הבעיות שנתקלתי בהן בעת השימוש באוזניות Defunc TRUE SPORT הייתה המיקום של חיישן הנגיעה, שגרם לי לא לפעם להפעיל אותו בטעות כאשר לבשתי את האוזניות. הייתי צריך לוודא שאני מניח את האצבעות ממש בחלק התחתון של הגבעול כדי לא להפעיל את אחת מהפונקציות. בנוסף השליטה בעוצמת השמע היא תהליך איטי, שכן הייתי צריך להמתין קצת אחרי כל לחיצה לפני לחיצה נוספת.

התאכזבתי לראות שהאפליקציה הייעודית של החברה עדיין לא תומכת באוזניות, מקווה מאוד שהדגם הזה יכנס לרשימת האוזניות הנתמכות ע"י האפליקציה אחרת איך נהנה מכיוון EQ עדכוני תוכנה ועוד?

איכות שמע:

בראש ובראשונה, אוזניות צריכות להציע איכות שמע טובה – וה-Defunc TRUE SPORT מספקות איכות שמע בעלות תועלת מצוינת. הן מגיעות עם שמע טוב, ברור ומדויק, שאינו מתפשר על הפרטים הקטנים. כאשר מקפידים על הכנסת האוזנייה עמוק לאוזן הבסים מרשימים בעומקם והגבוהים מושמעים בצורה טובה.

כאוזניות לבישות ולא אטומות, קשה ליהנות מהן במקומות רועשים, והעלאת הווליום לא ממש עוזרת. היתרון הוא שאפשר להשאיר אותן על האוזניים גם כאשר אין מוזיקה מתנגנת ולהיות ערים לסביבה, זה חשוב מאוד גם כאשר עושים ספורט. באופן אישי אני פחות מתחבר לאוזניות למנתקות אתכם מהסביבה בזמן ספורט . זה קצת מסוכן.

קונוס סיליקון שמתעל את הסאונד בצורה מעולה אל תוך האוזן

בהאזנה ל-TRUE SPORT בסביבה שקטה, מגיעה גם ההנאה מאיכות השמע. הקצה של האוזנייה נכנס לאוזן מה שגורם למיקוד הסאונד שמגרה תגובת בס טובה מאוד ביחס לאוזניות פתוחות. הטרבל אוורירי ולא צורם גם בווליום גבוה, ומספק צלילים גבוהים טובים. התיאום בין התדרים רחב ועמוק ונשמע שהאחד לא משפיע על השני. באופן כללי, מדובר בסאונד שמציע איזון טוב של חום, בהירות ועומק.

מיקרופון ושיחות :

בהתייחס לאיכות השיחה, רגישות המקרופונים לא מהמצטיינים בשוק , מה שמביא לאיכות קול סבירה בצד השני של השיחה. שומעים אותי טוב אבל באיכות בינונית, זה קצת מחמיר כאשר הסביבה רועשת או כוללת רוחות. אזכיר כי מדובר בסדרת הספורט ששמה דגש על נוחות הלבישה ופחות על ביצוע שיחות.

מיקרופון בתחתית הגבעול

נוחות לבישה :

מהטובים שפגשתי לספורט .

לאוזניות האוזניים יש עיצוב ארגונומי, הן קלות מאוד והתחושה היא כקטיפה כאשר נוגעים בהם. הן מגיעות עם ציפוי ננו אשר מונע מחיידקים ולכלוך להידבק למשטח ושומר על ניקיון האוזניות. הסיליקונים המצורפים לערכה מאפשרים התאמה מושלמת על פי גודל וצורת האוזן.

באופן אישי למצוא אוזניות לספורט זה אתגר, כנראה שאלוהים בחר לי צורה פנימית של אוזן שאין להרבה אנשים על פי כדור הארץ ועד שפגשתי את ה- Defunc TRUE SPORT האוזניות הנוחות ביותר עבורי היו אוזניות עם וו חיצוני שעוטף את כל האוזן מבחוץ. הפטנט של Defunc TRUE SPORT עם ערכת הסיליקונים המצורפת מאפשר עבורי התאמה אידיאלית. הן קלות משקל וכמעט ולא מורגשות בזמן ריצה או פעילות גופנים אחרת.

אפילו באוזניים קטנות הן יושבות בצורה בטוחה והדוקה, זאת בזכות תופסני הסיליקון.

לסיכום:

אוזניות Defunc TRUE SPORT הן בחירה מעולה עבור מתאמנים וחובבי ספורט שמחפשים אוזניות איכותיות, פונקציונליות ובמחיר השגי. איכות השמע של האוזניות מרשימה ואם תהדקו אותן טוב טוב בתוך האוזן תצליחו להנות מאיכות סאונד מצוין ומאוזן, עם בס חזק וצלילים ברורים. הן מציעות חיבור Bluetooth יציב ומהיר למכשירים הניידים, מאפשרות שליטה פשוטה בכפתורי הפעלה ושליטה על פעולות הסאונד.

קייס האוזניות עמיד יספק לכם 30 שעות של השמעת מוזיקה ושיחות, הוא מספק טעינה מהירה ויודע להכיל בתוכו את האוזניות גם כאשר הוספתם להם את מתאמי הסיליקון הגדולים.  למרבה הצער, ה- Defunc TRUE SPORT לא נתמכות נכון לכתיבת שורות אלו ע"י האפליקציה של החברה המספקת תצוגה ושליטה מתקדמת יותר על הסאונד וההגדרות. אפשרות כזו יכולה להיות מועילה למשתמשים שמעוניינים להתאים אישית את הסאונד להעדפותיהם. אולם, אף על פי כן, למחירן הסביר, אוזניות Defunc TRUE SPORT נותנות מענה איכותי ודי מפתיע.

מחיר מומלץ לצרכן : 299 ש"ח אצל המשווק המורשה – ביקונקט 

לשרשור תגובות לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

9:00
  /  
25.06.2023
  
אביב מוסטקי

1