ראוטר ASUS RT-AX57 (AX3000) – פשוט יעשה את העבודה

ה - ASUS RT-AX57 הוא מסוג הראוטרים שמתאים לכולם - האם גם לכם?


בעידן שבו החיבור לאינטרנט הוא לא פחות מחיוני מחיבור לחשמל למים הבחירה בראוטר הנכון לבית או לעסק היא קריטית. ראוטר הוא הגישור בינך לבין עולם המידע והתקשורת האינסופי, וככזה, הוא חייב להיות מהיר, אמין, ובעל יכולת התמודדות עם מגוון רחב של מכשירים ושימושים.

ה-ASUS RT-AX57 נכנס לקטגוריה של ראוטר שמתאים לכולם, המוצר מבית ASUS מבוסס על טכנולוגיית Wi-Fi 6 ותומך ב- WPA3, תקן האבטחת Wi-Fi המעודכן ביותר המעודכן ביותר, עליו ועל עוד מושגי Wi-Fi תוכלו לקרוא במדריך הבא: המדריך המלא למונחי Wi-Fi – כי לא תמיד הכול ברור

RT-AX57 front view, tilted 45 degrees

יכולות מרכזיות – כמעט כל מה שכולנו צריכים

ה-ASUS RT-AX57 מגיע עם תמיכה בתקן Wi-Fi 802.11ax, שמבטיח יעילות ומהירות רשת גבוהות יותר. המעבר לתמיכה ב-1024-QAM מאפשר חיבור אלחוטי מהיר באופן דרמטי, עם מהירות רשת כוללת של כ-3000 Mbps — 574 Mbps על תדר ה-2.4GHz ו-2402 Mbps על תדר ה-5GHz.

הראוטר תומך בטכנולוגיה MU-MIMO ומשתמש בטכניקת OFDMA כדי לאפשר חלוקת ערוצים בצורה יעילה ולתמוך בתקשורת עם מכשירים מרובים באותו זמן. בנוסף, המערכת מצוידת באבטחת AiProtection Classic, שנוצרה בשיתוף פעולה עם Trend Micro™. ואם תרצו ה- ASUS Instant Guard יספק לכם VPN מאובטח בלחיצת כפתור.

אם יש בראשותכם נתב אשר תומך ב – AiMesh ניתן לחבר אותו ל-ASUS RT-AX57 וליצור רשת Mash ביתית, ה-ASUS RT-AX57 יודע לתפקד כנתב מרכזי וכנתב משני ברשת ה- AiMesh. ה – AiMesh היא טכנולוגיה האפשרת גמישות מרבית בכדי לפתור בעיות נקודתיות וחורי קליטת Wi-Fi זאת תוך ניצול חומרות קיימות. עשו יפה ב- ASUS שאפשרו באמצעות טכנולוגיה זו "לערבב" דגמים שונים מדורות קודמים כדי להרחיב את כיסוי הרשת.

מה בקופסא?

עיצוב – עדין ומתאים לסלון

ה-ASUS RT-AX57 (AX3000) מגיע בצורה מלבנית עם קצוות מעוגלים, מה שהופך אותו לאלגנטי ועדין אפילו על המזנון בסלון. הממדים של הראוטר נוחים ואינם תופסים הרבה מקום כמו אחיו המפלצות.  המכשיר עשוי מפלסטיק איכותי שנראה ומרגיש קצת כמו מתכת, הוא מרגיש מוצר עמיד וחזק. ארבע האנטנות החיצוניות מצד אחד מעניקות לו מראה טכנולוגי ומצב שני יש הן מספיקות עדינות כדי לא לפגוע במראה האלגנטי שלו.

כפתורי ההפעלה והגדרות ממוקמים בצד האחורי של המכשיר, והם נגישים וקלים לשימוש. הראוטר מצויד בתאורת LED דיסקרטית שמציינת את מצב החיבור והפעילות. המכשיר מצויד גם במספר חיבורים, כולל חיבורים USB ואתרנט, שממוקמים גם הם בחלקו האחורי.

התקנה והגדרה

אחד הפרמטרים החשובים בראטורים מהסיגמנט הזה היא פשטות ההגדרה. ההתקנה של ה-ASUS RT-AX57 היא פשוטה ונוחה, והיא מתחילה עם האפליקציה המובנית של ASUS. האפליקציה מציעה מדריך צעד אחר צעד שמסביר איך לחבר את הראוטר למקור האינטרנט ואיך להגדיר את השם והסיסמה של הרשת האלחוטית. כל זה מתבצע באמצעות ממשק גרפי ידידותי ואינטואיטיבי, שמאפשר גם למשתמשים לא מנוסים להתמודד עם ההגדרות בקלות.

לאחר ההתקנה הבסיסית, האפליקציה מציעה  אפשרויות מתקדמות למשתמשים שרוצים לנצל את כל יכולותיו של הראוטר. ניתן להגדיר רשת אורחים נפרדת, לקבוע הגבלות זמן ולנהל את ההתקנים המחוברים ישירות מהאפליקציה. כמו כן, ישנן אפשרויות להגדרת QoS (Quality of Service) לשיפור ביצועי הרשת, ואפשרות להגדרת חומת אש וסינון כתובות אתרים.

אחד היתרונות הגדולים של ה-ASUS RT-AX57 היא התמיכה בעדכונים אוטומטיים. המערכת מסוגלת לבדוק ולהתעדכן אוטומטית, מה שמבטיח שהראוטר יהיה תמיד מעודכן. כל זה מתרחש ברקע, מבלי שתדרשו לפעולה אקטיבית. זה ישמור על הראוטר שלכם מאובטח ומוגן בצורה אוטומטית.

ביצועים

ביצועי ה-ASUS RT-AX57 (AX3000) הם ללא ספק אחד היתרונות הגדולים של המכשיר, בעלות תועלת זה אחד הראוטרים היותר יעילים.  הראוטר מצויד בתקן Wi-Fi 6, התקן החדש ביותר של רשתות אלחוטיות, שמציע מהירות גלישה מרשימה של עד 3000 Mbps. זה כמובן תלוי חיבור קו האינטרנט ומהירות הגלישה שיש לכם אך הוא יכול להיות יעיל במיוחד בבתים או במשרדים עם מספר רב של מכשירים מחוברים. שהתקן החדש מאפשר חיבור יציב ומהיר גם כאשר הרשת עמוסה, הן בצריכה והן בכמות המכשירים.

 

המכשיר מצויד בטכנולוגיות כמו MU-MIMO (Multiple User, Multiple Input, Multiple Output) וOFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access), שמאפשרות חיבור יציב ומהיר גם כאשר מספר מכשירים מחוברים בו זמנית. MU-MIMO מאפשר לראוטר לשדר נתונים למספר מכשירים באותו הזמן, במקביל, ולא צרכן אחרי צרכן .

בנוסף, ה-ASUS RT-AX57 מצויד במעבד חזק ובזיכרון RAM מרשים, שמאפשרים לו להתמודד עם כמויות נתונים גדולות ולספק ביצועים גבוהים. המעבד מספק יכולת חישוב גבוהה שמאפשרת לראוטר לנהל חיבורים רבים בו זמנית. בנוסף הזיכרון הרחב מאפשר  למכשיר לשמור על ביצועים גבוהים גם כאשר הוא טוען ומעבד יישומים כבדים ומורכבים.

אבטחה

אחד היתרונות הבלתי מעוררי ויכוח של ה-ASUS RT-AX57 הוא התמיכה במערכת האבטחה AiProtection , שתתין לכם שקט נפשי כאשר תתחברו לאינטרנט. המערכת מופעלת על ידי Trend Micro™ ומציעה סט רחב של כלים להגנה על הרשת הביתית . זה כולל סינון תוכן, חסימת אתרים, גילוי ומניעה של התקפות כמו גם ניתוח התנהגותיות חשודות ברשת.

בעולם בו צרכני ה – Wi-Fi הבייתי מתפרסים על כל הגלאים ובמגוון שימושים, נדרשת גם תשומת לב להגנה. נוזקות, חשיפת סיסמאות וגנבת מידע הפך לצערנו לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום. ישנן הרבה פתרונות הגנה ברשת אך ההבדל בין AiProtection לאחרות היא העובדה שתכונה זו אינטגרלית בנתב ולא דורשת התערבות של תוכנת צד שלישי. כמו כן ה- AiProtection מאפשר שליטה בזמן מסך על פי צרכן (תכונה שחסרה לי מאוד בראוטרים הבסיסיים), הגנת ילדים בפני תוכן לא הולם וחסימה מיידית של מכשירים החשודים כנגועים. נקודה נוספת וחשובה היא שה- AiProtection הוא חינם, ולכל החיים. ה – AiProtection מתעדכן באופן אוטומטי ומבוסס על כלי של – Trend Micro אשר מתמחה בהגנה על רשתות תקשורת בייתיים ועסקיים.

אחד היתרונות החשובים ביותר של ה-ASUS RT-AX57 הוא התמיכה בתקן האבטחה WPA3, הדור הבא של אבטחת Wi-Fi WPA3 מציע כמה שיפורים חשובים ביחס ל-WPA2, כולל חיזוק ההצפנה והאימות. זה מספק רמה גבוהה יותר של אבטחה ומגן על הנתונים שלך מפני גישה לא מורשית.

הראוטר מציע גם רשת אורח מאובטחת, שתאפשר לכם להפריד בין המכשירים שלכם לבין המכשירים של האורחים, כך שאפשר להגן על הנתונים והמכשירים שלכם בפני משתמשים מזדמנים. זה מספק שכבה נוספת של אבטחה במיוחד אם הבית שלכם הוא תחנת רכבת של חברים

מחיר: $159

לשרשור תגובות לחץ כאן


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

8:50
  /  
01.10.2023
  
אביב מוסטקי

1