SCUF Reflex: שלט פלייסטיישן 5 שישפר את הביצועים שלכם

אם אתם לוקחים את הגיימינג שלכם בפלייסטיישן 5 ברצינות, אתם בוודאי תרצו שלט מקוסטם שיעזור לכם

7:05
  /  
31.07.2022
  

לא תמיד יודעות החברות בדיוק מה טוב לנו ומה נוח לנו יותר עם המוצרים שהן מוציאות. לכן נולד שוק האפטר מרקט שבו תוכלו למצוא שיפורים ושדרוגים למוצרים שרכשתם בהרבה כסף. השלט Scuf reflex ל PS5 הוא בדיוק כזה ומביא אפשרויות חדשות לשלט, הטוב גם ככה, של סוני לפלייסטיישן 5.

סקירת וידאו Scuf reflex:

את ה – Scuf Reflex קיבלתי לסקירה לאחר ששהרכבתי בעצמי את תכונות השלט שאני רוצה לראות בו. החוויה בשלט הזה מתחילה משם וזו חוויה נהדרת. אתם נכנסים לאתר של Scuf ועוברים בין עמודים שבכל עמוד אתם משנים משהו אחר בשלט. ממש כמו מכולת שבה אתם מרכיבים לעצמכם את המנה שלכם.

וכך גם לגבי המחיר – השלט עצמו מתחיל במחיר של 200 דולר וכל מאפיין שתבחרו להוסיף או לשנות, יעלה לכם עוד קצת כסף.

החוויה מתחילה בעיצוב ובצבעים של השלט ואני אוהב את הראש הזה. מההתחלה אנחנו מקבלים מושג איך השלט שלנו יראה. אתם יכולים לעשות כאן כמעט כל מה שתרצו – תוכלו לשנות צבע של כמעט כל חלק בשלט שלכם, החל מהידיות, הגוף עצמו, החלק האחורי ואפילו הרינגים שתופסים את הג'ויסטיקים.

ניתן לבחור בצבעים אטומים או לבחור מתוך עיצובים קיימים. אני אישית בחרתי בעיצוב סולידי משהו. אמנם ניתן לבחור צבעים מקושקשים ורועשים אבל אני אוהב את המראה המינימליסטי יותר עם נגיעות צבע קלות והעיצוב שבחרתי נראה פשוט מדהים על דפי האתר אבל הרבה יותר מדהים כשפתחתי את הקופסא בפעם הראשונה וראיתי שזה נראה אפילו טוב יותר ממה שראיתי באתר.

גם הטבעת הצבע על גבי השלט נראית מושלמת ולא משהו שיירד לאחר זמן מה.

מה שכן, לא תוכלו להעלות עיצובים אישיים שלכם או תמונות למשל אלא רק להשתמש בעיצובים המוכנים מראש של החברה. הטבעת צבע אטום על השלט תוסיף לכם משהו כמו 15 דולר והטבעת עיצוב מוכן מראש תוסיף לכם כ 30 דולר.

כל נגיעת צבע נוספת במיקומים אחרים בשלט תוסיף עוד כמה דולרים לסל.

לאחר שסיימנו את העיצוב, הגיע הזמן לשנות את החלקים עצמם. השלב הבא הוא החלפת ידיות הג'ויסטיק. כאן ניתן לבחור בנייה שונה של ג'ויסטיקים – עם כיפה עגולה למעלה, עם שקע שיונח האגודל שלכם בו או להגביה מעט את הג'ויסטיק עצמו למנח נוח יותר בזמן משחק.

גם את הצבע של כל אחד מהגויסטיקים והטבעת שעוטפת אותם תוכלו לשנות והמבחר כאן הוא בין כארבעה צבעים סולידיים. אפשר אפילו להחליט שהג'ויסטיק השמאלי יהיה אדום עם ראש כיפה והימני יהיה כחול ומוגבה.

תודה סוני, אבל נבטל את הטריגרים

השלב הבא הוא שדרוג ושינוי הטריגרים הקדמיים (L1,L2,R1,R2) כשמלבד שינוי הצבע שלהם, בדיוק כמו שעשינו עם הג'ויסטיקים, תוכלו פשוט לבטל את ה Air Triggers של L2,R2 וכאן אני רוצה להתעכב טיפה.

כשסוני הציגה את הקונסולה החדשה שלה, הפלייסטיישן 5, היא הציגה גם את השלט החדש שקיבל תכונות חדשות ומשודרגות שאמורות לתת לנו חווית משחק טובה ונעימה יותר. אחד מהשינויים כאן הוא ה Air Triggers – כפתורי ה L2,R2 שמאפשרים בשלט של סוני לסחוט אותם בצורה מתמשכת.

הכפתורים האלה לא כפתורים שלוחצים עליהם והם מיד מגיבים, אלא יש להם מספר רמות לחיצה תוך מתן אפקט של סחיטת הדק, או משיכת קשת כשרוצים לירות את החץ ממנה. השדרוג הזה בשלט של סוני אמור לתת לנו חוויה אולי ריאליסטית יותר במצבים שונים (חצי לחיצה ולחיצה…סחיטת הדק וכו').

אלא, ששחקנים תחרותיים לא ממש מתלהבים מהרעיון ובמשחקים שבהם אתם צריך להוביל תגובה מהירה, לחיצה על כפתור היריה ומיידיות, השחקנים רוצים פשוט לחיצה. בלי סחיטה ובלי הדרגתיות.

לכן, בשלב הזה במכולת שלנו באתר של Scuf, אפשר לבחור להפוך את כפתורי ה L2,R2 לכפתורים מיידיים. בדיוק כמו לחיצת עכבר. קצת אבסורד שהביטול ששל התכונה המיוחדת הזאת של סוני והפיכתה ללחיצת עכבר פשוטה, תעלה לכם עוד 40 דולר ברשימת המכולת.

בכל מקרה, אני בחרתי להפוך את הכפתורים לכפתורים מיידיים כי רציתי לבדוק ולהשוות בין השלטים. האם באמת הכפתור משנה או לא משנה את המשחקיות?

אז בהתחלה זה מרגיש מוזר ופחות יוקרתי/טכנולוגי. פתאום כל היתרון של סוני נעלם וקיבלנו לחיצת עכבר מיידית שלוקח קצת זמן להתרגל אליה ולא לנסות לסחוט את ההדק. אבל לאחר זמן מה של התרגלות, החזרה לשלט של סוני היא היתה המוזרה. פתאום המשחק התרכז יותר בביצועים ולא בחוויה והלחיצה הקצרה הזו הפכה לטבעית יותר.

לא אגיד לכם שאני לא מתגעגע לפעמים לתחושה של ההדק הנסחט וכשאני עובר אליו אז אני מקבל באמת חוויה קצת אחרת. השאלה כאן עבורכם תהיה האם אתם שחקנים תחרותיים? האם אתם משחקים הרבה במשחקי יריות מיידיים והאם אתם אוהבים, או לא, את החוויה של סחיטת ההדק בשלט של סוני.

כמובן שגם צבעי הבאמפרים והטריגרים ניתנים לשינוי. במסכים הבאים תשלנו גם את צבעי ה DPAD, כפתורי האיקס, משולש, ריבוע, עיגול ואת כפתור הבית. שאגב, כל הכפתורים האלה ייעדרו כל סממן של סוני, כולל מחיקת הצורות מהכפתורים ובטח הלוגו של סוני ממקש הבית. זכויות יוצרים אתם יודעים.

 

את ידיות הבקר אפשר לשדרג ולבחור בחומר גומי מחוספס, שאת זה אני בחרתי, שיקנה לשלט ביד קצת יותר יציבות ותחושה נעימה יותר בזמן משחק.

רועד לכם מידי?

בשלב הבא תצטרכו לבחור האם להוריד את ה Rumble, הרטט מהשלט. וזה כבר מוזר. למה שנוריד את הרטט מהשלט שסוני עבדה קשה כדי לדייק אותו?

כמו הטריגרים, גם הרטט הוא חלק חשוב שהוסף בשלט של ה PS5 בצורה טובה יותר מבעבר. בשלט הזה תוכלו להרגיש פיצוצים, רעידות ואפילו טיפות מים נופלות כשאתם בסצנה גשומה. אז אם זה כזה מגניב, למה בכלל להוריד?

גם כאן התשובה היא עבור שחקנים תחרותיים, כאלה שכל תנודה ורעד יכולה להוציא אותם מאיפוס ולהפריע במהלך המשחק. שחקנים כאלה יעדיפו להוריד את מנוע הרטט, להפסיד את ה"אימרסיביות" במשחק, לטובת משחק מדוייק יותר שלא מושפע מהפרעות חיצוניות.

אגב, כדי להסיר את מנוע הרטט, תשלמו תוספת של 10 דולר.

וזהו. סיימנו את רשימת המכולת שלנו…יתכן ואף הגענו למשהו כמו 350 דולר והשלט בדרך אלינו.

קבלו עוד קצת כפתורים

תוספת חשובה שמבדלת מאוד את השלט המקוסטם שלכם מהשלט המקורי, זאת העובדה שהוא מגיע עם תוספת של עוד 4 כפתורים בתחתית השלט. כאלה שלא היו לכם בשלט המקורי. שני כפתורים שתלחצו אותם מפנים כלפי חוץ ושני כפתורים שתלחצו אותם מפנים כלפי מעלה.

מנח האצבעות על הכפתורים נוח למדי למרות שאינו מרגיש טבעי. אפשר להתרגל אליהם ולרוב הם יהיו נוחים ומהירים יותר ללחיצה מאשר הכפתורים המקוריים.

אל הכפתורים תוכלו להקצות שימוש של כפתורים אחרים. זאת אומרת שאם תרצו שמקש הקפיצה (X) יוקצה לאחד מהכפתורים החדשים, תוכלו לעשות את זה בקלות. ההקצרה מתבצעת על ידי לחיצה ארוכה על כפתור ה"איש" שנמצא מאחור, הכפתור מהבהב ואז תלחצו על הכפתור שתרצו לשכפל וביחד איתו על אחד הכפתורים החדשים מתחת לשלט. האיש יהפוך ללבן וזהו. שכפלתם את הכפתור.

יש לכם 3 פרופילים שאתם יכולים לעבור ביניהם. לחיצה על כפתור האיש תעבור בין הפרופילים האלה כשכל אחד מיוצג על ידי צבע. ירוק, אדום, כחול. בכל פרופיל תוכלו להקצות סט אחר של מקשים בהתאם למי שמשחק או בהתאם למשחק שאתם משחקים בו. למשל במשחק ספיידרמן הכפתור התחתון יהיה קפיצה ובמשחק GTA אותו כפתור בפרופיל אחר יוקצה ליריה.

אז יש עוד כפתורים וזה אחלה נכון? כמעט. דווקא השימוש שהיה הכי צפוי ונדרש, מוחסר כאן. לא תוכלו להקצות 2 כפתורים. במשחק ספיידרמן למשל, כפתור ריבוע ועיגול מבצע מהלך קומבו מסויים. הייתי רוצה להקצות את שניהם לכפתור אחד אבל לא ניתן. אפשר רק לשכפל כפתור אחד לכפתור אחר. לא מובן.

שווה? משפיע על המשחק? מה השורה התחתונה?

בשורה התחתונה, אנחנו מקבלים שלט שדומה כמעט אחד לאחד לשלט המקורי. ה Scuf reflex הוא שלט שבנוי היטב, אמנם קצת כבד יותר מהשלט של ה PS5 אבל מרגיש בדיוק כמוהו, באחיזה ובשימוש וזה יתרון.

האפשרות לקבל עיצוב מותאם אישית (כמעט אישית) הוא יתרון שאהבתי ומקנה לשלט אישיות קצת שונה ומעניינת יותר. חבל רק שאי אפשר ממש להתאים את העיצוב אישית עם תמנוות שלנו, אבל את העיצוב שאני בחרתי, ממש אהבתי.

מה שכן, במחיר שמגיע גם ל 350 דולר, עם כל השינויים שהכנסנו בו, הוא יתאים יותר לשחקנים תחרותיים או כאלה שמעדיפים טריגרי עכבר, או הורדת הראמבל. הכפתורים הנוספים בתחתית הבקר נחמדים ושימושיים אבל בלי אפשרות להקצות 2 כפתורים או להקליט מצבי מאקרו, אני לא רואה איך הם ממש עוזרים לי.

חווית הרכישה טובה מאוד והשלט מגיע די מהר. אהבתי את הטריגרים המיידיים ולמרות אובדן החוויה שסוני התכוונה אליה, הם מרגישים לי פשוט נכונים יותר.

ה Scuf reflex מתאים גם לחיבור ל PC מלבד לקונסולת הפלייסטיישן 5 ובאתר של Scuf gaming תוכלו למצוא גם שלטים ל XBOX

לשרשור תגובות לחץ כאן


7:05
  /  
31.07.2022
  

1