סרט לסופשבוע: האשמה

למי להאמין? לה או לו?

9:00
  /  
28.07.2022
  

זה סרט שקשה להתנער או להעלם ממנו. הסרט מבטיח מבט מפוקח על סיטואציה בינו לבינה כאשר היא מאשימה אותו באונס והוא מתגונן שהכל היה בהסכמה.

אנחנו מלווים זוג כשמראש הכל טעון – אמא שלו גרה עם אבא שלה והם מאוהבים. האב והאם מנדבים אותו שיקח אותה ביחד איתו למסיבה. מה שקורה שם מתגלה רק דרך הפרשנות שלהם את הסיטואציה.

הבעיה? יש טיעונים לשני הצדדים. כולם שוכחים, כולם משקרים, כמה מזה הוא מבושה וכמה מהטעייה? הסיטואציה מביאה את הקהל להפוך למושבעים ואנחנו נאלצים לקחת צדדים. להאמין לה? נוח, אבל העובדות גמישות עבורה ויש לה אינטרסים לשקר. להאמין לו? איך אפשר? כל החלק הראשון של הסרט מדגים שמדובר באדם יהיר, עם מעט מחסומים ורצון לשלוט באנשים ובסיטואציות.

מדובר בסרט מורכב ולא קל, אבל כזה שלא תשכחו בקלות עם הופעות מדהימות מצד אשתו ובנו של הבמאי והתסריטאי שמשחקים אם ובן גם בסרט. כולם יגיעו להקרנת הבכורה בישראל שתתייקם בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים, במעמד הבמאי איוואן אטאל.

"Les Choses Humaines". צרפת 2021 , 130 דקות. תסריט ובימוי: איוואן אטאל. שחקנים: שרלוט גינסבורג, מתייה קסוביץ, פייר ארדיטי, בן אטאל ו-סוזאן ז'ואנה (שניהם משחקים באיכות יוצאת מהכלל)

לשרשור תגובות לחץ כאן


9:00
  /  
28.07.2022
  

1