חברת Synology מציגה את NAS מדגם +DS1522

עם מעבד AMD ושדרוג אופציונאלי ל- 10GbE

11:20
  /  
04.08.2022
  

 

מבט מהיר | +Synology DiskStation DS1522

  • בעל 5 מפרצים.
  • זכרון של 8GB DDR4 ECC.
  • כ- 4 מחברי 1GbE עם אופציה למודול נוסף בתשלום מדגם E10G22-T1-Mini שיעניק 10GbE.
  • אפשרות הרחבה לעוד 2 התקני DX517 דרך חיבוריות eSATA.
  • אפשרות לזכרון מטמון דרך 2 התקני NVMe.
  • מחיר של $699 מעבר לים.

דגם ה- +DS1522 החדש מהווה המשך הדגם של ה- +DS1520 שהוצג לפני שנתיים. הנה עיקרי ההבדלים בין הדגמים:

+DS1520
הדגם היוצא, שנתון 2020
+DS1522
הדגם החדש, שנתון 2022
מעבדIntel Celeron J4125 – 4 CoresAMD Ryzen R1600 – 2 Cores
מהירות מעבד4-core 2.0 (base) / 2.7 (burst) GHz2-core 2.6 (base) / 3.1 (turbo) GHz
זכרון מותקן8GB DDR4 עם הרבה לעד 32GB8GB DDR4 ECC עם הרחבה לעד 32GB
הרחבת PCIeאיןקיימת וכרגע זמין E10G22-T1-Mini
יחידת עיבוד גרפיIntel UHD Graphics 600אין
TDP10W25W
צריכת חשמל מקסימלית36W52W
חום BTU מקסימלי125177
מחיר$699

חברת Synology הלכה על בטוח עם ה- +DS1522, היא שמרה על אותו עיצוב מנצח ושיפרה רק מעט את החומרה יחד עם תוספת משמעותית של אפשרות להרחבת חיבוריות הרשת ל- 10GbE.

כל רוב דגמי ה- x22, המעבד כאן הוא של AMD, בדיוק אותו דגם כמו של ה- +RackStation RS422. מעבד ה- AMD Ryzen R1600 הוא מסדרת ה- Ryzen Embedded R1000 SoC, סדרה של מעבדים בעלי נצילות גבוהה של ביצועים פר Watt. הבעיה היחידה שלי עם המעבד שנבחר כאן הוא שזה מעבד ללא יחידה גרפית, כלומר אם אתם מריצים מה- NAS שלכם שרת Plex, כנראה שהמעבד שלכם יעבוד קשה יותר ממעבד בעל תכונות דומות רק עם יחידה גרפית מובנית.

בתמונה ניתן לראות את כל המעבדים בסדרת Ryzen Embedded R1000 SoC. המעבד שנבחר ל- NAS הוא הבסיסי ביותר והיחיד ללא יחידה גרפית

 

 

זוג כבלי רשת, מפתח לנעילת המפרצים של הכוננים, ברגים לקיבוע הכוננים וספק כח חיצוני עם זרם של 10A, מתח 12V והספק של 120W

 

ספק הכח עם כבל נשלף

 

כבל החשמל נמצא בקרטון נפרד משלו, כנראה עבור התאמה למדינות שונות לפי כבל החשמל המתאים

 

אחת ההפתעות הבולטות לטובה כאן זה השימוש בזכרון ECC, אשר מעניק זכרון עם תיקון שגיאות עצמאי ברמת חומרה, דבר שמקבלים בדרך כלל בהתקני NAS ברמה גבוהה יותר. זיכרון ECC כולל סיביות זיכרון נוספות ובקרי זיכרון השולטים בסיביות הנוספות בשבב יעודי במודול הזכרון. זיכרון ECC משתמש בסיביות הנוספות כדי לאחסן קוד מוצפן בעת ​​כתיבת נתונים לזיכרון וקוד ה-ECC מאוחסן בו זמנית מעל בקרי הזכרון היעודים ל- ECC. כאשר הנתונים נקראים, קוד ה-ECC המאוחסן מושווה לקוד ה-ECC שנוצר בעת קריאת הנתונים. אם הקוד שנקרא אינו תואם לקוד המאוחסן, הוא מפוענח על ידי סיביות הזוגיות כדי לקבוע איזו ביט נקרא כשגוי ואז הסיביות האלו יתוקנו.
זהו אגב התקן ה- NAS הקטן ביותר פיזית ש- Synology הציגה עם זכרון ECC.

ה- NAS מגיע כבר עם 8GB מותקנים מראש. אפשר לשלוף את ה- DIMM ולהתקין סך הכל 2 בנפח כולל של 32GB

 

הזכרון המותקן כאן מראש הוא בעל נפח של 8GB מסוג SODIMM DDR4 ויש לרשותכם 2 סלוטים עבור הרחבת זכרון מקסימלית של עד ל- 32GB (2x16GB).

 

אם מסתכלים באחורי ה- +DS1522, בולטים מחברי ה- eSATA עבור חיבוריות של עד 2 יחידות נוספות של DS517, זה יאפשר לכם לנהל התקן NAS של עד 15 כוננים

 

מעט מצער כי 4 מחברי הרשת הינם במהירות 1GbE בלבד, הייתי מצפה לראות לפחות 2 מחברי 2.5GbE, זה בהחלט קיים באותה מדרגת מחיר אצל המתחרה מבית QNAP (למשל ה- TS-433), אפילו אפשרות של מחברי 10GbE ללא תוספת תשלום (למשל ה- TS-932PX-4G).

אפשר לחפות על השימוש במספר מחברי 1GbE בשל היכולת להפעיל SMB Multichannel, יכולת חדשה שהתווספה ב- DSM 7.1 שמשפרת את הביצועים ברשת על ידי שימוש במספר מחברים בבת אחת במקביל.

ניתן לראות גם את תושבת הרחבת ה- PCIe אשר מיועדת עבור התקן רשת במהירות 10GbE. כרגע ניתן להתאים לתושבת רק התקן מדגם E10G22-T1 מתוצרת Synology אשר נמכר בנפרד ומתומחר ב- $150

 

 

 

 

 

פירוק התושבת עבור הרכבת כרטיס ה- 10GbE

 

 

כרטיס ה- E10G22-T1 עבור תמיכה ב- 10GbE מותקן

היתרון של המודולריות הזאת מגיע לידי ביטוי בזה שמחיר ה- NAS יכול להשאר נמוך יחסית כי הוא לא כולל את מודול ה- 10GbE, כי לא תמיד כל הלקוחות צריכים אותו ורק מי שצריך, יוסיף את הכסף על מנת לצייד את ה- NAS שלו במודול. התקנת המודול היא יחסית פשוטה, אז אין מה לחשוש מקצת DIY. כן מעט מטריד שהכרטיס קנייני והחברה לא אימצה סלוט OCP 3.0/4.0 רגיל שהיה מאפשר להתקין כרטיס רשת PCIe Gen 3.0/4.0 מיצרנים גוף שלישי, על הדרך OCP גם היה מוסיף יכולת Hot Swap.

מחבר ה- USB האחורי הוא USB 3.2 Gen1 שיכול לשמש עבור כל התקן אחסון נייד מזדמן שיש לכם וגם עבור UPS. חשוב לומר כי החל מ- DSM 7.1, רשימת התאימות של התקני אחסון ירדה בכוונה וזאת על מנת להעלות את היציבות של המוצרים של החברה עם התקני צד 3.

עבור צינון ה- NAS והכוננים, קיימים 2 מאווררים בגודל 92mm עם אפשרות לשליטה במהירות ה- RPM דרך תוכנת ה- DSM.

ניתן לראות את זוג המאווררים מאחורי המפרצים לכוננים

 

חזית ה- NAS די פשוטה להבנה ודומה לשאר הדגמים של החברה. במרכז נמצא את 5 המפרצים Tool-Less להכנסת הכוננים. כל נוריות החיווי ממוקמות בצד ימין עם נורית חיווי יעודית לכל כונן. הייתי מעדיף כי נוריות החיווי יהיו מתחת או מעל לכל מפרץ של כונן, ככה קל יותר יהיה לקשר בין הנורית למפרץ המתאים. יש גם נורית סטטוס בודדת. הייתי שמח לעוד מספר נוריות עבור כל אחד ממחברי הרשת.

נורית חיווי נפרדת לכל כונן ונורית סטטוס בודדת

 

מחבר ה- USB הקידמי הוא USB 3.2 Gen1 כמו האחורי ויכול לשמש עבור כל התקן אחסון נייד מזדמן שיש לכם.

מעטפת ה- NAS עשויה מאלומיניום עם הלוגו של Synology בשני הצדדים בתור פתח לכניסת אויר. לדעתי הגיע הזמן שהחברה תרענן קצת ותכניס פילטר אבק, כי בלי פחית אויר דחוס או מפוח חזק, אין סיכוי שתצליחו לנקות את האבק מה- NAS.

הלוגו של Synology בתור פתח לכניסת אויר. הגיע הזמן לרענון בעיצוב והכללת פילטר אבק

 

שדרוג ה- RAM של ה- NAS מאוד פשוט. לאחר שליפת המפרצים של הכוננים, בצד ימין קיים פתח בו תמצאו את סטיק ה- 8GB מדגם D4ES02-8G. תוכלו להסיר אותו על מנת לשים נפח גדול יותר או לשים לצידו עוד סטיק. הזכרון הנתמך הוא רק DDR4 ECC SO-DIMM ועדיף כזה מרשימת התאימות של החברה.

 

 

 

סטיק ה- 8GB מדגם D4ES02-8G שמגיע עם ה- NAS

 

הרחבת ה- RAM על ידי התקנת ה- D4ES01-16G

 

עבור הוספת זכרון מטמון SSD ל- NAS, הגישה קיימת בתחתית ה- NAS, שם תגלו 2 מכסים Toolless עבור התקנת זכרון המטמון מסוג M.2 2280 מסוג Gen3 עם 4 ערוצים. גם כאן, החברה ממליצה כמובן להשתמש רק בכוננים שנמצאים ברשימת התאימות של החברה. לא ניתן להשתמש בהתקני ה- NVMe עבור אחסון, אלא רק עבור זכרון מטמון. יש 2 סיבות מרכזיות לכך: התקני ה- NVMe לא מקבלים מספיק קירור על מנת שהם יוכלו לעבוד כהתקני אחסון בצורה אמינה והסיבה השנייה היא מכיוון שאין בקשות לכך מצד המשתמשים.

זוג התקני מטמון מאושרים על ידי Synology. סביר להניח כי כל התקן SSD יעבוד ומבדיקה שלי זה באמת ככה, אבל אם המידע שלכם ב- NAS קריטי, עדיף לדבוק עם רשימת התאימות של החברה עבור יציבות גבוהה

 

ניתן לראות את זוג התושבות עבור התקנת זכרון המטמון

 

ההתקנה היא כמובן Toolless

 

לאחרונה חברת Synology הכריזה על תוכנית בתשלום להרחבת אחריות של עד 5 שנים, התוכנית נקראת Synology Extended Warranty Plus ומבטיחה לכם שקט נפשי מבחינת החלפת חומרה 1 ב- 1 ותמיכה לתוכנה. התוכנית כרגע לא זמינה בישראל.

 

 

זכרון SSD Cache

זכרון מטמון בדגמי ה- NAS של Synology משפר את הביצועים של גישה אקראית על ידי אחסון קבצים קטנים שהגישה אליהם תכופה על כונני ה-SSD המשמשים כזכרון מטמון.

המטרה של הפעלת זכרון מטמון היא להגביר את הביצועים של גישה אקראית לחלק קטן מהנתונים שניגשים אליו לעתים קרובות בשטח האחסון, זה מתקיים מכיוון שהגישה ל- SSD מהירה בהרבה יותר לעומת גישה לכונן מכאני.

אפשר להגדיר את ה- NAS עם 2 סוגים של זכרון מטמון:

קריאה בלבד
מורכב מכונן אחד ועבור ביצועים אופטימלים, אפשר לשים 2 כוננים שיעבדו ב- RAID 0 על מנת וזמן האיחזור של גישות קריאה אקראיות ירד.

קריאה-כתיבה
מורכב מ- 2 כוננים שמוגדרים כ- RAID 1 וישפרו את זמן האחסון של גישות קריאה וכתיב אקראיות.

 

בניגוד ל- Cache Manager שיש במערכות הפעלה מבוססות חלונות, ה- Policy שיש ב- Synology עבור Cache הוא יותר סלחני וכמעט שומר את כל החומר האחרון שעובר דרכו. קייימת הרחבה עם בדיקות במסמך הרישמי מבית Synology.

ההמלצה הכי יעילה וחסכונית לדעתי על מנת לקבוע את נפח ה- SSD הנחוץ היא להריץ את ה- SSD Cache Advisor. הוא בודק את השימוש ב- NAS לאורך חודש ואז מפיק המלצה. דוח ראשוני זמין כבר לאחר שבוע.

 

כך נראה הדוח של SSD Cache Advisor אשר בוחן את השימושיות ב- NAS לאורך חודש ולאחר מכן ממליץ על נפח ה- SSD הנחוץ עבור התקני ה- NVMe שישמשו עבור זכרון מטמון

ניתן לקרוא הרחבה על זכרון המטמון במכשירי NAS מבית Synology במאמר הבא.

 

 

אחת מהתוכנות הטובות ביותר עבור NAS, זהו ה- Synology DSM

כמו כל ה- NAS מבית Synology, ה- +DS1522 תומך בתוכנת ה- DSM המוצלחת שנמצאת כרגע בגרסה 7.1
למי שלא התנסה עם DSM, התוכנה מאוד פשוטה לשימוש והפשטות שלה, היא גם זאת שמאפשרת לכם לבצע הגדרות מתקדמות עם ה- NAS אם יש לכם קצת ראש טכני.

כל משימות המולטימדיה, גיבויים של מחשבים אישיים או תחנות קצה, ניהול גיבויים חכם, הפעלת מכונות וירטואליות ועוד, הכל יכול להעשות בקלות דרך ה- DSM.

חבילת ה- DSM של Synology כוללת מספר רב של אפליקציות לשימוש עסקי, זה יכול להיות Active Backup for Business, אשר יכול לנהל לכם מ- Dashboard אחד ונוח את כל משימות הגיבוי של המחשבים ב- SMB, כולל גיבויים של מכונות וירטואליות בסביבות VMware או Hyper-V או שרתי קבצים.

רוצים לגבות את סביבת הענן שלכם? תבדקו את אפליקצית Active Backup for Microsoft 365, זה יתן לכם את השקט הנפשי של גיבוי On-premises לכל נתוני הענן שלכם אצל Microsoft. הגיבוי כולל שירותי Drive, Mail, Contacts וגם Calendar. דרך ה- Dashboard, תוכלו לראות בחלון אחד את כל משימות הגיבוי, נפח הגיבויים, לוגים אחרונים וקיימת תמיכה במספר Tenant.

ה- Dashboard עבור Active Backup for Microsoft 365

החברה שלכם חיה בענן של Google? אין בעיה, אותו פתרון קיים גם כן ונקרא Active Backup for Google Workspace ומספק הגנה דומה, עם אותו Dashboard נוח, כולל אפשרות לבחור לכל משתמש את רמת הגיבוי ולאחר מכן, גם איתור קבצים ספציפים ומתי הם שונו, עם אפשרות קפיצה לזמן מסויים על מנת לבדוק את התוכן באותה נקודת זמן.

יש לכם מספר מכשירי NAS מבית Synology? אין קל יותר מלנטר אותם על ידי שימוש ב- Active Insight שהוצג עם DSM 7, הוא מאפשר לכן לנטר בצורה מאוד מדוקדקת אחרי מטריקות של המכשירים שלכם, לא רק קצבי IOPS או Latency, אלא גם פרמטרים כמו CPU Load, קצבי Throughput ועוד. הכל עם גרפים נוחים עבור ניטור לאורך זמן ואפשרות בחינת המטריקות פר כונן.

 

רוצים להשתמש ב- NAS גם כ- DVR עבור מצלמות האבטחה בבית או במשרד? זה אפילו מומלץ ותקבלו פתרון הרבה יותר טוב מרוב מערכות ה- DVR היעודיות שיש. גרסת Surveillance Station 9.0 האחרונה נפלאה ובעלת ממשק נקי ומאוד נוח לתפעול, גם אם זוהי מערכת ה- DVR הראשונה שלכם. אפשר לקבוע Dashboard מותאם לצרכים שלכם, הוספת Widgets שיפעילו אזעקות או ינעלו דלתות, תמיכה בסביבות עם מספר קומות, אינטגרציה עם מפות מקוונות כמו Google Maps או OpenStreetMap, אינטגרציה מושלמת עם טלפונים לצפייה מרחוק, גם בהקלטות, משתמשי אורח ועוד.

חבילת ה- Surveillance Station 9.0 שכלולה ב- DSM היא אחת המוצלחות שיש היום עבור מערכות DVR. המערכת כל כך מוצלחת, שהחברה מוכרת יחידות יעודיות רק עם התוכנה הזאת

 

חבילת ה- DSM די עשירה באפליקציות נוספות עבור SMB והיא בהחלט ראויה לעיון לכל מי שמכניס NAS כזה לעסק שלו.

מעבד ה- AMD Ryzen R1600 הוא לא מעבד חזק יותר מידי והעובדה שיש לו רק 2 ליבות, לא משאיר יותר מידי עבור הרצת מכונות וירטואליות. אז אומנם יש לכם את האפשרות להרחיב את הזכרון של ה- NAS עד ל- 32GB, אבל מקצת מהליבות שיש למעבד, לא משאיר לכם יותר מידי מרווח מבחינת כמות הליבות שאפשר להשאיר למכונה וירטואלית. זה לא שאי אפשר להריץ, פשוט רצוי שהמכונה הוירטואלית לא תריץ יישומים תובענים מידי מבחינת CPU.

מבחינת גיבויים, אל תפספסו את שירות ה- C2 Storage, שירות גיבוי ה- In-house מבית Synology שעובד פנטסטי ומבטיח לכם שקט נפשי של גיבוי בענן למקרה שהיחידה שלכם תגנב או תעלה באש.

מבחני ביצועים

למען הסדר הטוב, הרצתי מספר מבחני ביצועים סינתטיים והביצועים לפניכם. ניתן לראות את המימוש החביב של SMB Multichannel שמהווה אלטרנטיבה טובה ל- Link aggregation מבלי הצורך בחומרה יעודית.

 

עם iperf בהרצה מסוג Bidirectional עם גודל חלון של 1M, קיבלתי תוצאות טובות למדי. בהרצה של iperf למשל 10 דקות, ה- CPU נשאר יציב על פחות מ- 15%, וזה כאשר ברקע רץ VM של Windows, אפליקצית Surveillance Station 9.0 ומשימה מתוזמנת שהרצתי בכוונה של Hyper Backup עם גיבוי ל- C2, זה מראה שמעבד ה- AMD R1600 עומד במשימה יפה.

 

תוצאות iperf – שימו לב כי גודל חלון 1M

סיכום

ה- +DS1522 הוא NAS טוב שבהחלט יכול להתאים ל- SMB מבחינת מה שהוא מביא לשולחן. אם אתם עסק קטן או משתמשים כבדים, בהחלט תעריכו את ה- Setup המהיר והעבודה היומיומית עם ה- NAS והכל בזכות ה- DSM 7.1 שמהווה את אחת התוכנות הכי טובות שיש היום בשוק ה- NAS.

אבל לא הכל ורוד, אם תרצו לשדרג את החיבוריות ל- 10GbE (דרך מתאם PCIe שרק Synology מוכרת), להרחיב את הזכרון  (דרך רשימת תאימות קצרצרה עם עדיפות לרק מודולים ש- Synology מוכרת) עבור מכונות וירטואליות, הגעתם כבר לעלות התחלתית גבוהה יחסית וזה עוד מבלי לשים עדיין את הכוננים הקשיחים. עלות זאת כבר גורמת להרבה מהלקוחות הפוטנציאלים לפזול הצידה לכיוון המתחרים או אפילו לכיוון של TrueNAS עם מערכת ה- OpenZFS המעולה. מעבר לזה, משתמשי מולטימדיה לא בטוח שיאהבו את הבחירה במעבד AMD אשר חסר יחידת Vega גרפית אשר תוריד עומס מהמעבד.

הסיבה גם לא להכליל פורטים של 2.5GbE כברירת מחדל היא קצת תמוהה לדעתי והשימוש בפורטים מסוג eSATA כהרחבה, נראה טיפה מיושן כיום כאשר זה חיבור שהרבה מאיתנו לא משתמשים בו כבר מעל לעשור וכולנו עברנו כבר ל- USB, לכן הייתי מצפה לראות לפחות מחבר אחד של USB 3.2 Gen 2×2 וגם יחידת הרחבה מתאימה עם חיבור דומה.

אלו נקודות חשובות שחשוב לקחת בחשבון טרם הרכישה, במיוחד כאשר יש מתחרה אחת בולטת שלא מפסיקה לנשוף בעורף.

בסופו של יום, אלו אשר יצטיידו ב- +DS1522 וכבר רגילים למכשירים של Synology, ירגישו בבית ותוך דקות ספורות כבר יעמידו מערכת מוכנה לעבודה עם ביצועים נפלאים ואפשרויות גדילה טובות לעתיד.

מחיר: $699.99 לא כולל משלוח ומיסים.

קישורים נילווים
מדריך למציאת ה- NAS המתאים עבורך
פנייה למומחים של Synology עם שאילתת מכירות

לשרשור תגובות לחץ כאן


11:20
  /  
04.08.2022
  

1