מקלדת Blackwidow V3 Mini HyperSpeed ועכבר DeathAdder V2 X Hyperspeed

מקלדת המיני המכאנית של רייזר ועכבר המיד שלה עושים עבודה טובה גם לגיימרים אבל האם שווים את המחיר?

11:56
  /  
24.06.2022
  

Razer Blackwidow V3 Mini HyperSpeed. כן, זה השם של המקלדת הקטנה הזאת. מקלדת שני שליש שמקבלת שם שארוך יותר מהגודל שלה. נקרא לה בקיצור V3 מיני. פשוט כי לא משלמים לי פה לפי מילה.

ה V3 מיני, כשמה כן היא – מיני. בניגוד ל BlackWidow המלאהב, היא מקלדת שני שליש (או 65ֵֵ% ליתר דיוק) והיא מקלדת מכנית, המיועדת לגיימינג ושמצליחה להכיל בתוכה גם מקשי חיצים. שזה לא דבר מובן מאליו בגודל הזה.

כמו המקדלת המכנית הקודמת שסקרתי כאן, גם ה V3 מיני מגיעה בעיצוב של בסיס ומקשי מקלדת מוגבהים מכאניים. ה V3 מיני מגיע בגודל קטן יותר ממקלדות אחרות ויש לזה סיבה של נוחות – להניח אותה לפעמים על הברכיים ולשחק באמצעותה ככה ולא על גבי השולחן. בנוסף, הידוק הכפתורים והמינימאליזם שומר על קו נקי ונוח יותר למי שרוצה להתרכז במקשים מסויימים בגיימינג.

גיימרים אחרים יעדיפו אולי מקלדת מלאה שמרחיקה קצת את הידיים האחת מהשנייה, מציבה את מקשי החיצים בשורה בסגמנט משלהם ומאפשרת יותר מקשים לקיסטום.

במקלדת מלאה סטנדרטית אנחנו מקבלים 104 מקשים בעוד שבמקלדת ה V3 מיני אנחנו מקבלים 68 מקשים מה שאומר שמקשים מסויים אבדו בדרך או שהוטמעו בתוך מקשים עם פונקציונאליות אחרת. היתרון כאן הוא שבעוד שבמקלדות מינימאליסטיות אחרות אנחנו מאבדים גם את מקשי החיצים הייעודיים (שעוברים לרוב כחלק ממקשים אחרים), כאן מקשי החיצים נשארו.

הכל מהודק וצפוף ב V3 מיני אבל להודות על האמת – לא חשתי בשום חיסרון של אף מקש ואמנם ברור שנוחות הקלדה במקשי החיצים במקלדת מלאה היא גבוהה יותר אבל די הסתדרתי עם מקשי החיצים כאן. אגב, תוך כדי הכתבה חשבתי לעצמי – מתי אני באמת משתמש במקשי החיצים, מלבד במשחקים? לא זוכר את הפעם האחרונה.

המקשים נחים על משטח מוגבה כשהם גבוהים בעצמם ויוצרים מנח יד לא מהנוחים שהיו לי. גם המקלדת המכאנית הקודמת היתה ככה וגם שם תהיתי מדוע לא משלבים משטח ספוג כדי שאוכל להניח את היד בצורה טבעית יותר? אבל רציתם קליקים של מקלדת מכאנית? זו הפשרה.

ההקלדה עצמה נוחה למדי ושטח הפנים של המקשים קשיח אך נעים למגע. הצליל שהמקשים מייצרים הוא צליל מספק כמו כל מקלדת מכאנית ואני פשוט מכור לצליל הזה. במשחק זה כבר פחות להיט כי הרעש שהמקשים עושים יכול להציק לפעמים. לא רק לי, אלא גם למי שמשחק מולי ושומע באוזניות שלו את ההקלקות החוזרות.

הרעש יחסית למקלדות מכאניות אחרות לא כזה גדול ונראה שהוא מעומעם במידה קטנה. אבל היי…זה כל הקטע במקלדת מכאנית. גיימרים אמיתיים/מקצועיים יתקשו לקבל שילוב של מקלדת מכאנית כשהחשש הגדול הוא זמן היענות גבוה יותר להקלקה. מקלדות מכאניות משלבות מקשים מוגבהים שההקלקה עליהם לוקחת עוד כמה אלפיות השנייה (לא מדדתי). אם אתם חושבים שזה מה שיעזור לכם לפגוע באוייב שלכם מהר יותר והרפלקסים שלכם גבוהים משל חתול, אז קחו את זה בחשבון. עבורי כמובן לא היה כל הבדל.

מתחת ל V3 Mini HyperSpeed נקבל תאורת LED RGB מגניבה שתזכיר לכם כל הזמן שהמקלדת הזאת מבחינת רייזר מיועדת לגיימרים. אפשר להיתקע על צבע אחד ואפשר לקסטם אותה לתחלופת צבעים באמצעות האפליקציה במחשב (או תוכנה אם אתם מתקופת ה PC שלפני הסמארטפון)

בחזית המקלדת יש עוד חלונית קטנה שתציג את הלוגו של רייזר בצבעי ה RGB. חמוד ומוסיף.

ה V3 Mini HyperSpeed היא מקלדת חוטית שמגיעה עם כבל USB C – USB A אבל….היא גם מקלדת אלחוטית בתקשורת BT או 2.4GHZ. מתחת למקלדת תוכלו למצוא את דונגל ה 2.4GHZ אותו תחברו בחיבור USB למחשב שלכם והתקשורת תהיה מיידית. בבדיקת המקלדת עבדתי גם באמצעות BT וגם בתקשורת 2.4 ושניהם עבדו מצויין. גיימרים יעדיפו כנראה 2.4 (שלא לומר בכלל תקשורת קווית) אבל אני לא שמתי לב לשיהוי מסויים בין החיבורים.

מחיר Razer Blackwidow V3 Mini HyperSpeed אינו זול למקלדת מיני ועומד על כ- 600 ש"ח

לרכישה באתר באג

עכבר שמשלים את החוויה

ביחד עם ה V3 מיני, בדקתי גם את העכבר Razer DeathAdder V2 X Hyperspeed (מה נסגר עם השמות הכלכך ארוכים האלה?) שהוא עכבר אלחוטי בקטיגורייה מיד, מרובה כפתורים בעיצוב שמשלים את המקלדת המכאנית הקטנה הזו.

מבחינת עיצוב ונוחות, V2 X לא מחדש הרבה והוא נראה עכבר ככל העכברים, במבט ראשון לפחות. מה שכן, הוא קליל ונוח. העכבר בנוי בצורה אגרונומית שהתלבשה לי על היד כמו כפפה.

הלחצנים העיקריים מוצבים במקומות הנכונים, אם כי ממש לעתים רחוקות היו לי קצת. קפיצות בלחיצה על המקש השמאלי. המקשים האלה מעוצבים כמו כנפיים ומורמים מעט מהכפתור הפיזי עליו הם לוחצים. ראיתי את זה בעבר בעכברים רבים וזה עובד די טוב.

העיצוב השחור והצורה די סטנדרטיים. גם לא ממש תמצאו כאן חיתוכי עיצוב מרשימים או תאורת LED RGB מגניבה. מלבד שני הכפתורים העיקריים, נקבל את הגלגלת הניתנת ללחיצה, שתתן לנו גם פידבק טוב של קליקים כשנסובב אותה. בצד שמאל של ה V2 X נקבל שני מערכי לחצנים – מערך לחצנים בצד שמאל באמצע העכבר שבדרך כלל שמור לפעולות של BACK ו FORWARD. הלחצנים האלה גדולים למדי ונוחים ללחיצה באמצעות האגודל.

קצת מלפנים, בחלק הקדמי שמאלי של ה V2 X נמצא עוד שני לחצנים. אלה כבר קטנים יותר ופחות נוחים ללחיצה והתמצאות מהירה ושמורים לביצוע מטלות ספציפיות שתרצו להקצות להם. כל מערכי הלחצנים עובדים היטב. הלחיצה מורגשת ולא רכה מעומעמת כמו בחלק מהעכברים האחרים ואתם מקבלים פידבק טוב ונכון ללחיצה שלכם.

באמצעות התוכנה Synapse שתורידו תוכלו להקצות ללחצנים כמעט כל פעולה שתרצו לבצע ומגוון הכפתורים יסייע גם במשחקים אבל לא רק זה. תוכלו לתכנת םעולות מאקרו שבעזרת לחיצה אחת על המקש תבצע מספר םעולות ברצף, שינוי רמות ה DPI ועוד.

העכבר מתחבר בתקשורת 2.4GHZ והוא עובד בהחלט טוב. בכל המשחקים שבדקתי, לא זיהיתי שיהוי מסויים או קפיצות שנובעות מניתוקים רגעיים בתקשורת. העכבר משתמש בחיישן אופטי RAZER 5G (לא דור חמישי לגלישת סלולר כמובן) והוא הרגיש לי מדוייק למדי.

תיבת הסוללה כאן מעניינת. תמצאו כאן מקום לשתי סוללות, האחת AA והשנייה AAA. אתם לא חייבים להשתמש בשתיהן אלא תוכלו לבחור האם להכניס סוללת AA או סוללת AAA בשיקול של משקל העכבר או זמן סוללה. שימוש בסוללות פיזיות יכול לעצבן קצת כי כשהעכבר צועק שהוא צריך החלפה, לך תמצא עכשיו סוללה מתאימה כשבמקרר שלך יש רק סוללות C. עכשיו לקום, ללכת לחנות ולרכוש סוללה מתאימה והרגע חלף…

מצד שני, לפעמים זה עדיף על פני להמתין לטעינה של העכבר כשאתם בסך הכל צריכים להחליף סוללה ואתם כבר מוכנים לעבודה. מה שכן, חיי הסוללה כאן היו מעולים וסיפקו לי שעות על גבי שעות בלי שהייתי צריך להחליף את הסוללה.

מחיר ה Razer DeathAdder V2 X Hyperspeed עומד על כ-220 ש"ח

לרכישה באתר באג

לשרשור תגובות לחץ כאן


11:56
  /  
24.06.2022