RealMe GT2 pro: פרימיום טוב במחיר טוב

ה GT2 Pro מתברג לקטיגוריית פרימיום מבחינת מפרט אבל במחיר נמוך יותר. בדקנו

18:00
  /  
12.06.2022
  

עד לפי זמן לא רב, השם RealMe בכלל לא היה מוכר במחוזותינו ובטח לא ככזה שמסתיר מאחוריו שורה של סמארטפונים טובים שמתחרים אפילו בשמות הגדולים. היום, אנחנו כבר יודעים שלחברה יש ארסנל סמארטפונים שכדאי לקחת בחשבון לפני שרוכשים מכשיר חדש. ה RealMe GT2 Pro הוא לא המכשיר הכי טוב שתמצאו בקטיגוריית הפרימיום אבל הוא בהחלט מכשיר שכדאי יהיה לשקול כמכשיר הבא שלכם.

עיצוב ובנייה

הדגם שקיבלתי הוא הדגם עם הגב הירקרק המחוספס שהזכיר לי קצת גלידת פיסטוק. הגב שלו פלסטיקי ומנוקד בנקודות רבות וזעירות שהופכות אותו למחוספס כשתעבירו עליו את האצבע.

מערך הצילום מאחור מוצב על מבנה מרובע שבולט קצת החוצה אבל הקטע המעניין כאן הוא הכיתוב שלצד המערך, שם תקבלו תזכורת שהמכשיר שלכם הוא RealMe ומתחתיו, נקבל את חתימת המעצב. לא ידעתי אם לשמור את הגב הזה כפריט אספנים או להתלהב שהמעצב חתם לי על המכשיר. בכל מקרה, לא מובן אבל זה לא ממש הפריע לעיצוב ונראה שרצו לתת כאן איזושהי ייחודיות מסויימת. לא יודע, אולי בסין מכירים יותר את הבחור.

אולי החתימה הזו תהיה שווה משהו בעתיד

גב המכשיר מעוגל כלפי המסך כדי לתת לנו אחיזה נעימה יותר מאחור. בצד ימין נמצא את כפתור ההדלקה והכיבוי ובצד שמאל את כפתורי הווליום. בתחתית המכשיר נמצא פתח טעינה מסוג USB C, רמקול ואשנב כרטיס הסים.

מקש הדלקה וכיבוי
מקשי ווליום
פתח טעינה, רמקול ופתח כרטיס סים

המסך

מלפנים אנחנו מקבלים מסך AMOLED בגודל 6.7 אינטשים שמשאיר מהצדדים מעט מאוד מסגרת ומגיע קרוב מאוד לשוליים. רזולוציית המסך מגיעה ל- 3216X1440 עם צפיפות פיקסלים לאינץ גבוהה של 526PPI.

מצלמת הסלפי הקדמית נמצאת בתוך חור קטן הממוקם למעלה בצד שמאל ואתם יכולים להציג את המסך באופן מלא, כולל נקודת הסלפי שתגרע לכם כמה פיקסלים מהמסך או במידה וזה מפריע לכם, תוכלו, לפי אפליקציה ספציפית, להוריד את תחילת האפליקציה מלמעלה שתתחיל אחרי נקודת הסלפי. אתם אמנם מקבלים פחות מסך, אבל חור הסלפי לא יפריע במסך.

מסך שנראה טוב

קצב רענון הפיקסלים במסך משתנה בין 60HZ ל-120HZ כשניתן לבחור בהגדרות את קצב הרענון או להגדיר אותו למצב אוטומטי שישתנה בהתאם לפעולה שאתם עושים באותו הרגע במסך (גוללים, צופים בוידאו או סתם עונים למייל).

המסך והתצוגה בו נראים מעולה. עם צבעים עשירים וחיים ובהירות מספקת למרות שלרוב הגברתי אותה קצת כי המצב האוטומטי לא היה בהיר מספיק עבורי.

מתחת למכסה

את המכשיר יפעיל המעבד החדש SnapDragon 8 GEN 1 שיש בו 4 ליבות בתדר 3GHZ וזיכרון העבודה עומד על 12GB מסוג LPDDR5 שעושה עבודה טובה מאוד. זיכרון האחסון כאן הוא 256GB וכבר מזמן אנחנו רואים שהנתונים הגבוהים האלה הם הסטנדרט במכשירי הפרימיום.

לא נתקלתי בבעיות שיהוי במכשיר או בקריסה של אפליקציות ולרוב עבדתי עם אפליקציות רבות ברקע. מה שכן, נתקלתי בכמה באגים מעצבנים שחלקם נראה לי היו קשורים אולי למכשיר תקול שבחנתי. כך למשל רכיב ה GPS לא עבד טוב בשילוב עם אפליקציית ה WAZE שהתריעה לי פעם אחר פעם שה GPS מנותק.

הרגתי את ה WAZE, עשיתי ריסטים, התקנתי מחדש וכלום. GPS מנותק.

אני חייב להודות שלא הסתפקתי בבדיקה הזו שלי ופניתי למשתמשים אחרים של המכשיר ואלה לא נתקלו בכלל בבעיה הזו, כך שנראה שהבעיה היתה במכשיר הספציפי שבדקתי. מוזר.

חיישני הקרבה לא עובדים בצורה טובה למדי ובלפחות 80% מהשיחות שלי, הלחי שלי לחצה בטעות על כפתור ה MUTE בזמן שיחה ובכל פעם הייתי צריך לשחרר את הכפתור מחדש. הפיתרון שמצאתי לזה הוא פשוט לעבור למסך אחר אחרי שאני מקיים שיחה ככה שהלחי שלי לא תלחץ על MUTE.

יש במכשיר הקלטת שיחות וזה אחד הפיצ'רים שאני הכי אוהב במכשירים. פיצ'ר שלצערי נראה שהולך להיעלם לאט לאט עם העקביות של אפל בלא להטמיע הקלטת שיחות ועם ההודעה לאחרונה של גוגל שגם במכשירים שלה לא נראה הקלטת שיחות. מבאס אבל אנחנו עובדים בהתאם לצרכים של ארה"ב שם הקלטת שיחות ברוב המדינות לא מאוד מקובלת.

אמנם לשמחתנו יש עדיין את היצרניות הסיניות אבל גם הן, לפי דרישה של ארה"ב עוד יתחילו להוריד פיצ'רים.

הסוללה במכשיר היא סוללת 5000 מילי אמפר שהספיקה לי כמעט ליום שלם אבל לא ממש. אני צרכן די כבר ואת המכשיר הייתי צריך להטעין שוב לקראת סוף היום אם אני רוצה עוד קצת לשחק איתו בערב/לילה.

חתימה לאוסף. אולי היא תהיה שווה משהו בעתיד

ל GT2 Pro יש חיישן טביעות אצבע מתחת למסך ובנוסף, את אחת מהאופציות הכי טובות שיש לשימוש ביד אחת שנראה שהועתקה מהאייפון. החלקת האצבע בחלק התחתי של המסך כלפי מטה, תוריד את המסך למטה ותפאשר לכם להגיע לכפתורים העליונים.

מכל המכשירים שבדקתי אי פעם, זו השיטה הכי טובה לשימוש ביד אחת ותמיד התקנאתי במכשירי האייפון שיודעים לעשות זאת.

חצי מסך לשימוש ביד אחת

 

 

מצלמות

מערך הצילום האחורי מכיל 3 עדשות צילום – שתי עדשות באיכות 50 מגה פיקסלים, האחת במפתח צמצם 1.8 והשנייה במפתחת צמצם 2.2 עם זוית צילום רחבה של 150 מעלות. העדשה השלישית היא עדשת 3 מגה פיקסלים במפתח צמצם 3 שתפיק תמונות מיקרוסקופ.

שלוש עדשות אחוריות

עדשות הצילום יצלמו וידאו באיכות של 1080 או 4K ב 30 או 60 פריימים לשנייה ובאיכות גבוהה של 8K ב 24 פריימים לשנייה.

עדשת הסלפי הקדמית תצלם באיכות של 32 מגה פיקסלים במפתח צמצם 2.4

עדשת סלפי

התמונות שתפיקו מה GT2 Pro יהיו טובות למדי. לא הצלחתי להוציא תמונות מושלמות או כאלה המסוגלות להתחרות במכשירים כמו אייפון או סמסונג החדשים, אבל בתאורה טובה או צילום בחוץ, לא בטוח שיהיה קל להבחין. התמונות של ה GT2 Pro יצאו בהירות למדי או לא תמיד בטווח דינאמי מתאים או בחדות מעולה.

צילום באור שמש
מצב פורטרייט

בתאורה חשוכה זה הובחן קצת יותר עם עדשות צילום שקצת התקשו. מדובר במכשיר שמתברג לקטיגוריית הפרימיום ולכן הציפיות ממנו היו בהתאם. התמונות בהחלט יוצאות טובות ולרוב התוצאות סיפקו אותי.

צילום בתאורה מאתגרת
קצת אוכל

הזום האופטי כאן עומד על X2 ולפעמים היה חסר לי הזום האופטי הגבוה יותר של החברות המתחרות. מצב פורטרייט, גם מהמצלמה האחורית וגם מזו הקדמית עושה עבודה טובה למדי בהפרדת האובייקט מהרקע ואם אתם אוהבים את אפקט הטשטוש, תוכלו למצוא גם את מצב Tilt Shift שבו המכשיר יטשטש חלק מהתמונה (ללא חישוב AI מסויים).

מצבים נוספים שתוכלו למצוא הם מצב צילום 3D שבו תוכלו לצלם אובייקט פשוט והתמונה ציראה כאילו צילמתם מודל 3D עם תנועות צילום מוגדרות מראש שיתנו לאובייקט את האפקט הזה. אפשר לצלם בזוית רחבה מאוד של 150 מעלות ונקבל תמונה של מעין עין דג, כפי שהיינו מצלמים במצלמת אקסטרים (לא מאוד איכותי בתוצאה לאובייקטים קרובים אבל לצורך אפקט צילומי מסויים), צילומים איטיים, סריקת מסמכים ועוד.

מצבי צילום
צילום עין דג

תוכלו למצוא כאן גם מצב מיקרוסקופ מעניין שיבצע הגדלה מטורפת לאובייקט ממש ממש קרובים עד כדי צילום בו תצטרכו כמעט להדביק את העדשה שלכם לאובייקט.

ללא זום
מצב מיקרוסקופ
מיקרוסקופ במצב מוגדל

השורה התחתונה

במחיר של כ-2,800 שקלים, ובמפרט על הנייר שה GT2 Pro מגיע איתו, אנחנו נכנסים כבר לקטיגוריית מכשירי הפרימיום כשה GT2 Pro ממוקם די למטה מבחינת מחיר-מפרט. ה GT2 Pro הוא מכשיר טוב שמספק היטב את התמורה עליו שילמתם. מערך הצילום שלו טוב גם הוא אך הוא נופל בדקויות ממערכי הצילום של החברות הגדולות יותר והסוללה שלו טעונה שיפור. ה GT2 Pro לא מוגן מים ואבק וזה חסר.
מלבד זאת, המסך והביצועים שלו מעולים והוא בהחלט מכשיר שכדאי לשקול במידה ואתם מחפשים מכשיר סטייל פרימיום שלא קורע את הכיס.

יבואן: באג

לשרשור תגובות לחץ כאן


18:00
  /  
12.06.2022