ASUS STRIX XG43UQ: ענק ומרשים

ה ASUS STRIX XG43UQ הוא מסך ענק שמיועד לגיימרים. בדקנו

12:47
  /  
21.06.2022
  

ASUS XG43UQ הוא כל מה שגיימר רוצה וצריך במסך מחשב – הוא גדול, מגיע במפרט מרשים ומעוצב באופן כזה שפשוט תחכו לעשות איתו לייב סטרימינג.

ה ASUS XG43UQ הוא מסך בגודל 43 אינטשים עם פאנל VA ביחס של 16:9. הרזולוציה בו מגיעה ל 3840X2160 עם קצב רענון 144HZ ותאימות GSYNC. זמן התגובה שלו הוא 4 מילי שניות ותאורת המסך מגיעה ל 1000 ניטס ב HDR.

אמנם לא מדובר במפרט הטוב ביותר שתוכלו למצוא במסך, אבל מדובר במפרט ונתונים מרשימים שלא באמת תצטרכו מעבר לו.

עיצוב וחיבוריות

המסך הזה ענק. הוא מגיע כבר מורכב עם הרגליות הכסופות שיישאו את כל ה 15 קילו שהוא שוקל כך שלא תצטרכו לעשות דבר כדי להרכיב אותו. במבט ראשון, רואים שזה לא מסך שכדאי להצמיד אותו לקיר. נגמרו הימים בהם קנינו מסך שפשוט עובד ושאותו תצמידו לקיר. ה XG43UQ מעוצב מכל כיוון שלא תסתכלו עליו ואתם תרצו להציב אותו במרכז החדר.

היום, גיימרים שגם משדרים בלייב את המשחקים שלהם, מציבים את המסך על גבי השולחן, שנמצא באמצע החדר ולא דבוק לאיזה קיר עלום וחשוך. את הגב של ה XG43UQ לא תרצו להסתיר – הוא לבן ומעוצב בסגנון "סטארוורס". הכבלים מאחור מוסתרים על ידי פאנל ייעודי שבתוכו יש גם קליפסים לתפיסת הכבל.

עם המסך נקבל גם שלט סולידי שישלוט עבורכם בחלקים העיקריים ולא יותר מזה. מקשי הגומי שלו (שקצת צוברים אבק) יאפשרו לכם לשלוט בווליום , במקור הוידאו, תנועות כיווניות (למעלה, מטה, ימינה שמאלה ואישור) וכמובן להדליק ולכבות את המוניטור.

אסוס לא חסכה בכלל בחיבוריות והכניסה כאן מגוון של חיבורים כשאחרי שספרתי את כל החיבורים הגלויים מאחור, גיליתי שיש עוד מערך חיבורים מוחבא מתחת לפאנל. כל מערך החיבורים שלה כולל, 2 חיבורי HDMI 2.0 ו-2 חיבורי HDMI 2.1, שני חיבורי מיק ואוזניות, שני חיבורי USB 3 ו-2 חיבורי USB 3.2 GEN 1 וחיבור DisplayPort 1/4 DSCx.

בנוסף לאלה תמצאו חיבור AURA SYNC. עם המסך תקבלו מקרן קטן שנראה בהתחלה כמו מצלמת רשת. אלא שאת המקרן הזה נתקין בגב המחשב כשהוא מכוון לרצפת השולחן, לקיר או לתקרה. את כבל המיני USB שלו תחברו במקום המתאים מאחור וכך הוא יקרין לכם את הלוגו של ROG על השולחן או הקיר. כלכך מגניב.

תוכלו כמובן לקסטם לכם את ההקרנה הזו עם אפליקציה ייעודית שתורידו.

אבל מספיק דיברנו על הצד האחורי. הצד הקדמי הוא החלק העיקרי ושם נקבל את מסך ה 43 אינטשים שמגיע עם מסגרת מסך לא דקיקה למדי. לא בטוח שזה משהו שיפריע לכם, אבל עדיין הייתי שמח לראות מסגרת דקיקה שמתכתבת נכון יותר עם כל העיצוב היפיפה הזה.

איך זה נראה?

אין לכם מה להמשיך לקרוא. המסך הזה נראה מצויין והציג את כל מה שזרקתי עליו בצורה טובה.

החדות המדהימה של מסך האולטרה HD הזה ניכרת לחלוטין. תזכרו שמדובר במסך מחשב ולא במסך טלויזיה. רוב הסיכויים שתשבו מול המסך הזה קרוב יותר מהמרחק בו הייתם יושבים למול הטלויזיה ולכן ישנה חשיבות לרזולוציה ולצפיפות הפיקסלים שייראו מפורט יותר מצפייה בסרט בסלון שלכם.

רזולוציית 3840X2160 יותר ממספקת ותורמת לחדות הטובה המשודרת במסך. בנוסף לרזולוציה הגבוהה, תקבלו כאן קצב רענון מסך של 144 הרץ. נכון, הגיימרים ביניכם יקפצו ויגידו שלא מדובר בנתון גבוה, אם כי הוא בהחלט מספק וברזולוציה כזו, זה מה יש. במשחקים רבים, כששואלים אותי האם אני מעדיף קצב רענון גבוה או רזולוציה גבוהה, אני תמיד מעדיף את קצב הרענון הגבוה. במשחקים שיש בהם תנועתיות רבה, זה בהחלט מורגש.

מה שכן, קצב רענון של 144 הרץ הוא טוב יחסית ובבדיקה שלי הוא עשה את העבודה היטב כשלא באמת הבחנתי בקושי לעקוב אחר דמויות שזזו מהר על גבי המסך. בבדיקת זויות מצאתי שהמסך לא מעוות מעמעם או משנה את הצבע יותר מידי גם כשאני מסתכל על המסך כמעט מזוית שטוחה. יש איזשהו שינוי קטן ומובן אבל לא משהו מורגש, בטח שלא אם חבר צופה איתכם ביחד.

את המסך בדקתי בכמה אופנים – במשחקים שחוברו לקונסולת משחקים XBOX SERIES X ולקונסולת ה PS5, בצפייה בסרטים ובסתם גלישה במחשב כפי שעשינו פעם לפני שמסך מחשב יועד לגיימינג.

 

השורה התחתונה

בכל הבדיקות והקטיגוריות, המסך הצטיין. במשחקים החדות היתה לא פחות ממעולה, הצבעים היו נכונים והניגודיות הגבוהה שהמסך מגיעה איתה בהחלט הורגשה כשהצבעים והמשחק פשוט קפצו החוצה בהדגשה טובה. לא הבחנתי כלל בערפולים או גוסטינג בסצנות מהירות. כנ"ל גם בצפייה בסרטים, שם התרחקתי מעט מהמסך. עוצמת התאורה במסך היתה מעולה ובמשחק בחדר מואר כפי שעשיתי, היא היתה מושלמת למדי.

מבחינת סאונד, אנחנו מקבלים כאן זוג רמקולים 10W שנשמעים חזק וטוב כשבסצנות שיש בהן פיצוצים, תשמעו גם את הבאס המורגש.

מחיר: כ-7,849 ש"ח. לא מחיר נמוך בכלל אבל אפשר להגיד שהמסך הזה כבר נמצא בקטיגוריית מסכי טלויזיה משודרגים.

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


12:47
  /  
21.06.2022