פתרון ענן קל לשימוש, זהו ה- Hyper Backup עם Synology C2 Storage

לאחרונה הושק ה- C2 Storage של Synology. אז איך זה לחבר את ה- NAS לענן?

8:20
  /  
09.06.2022
  

הקדמה

גיבוי, גיבוי, גיבוי. כולנו מכירים את החשיבות של גיבוי ולרוב מתפנים להקדיש לזה את החשיבות המתאימה רק אחרי שקורה שחלק מהמידע שלנו נאבד, אם זה עקב גניבה, שריפה והכי נפוץ – חומרה מקולקלת.

יש גם קונספט מסוים של גיבוי לפיו לכל מידע צריך להיות 3 סטים של גיבויים – אחד מקומי ועוד 2 בשני התקנים שונים. הקונספט הזה נקרא 1-2-3 Backup וגם הצגנו בעבר כתבה עליו: ב- Synology כמו בצבא הכל מחולק ל- 3 – הנה 3 שיטות גיבוי נתונים.

בכתבה זאת אני אציג את היתרונות של שימוש בפלטפורמת ה- C2 Storage של Synology עבור גיבוי ה- NAS שלכם, כאשר  מבחינתי יש לפלטפורמה 2 יתרונות גדולים:

  1. אינטגרציה הטובה שלו עם NAS מבית Synology.
  2. חסכון בזמן, כי לא תצטרכו להריץ חיפוש אחד בגוגל על מנת להגדיר את הגיבוי מההתחלה ועד הסוף.

הפעלת הגיבוי תאפשר לכם לגבות את כל הנתונים ששמורים אצלכם ב- NAS, כולל האפליקציות עצמן, כך שבמקרה של אירוע בו תצטרכו לבצע שיחזור מהגיבוי, תוכלו לחזור לעבודה בזמן מאוד מהיר.

 

אז כמה נפח אחסון צריך לגבות?

הצעד הראשון שתצטרכו לעשות הוא לבדוק את נפח האחסון הנחוץ לכם, איך עושים את זה? ביחרו את כל התיקיות שתרצו לגבות, קליק ימני ואז Properties:

445GB של אחסון לגיבוי בדוגמה

 

אל המספר הזה כדאי להוסיף כמה GB עבור האפליקציות ואז בעזרת המחשבון המקוון של Synology, תוכלו להירשם לתוכנית הגיבוי של C2 Storage בנפח המתאים לכם, אבל את זה נעשה בהמשך.

 

עכשיו איך מתקדמים?

 

שלב ראשון יהיה להתקין את אפליקצית Hyper Backup מהחנות של Synology

 

ללחוץ על ה+ הכחול ואז Data backup task

 

לבחור Synology C2 Storage

 

יפתח חלון עם הסבר על C2 Storage

 

יש לבחור את נפח הענן הרצוי עבור הגיבוי אותו חישבתם כמה שלבים לפני כן ואז להתקדם עד להכנסת אמצעי תשלום

כחלק מהתהליך הזה, אתם מבצעים Login עם החשבון שלכם ב- Synology, לאחר מכן אתם תשתמשו באותו חשבון עבור השלב הבא במדריך.

יש מספר נקודות שכדאי להדגיש. השירות הבסיסי שקיים בנפח גיבוי ענן של 100GB או 300GB, מאפשר לבצע גיבוי יומי (ולא ברזולוציה גבוהה יותר) ופוליסת האגירה היא קבועה.

השירות המתקדם יותר של הגיבוי שמגיע החל מנפח של 1TB, מאפשר לבצע גיבוי ברזולוציה גבוהה ואפילו שעתית, התאמה של פוליסת האגירה ונתונים כפולים (Data deduplication) לא עולים לכם בנפח ענן. הנקודה האחרונה היא סופר חשובה, כי לרוב הגיבויים שלכם די דומים ובעלי שונות קטנה, אז כל מה שדומה בין גרסאות הגיבוי, לא יעלה לכם נפח אחסון ענן יקר.

כל הגיבויים מוגנים בענן עם הצפנת AES-256.

 

להכניס שם עבור תהליך הגיבוי

 

עכשיו יש לבחור את כל התיקיות אותן תרצו לגבות

 

יש כאן אופציה נהדרת של פילטור קבצים

 

גיבוי האפליקציות והנתונים שלהם. נפח הגיבוי לא משמעותי ולכן הייתי ממליץ להוסיף את האפליקציות

 

האופציות במסך הזה די ברורות ומדברות בעד עצמן. כן רצוי להגביל את נפח רוחב הפס העולה על מנת לא לפגוע בשירותים אחרים ברשת והאופציה של הצפנה היא רשות, אבל מוסיפה עוד פן של אבטחה לגיבוי שלכם. לא לדאוג, תוכלו בהמשך לשנות את האופציות האלו אם התחרטתם

 

כאן ניתן לקבוע את פוליסת אגירת הגיבויים, כלומר כמה גרסאות של גיבוי תרצו לשמור לפני שהקודמות לכן ימחקו

המסך הזה די עשיר באופציות שלו. מספר אופציות בולטות:

  1. שמירת הגיבוי הראשון שנעשה בכל שעה מה- 24 שעות האחרונות.
  2. שמירת הגיבוי הראשון שנעשה בכל יום מהחודש האחרון.
  3. שמירת הגיבוי הראשון שנעשה בכל שבוע.
יש גם אופציה להגדיר פוליסת אגירה עצמאית

 

אין חובה לעבוד עם המסך הזה ואני מבין אם הוא נראה לכם מעט "מתקדם". תשמחו לשמוע שהוא אופציונאלי לחלוטין. אתם כן תוכלו לשנות בהמשך את הבחירה שלכם אם בחרתם פוליסת אגירה כלשהיא ותרצו לשנות אותה בהמשך.

 

אם בחרתם הצפנה לגיבוי שלכם, בשלב זה ירד לכם המפתח של הגיבוי עליו אתם חייבים לשמור כי תצטרכו אותו בתהליך השחזור. אם לא בחרתם גיבוי עם מפתח, לא יהיה צורך בשום קובץ עבור שיחזור

 

זהו. הגיבוי שלכם מוכן לפעולה והוא ירוץ לפי התזמון שקבעתם.

 

אז איך הרשמים לאחר חצי שנה של שימוש?

אני בהחלט מרוצה. המידע לגבי הגיבוי מופיע בצורה נוחה וניתן בקלות לבצע שיחזור חלקי וגם לעלות על בעיות בגיבוי, כאשר מהנסיון שלי, הבעיות היו בצד של המשתמש, שירות הגיבוי בענן C2 עבד בצורה יציבה ללא Downtime ממה שאני ראיתי.

הנה מספר תמונות אשר ישקפו את המידע הזמין עבורכם.

ניתן לראות את נפח הגיבוי כרגע, זמן בדיקת ה- Integrity האחרון שבוצע, שרת הגיבוי (אירופה, כאשר יש 3 מיקומים לגיבוי בעולם), המועד האחרון בו הגיבוי רץ בהצלחה, המועד הבא לריצה והפרמטרים העיקריים בגיבוי

 

צפייה בכל הגרסאות האחרונות, זמן ההתחלה, זמן הסיום והסטטוס שלהן

 

עבור כל אחת מהגרסאות, אפשר לראות מידע טכני והכי שימושי, לצפות בלוג מפורט של כל הקבצים שהשתנו

 

יש אפשרות של מחיקת גיבוי ספציפי

 

עבור כל אחד מגרסאות הגיבוי שנוצרו, ניתן לעיין בגיבוי, לבצע שיחזור חלקי, אפילו רק לקובץ אחד וגם לדלג בין גרסאות בצורה נוחה דרך פס התאריך שיש בתחתית החלון

 

שיחזור חלקי בקלות

 

לוג של השירות. ניתן לראות גם Warning ביום בו הפעלתי את השירות והגיבוי הראשוני לקח יותר מיום שלם ואז בוצע Skip למשימת הגיבוי הבאה בתור כי הראשונה עוד לא הסתיימה

 

שינוי פרמטרים ב- Job של הגיבוי – ואתם בהחלט תשנו את המאפיינים שלו ככל שתכירו אותו יותר

 

ניתן לצפות בתוכנית הגיבוי שלכם ובכמה מהנפח אתם משתמשים

 

אפשר לעיין גם בתוך גרסאות הגיבוי דרך הדפדפן

 

ניתן לקבוע התראה כאשר הגיבוי מגיע לגודל מסויים וגם התראה כאשר יש הבדל מעל גודל מסויים בין הגיבויים שלכם. כך למשל גיליתי שנמחקו קבצים שלא היו צריכים להמחק, כאשר הגיבוי ירד ל- 348GB בתמונה, הבדל של 200GB לעומת הגיבוי שקדם לו

 

עוד תמנה שממחישה שמעניקה חיווי ויזואלי לגודל הגיבוי כיצד הוא גודל כל יום עד לקבלת התראה לפי ה- Threshold שהוגדר

 

סיכום

שירות C2 Storage עבד בצורה נהדרת ועזר לספק לי שקט נפשי עבור המידע החשוב ביותר עבורי. ההתממשקות שלו עם NAS מבית Synology הוא די שקוף ואם פעם בעבר הייתי שומר "פרוייקטים" מסוג זה לסוף השבוע, העובדה שכל הגדרת התצורה הזאת היא פחות או יותר Next-Next-Next, יכולה לגרום לכך לכך שכל אחד מקוראי השורות, יכול לגבות את ה- NAS שלו כבר עכשיו בפחות מ- 5 דקות עבודה.

תוסיפו לזה שכל התהליך הוא ממש פשוט להגדרה ולא דורש איש מקצוע וקיבלתם שירות שקל להמליץ עליו.

מבחינת התמודדות מול מתחרים, ה- C2 Storage הוא לא הכי זול. השירות של Backblaze B2, Amazon S3 או Azure זולים יותר, ותיקים יותר ועם מוניטין גבוה. אלו יתרונות שקשה להתעלם מהם. מצד שני, עלות השירותים האלו נקבעת לפי נפח ה- Upload & Download ואילו Synology לא מגבילה אתכם מבחינה זאת, ככה Synology משאירה לכם את הגמישות לבצע גיבוי ברזולוציה גבוהה מבלי לחשוש מפני תשלומים בלתי צפויים על נפח שימוש גבוה מידי, אלא תשלום קבוע חודשי ללא הפתעות.

האם זה מספיק על מנת לשכנע אתכם להירשם לשירות ה- C2 Storage? ספרו לנו בתגובות.

Synology DiskStation DS1621xs Plus

לשרשור תגובות לחץ כאן


8:20
  /  
09.06.2022
  

1