באטלפילד 2042: אחלה מלחמה. אבל מתסכל

באטלפילד 2042 הוא מלחמה שלא נגמרת שתספק הנאה רצופה למיומנים ותסכול לחדשים


נתחיל בהתרפקות על העבר. לפני כמעט 25 שנים הייתי מכור למשחק Medal Of Honor והמשחק במצב מולטיפלייר שלו גרם לי להפסיד לילות שלמים במשחק אונליין נגד אנשים אחרים. הגעתי לרמה גבוהה בה אני מסיים כל סשן כזה במקומות הראשונים אם לא המקום הראשון כמעט בכל פעם. פאסט פורווד להווה – או שהזדקנתי ממש או שמשחקי הלחימה באונליין הפכו לקשים הרבה יותר. באטלפילד 2042 הוא כזה. היה מתסכל ממש.

באטלפילד החדש הוא זירה ענקית של משחק אונליין בין קבוצות שחקנים הנלחמים זה בזה עם כלים ונשקים ריאליסטיים ועתידניים. לא משהו מטורף ושובר שוויון והמטרה כאן היתה לייחד את הנשקים כאילו מדובר במשהו הגיוני. תמצאו כאן מגוון נשקים וכלי מלחמה שונים בהם תוכלו לעשות שימוש.

לא מדובר במשחק קמפיין, אין דיאלוגים בלתי נגמרים ואין מסלול וסיפור מאחורי המשחק אחריו אתם צריכים לעקוב. המשחק כמעט מיד (לא מיד כי כן צריך לעבור כמה משוכות בדרך), זורק אותך לזירת המלחמה באחת מ-3 אפשרויות משחק שתבחרו: Hazard Zone – מצב משחק בו נכנסים לזירה 32 שחקנים מחולקים לקבוצות. גם אתם משוייכים לקבוצה ומטרת כל קבוצה היא להשיג כוננים. משהו כמו תפוס את הדגל אם תרצו כשהמטרה כאן היא לשתף פעולה בין השחקנים בקבוצה שלכם.

Warefare – יאללה בלאגן. 64 שחקנים נגד 64 שחקנים. מה שאומר 128 שחקנים בבת אחת נמצאים במפה ונלחמים האחד בשני. זה נשמע כמו בלאגן וזה באמת ככה. אמנם המפות ענקיות ממש אבל הרגשת הכאוס מורגשת כשבפעמים רבות לא הבנתי היכן ומה אני אמור לעשות ועד שקלטתי, כדור בראש סיים את המחשבות שלי.

זמן ההרג כאן מאוד קטן וברוב הזמן נהרגתי עוד לפני שהבנתי מה קורה. נראה היה שרוב השחקנים כלכך מיומנים שהפער ביני לבינם הוא פשוט לא הוגן ולא הצלחתי לחוות את המשחק בצורה טובה דיה כדי לרצות ולהמשיך לשחק במצב הזה. אתה יכול לקום לתחייה שוב ושוב ובמקומות שונים במפה ואפילו ליד או בתוך כלים שונים אבל רמת הקושי היתה גבוהה מידי. לפעמים ירו בי אפילו תוך כדי SPAWN. לא הוגן.

אם אתם קצת יותר מיומנים בבאטלפילד ממני או מצליחים לעבור את עקומת הלמידה אחרי אולי 200 משחקים בהם נהרגתם, ייתכן ואף תמצאו את המצב הזה טוב. כי יש פשוט כלכך הרבה שטח לעבור וכלכך הרבה שחקנים להרוג.

אז יתכן שתגידו שאתם יכלתם לבצע את זה טוב יותר ולתכנן איזור קרב ומלחמה טובה והוגנת יותר. המצב השלישי – Portal הוא המצב שבו אתם תוכלו לתכנן את שדה הקרב והתנאים של הלחימה או להשתמש באחת המפות והתנאים שמשתמש אחר תכנן. ויש המון כאלה.

את המשחק שיחקתי על גבי ה PS5 והוא נראה מעולה עם גרפיקה ריאליסטית כשגם המפות בו נראות מרהיב עם נופים מעולים. כשאתה מצליח בכלל להתבונן בהם כי ברוב הפעמים הייתי עם הגב ברצפה מסתכל על שמיים. הסאונד מעולה וניתן לשמוע את היריות, המנועים והמטוסים מסביב וההדקים של בקר ה PS5 עושים את העבודה היטב.

בשורה התחתונה בבאטלפילד מדובר במשחק שיש בו פוטנציאל אדיר והנאה למי שמיומן במשחקים מסוג זה או בזה ספציפי. עבורי התסכול היה גבוה מידי במשחק שלא עושה הנחות בכלל לחדשים.

 

 

 

 


חלק מהתכנים באתר כוללים מעת לעת קישורים לתוכניות שותפים, שעבורם האתר מקבל עמלה עם רכישה בפועל.
עמלה זו איננה מייקרת את עלות הרכישה של המוצרים.

6:06
  /  
03.01.2022
  
אלי חבוש

1