הרטרו של הרטרו – חלילית חוגגת 80 ומשיקה רמקול BT Halilit חדש

עם מראה רטרו אמיתי ועוצמת סאונד מרשימה, משיקה Halilit את סדרת הרמקולים בעיצוב עצמי ומקומי.

16:00
  /  
14.01.2022
  

לעבר יש משמעות רבה. וכשמדובר בתחושות זה תמיד מעניין יותר. בין אם זה ריח שמזכיר לכם זיכרון מתוק, תמונת ילדות שמזכירה לכם תקופה או אם זה הרמקול המוגבר של Halilit שהתחבר לגיטרה החשמלית שהייתה לכם כשהייתם נערים מתבגרים עם פוני גולש.

בחלילית חוגגים 80 שנה להיווסדה והיא מחזירה לנו קצת מתחושות עבר. מי מאתנו שאוהב עיצוב רטרו וסאונד איכותי ימצא את עצמו מתאהב בסדרת רמקולים חדשה שמשיקים בחברה לכבוד יום ההולדת.

סדרת הרמקולים החדשה נקראת LifeStyle-Bee-Series – Halilit סדרת רמקולים מוגברים העובדים בטכנולוגית BlueTooth מדור 5 ומתאימים בעיקר למי מאתנו שאוהב עיצוב רטרו וחובב מוסיקה וסאונד איכותי. בסדרה 3 תתי דגמים, אשר שמותיהם מתארים את גודלם. הראשון בסדרה הוא Bumblebee, מדובר ברמקול הקטן והמלבני בסדרה אשר מפיק סאונד בהספק של 50W וטווח תדרים של 60Hz – 23KHz

השני בסדרה הוא ה-Bee, רמקול ריבועי המפיק סאונד בהספק של 40W וטווח תדרים של 35Hz – 20KHz כאשר בפועל ה-SPL-sound pressure level גבוה יותר מקודמו לאור העובדה כי תיבת התהודה שלו גדולה יותר. 

השלישי והגדול בסדרה הוא ה- Hornet, רמקול מלבני וארוך אשר משלב תיבת תהודה גדולה וסאונד בהספק של 60W עם טווח תדרים של 60Hz – 23KHz.

 

עיצוב ונוחות שימוש

קבלנו לידינו את ה- Bee Halilit הריבועי. עם פתיחת הקופסא הבית התמלא בריח הרטרו. תחילה הרמקול נראה מעט פשוט,  בעיקר פאנל השליטה והחיבורים/כפתורים שבו. גם חוויית פתיחת הקופסא לא מסעירה ובחלילית העדיפו להתמקד ברמקול עצמו ולא בחוויה העוטפת את תהליך הפתיחה.

ואז…. לאחר הוצאתו מכיסוי הבד היוקרתי המצורף, נגלה לעניינו במלא הדרו הרמקול היפיפה הזה. הרטרו של הרטרו – ויש לו קטע. חלקו הקידמי והלוגו של Halilit ללא ספק מושך את תשומת הלב למי שהיה חלק מאותה תקופה. המדד שלצערי למדתי כי הוא האמין ביותר לעיצוב עכשווי הוא הילדים שלי. ולדעתם הרמקול לא ממש מושך. לי באופן אישי הוא עשה את זה עד כדי כך שמיקמתי אותו בסלון הבית. 

חלקו הקדמי של הרמקול עשוי רשת פלסטיק מחוררת בצבעי אפור זהב אשר היא האחראית העיקרית לעיצובו הרטרו של הרמקול. במרכז לוגו Halilit בלבן שמודבק בגאווה ושלא משאיר מקום לבלבול מי הוא האחראי לדבר היפה הזה.

במקרה שלנו, הרמקול אותו קבלנו צבוע שחור והפאנל העליון העשוי מתכת אדומה שקוע מעט. לא מהשילובים היפים שפגשתי אבל אין מושלם בחיים. לחצני השליטה וההפעלה מעוצבים באופן מגושם, כך גם מפסק ה- ON/OFF שבאופן אישי ובשונה מבקרי הווליום והסאונד מעוצב מעט פשוט מידי לטעמי.

חלוקת הלחצנים, כניסות/יציאות ובקרי השליטה ב- VOLUME ב- BASS וה- TREBLE ממוקמים באופן נוח המאפשר שימוש אינטואיטיבי. לאחר כמה ימים של שימוש מצאתי את עצמי מכיר איפה כל כפתור ובקר שליטה מבלי לקרוא את הכיתוב שבקרבתו.

פאנל שליטה

אהבתי את העיצוב של הרמקול האמצעי בסדרה, ה- Bee Halilit , הוא מזכיר באופן מושלם את אותם הרמקולים הישנים מפעם, צורתו הריבועית הסימטרית וגודלו הקומפקטי (mm245*150*210) מתאימים לדעתי באופן אידיאלי, הן לנשיאה בחוץ והן לשימוש בייתי.

הרמקול עצמו עשוי חומר פלסטי דמוי עור ונראה כי עמידותו ואופן בנייתו איכותיים למדי. ידית נשיאה, המעוצבת גם היא מאותו החומר ארוכה מספיק, קשיחה מספיק וניתנת להזזה ו/או הסרה.

ידית נשיאה

בחלקו התחתון של הרמקול מוקמו 4 רגליות גומי אשר מגביהות את הרמקול מהשולחן או מהמשטח עליו הוא מונח, זאת כדי לאפשר לאוויר הנוצר בחלל התהודה לצאת החוצה מפתח יציאה בגודל 3 ס"מ הממוקם בתחתית הרמקול. מלבד העובדה כי הרגליות מאפשרות הוצאת אוויר הן עשויות חומר רך מספיק בכדי לספוג את הרעידות המתרחשות בזמן השמעת המוזיקה ומונעות רעשי לוואי מהחיכוך בין הרמקול למשטח. אציין כי הן עושות עבודה מעולה גם כאשר עוצמת ה- BASS על המקסימום.

רגליות גומי להגבהה ושיכוך רעידות

סאונד ומגבלות

מצד אחד ה-Bee הוא רמקול קטן ביחס לרמקולים ביתיים מוגברים ומצד שני מוגדר כרמקול גדול ביחס לאותם הניידים והקטנים שיש היום בשוק. לאור זאת, וכפי שציינתי, דווקא בגלל זה הוא לדעתי בגודל האידאלי מבין כל הרמקולים שבסדרה. הכול כמובן כתלות בצורך ובמטרה הוא עתיד למלא מבחינתכם. אף על פי שהוא רמקול קטן, הביצועים אותם הוא מציג מרשימים. הוא מגיע עם מגבר די איכותי של 40 וואט וממברנה בעלת היענות תדרים של 35Hz – 20Khz, המקנים לרמקול יכולת לספק צליל איכותי לרוב סוגי המוזיקה.

בבדיקה כללית שבצענו באמצעות תוכנת Spectroid ניתן לראות כי הרמקול מפיק צלילים בטווח ספקטרום רחב ובאופן מופרד בין צליל לצליל. עוד ניתן לראות כי הרמקול מגיע לעוצמה אפקטיבית ממוצעת של כ -40dbm- ובפיקים של 30dbm- .

Spectroid

תחילה בדקתי את הסאונד עם שירים המוגדרים אצלי כקצה מבחינת סאונד, בכל פעם קצה אחר של הספקטרום. השיר הראשון , איך לא, מעט רטרו ויש בו נגיעה כמעט בכל תחומי התדר של המוזיקה : Queen – Bohemian Rhapsody

את השיר הפעלתי בעוצמה בינונית גבוהה, באיכות FLAC דרך חיבור ה- USB שעל גבי הרמקול. בשורה התחתונה היה תענוג. הצלילים הנמוכים בעטו מבלי להפריע לגבוהים ומבלי לעוות את האמצעיים. ומה שקורה בדקה 4:11 ממחיש את המעבר החד שנדרש מהרמקול, את הגיטרות החשמליות שמעתי הייטב ונשמע שבעוצמה הגבוהה ביותר הוא הגיע לקצה גבול היכולת.

השיר השני אותו בחרתי כדי לבדוק את תחומי התדר האמצעיים דווקא שיר שקט : Hallelujah – Leonard Cohen /Jeff Buckley

בעקרון אני מתחבר יותר לגרסה המקורית אך הגרסה של Jeff Buckley נקייה יותר ומתאימה יותר לבדיקת הסאונד. גם המקרה הזה הרמקול עושה עבודה טובה מאוד. ההפרדה בין הצלילים הייתה מעולה ונקייה והסאונד היה עמוק וחודר. 

ספק כוח, סוללה והטענה

ברמקול שולבה סוללה של 7.4V/6000MaH אשר מספקת כ- 4-5 שעות של האזנה כתלות בעוצמה. בכדי להטעין את הסוללה למצב מלא נדרש כאותו הזמן, כ-4 שעות הטענה. זאת אומרת שעל כל דקה של שמע נדרשת דקה של הטענה. זמן ארוך ביחס למתחרים ולאפשרויות ההטענה המהירה אשר קימות היום בשוק. 

ישנן שתי אפשרויות להפעלת הרמקול, האחת באמצעות הסוללה הפנימית והשנייה היא באמצעות ספק כוח חיצוני, מה שמסרבל מעט את השימוש ברמקול. הופתעתי לגלות שהספק החיצוני לא מטעין את הסוללה הפנימית, הוא קיים אך ורק כדי לספק מתח לרמקול כאשר משתמשים בו בצורה נייחת. ומה לגבי הסוללה? אותה מטעינים באמצעות מטען אחר אשר מתחבר ל- USB-C שבחלקו העליות של הרמקול.

אם אני צריך למצוא הסבר הגיוני לדרך בה מומשה מערכת החשמל ברמקול אז הייתי אומר שהיא מומשה כך כדי לשמור על חיי הסוללה ובכדי לא ליצר בלאי לאורך זמן ובזמן שימוש נייח. סיבה נוספת יכולה להיות הבדלי מתחים ועוצמת סאונד. ספק כוח חיצוני יהיה יציב יותר וחזק יותר לאורך זמן, זאת כדי שההספק יהיה מקסימלי ולא תלוי בקיבולת הסוללה באותו הרגע. כך ניתן להמשיך ולנגן בהספק מלא ללא מגבלת זמן.

עם זאת, מימוש החשמל באופן דואלי שכזה מייצר מעט סרבול בהפעלת הרמקול. בפועל, גם כאשר מקמתי את הרמקול בבית ובאופן נייח בחרתי להשתמש בסוללה הפנימית שבו וכשהיא נגמרה חיברתי מטען לחיבור ה- USB-C . ומה עם ספק הכוח? הוא איפשהו במגירה.

מפרט טכני ופונקציונאליות

הרמקול מדגם BEE מגיע עם מגבר בהספק של 40W, פתח יציאת אוויר תחתון בקוטר של 3 ס"מ ושלל כפתורים וחוגות להפעלה וכיוון הסאונד. הרמקול מגיע עם שלט קל ונוח לשליטה הכולל שליטה על ווליום, איקוולייזר, שרשור בין שני רמקולים בעזרת טכנולוגיית TWS, מעבר בין שירים וסוגי חיבורים – BlueTooth, AUX TWS או כניסת USB לנגינת כל הפורמטים הסטנדרטיים – MP3, WAVWMAFLAC.

פונקציונאליות נוספת שאני מאוד אוהב לראות היא ניתוק הרמקול כאשר נכנסת שיחה למכשיר הנייד/למקור השמע, מה שמאפשר קיום שיחה פרטית בלי שכל האנשים בחוף ישמעו את הדובר.

כניסת USB אשר מזדהה באופן אוטומטי עם הכנסת האמצעי

מה בקופסה?

רמקול בלוטות
כבל הטענה Type-C
כבל אודיו אנלוגי 3.5mm
שלט רחוק
שנאי
חוברת הפעלה

 

מה פחות אהבתי

כאשר מדליקים את הרמקול מושמע סאונד נחמד באנגלית "Welcome to Halilit" – מצד אחד אהבתי מאוד לשמוע את ה"ח" הגרונית והמודגשת אך מצד שני עוצמת שמע הפתיחה חזקה מאוד ולא ניתנת לשליטה. אם לדוגמא אני מעוניין להדליק את הרמקול כאשר בני הבית ישנים או שעובדי המשרד מרוכזים בעבודת תתכוננו לזה שפתאום תשמע צעקה של הדוברת. כך גם במעבר בין מקור שמע בלוטוט ולמקור שמע AUX או USB.

שני חיבורי מתח – כאמור למכשיר שני חיבורים מתח, האחד להטענה בלבד אשר ממוקם על גבי הפאנל העליון ומסוג USB-C והשני באמצעות ספק מתח לחיבור קבוע. היה נכון לאחד בין השניים.

אינו מוגן מים או אבק –  אם הוא מוגדר גם כרמקול חוץ שניתן לקחת אותו לים הייתי מצפה להגנה בפני מים ואבק, גם אם בתקן המינימאלי.

 

לסיכום :

יש לסדרה הזו קטע, קטע שאהבתי. הרמקול אותו בדקנו בסדרת הרמקולים החדשה הוא ה-BEE מהווה את הרמקול האמצעי בסדרה ולטעמי הנוח והיעיל ביותר. מדובר בסדרת רמקולים המעוצבים בסגנון רטרו קלאסי ונוסטלגי למדי עבור לא מעט חובבי מוזיקה בארץ.

סדרת הרמקולים נעה בין גדלים שונים ובהספקים שונים (40W,50W או 60W) הוא מגיע בעיצוב שובה לב, בעיקר זה המעוצב בשחור. הרמקול בנוי באופן המרגיש עמיד מאוד ומחומרים איכותיים. והשמע? אוי השמע. עמוק, חזק ומופרד באופן מצוין לאורך כל הספקטרום. תייבת התהודה ופתח יציאה תחתון עושים עבודה טובה ונקייה גם כאשר העוצמות חזקות.

לצד החסרונות הקלים שצוינו הוא מציג גם זמן סוללה ארוך, אפשרויות חיבור שמע מגוונות וטכנולוגייה לחיבור מספר רב של רמקולים במקביל TWS.

בשורה התחתונה, מוצר בעיצוב ייחודי ובעלות תועלת טובה מאוד.

לינק לקנייה במחירים מיוחדים לקוראי HTmag – לחצן כאן 

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


16:00
  /  
14.01.2022