תערוכת CES: חברת לנובו חושפת את סדרת המחשבים ThinkPad Z

חברת לנובו חשפה ב-CES 2022 סדרת דגל חדשה - ThinkPad Z

16:50
  /  
07.01.2022
  

אין כמו אירוע המחשבים והטכנולוגייה  הגדול CES 2022 בלאס וגאס השנה להצגת פרוטפוליו של חברה ענקית זו או אחרת. גם חברת לנובו לא טמנה ידה במחשבי העיצוב, והציגה ליין מלא של מוצרים מעניינים וחדשניים. סדרת ה-  ThinkPad Z  היא  משפחה חדשה של מותג ניידי הפרימיום העיסקיים ThinkPad, אשר מציגה, לראשונה במשפחה, עיצובים מתקדמים ושוברי תבניות שבהם משולבים צבעים וחומרים חדשים.

משפיענית בעבודה עם ה- ThinkPad Z16 (צילום: יח"צ לנובו)

ThinkPad Z13 ו-Z16 ThinkPad  החדשים הם הראשונים להציג פילוסופיית עיצוב המכוונת לקהל משתמשים עסקיים המציג דרישות גבוהות יותר מהטכנולוגיה שבה הוא משתמש. העיצוב החדש משקף שינוי בחשיבה על טכנולוגיה, השפעתה על הסביבה והמקורות לרכיבים הגולמיים. עיצוב המחשב נועד לספק דגשים צבעוניים, ובנוסף הוא כולל חומרים ידידותיים יותר לסביבה כגון אלומיניום ממוחזר או עור טבעוני (דמוי עור) ממוחזר. המחשבה על קיימות באה לביטוי גם באריזה המיוצרת מ-100% במבוק וקנה סוכר הניתנים למחזור ולשימוש בקומפוסט, ומטען AC משתמש ב-90% חומרים פוסט-צרכניים (PCC).

ThinkPad Z13 ו-Z16 יהיו מהניידים הראשונים המופעלים בידי מעבדי Ryzen PRO 6000 החדשים של AMD והם יגיעו עם מעבד האבטחה Pluton של מיקרוסופט. תכונות ביצועים ואבטחה משתלבות היטב זו עם זו ועם מתודולוגיית העיצוב המאובטח והמשופר של לנובו באמצעות שיתוף הפעולה שלה עם AMD ו-Microsoft. מעבדי ה-Ryzen 6000 של AMD, המתבססים על גישת השכבות PRO Security של AMD, הם מעבדי ה-x86 הראשונים המשלבים את Pluton לאבטחה רבת עוצמה מהמעבד ועד לענן במחשבי Windows 11. Pluton עוצב ומעודכן בידי מיקרוסופט והוא מקשיח את אבטחת מחשבי Windows 11 חדשים עם הגנה על זהות המשתמש, הנתונים והיישומים.

לנובו ThinkPad Z13 דגם פגסוס עם כיסוי דמוי עור (צילום: יח"צ לנובו)

שיתוף פעולה ייחודי בין AMD ללנובו

לנובו ו-AMD שיתפו פעולה כדי לספק עיצוב פלטפורמה חדשני, תוך ייעול כל היבטי המערכת מהסיליקון ועד החומרה והתוכנה. ThinkPad Z13, עם המעבד Ryzen 7 PRO 6860Z3 הבלעדי של AMD, מספקים חוויית שיתוף. המעבד מותאם לספק ביצועי אודיו ווידאו חלקים, כמו גם חיי סוללה משופרים ביישומים כמו Teams ו-Zoom. ניתן להוסיף ל-ThinkPad Z16 גם את הכרטיס הגרפי החדש Radeon RX 6500M של AMD עם טכנולוגיות חכמות המגבירות את הפרודוקטיביות ומאפשרות יצירת תוכן לצד שימושי פנאי. בשילוב עם מעבדי ה-Ryzen, עבודה במצב Smart Shift Max מציעה הגברת כוח מיידית עבור המעבד והשבב הגרפי, כשהמצב Smart Shift Eco נועד להביא לידי ביטוי מרבי את יעילות הסוללה.

לנובו ThinkPad Z16 – בשיתוף עם AMD (צילום: יח"צ לנובו)

עיצוב פוגש תפקודיות

אלמנטים עיצוביים ותכונות מפתח טכנולוגיות שולבו בסדרת ThinkPad Z כדי להגביר את חוויית המשתמש. המסכים מגיעים עם שוליים צרים במיוחד ויחס היבט של 16:10. שיחות ZOOM ו-TEAMS יזכו לשדרוג בעזרת רכיבי תקשורת חדשים הכוללים מצלמת FHD משופרת, חיישן 1.4 מיקרומטר, וכן מערך מיקרופונים כפול. משטח שליטה גדול ואיכותי יותר, ForcePad המצופה זכוכית בגודל 120 מ"מ, משתלב בצורה חלקה עם אזור הנחת כף היד המיוצר מזכוכית מלאה כדי לאפשר קלט מהיר וקליל יותר. ה-TrackPoint האדום, מסימני הזיהוי המוכרים של המותג, מציע כעת תפקודיות חדשה: לחיצה כפולה עליו תפעיל תפריט מהיר שמאפשר גישה מהירה אל ההגדרות הנפוצות של המצלמה והמיקרופון.

כחלק ממשפחת ThinkPad, הניידים החדשים עברו מבחני MIL-Spec 810H,  ובדיקות איכות מחמירות כמו שאר מחשבי ThinkPad.

לנובו ThinkPad Z16 מכמה זוויות (צילום: יח"צ לנובו)

טכנולוגיות חדשניות

הנה כמה  מאיפיוני הניידים החדשים :

 • עור טבעוני ואלומיניום שחור ממוחזרים, כמו גם אריזות מבמבוק וקנה סוכר ניתנים למחזור
 • מצלמת FHD עם חיישן גדול יותר, מכסה פרטיות אלקטרוני ומערך מיקרופונים כפול
 • יחס המסך לגוף ThinkPad – 6% (Z13)ו-92.3% (Z16)
 • משטח שליטה, ForcePad, בגודל 120 מ"מ
 • אפשרויות תצוגה תומכות מגע, עם פאנל OLED ברזולוציית 8K ב-Z13 ו-OLED ברזולוציית 4K ב-Z16, שניהם עם תמיכה ב-Dolby Vision ופליטת אור כחול נמוך
 • מערכת רמקולים תומכת Dolby Atmos וטכנולוגיית ביטול רעשים Dolby Voice מבוססת בינה מלאכותית
 • פונקציית לחיצה כפולה חדשה על ה-TrackPoint עבור תפריט המספק גישה מהירה להגדרות המצלמה והמיקרופון
 • Z13 מבוסס על מעבדי Ryzen PRO מסדרת ה-U של AMD עם שבב גרפי משולב של AMD Radeon בתוספת מעבד האבטחה Pluton של מיקרוסופט. Z13 זמין באופן בלעדי עם המעבד Ryzen PRO 6860Z של AMD
 • Z16 מבוסס על מעבדי Ryzen PRO מסדרת ה-H של AMD עם שבב גרפי משולב של AMD Radeon או אפשרות לכרטיס ייעודי בדמות Radeon RX 6500M של AMD, וגם הוא מגיע עם מעבד האבטחה Pluton של מיקרוסופט
 • AMD שילבה במעבדי סדרת Ryzen PRO 6000 את FastConnect 6900 של קוואלקום כדי להציע יכולות ניהול מתקדמות וקישוריות Wi-Fi מובילה ב-Z13 ו-Z16. בנוסף, טכנולוגיית 4 – Stream Dual Band Simultaneous  של קוואלקום במעבדי סדרת Ryzen PRO 6000 מציעים פוטנציאל זמן אחזור נמוך ויציב עם Wi-Fi Dual Station, הנתמכים באופן טבעי ב-Windows 11
 • קורא טביעות אצבע מבוסס שבב עצמאי משולב במקלדת כדי להציע אבטחה נוחה יותר
 • מגיע מראש עם Windows 11

בשלב זה לא נמסרו מחירים ואספקה בישראל. בהודעה לעיתונות בחו"ל נמסר שאספקה תחל בחודש מאי 2022 והמחירים בדולרים בחו"ל יהיו:

ThinkPad Z13 will be available from May 2022, starting from $1549
ThinkPad Z16 will be available from May 2022, starting from $2099

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


16:50
  /  
7.1.2022
  

1