תערוכת CES: חברת XPG מציגה עכבר עם איחסון 1 טרה וגם לראשונה ספק כח פלטיניום

הכרזה ראשונית של ADATA ו-XPG על עכבר לגיימרים הכולל כונן SSD וגם ספק כח חדש

12:45
  /  
06.01.2022
  

ספריית משחקים בכפות ידיך

מבין כל עשרות ההכרזות השבוע מלאס וגאס ב- CES 2022, אחת תפסה את תשומת הלב של עיתונות הטכנולוגיה והיא פיתוחו של עכבר לגיימרים הכולל כונן SSD בגודל 1 טרה. זוהי ידיעה תקדימית ומעניינת שרב  הניסתר בה מהגלוי. העכבר החדש שנקרא XPG VAULT נחשב עדין בגדר מוצר "רעיוני" (concept) הכולל כונן SSD מהיר שיאפשר לגיימר לקחת איתו את המידע במה שנחשב  כאחד הכלים החשובים לגיימרים – העכבר. בעבר, רוב העכברים בעלי איחסון מסויים יכלו לאחסן רק פקודות מאקרו והגדרות ספציפיות למחשב המשחק. הרעיון מאחורי עכבר בעל איחסון משמעותי אינו חדש ודווח כבר בעבר, אולם XPG שמה לעצמה אתגר טכנולוגי לאפשר לגיימר גישה קלה ונוחה לספריות המשחקים שלו גם בתנועה מחוץ לסביבתו הטבעית. לדוגמה גיימר יוכל ללכת לבית של חבר לשחק עם העכבר שכולל את כל שנחוץ מבחינת המשחקים, או ללכת לקפה אינטרנט או מסיבת רשת. יוצרי תוכן ויוטיוברים גם הם יוכלו להנות מעכבר כזה שיכיל את כל החומר לו הם זקוקים.

בידיעה לעיתונות מטעם XPG לא נכללו פרטים רבים אולם במסמך מטעמה היא ציינה שהעכבר, שכרגע נמצא בשלב של prototype, יכיל איחסון עד גודל של 1 טרה מסוג SSD, ויעבוד במהירות של 985 MB/s ויחובר עם מחבר USB 3.2 Gen 2 on a Type C.   מן הידיעה ניתן להבין שבהינתן שזה עכבר קווי, מהירויות כזאת אפשרית  וניתן יהיה להריץ משחקים ישירות מן העכבר. העכבר ייתממשק ל- cross-platform game launcher שיישולב בתוך תוכנת XPG PRIMER. מבחינת כמות איחסון על העכבר, XPG מסרה שכרגע הם עובדים על עכבר עם כונן בגודל 512 ג'יגה וכן עכבר עם 1 טרה. העכבר יעבוד בפועל עם שלושי ערוצי מידע דרך מחבר ה- USB-C. שני ערוצים מהירים עבור העברת מידע בין ה- SSD למחשב, וערוץ אחד USB 2.0 לפקודות העכבר עצמו.

XPG VAULT MOUSE – צילום: אלי חבוש, לאס וגאס

מ-XPG נמסר גם שהם שוקלים להטמיע בעכבר  כרטיס SD בגודל 512 ג'יגה לצורך העברת מידע קלה יותר וגם במיקרה שיגרם נזק לעכבר. החלטה סופית בעניין תתבצע בשלבים מאוחרים יותר. העכבר החדש יהיה תואם ל"שרותי ספריה" (library services) כמו  Steam, Epic Games Launcher, GOG, Ubisoft Connect, Xbox וכו'.

יש לציין שפיתוחו של העכבר המיוחד הזה תלוי גם בקהילת הגיימרים בעולם ודרוש הרבה משוב חוזר כדי לעזור בפיתוחו של הרעיון הזה. וכדי לשתף את הקהל בפיתוח, נפתח אתר בלוג של XPG כאן בו ניתן להתעניין, לשתף, ולתרום רעיונות.

XPG VAULT MOUSE – צילום: אלי חבוש, לאס וגאס

ספק כח XPG CyberCore

עם הפיתוחים החדשים בעולם הגיימינג, נוצר גם הצורך ביותר עוצמה ויותר איכות מכיוון ספק הכח במחשב. ובהמשך להצלחה של XPG – חטיבת הגיימינג ב-ADATA, עם ספק הכח שלה ה-  Gold Certified XPG Core Reactor, תערוכת CES 2022 היא מקום מושלם להשקת ספק הכח החדש של החברה, ה- XPG CyberCore. הספק החדש מאושר פלטינום 80 Plus וכולל גם אישור של Cybenetics שנועד להרוות את צימאונו של מחשב הגיימרים לכח וחשמל איכותיים עם צאת מעבדים וכרטיסי מסך חדשים לשוק. הספק החדש ימכר בשני הספקים, 1000 וואט וכן 1300 וואט ויכלול מאווררים איכותיים של XPG מסוג XPG VENTO PRO המיוצרים בשיתוף עם חברת Nidec.

מהתמונה המצורפת ניתן ללמוד שספק הכח החדש ה- XPG CyberCore יכלול:

  • 100% קבלים יפניים
  • Intel ATX 12V 2.52 v
  • 8 סוגים של הגנה תעשייתית
  • כבילה מסוג 16AWG PCI-E
  • 10 שנות אחריות
XPG CyberCore PSU – צילום: אלי חבוש, לאס וגאס

 

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


12:45
  /  
6.1.2022
  

1