HONOR Earbuds 2 Lite

חברת HONOR השיקה בחודשים האחרונים אוזניות תקציביות טובות בשם HONOR Earbuds 2 Lite

16:25
  /  
10.11.2021
  

בטלוויזיה בזמן ראיונות, ברחוב, בבית ובכל מקום ניתן לראות אוזנייה לבנה עם התרמיל הלבן הקצר (STEM) התקוע באוזנייהם של רבים מאיתנו, דבר שהפך כבר לתופעה חברתית/טלפונית בכל העולם. אנשים לא מוציאים את האוזנייה ומתנהלים כך כל היום. ומכיוון שעל שולחן הגאדג'טים שלי נחתו אוזניות כאלו, החלטתי לבחון אותם ולראות מה הסיפור.

צוות חדשות ערוץ 13 בכנסת משתמש בסוג EARBUDS לעבודת שטח (צילום: מסך הטלוויזה)

כמי שאוזניות היוו עבורו כלי עבודה במשך שנים רבות בענף הקולנוע והטלוויזיה, סוג כזה של אוזניות מיניאטוריות הוא שינוי גדול בתפיסת ההתנהלות היומיומית. בעבר, ציבור גדול של אנשים חבש אוזניות רק במיקרים מיוחדים כמו עבודה הדורשת האזנה צפופה בסביבה רועשת (מרכזניות, אנשי סאונד וכו') או אוזניות נגד רעש לאנשים הזקוקים לשמירה על האוזן בסביבות רועשות במיוחד (מסלולי המראה ונחיתה לדוגמה). אני אישית בניתי אוזניות בשנות ה-80 המבוססות על אוזניות מיקצועיות נגד רעש  בהן שילבתי דרייברים של חברת AKG, ואיתן עבדתי שנים רבות.

HONOR Earbuds 2 Lite

 חברת HONOR, למי שלא מכיר היא ספין אוף מחברת Huawei. חברת HONOR נמכרה בשנת 2020 לחברת Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd בעיר שנזן שבסין, ובפועל שייכת לממשלת סין.  המכירה, על פי וויקיפדיה, היא תוצאה של היריבות בין הממשל בארה"ב לבין חברת Huawei.  חברת HONOR הוקמה בשנת 2013 לצורך פיתוח ייצור ומכירת  טלפונים  לשוק הביניים (mid-range) ומכירות אונליין. ביקור קצר באתר של HONOR מגלה שהחברה מייצרת פרוטפוליו שלם של טלפונים ועוד אביזרים לבישים כמו שעוני יד חכמים, מחשבים ניידים ואוזניות.

ועכשיו לאחר שצפינו בפתיחת הקופסה בואו נראה איך ניגשים לבחינת האוזניות. דבר ראשון שנתקלתי בו היה דף ההסברים שאמור להנחות איך להשתמש באוזניות. ובכן, הדף שהוא קטן במקצת מדף A4, מודפס משני הצדדים בפונטים קטנים ובלתי קריאים ובעשרות שפות.  הדף נותן הסבר איך להגדיר ולהשתמש באוזניות אולם לא הצלחתי לקרוא בו. שלב הבא היה להוריד אפליקצייה לטלפון דרך קוד QR שמודפס על הדף.

מקטע מדף ההוראות של האוזניות (הגודל המוצג זהה לגודל האמיתי)

לאחר שהתקנתי לנייד אפליקצייה בשם AI LIFE שמאפשרת שליטה במגוון רחב של מוצרי HONOR, הצלחתי להגדיר את האוזניות. מכיוון שזו פעם ראשונה שאני מתנסה בסוג כזה של אוזניות, הניסיון הראשוני היה לי מוזר משהו. שליפת האוזניות מתוך המארז היה קשה בהתחלה, אבל התרגלתי. ניתן להאזין לסלולרי עם אוזנייה אחת, או שתיים, וניתן גם להגדיר דרך האפליקצייה שאם מסירים אושנייה אחת הסאונד לא מתנתק.  . בבדיקה שנייה מצאתי שאם אני מרכיב אוזנייה אחת ומוסיף שנייה, אני יכול להחזיר אחת למארז ולהמשיך להאזין ללא הפרעה. ווליום השמיעה עם סלולרי פיקסל 5 ממש חזק ואיכות הסאונד ממש טובה.

נתונים טכניים של האוזניות (צילום מסך אתר HONOR)

הנתונים בתמונה כאן למעלה הם נתונים שמקורם במעבדות של HONOR. בבדיקות שעשיתי עם האוזניות החדשות לא הצלחתי להגיע לכמות כזו של שעות האזנה, דבר שהוא בפועל בהתנהלות יומיומית לא ממש אפשרי.  בכל מיקרה האפליקצייה נותנת לנו חיווי מידי על מצב הסוללה של האוזניות וגם של המארז שלהם.

אפליקציית AI LIFE

  בתמונה כאן ניתן לראות שמצב סוללת האוזניות ב-100 אחוז והמארז 70 אחוז, וזאת לאחר הטענה אחת שלו.

בניסיון להבין איך האוזניות נשמעות בצד השני, הקלטתי קטע קריינות מתוך מאמר ב-YNET. הנה התוצאה:

 קטע הסאונד הזה הוקלט דרך אוזניות ה- HONOR ישירות לתוך אפליקציית ההקלטה של גוגל על גבי הפיקסל שמסוגלת לייצר גם וידאו מן ההקלטה. בפועל ההקלטה היתה בווליום מאוד גבוה ועברה עריכה קלה כולל הנחתה של עוצמת הסאונד ב-6 DB. ניתן גם לשמוע, אם מקשיבים הייטב, על סוג של התאבכות סאונד  (interference) שמקורה לא ברור, אולי בגלל חיבור ה-BT.

ניסיון נוסף להבין איך אני נשמע בצד השני בוצע בעזרת הקלטה של שיחה עם הגברת בזמן קניות:

אמנם השיחה קצרה,אולם מדגימה הייטב את איכות השיחה, גם מעדות של הגברת.

פרטים טכניים

הנה סיכום של כמה מהפרטים הטכניים מתוך האתר הרשמי של HONOR:

 • נמכרות בשני צבעים, "לבן קרחוני" – Glacier White, "שחור חצות הלילה" – Midnight Black
 • חיי סוללה ארוכים
 • דרייבר סאונד אייכותי ב-10 מ"מ
 • ביטול רעשים אקטיבי (ANC)
 • מצב "מודעות סביבתית" – Awareness Mode
 • קיבולת סוללה: 55 mAh
 • קיבולת סוללה במארז: 410 mAh
 • סוג סוללה: ליתיום איון – Lithium-ion
 • חיבור הטענה: USB-C
 •  Bluetooth 5.2 עם תמיכה לאחור
נתונים טכניים של האוזניות (צילום: מהאתר של HONOR)

 מי שמסתובב הרבה בבית עם אוזניות קטנות הוא הבן הצעיר שברשותו אוזניות BOSE מדגם Earbuds QC.  עניין אותי להשוות הקלטת קריינות קצרה, הנה התוצאה:

ואם ניתן להשוות בין שתי ההקלטות, הרי שאוזניות ה- HONOR נשמעות חמימות יותר ונעימות לאוזן בהקלטה שהיא טיפה רועשת ברקע, כשאוזניות ה- BOSE אולי יותר נקיות מבחינת רעשי רקע אבל נשמעות הרבה יותר מתכתיות. בשתי ההקלטות מצאתי שתוצאות ההקלטה הראשוניות היו מאוד חזקות, ולכן החלשתי אותן במערכת העריכה של פרמייר פרו ב-6 DB.

האפליקצייה

  את האפליקצייה AI LIFE ניתן להוריד כאמור בסריקה מתוך דף ההסברים.  האפליקצייה לא מאפשרת הגדרות עשירות ובעיקרון ניתן לבחור ממנה כמה כיוונים בסיסיים כמו באיזה MODE נקשיב, או הפעלת פעולות בסיסיות כמו מענה לשיחה או החלפת שיר מרשימת הניגון ע"י נגיעה כפולה באוזנייה.

צילומי מסך של האפליקצייה – באמצע תמונה של האוזנייה עם נקודה כחולה שמדגימה היכן ללחוץ

את השליטה באוזניות בזמן שהן עלינו ניתן לבצע ע"י לחיצה כפולה (Double Tap) על האוזנייה הימנית או השמאלית ( בתמונה, הנקודה הכחולה),  כשניתן להגדיר כל אוזן בניפרד באפליקצייה ניסיון להגדיר לחיצה כפולה שתקפיץ שיר  ברשימת השמעה לשיר הבא, לא צלח.

ניסיון בשטח והתרשמות כללית

לאחרונה רכשנו טלוויזיה חדשה שמאפשרת האזנה ב-BT במקום הרמקולים המובנים או הרסיבר. עניין אותי לשמוע את הטלוויזיה כך שאולי זה יהיה פיתרון טוב כשלא רוצים להפריע לשאר בני הבית בזמן הצפייה בהשרדות. ובכן הגדרת האוזניות היתה קלה מאוד ולקחה מספר דקות עד שהבנתי איך עושים זאת. ואכן זה פיתרון מצויין למקרים בהם הבית מעדיף שקט.

השבוע  ביקרתי בחדר הכושר באחד הבקרים, וזאת לאחר צעידה של כ-10 דקות תוך כדי האזנה למוסיקה. עם הכניסה לאימון – עדין עם מסיכת פנים, הסרתי אותה והאוזנייה הימנית עפה לי מהאוזן. שיטת נעילת אוזניות ה-HONOR לאוזניים טובה אולם באימונים בעלי עצימות גבוהה, יש סיכוי רב שבשלב כזה או אחר יפלו האוזניות. ה- HONOR Earbuds 2 Lite אינן מוגדרות כאוזניות ספורט אלא לשימושים כלליים. חובבי מוסיקה איכותית יכולים כמובן להשתמש באוזניות להאזנה רצופה לרשימות שירים ולאלבומים דרך אפליקציות יעודיות כמו אפל מיוזיק, DEEZER או TIDAL לדוגמה. בדיקות שאני עשיתי עם ה-HONOR נתנו תוצאות סבירות גם למוסיקה ברמת התדרים הגבוהים ותדרי הביניים.  התדרים הנמוכים לא נתנו באסים מודגשים, ובמעברי סאונד רועשים במיוחד הרגשתי נטיייה מסויימת לעיוותים (Distortion).

אוזניית HONOR Earbuds2 Lite מפורקת לגורמים (צילום: אתר HONOR)

חברת HONOR מכנה אוזניות אלו כ- ANC שאמורות לבטל רעשים סביבתיים. ובכן בבדיקות שאני העברתי אותן, לא הצלחתי להגיע לביטול רעשים אמיתי, והשוואה לאוזניות BOSE סגורות בעלות ANC אמיתי לא משקפת השוואה רצינית. בנוסף מצב AWARENESS שאמור לאפשר חדירת רעש סביבתי פנימה לתוך האוזניות, לא מורגש בכלל.

האוזניות נבדקו גם בשטח – בגינה וגם בסביבה רועשת כמו חדר המחשבים שלי בו עובדים מספר מחשבים ושתי יחידות אלפסק רועשות ולא הצלחתי לבודד את הרעשים. בדיקה נוספת שעשיתי שצלחה יפה, היתה קבלת שיחה כשהאוזניות נמצאות במארז, ותוך כדי שיחה התחברתי אליהן והמשכתי את השיחה דרכן, וזה עבד מצויין ומהר. הרושם שלי הוא שפרוטוקול ה- BlueTooth השתפר פלאים ומתפקד ממש טוב מאוד.

מה אהבתי

 • נוחות לשימוש
 • סאונד טוב לשיחות ושמיעת רדיו
 • מארז עם סוללה איכותי
 • ניתן להאזין עם אוזנייה אחת
 • מתחברות לטלפון בקלות
 • מחיר תקציבי

מה פחות

 • יכולות ליפול בקלות
 • ביטול רעשים אקטיבי (ANC) לא מדהים
 • איכות הסאונד לא ממש מספיקה למוסיקה
 • לא מתאימות לספורט מסיבי
 • מצבי השתקת רעשים/AWARENESS לא ממש מתפקדים

 את האוזניות ניתן להשיג באתרי האונליין  במחירים  שונים. אני מצאתי אותם היום בזמן כתיבת שורות אלו באתר אמאזון גרמניה במחיר של כ-99 אירו, עם איזה אופצייה להנחה בעזרת קופון.

לקראת חגיגת חודש הקניות, וחג הרווקים הסיני שחל בתאריך 11.11.2021 מצאנו אותן בהנחה משמעותית לזמן קצר באלי אקספרס  בלינק הזה. שימו לב שהלינק אינו באנגלית וניתן לתרגם את הדף ע"י לחיצה על כפתור העכבר הימני.

(צילום מתוך האתר של HONOR)

16:25
  /  
10.11.2021
  

1