פאר קריי 6: להציל את העולם לבדך

פאר קריי 6 הוא משחק מעולה בעולם פתוח שגרם לי לא לרצות שייגמר

17:24
  /  
17.11.2021
  

פאר קריי 6 הוא מסוג המשחקים שאני הכי מתחבר אליהם – עולם פתוח שלצד העלילה המתמשכת שלה, תוכלו לעשות כמעט ככל העולה על רוחכם בעולם הזה, ביחד עם משימות צד, אתגרים מעניינים או סתם פשוט ללכת במרחב ולעשות כמעט מה שתרצו. כך שאם התחברתם ל GTA או זלדה של נינטנדו, אתם תרגישו כאן ממש בבית.

פאר קריי 6 מתרחש במדינה דמיונית בשם יארה. טוב לא מאוד דמיונית כי למדינה הזו יש מאפיינים זהים למדי למדינות מרכז אמריקה או קובה אם להיות ספציפיים. הבגדים, השפה ואפילו צבע העור. הארכי נבל כאן, קאסטילו, משחק השחקן המוכר והמעולה Giancarlo Esposito שעושה במשחק עבודה ממש טובה ואמינה שגרמה לי להיות שבוי בקטעי הסצנה המעולים שלו.

Giancarlo Esposito עושה כאן עבודה מעולה

קאסטילו הוא גנרל שמדמיין לעצמו שהוא עושה טוב ליארה כשהוא מעביד את האזרחים בשדות הקטל שלו. לקאסטילו יש גם בן בשם דייגו שהוא רוצה שיילך בעקבותיו אבל לילד יש כוונות קצת שונות שיתבררו במהלך המשחק. החיילים של קאסטילו השתלטו על יארה, הציבו נקודות בידוק, מסתובבים ברחובות וגם שולטים על השמיים למקרה ותחליטו לקחת מסוק.

אתם משחקים את דני רוחס (כמעט כמו דני רובס אבל לא), שם שהוא מולטי ג'נדר כך שתוכלו לשחק את דני כגבר או כבחורה והבחירה שלכם בתחילת המשחק תישאר איתכם עד הסוף. דני לא ממש אוהב את יארה והוא בכלל רוצה לעוף משם ולהגיע לחוף של היאנקים, שם הוא לא יצטרך להתמודד עם הקשיים במדינת העולם השלישי. אלא שהנסיבות הביאו אותו להתמודד עם החיילים של קאסטילו עד שהוא מחליט להצטרף לגרילה ולהציל את המדינה מידיו של המטורף.

אחד מציל את העולם

בפאר קריי 6 אתם משחקים בגוף ראשון (GTA למשל משוחק בגוף שלישי), אוחזים בנשק ומבצעים את המשימות שהדמויות השונות במשחק מטילות עליכם. כמעט בכל קרן רחוב תמצאו דמות ראשית עד זניחה שתתן לכם אתגר או משימה. חלק מהמשימות הן משימות ראשיות שנועדו לקדם את העלילה וחלקן משימות צד או ביניים שהמטרה שלהן היא להשיג לכם עוד נשק או מוצרים שאיתם תוכלו להתקדם.

האויבים די קלים

את המשחק תוכלו להתחיל באחד משני מצבים – מצב אקשן שבן האויבים חזקים וקשים יותר או מצב סיפור שבו הסיפור הוא במרכז והאויבים הם קלילים. עד כמה קלילים? ממש קלילים. עד כדי כך שאתם יכולים לעמוד מול קבוצת חיילים וטנק שיורים עליכם, להספיק לאכול ולשתות משהו בינתיים ואז לחסל אותם בקלות. זה מצב למי שרוצה לראות סרט טוב ולהיות מעורב בעלילה בלי הייאוש והתסכול במוות תדיר. למעשה הפעמים הכמעט יחידות בהן מתתי במצב הזה הוא כשבטעות נפלתי מצוק או כשטנק דרס אותי.

האויבים נעשים קשים תוך כדי התקדמות במשחק ותצטרכו לבחור היטב את הנשק שלכם שיתאים לסוג האויב. ה AI כאן דורש די שיפור משום שנראה היה שהחיילים לא הכי חכמים או ערים לסביבה שלהם ומבצעים איזה לופ של NPC שמזכיר משחקים ישנים וטפשים יותר. זה עושה את העניין הרבה יותר נוח כשהשתמשתי ברובה צלפים ויכול לחשב בדיוק איפה הראש של החייל שאני רוצה להרוג יימצא בעוד שניה. גם בקרבות פנים מול פנים, חיילי האויב לא הפכו לי את המשימה לקשה יותר ולפעמים החייל שאני רוצה להרוג פשוט מסובב לי את הגב ועושה את עצמו מטרה נוחה יותר.

יורים עליך מכל כיוון

דני רוחס הוא צבא של איש אחד, באופן מגוחך ולא אמין, הוא זה שאמור להוביל את המחתרת לניצחון על קסטילו והצבא שלו והוא עושה את הכל לבד. אמנם כבר בהתחלה כשדני מקבל את אחת המשימות הראשונות שלו, הוא שואל – רגע, אני צריך להילחם נגד כל הצבא הזה לבד? ומיד נענה – מה פתאום? אתה רק עוזר לנו, הגרילה. בפועל, דני נושא את כל המלחמה הזאת על כתפיו והגרילה הם כמעט סטטיסטיים שלפעמים נקלעים לצרות מהן דני צריך לחלץ אותם. אבל זה לא שונה מכל סרט אמריקאי של צ'אק נוריס או ג'רארד באטלר.

המשימות כאן רבות כלכך שכבר קשה לעקוב. ואני אומר זאת לחיוב. אני משחק במשחק הזה כבר יותר משבועיים (כשעה ביום) ועדיין לא סיימתי אותו. לא כי הוא קשה, משום שכל משימה תצליחו כבר בפעם הראשונה, אלא משום שהמשחק ארוך מאוד, מלא במשימות עיקריות ומשימות צד ועמוס ביכולות וחפצים שכדאי לכם להשיג במהלך הדרך.

כל אביזר נותן יכולות אחרות

מפת המשחק ענקית והחלקים בה מתגלים ככל שתתקדמו במשחק. ההתקדמות במשחק תלויה בכם – אתם יכולים לבצע את המשימות שמוטלות עליכם ואתם יכולים לשפר את המצב שלכם במשחק על ידי סיום משימות צד. כך למשל אפשר להשתלט על check points ולהפוך אותן לשלכם וכך תוכלו לבצע אל הנקודות האלה fast travel. אתם יכולים גם שלא אבל אז תיאלצו ללכת במשחק מרחק רב יותר. אותו הדבר גם עם תחנות ממסר שהריסה שלהם תהפוך את משימות הפריצה למחשבים למהירה יותר.

כמות הנשקים והאפשרויות שלהם כאן היא מדהימה ולכל נשק יש את התכונות שלו – נשק אוטומטי וחצי אוטומטי, אקדחים, שוט גאן, להביור, חץ וקשת, רובה צלפים, ועוד הרבה. לכל קטיגוריית נשק יש עוד נשקים תחתיה ולכל נשק יש אפשרויות קיסטום רבות כמו החלפת סוג התחמושת, הכוונות ואפילו העיצוב שלו.

חלק קטן מארסנל הנשק
להסתכל להם בלבן שבעיניים

בשלב מסויים תוכלו לרכוש לדני תיק גב טכנולוגי שיאפשר פעולות כמו ירי טילים מהגב, ירי רעל או הפעלת EMP שתשבית כל מכשיר טכנולוגי בסביבה ותפיל מטוסים לרצפה. כל נשק מתאים לסוג האויב שאתם רוצים לחסל. יש אויבים שעמידים בפני תחמושת קלה ואז החיסול שלהם יקח זמן לכן צריך להתאים עבורם את סוג התחמושת. טנקים ומטוסים כבר לא יושפעו מירי נק"ל אבל כן תוכלו לירות בהם צרורות מנשקים מיוחדים או לזרוק עליהן רימון.

ולא רק נשקים ותרמילים. את התלבושת של דני תוכלו לשנות ולרכוש עבורו, או להרוויח, אביזרים נוספים שלכל אחד מהם יכולות אחרות. כפפות שיגרמו לדני להיות מוגן מפני אש, מעיל שיגן מפני כדורים, מגפיים לריצה מהירה יותר ועוד עשרות רבות של אביזרים.

בנקודות הבית שתגלו ברחבי המפה תוכלו לנוח, למכור ציוד שאספתם בדרך ולהמיר אותו לכסף, איתו תקנו נשקים ותוכלו לצאת לדרך עם כמה סוגי רכבים. כן, גם הרכבים כאן מגוונים. אמנם פחות מהגיוון שתמצאו ב GTA אבל מרשים בהחלט. אפשר לרכב על טרקטורונים, גיפים, משאיות, טנקים ואפילו סוסים שיביאו אתכם דרך היערות של יארה. אם אתם קרובים למקור מים אז תמצאו מגוון סירות ואופנועי ים ואל השמיים תוכלו לנסוק עם הליקופטרים ומטוסים. דרך מעולה לגמוע מרחקים במפה.

להטיס הליקופטר

הבעיה שברחבי המפה מפוזרים משגרים נגד מטוסים אז כדאי יהיה לנקות אותם לפני.

המשימות מאוד מגוונות ונעות בין חיסול אויבים פשוט, לחיפוש אדם מסויים במרחב מוגדר, דרך הצלה של חברי הגרילה ועד אפילו סתם השתתפות במסיבה. כל אלה מקדמים את העלילה. לצד אלה יש משימות נוספות שאתם לא חייבים לבצע אבל כן יכולות לעזור לכם במהלך המשחק. משימות כמו מירוץ מכוניות,  מציאת מטמון, הפיכת נקודות ביקורת לשלכם וכו'. זה מה שהופך את המשחק למעניין הרבה יותר וכשגם שתסיימו אותו, תוכלו לעשות את זה בצורה מושלמת יותר בפעם הבאה עם איסוף כל המשימות והנקודות שקיימות במשחק. משימה לא פשוטה כי יש הרבה.

ואם חשבתם שהמשימות העיקריות הן רבות, אז תגלו שבפאר קריי 6, יש פי כמה יותר משימות צד שיימשכו גם אחרי שתסיימו את המשחק. למעשה המשחק לא רק שלא נגמר אחרי שאתם מסיימים אותו באופן רשמי, אלא ממשיך הרבה אחרי. לא נעשה ספויילרים אבל אתם תגלו שלנצח את הרשע זה לא כלכך פשוט. מלבד משימות צד חשובות יש גם מיני Games שהבולט בהם הוא משחק סטייל TEKKEN בין שני תרנגולים. השליטה בסיסית מאוד ופחות כיפית אבל זו הפוגה מעניינת במשחק שתאפשר לכם לקבל יותר כסף.

מורטאל קומבט סטייל תרנגולים

גם את האויבים תוכלו לחסל בצורות שונות. אני אהבתי להגיע למתחם מסויים עליו שומרים החיילים של קסטילו ולחסל אותם מרחוק באמצעות רובה הצלפים. זה דרש קצת יותר מיומנות וחישוב כי חשוב להרוג אותם בסדר הנכון כדי שאף אחד לא יפעיל את האזעקה. או שאפשר פשוט להתפרץ למתחם ולירות בכל דבר שזז. גם זה יעבוד.

פאר קריי 6 שוחק על גבי XBOX X ועל פלייסטיישן 5 והגרפיקה שלו נראית מדהימה

FarCry 6 הוא משחק מעולה שבזבז לי ולבן שלי את הזמן במשך השבועיים האחרונים וכנראה עוד ימשיך לעשות את זה בזמן הקרוב. הגיוון האדיר והאפשרויות בהן אפשר לבצע משימות עם סוגי הנשקים הרבים, מביאים סיפוק לכל מי שחובב את זאנר משחקי העולם הפתוח. התמורה לכסף שלכם כאן היא לחלוטין מושלמת ואף יותר מזה משום שהמשחק ממשיך וממשיך להעניק גם אחרי שסיימתם אותו. ואם משעמם לכם לשחק לבד, תמיד תוכלו לשחק אותו באונליין. שווה.

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


17:24
  /  
17.11.2021
  

1