סקירה: עכבר הגיימינג החדש Corsair M65 RGB Ultra – ביצועים מרשימים ועיצוב בול

הנה הגרסה ה-מי-יודע-כמה של ה- M65 מבית Corsair - וזה לא רע...

8:00
  /  
11.10.2021
  

דגם ה- Corsair של M65 קיים כבר שנים במספר תצורות, היה את עכבר הגיימינג Corsair M65 RGB Elite לפני שלוש שנים, העכבר Corsair Gaming M65 Pro RGB לפני חמש שנים, Corsair Gaming M65 RGB Laser לפני שבע שנים ועכבר הגיימינג המקורי Corsair M60 שהתחיל הכל לפני עשור וזה אפילו לא כל הדגמים. הדגם היה מוצלח למדי כפי שהבנתם ולכן אין שום סיבה לחברה להפסיק להקשיב לקהילה ולהוציא דגמים חדשים שישפרו את מה שניתן. דבר אחד בטוח, ה- M65 RGB Ultra, עכבר הגיימינג האחרון מבית Corsair, הוא תוצאה של שנים של שיפורים איטרטיביים. הוא הושק גם לצד גרסה אלחוטית, ה- M65 RGB ULTRA WIRELESS.

 

ה- M65 RGB Ultra – נושא כתבה זו, לווה את עיצובו מהדגמים הקודמים יותר של החברה, הוא דומה מאוד ל- M65 RGB Elite. אך השדרוגים הגדולים יותר נמצאים מתחת למכסה המנוע, דוגמת חיישן ה- MARKSMAN שיכול לספק מעקב ברמה גבוהה של עד 26,000 DPI בהאצה של עד 50G, מה שהופך אותו לאחד החיישנים החזקים ביותר בשוק כיום. בשילוב של Polling Rate של עד 8000Hz, פקודות פעולה באמצעות הטיה של העכבר לצדדים ועוד כמה הפתעות חדשות אחרות.

יש זינוק של $10 מה- M65 RGB Elite עם מחיר של $69.99 מעבר לים, אך האם ה- Ultra מציעה מספיק כדי להרוויח את תג המחיר הגבוה יחסית? בוא נגלה.

M65 RGB Ultra – מה בקופסה?

  • עכבר Corsair M65 RGB Ultra
  • מדריך למשתמש
  • שלוש משקולות-עכבר במשקל של 6 גרם לאחת

 

M65 RGB Ultra – עכבר שמרים משקולות

העכבר מגיע עם שלוש משקולות כאשר כל אחת מהן שוקלת 6 גרם, ללא המשקולות, העכבר שוקל 97 גרם, מה שהופך את העכבר ללא הכי "Lightweight", אם כי לא בהבדל משמעותי מהמתחרים. לדוגמה, ה- Prime Wireless של SteelSeries שוקל 80 גרם, וה- Razer Deathadder V2 שוקל 82 גרם.

המשקולות מתברגות לתחתית העכבר, לעומת השיטה הסטנדרטית שבה העכבר ניתן לפירוק ובפנים שמים את המשקולות. בכל אופן, ניתן להבריג את  שלושת המשקולות לתחתית העכבר, והאמת היא שקשה להרגיש הבדל בין אם הרכבנו את כל המשקולות או אם לא שמנו בכלל, בגלל שהן שוקולות כל כל קצת. אני בכל אופן מעדיף את העכבר שלי קל יחסית, לכן לא השתמשתי במשקולות, אבל אם אתם בקטע, חשוב להבריג את המשקולות עד הסוף, מה שנוח לעשות עם מברג, אחרת המשקולות הן אלו שיגעו במשטח עכבר במקום הסליידרים של העכבר, מה שגורם לתזוזה פחות חלקה.

M65 RGB Ultra – עיצוב

כאמור, העיצוב לא השתנה הרבה מהדגמים הקודמים, ולפי Corsair התגובה לזה פשוטה: העיצוב הארגונומי נבדק ושופץ לאורך שנים, עד לנקודה שבה ה- M65 RGB Ultra הוא עכבר עמיד במיוחד ונוח לשימוש. העובדה שהעיצוב שלווי מדגמים ישנים יותר בני שנים עדיין מצליח להיראות ולהרגיש כל כך מודרני הוא די מדהים. בין אם מדובר במעטפת החיצונית מגומי נעים למגע, עם תוספת מבורכת של צדדים מחוספסים קלות במקום צדדים חלקים, או המראה ההיברידי האסתטי ומסגרת האלומיניום. העכבר הזה בהחלט מוסיף לכל סטאפ – במיוחד גם בשל תאורת ה- RGB הרחבה.

 

יש לנו שמונה כפתורים הניתנים להתאמה אישית דרך התוכנה של Corsair בשם iCUE – אשר נדבר עליה בהמשך. שלושה כפתורים בצד שמאל של העכבר, ועוד שניים נוספים למעלה מאחורי הגלגלת. העכבר בגודל בינוני ויתאים לרוב סוגי היידים, הכפתורים הצידיים ממוקמים באופן שמרגיש מאוד "טבעי" להקיש עליהם, החברה גם כללה כפתור "Sniper" אדום שמוסיף לעיצוב הכללי, שברגע שלוחצים עליו ה- DPI יורד למאוד נמוך, מה שעוזר לכיוון כאשר אתם משתמשים בנשק צלפים. כמובן גם שאם האופציה הזאת לא מעניינית אתכם, ניתן להתאים אישית את הכפתור הזה לכל דבר אחר שתרצו.

 

M65 RGB Ultra – תכונות

חברו את כבל ה- USB המובנה של העכבר למחשב, והעכבר כמעט מוכן לשימוש, כי אי אפשר לגשת ישירות מהכפתורים על העכבר ליכולות המתקדמות יותר שלו. עלינו להוריד את תוכנת iCUE של Corsair מאתר החברה, התוכנה ידידותית למשתמש ומזהה באופן אוטומטי את העכבר, ותפתח לכם מגוון רחב של אפשרויות שליטה: מיפוי כפתורים מלא, שינוי מצבי RGB, כוונון DPI, הגדרה של כל מה כפתור יעשה, לדוגמה, לחיצה על הכפתור הראשון מאחורי הגלגלת יעצור\ימשיך את המוזיקה, הכפתור אחריו יעביר שיר הלאה וכדומה.הכפתורים ניתנים לשיוך לפעולות תוך משחק וגם לפעולות ממוקדות פרודוקטיביות. יש מרחב עצום לתכנות שנותן לנו להתאים אישית את העכבר לצרכים שלנו, שזה מהותי עבור גיימרים אשר יכולים להפעיל יכולות מיוחדות בנוחות ובמהירות דרך הכפתורים על העכבר, וגם שלא משחקים, זה שימושי ביותר עבורי שליטה במדיה ולפעולות ממוקדות פרודוקטיביות.

כמו כן, יש תמיכה מלאה ב- voicemod, אפשר ללכוון לדוגמה שלחיצה על אחד מכפתורי הצד יפעיל\יכבה את ה- voicemod, ישתיק אותנו וכדומה. מי שיעמיק ימצא אופציה למפות מחרוזת טקסט מותאמת אישית בלחיצה אחת, אבל זה יותר גימיק משימושי.

אחת התכונות המהותיות בגיימינג היא השבתה אוטומטית של מעקב של החיישן כאשר העכבר מאבד קשר עם המשטח, שחקנים בעלי רגישות נמוכה משתמשים בהגדרות DPI נמוכות ולכן מגיעים לקצוות של משטח העכבר לעתים קרובות מאוד, מה שמחייב מיקום מחדש של העכבר לכיוון המרכז, תוך כדי הרמה לאורך הדרך. כדי שהסמן ישאר יציב בעת פעולה זו, קריטי למעקב אחר חיישנים להיכבות באופן מיידי בעת מיקום מחדש מחדש של העכבר.

הפתרון המסורתי מסתמך על חיישן ניווט הקובע גובה מהחיישן אל פני השטח, המשמש לאחר מכן לכיבוי המעקב. גישה זו לא תמיד היא הטובה מכיוון שהיא מוגבלת למישור אחד ולעתים קרובות המרחק המינימלי שהחיישן יכול לזהות עדיין גבוה מדי.

כאן נכנס גילוי ההרמה בסיוע gyro המיושם ב- M65 RGB ULTRA. כלומר, לעכבר יש מערכת gyro עם שישה צירים ומד תאוצה כדי לאפשר מרחק הרמה נמוך במיוחד למעקב מדויק יותר בעת מיקום העכבר מחדש, הוא מזהה סיבובי עכברים עדינים מאוד המתרחשים בתחילת מיקום מחדש של העכבר. זה גורם לכך שמעקב אחר העכבר מושבת באופן מיידי בעת הרמה ושומר על הסמן במקום, תכונה נוחה מאוד עבור כלל האנשים וחשובה ביותר עבור גיימרים.

אך התכונה האהובה עלי ביותר חייבת להיות הטיית העכבר לצדדים, מה זאת אומרת?

בנוסף לזיהוי ההרמה המיידי, בקרת התנועה בעלת שישה הצירים של ה- M65 RGB ULTRA מאפשרת גם ליישם פקודות פעולה באמצעות תנועות הטיה שמאלה, ימינה, קדימה ואחורה, אשר ניתנות להתאמה אישית בשלבים של 10 מעלות עד 80 מעלות, (20 מעלות היה הכי נוח עבורי). כאמור, כפתורי עכבר וירטואליים נוספים ניתנים לשיוך לפעולות תוך משחק וגם לפעולות ממוקדות פרודוקטיביות. לדוגמה, הטיית העכבר ימינה יכולה להיות מוקצת כדי להציץ מעבר לפינה או לטעון מחדש נשק במשחקים שהוגדרו בפרופיל, או לצילום מסך של חלון היישום או מעבר "ALT-TAB" בין חלונות.

כולם ימצאו מקרה שימוש מסוים לאופציה הזו, אבל אם יכולתי להמליץ ​​על משהו, השימוש בה לצורך דילוג על שירים קדימה בעת האזנה למוסיקה יחד עם עצירתה\המשכתה זה פשוט פצצה, סופר נוח. ברגע שהיא משולבת בתהליך העבודה שלכם, היא הופכת לחלק מהותי מהחוויה.

 

 

ניתן גם להתאים אישית את רגישות ה- DPI, עם אפשרויות מ- 100 עד למקסימום של 26,000, במרווחים של 1 DPI. בנוסף, היכולת לשמור על קביעות DPI כחמישה פרופילים שונים הנגישים באמצעות לחיצה על הכפתורים מאחורי הגלגלת הופכת את המעבר לקל ביותר.

ולמרות שהיעדר חיבור אלחוטי עלול להטריד חלק, לביצועי המשחק הטובים ביותר, צריך כבל. כבל ה- Paracord הקליל הזה באורך 1.83 מטר אינו מסתבך או מפריע. בנוסף, בזכות החיבור הקווי אנחנו מקבלים Polling Rate מרשים במיוחד של 8,000Hz, או 1\0.125ms. (אגב, Polling Rate מודד את התדירות בשנייה שהעכבר מספר למחשב היכן הוא ממוקם על המסך) שזה פי ארבעה יותר מה- Corsair Saber RGB Pro Wireless, ופי שמונה יותר מה- Steelseries Prime Wireless, אם כי אולי לא הוגן להשוות עכבר חוטי לאלחוטי. אך גם שמשווים את ה- M65 RGB Ultra לעכברים חוטיים מובילים אחרים, הוא עדיין נמצא בחזית.

 

M65 RGB Ultra – ביצועים

דיברנו על הרבה מספרים למעלה, אבל איך זה מתורגם לשימושיות?

במילים פשוטות, העכבר נוח מאוד לשימוש, צורת המסגרת מתאימה לקשת כף ידך, אך היעדר תמיכת בזרת בצד הימני של העכבר לוקח זמן להתרגלות. הקליקים קריספיים למדי, בדיוק כמו שאני אוהב, במיוחד בכפתורים הצידיים.

ברגע שהתרגלתם לעיצוב, מהירות השימוש הודות לבנייה קלה ומרכיבי החלקה ב- 100% PTFE כולל סליידרים חלקים במיוחד, חיישן Marksman 26K DPI והתחושה המחוספסת הקלה של בצד הופכים ביחד את העכבר לנהדר לגיימינג ופרודקטיביות.

הכפתור הימני והשמאלי בעכבר (Right Click and Left Click), מצויידים במתגי OMRON אופטיים המשתמשים באור IR, במקום במגעים מתכתיים, כדי לזהות לחיצות עכבר במהירות גבוהה במיוחד. עם זאת, לא ממש הבחנתי בהבדל מהותי בהשוואה ל- SteelSeries Prime Wireless שנמצא אצלי בשימוש קבוע, אך עדיין נחמד לדעת שהפ'יצר הזה קיים. לפי החברה, שימוש בטכנולוגיה זו היא זמני הקלקה הנמוכים ביותר האפשריים, עמידות משופרת וללא עיכוב הנגרם מההקפצות המיקרוסקופיות של המתג המכני.

סיכום

ה- Corsair M65 RGB Ultra בהחלט מדורג גבוה כאחד מעכברי הגימינג עם התמורהה הטובה ביותר לכסף שלכם – שמירה על העיצוב האהוב תוך שיפור הטכנולוגיה בפנים. העכבר הוא לא אלחוטי, שזה חבל, מצד שני זה היה בא על חשבון Polling Rate נמוך יותר. אם כי לא הצלחתי להרגיש הבדל בין 1,000Hz (בעכברי גיימינג סנדרטיים) ל- 8,000Hz (המקסימום ב- M65 RGB Ultra). בנוסף, הייתי שמח לראות את Corsair משפרת מעט את המבנה של העכבר בדמות תמיכה לזרת, אם כי אחרי כמה ימים של שימוש זה בכלל לא הפריע לי.

אבל עם התוכנה המושקעת, עיצוב גיימינג יפהפיה עם RGB רחב, DPI מהיר של עד 26K, כפתור הצלפים הייעודי שמוסיף לעיצוב הכללי, מתגי OMRON אמינים ובקרת תנועת "הרמה" חדשנית של שישה צירים, קל להמליץ על העכבר הזה לכל גיימר, וגם אם אתם לא מגדירים את עצמכם כגיימרים, זהו עכבר טוב לכל מטרה.

אתר היצרן:

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Gaming-Mice/FPS-Fast-Action-Mice/M65-RGB-ULTRA-Tunable-FPS-Gaming-Mouse/p/CH-9309411-NA

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


8:00
  /  
11.10.2021
  

1