נינטנדו סוויץ OLED – בדקנו אם שווה לשדרג

סוויץ OLED נמכר החל מהיום. השוואה לסוויץ המקורי והתשובה לשאלה האם בכלל כדאי לשדרג

9:33
  /  
08.10.2021
  

כ- 4 שנים לאחר שהציגה לעולם את קונסולת הסוויץ, הציגה נינטנדו לפני 3 חודשים את השדרוג שלה. הנינטנדו סוויץ אולד. קונסולת משחקים משודרגת שמגיעה עם מסך OLED גדול. מה חדש בה? במה היא שונה מהסוויץ הרגיל והאם שווה לשדרג?

נינטנדו תמיד הקפידה להיות הילד השונה בפארק המשחקים וכך בעוד מיקרוסופט וסוני מתחרות ביניהן במגרש הקונסולות הנייחות, נינטנדו משחקת במשחק אחר והנינטנדו סוויץ הראשונה היתה כלכך מעניינת – אפשר לשחק איתה בדרכים, בטלויזיה, עם חברים, לפרק את השלטים, לשחק במשחקים רגישים לתנועה וכמובן עם כל משחקי המריו האהובים בסדרה.

הנינטנדו סוויץ OLED היא שדרוג לסוויץ שמשפר את הקונסולה בכמה מקומות חשובים ומגיעה עם עמדת עגינה לחיבור לטלויזיה, 2 שלטי ג'וי קון, מתאם לבקר שיהפוך את השלטים לבקר משחק וכבלים לחיבור חשמל ו HDMI. עד כאן הכל כמעט דומה לסוויץ המקורי. אז מה חדש?

מסך מגיע קרוב יותר לשוליים

השדרוג הכי גדול מובחן וחשוב כאן הוא המסך. המסך גדל מהסוויץ הראשון, שהיה בגודל 6.2 אינטשים לגודל של 7 אינטשים ועבר מ LCD למסך OLED שמייצרת אותו סמסונג. העניין הוא שהיה צפוי שגם הרזולוציה תעלה בהתאם אבל נינטנדו משום מה השאירה את הרזולוציה על 720 וזה חבל. התצוגה כן יותר בהירה וזה מובחן.

רזולוציי המסך כשתחברו את הסוויץ לטלויזיה גם היא נשארה כפי שהיתה – 1080. כך שאם אתם משחקים לרוב במצב שבו הסוויץ מחובר לטלויזיה, אין ממש הבדל בין הקונסולות.

 

מסך 7"
מסך גדול יותר מהסוויץ המקורי

מה שלא הושפע ממש מהגדלת התצוגה הוא גודל המכשיר שנשאר כמעט זהה לגודל הסוויץ המקורי. זה אחלה כי אם יש לכם את הסוויץ המקורי, תמצאו שכל האביזרים המשלימים מתאימים ואפילו הג'וי קונים יתאימו לקונסולה החדשה. הדבר היחיד שאולי לא יתאים אם כיסויים מותאמים למידה כי הקונסולה החדשה גדולה בכ-3 מ"מ. לא משהו מובחן בכלל אבל ישפיע אם יש לכם כיסוי כפפתי.

הסוויץ OLED מגיע בשלושה צבעים, שחור, צבעוני ולבן כשאני תוהה איך הצבע הלבן יגיב למשחקים מיוזעים לאורך זמן.

כמעט אותן מידות

מתחת למכסה המנוע הכל אותו הדבר. שם נמצא את אותו מעבד אנוידיה טגרה X1 ואותו גודל זיכרון עבודה של 4GB.מה שכן  זיכרון האחסון עלה כאן ל 64GB כך שתוכלו להוריד יותר משחקים.

שינוי נוסף וחשוב נמצא ברגלית של הקונסולה וזה יותר שיפור טעויות של נינטנדו מהסוויץ המקורי שם הרגלית היא דרדלה כזאת וקטנה שעשתה המון בעיות ביציבות. כאן נמצא רגלית נשלפת לכל אורך הקונסולה כך שהיא יציבה יותר באופן משמעותי והיא יכולה גם להיפתח בכמה זויות כדי להציב את הסוויץ בצורות שונות. הרבה יותר נוח.

רגלית נוחה בהרבה

חוץ מהקונסולה עצמה נראה גם שינוי בעמדת הטעינה שלה. עמדת הטעינה שמתפקדת כמעטן וגם כמחבר לטלויזיה, מצרפת חיבור נוסף שהיה חסר והוא חיבור LAN כך שעכשיו לא צריך להסתמך על חיבור הוויפי במכשיר אלא אפשר לחבר אליו אינטרנט בכבל למהירות גבוהה ויציבה יותר

עמדת העגינה בגודל דומה
תוספת חיבור LAN

לצד דגם ה-OLED, מושק גם המשחק Metroid Dread, הכותר החדש בסאגת מטרויד, שעוקב אחר ציידת הראשים האינטר-גלקטית סאמוס אראן (Samus Aran) כאשר היא מגיעה לכוכב חדש על מנת לחקור את המסתורין בו. מדובר במשחק פלטפורמה שיימכר בארץ במחיר של 249 שקלים.

משחק Metroid Dread

קונסולת Nintendo Switch (דגם OLED) זמינה לרכישה בשני צבעים: צבע לבן, המגיע עם בקרי ג'וי-קון לבנים וקונסולה שחורה עם עמדת עגינה לבנה, בצבעי אדום נאון/כחול נאון, המגיעים עם בקרי ג'וי-קון בצבעי כחול-אדום, קונסולה שחורה ועמדת עגינה שחורה. כל בקרי הג'וי-קון הקיימים עבור Nintendo Switch תואמים לדגם החדש.

הבקרים זהים ואפשר להשתמש בהם בכל קונסולה

Nintendo Switch (דגם OLED) זמינה לרכישה בחנויות ובאתר Nintendo.co.il במחיר מומלץ לצרכן: 1,799 ₪

אז האם כדאי לשדרג אליה? דגם ה OLED הוא פחות V2 אלא יותר V1.5 שמגיע לתקן ולשפר מספר דברים, אמנם חשובים, אבל אבולוציוניים מהקונסולה המקורית. המעבד, הזיכרון ורזולוציית המסך נשארו כשהיו ואותם המשחקים יעבדו על 2 הקונסולות באותה המידה ולכן אם יש לכם את הסוויץ המקורי ומסך ה OLED הגדול יותר לא באמת יעשה לכם את ההבדל, אין מה לרוץ לשדרג.

ההמלצה הזו תתחזק אם אתם משתמשים בסוויץ כדי לשחק במצב נייח בטלויזיה. אז היתרון של המסך לא יורגש בכלל משום שהרזולוציה בטלויזיה נשארה 1080 כפי שהיתה בסוויץ המקורי.

מנגד, אם אין לכם את הקונסולה בכלל, ברור שההמלצה היא לרכוש את דגם ה OLED. מה שכן, הדבר הכי חשוב בכל קונסולה הוא זמינות ומגוון המשחקים שיש לה להציע. לאחרונה נינטנדו מקבלת קצת אש מכיוון המשתמשים שלה שלא מאוד מרוצים מקצב שחרור הכותרים ולכן כפי שאנחנו ממליצים לפני רכישת כל קונסולה, הוא לבדוק אילו משחקים היא מציעה והאם המגוון הקיים מתאים לכם.

 


לשרשור תגובות לחץ כאן


9:33
  /  
08.10.2021
  

1