שואב אלחוטי Dreame T30

זהו השואב האלחוטי החזק ביותר של Dreame וגם זה שהחליף לי את הדייסון.

13:00
  /  
10.06.2021
  

 

הקדמה

ה- T30 מהווה השואב האלחוטי המתקדם טכנולוגית והחזק ביותר מבחינת כח שאיבה שחברת Dreame אי פעם הציגה. ה- T30 איננו מושלם, אבל הוא בהחלט טוב מספיק על מנת שתיקחו אותו בחשבון.

ה- T30 מהווה דגם בכיר יותר ל- T10 וה- T20 שנמכרים כבר בארץ זמן מה, כאשר ה- T30 מכיל מנוע מדור מתקדם יותר שנקרא SPACE 5.0 בעל RPM של 150K, יחד עם שיפורים קלים במבנה השואב, אשר מעלים את עוצמת השאיבה לכדי 190AW, דבר שיעזור מאוד בשאיבה עוצמתית יותר של אבק ולכלוך משטיחים עמוקים.

השואב מכיל מסך חכם לבחירת עוצמת השאיבה, כולל אפשרות אוטומטית לעוצמת השאיבה, מזהה לכמות הלכלוך הנשאבת וזמן הסוללה שנותר. הסוללה עצמה נשלפת והיתרונות לכך מאוד ברורים, רק חבל שהחברה לא הלכה צעד אחד קדימה עם הכללת 2 סוללות.

עם השואב אתם תקבלו סט מרשים מאוד של אביזרים:

  1. פיה דקה שקופה עם זוג נורות LED.
  2. צינור הארכה גמיש ששימושי מאוד עבור מגירות ומקומות קשים להגעה.
  3. מפרק עבור הכנסת השואב מתחת למיטות וארונות.
  4. מברשת רכה ששימושית לוילונות או מקלדת.
  5. פיה דו שימושית קשיחה או עם מברשת.
  6. מברשת חכמה לרצפה.
  7. מברשת מיני חשמלית לספות ולרכב.
  8. יחידה ארוכה בגימור Carbon עבור הרצפה.

על מנת לתלות את השואב עם האביזרים, תקבלו גם מתקן קיר. יש גם חוברת הוראות בעברית אשר מוכיחה עד כמה השוק הישראלי חשוב לחברה.

הכתבה הזאת יוצאת לאחר 3 שבועות של שימוש בשואב, כאשר במהלכם ניסיתי אותו בכל הבית ודי התרשמתי מהביצועים שלו.

שימוש

כמו הרבה שואבים אלחוטים אחרים, ל- T30 יש הדק שמפעיל אותו, אבל אפשר ללחוץ על הכפתור בתצוגה ואז השואב יעבוד בצורה רציפה בלי הצורך של ללחוץ כל הזמן על ההדק. על מנת להפסיק את פעולת השואב, לחיצה קטנה על ההדק והוא יפסיק לעבוד. לחיצה קטנה נוספת והוא יחזור לעבודה.

מצאתי את יכולות השאיבה של הראש החכם לרצפה מאוד טובות, הוא בקלות הצליח להרים לכלוך כמו קורנפלקס וגרעיני פופקורן משטיחים וגם מרצפות קשות. הראש כולל זוג גלגלים שעוזרים עם התנועה של השואב ומאוד מקלים לעבוד איתו לאורך זמן.

הייתי שמח אם Dreame היו ממקמים זוג נוריות LED בחזית הראש, זה היה עוזר לעשות אור על הלכלוך ולכן קל יותר לנקות.

השואב לא כבד מידי, עם ידית גדולה ונוחה ומצאתי אותו נוח מאוד לעבודה ממושכת. מה שלא אהבתי כל כך, זה שיש תנועה שנוצרת בגלל הגמישות של הפלסטיקים מהם מורכבים הראשים ואופן הנעילה. זה לא מפריע לעבודה שלכם, אבל לא משדר איכות בגלל זה.

המפרק לניקוי מתחת למיטה או ארונות מהווה תוספת גאונית. אתם יכולים להשאיר אותו מחובר בצורה קבועה וכאשר אתם רוצים לשאוב מתחת למיטה למשל, לוחצים על הכפתור במפרק, שואבים מה שצריך ובתום השימוש, המפרק שוב ננעל בצורה קבועה.

צינור ההארכה הוא פטנט גאוני שעוד יצרנים צריכים לאמץ. במקום להזיז את השואב לכל הפינות, מחזיקים את השואב במקום קבוע ורק מזיזים את הראש, זה מאוד נוח עבור ניקוי מגירות והרכב. במבחן השאיבה של שטיח, עליו שפכתי 100 גרם של חול ושקלתי את מיכל השאיבה לפני ואחרי, השואב הצליח לשאוב 94 גרם מתוך ה- 100, שזה בהחלט מצויין.

הפיה הדקה לרוב משמשת אותנו מאחורי ארונות או מעברים צרים. במקומות כאלו לרוב אין אור ולכן מעולה ש- Dreame הכלילה 2 נורות LED אשר משדרגות מאוד את השימוש עם הראש.

תוספות נוספות של ה- T30 כוללות מיני מברשת חשמלית שעובדת יפה מאוד עבור הספות של הרכב, מברשת רכה לניקוי אבק מוילונות והמברשת הקבועה של 2 ב- 1.

ה- T30 מהווה שואב פרימיום וככזה, האופנה בשנים האחרונות היא לתת תצוגה אינפורמטיבית עבור המשתמש. תוכלו לבחור 3 עוצמות שאיבה: אקו, בינוני, טורבו ויש גם מצב אוטומטי, כאשר אני ממליץ לכם לעבוד במצב הזה. כפי שהשם שלו מרמז, מזהה את סוג המשטח עליו אתם עובדים ומתאים את עוצמת השאיבה לפי זה. אם תעברו מהרצפה לשאוב את השטיח, העוצמה של השואב תעלה בצורה אוטומטית. כאשר תרדו עם השואב חזרה לרצפה שם אין צורך בשאיבה חזקה, העוצמה תירד אוטומטית לנמוכה יותר. זה עובד די טוב ועוזר לכם להאריך את העבודה שלכם עם השואב עד שתצטרכו להטעין אותו שוב. אבל לא רק לפי סוג הרצפה, השואב גם ישנה את עוצמת השאיבה שלו לפי כמות הלכלוך, אם הוא יזהה שאתם שואבים הרבה לכלוך, הוא יעלה את עוצמת השאיבה בהתאם ויוריד כשצריך. יש 3 רמות של שאיבה, מ- 14AW, דרך 40AW ועד 190AW במקסימום.

על התצוגה יש גם טבעת צבעונית שמשנה את הצבע שלה מירוק לכתום ואדום לפי מצב הלכלוך שאתם שואבים. השואב חכם מספיק על מנת לזהות את כמות הלכלוכים שאתם שואבים ובהתאם לכך משנה את הצבע. במקביל, אתם תוכלו לראות מעל הצג את הגרף שמתאר את כמות הלכלוך שאתם שואבים, זה חביב בהתחלה, אבל לא מצאתי את המידע הזה שימושי.

מה שכן שימושי זה התצוגה עם טיימר שהולך אחורה ומשתנה דינאמית לגבי זמן הסוללה הנותר. הזמן הזה משתנה בצורה די גבוהה וקשה להוציא ממנו בצורה טבעית מספרים קבועים לגבי זמן העבודה, כי הזמן הזה יורד למשל אם אתם מחברים את אחת מהמברשות החשמליות כי הן בעלות צריכת חשמל משלהן שמעמיסה עוד יותר על הסוללה.


אני כן יכול לומר לכם שבמצב אקו, תקבלו קרוב ל- 80 דקות שימוש עם השואב. במצב בינוני 45 דקות, באוטומטי 35 דקות ובמצב טורבו רק 11 דקות. להגנת השואב אני יכול לומר שנדירים המקרים בהם הייתי צריך להפעיל מצב טורבו, רוב הזמן עבדתי במצב אוטומטי בשל היעילות שלו. אגב, גם שאר היצרנים של השואבים האלחוטים מספקים דקות בודדות של עבודה במצב טורבו, כולל דייסון.

אם נחזור לתצוגה, המסך יאפשר לכם לשנות את שפת הממשק, כולל לעברית וגם לראות את הסטורית הנקיונות שלכם. אם אתם כמוני, אתם כנראה לא תכנסו לראות את ההסטוריה מעבר לפעם הראשונה מתוך סקרנות.

בנוגע לסוללה, היא כאמור נשלפת על ידי לחיצה על כפתור קטן בצידי הסוללה. היא מגיעה בקיבולת של 2900mAh וזקוקה ל- 4 שעות עבור טעינה מלאה דרך המטען במתח של 34V וזרם של 0.9A

תחזוקה

משהו שלרוב לא זוכה לתשומת לב של הקונה לפני הרכישה, זה התחזוקה של השואב. ריקון המיכל יחסית קל, לחיצה על הכפתור הקפיצי והתחתית של המיכל נפתחת. משום מה הנעילה החוזרת של הדלת לא נעשית בצורה קלה כל כך כפי שציפיתי. חשוב מאוד לא למלא את המיכל מעל לפס המקסימום, כי אם תעברו אותו, זה יחסום את מעבר האויר למנוע ולכן עוצמת השאיבה תיפגע. מעבר לזה, לכלוך שמגיע מעל לפס המקסימום, מעט קשה לנקות ולא יוצא בקלות בגלל פס הגומי, אז רצוי לנקות את המיכל בזמן. הנפח של המיכל הוא 0.6L


שערות לא נתקעו יותר מידי במברשות, דבר שמלמד על עיצוב מיוחד שעוזר למנוע את זה. החברה קוראת לזה עיצוב V שגורם לכך שהשערות, כל עוד הן אינן ארוכות מידי, הן ישאבו בלי להיכרך מסביב למברשת. אם בכל זאת נתקעו שערות, ניתן לפרק מהצד את המברשת ולהסיר את השערות אחרי שגזרתם אותן.

ה- T30 מגיע עם פילטר HEPA. החברה ממליצה לנקות את הפילטר כל 4-6 חודשים ואפשר לנקות אותו תחת מים זורמים, רק חשוב כמובן לוודא שהוא יבש לחלוטין לפני שאתם מחזירים את הפילטר לשואב.

סיכום

היתרונות של השואב הם די ברורים, הוא מגיע עם סט יפה מאוד של אביזרים שעוזרים לנקות כל פינה בבית וברכב. מאוד אהבתי את ההכללה של הצינור הגמיש שיעזור לנקות מגירות ביעילות ואת המפרק לניקוי מתחת למיטה. ה- T-30 הראה זמני סוללה יפה מאוד שתמיד הספיקו לי על מנת לנקות את כל הבית.

נקודות לשיפור מבחינתי יהיו תאורה לראש החכם לרצפה, נעילה טובה יותר לפתח התחתון של מיכל הפסולת ואולי שימוש בפלסטיק קשיח יותר שימנע כיפוף של המפרק של השאיבה מתחת למיטה\ארונות.

בסופו של דבר לדעתי Dreame הצליחה להביא לשולחן שואב אלחוטי טוב שכיף לנקות איתו את הבית, עם סט אביזרים מרשים וכזה שבהחלט צריך להיות ברשימת הקניות שלכם.

מחיר: $500 לא כולל משלוח ומיסים.

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


13:00
  /  
10.06.2021