בלי טובות של גוגל: וואווי הציגה את ה Harmony OS החדשה ביחד עם שעון וטאבלט

וואווי הציגה את הגרסה החדשה שלה ל Harmony OS שתחליף את גוגל. בנוסף גם שעון חכם חדש ושני טאבלטים

18:44
  /  
02.06.2021
  

וואווי ממשיכה לדחוף קדימה למרות ההגבלות שניחתו עליה לפני יותר משנה שלא מאפשרות לה להשתמש בגוגל וכך הפסיקה לשווק מכשירים עם אנדרויד אלא הציגה את מערכת ההפעלה שלה – Harmony OS.

לאחר שהציגה את המערכת לראשונה לפני כשנתיים, הערב וואווי הכריזה על הגרסה החדשה שלה ל Harmony OS שהיא הגרסה הפתוחה המסחרית הראשונה שתתמוך מעתה במגוון מכשירים – מערכת הפעלה אחת לכל הקטיגוריות ולא מערכת הפעלה שונה לכל סוג מכשיר (שעונים, טאבלט, סמארטפונים…) כפי שנעשה אצל אפל ואנדרויד למשל.

מערכת אחת שתשלוט בכולם

מלבד האפשרות להשתמש באותה מערכת הפעלה במספר מכשירים, הגרסה החדשה מגיעה עם שדרוג לווידג'טים, צימוד נוח וקל יותר למכשירים ופנל שליטה נוח יותר שמאפשר להגדיר בצורה מפורטת יותר מה כל יישום יבצע ומבלי להיכנס להגדרות של כל יישום.

מגירת ההתראות נראית עכשיו דומה יותר למרכז שליטה עם כפתורים גדולים כמו של אפל.

מבחינת מוסיקה ורמקולים, השליטה ברמקולים בבית היא ויזאולית יותר – אפשר לגרור את הרמקול הרצוי באפליקציה אל הסמארטפון שלנו ולשמוע דרכו.

אותו הדבר נעשה עם אוזניות – כשרוצים לחבר אוזניות, פשוט גוררים את הבועה המתאימה במסך למכשיר וככה הוא מתחבר.

שיטת גרירת הבועות מיושמת גם בשיתוף קבצים למשל. אפשר לגרור את הפעולה שאני רוצה לבצע אל היישום שאני רוצה ואז לבצע גרירה של התמונות למקום המתאים. נשמע הרבה גרירות כאן ומעניין אם זה באמת נוח.

וואווי מכוונת ליצור סביבה אחת לכל המכשירים שלה כשכל מכשיר יעבוד על Harmony OS. אם אנחנו נרצה להתחבר לתנור למשל, נצמיד את המכשיר למקום המתאים ונתחבר. התנור יקבל את המתכון המתאים ויכוון את עצמו בהתאם, אותו הדבר גם עם המקרר החכם שלכם שיעבוד על הרמוני. הכל בגדר קונספט ומצגת כרגע כמובן.

מבחינת שימוש, וואווי מבטיחה שהיישומים שלכם לא ייסגרו סתם כמו שקורה היום וכשתעברו בין יישומים, הדף בדפדפן שלכם לא ירענן את עצמו מחדש.

Huawei Watch 3

השעון החדש שכמובן מגיע עם מערכת ההפעלה Harmony OS, מגיע עם כפתור מסתובב בצד לשליטה במסכים השונים ולגלילה. הגוף עמיד לשריטות ופני המסך שלו מגיעים עד לקצוות בגודל של 1.43", קצב רענון 60 הרץ ויחס פיקסלים לאינץ של 326PPI, עם בהירות של 1000nits.

השעון מגיע עם תמיכה ב ESIM לביצוע שיחות טלפון וקישוריות ללא תלות בטלפון שלכם וינטר אחר פעילות הלב שלכם ויעדי הכושר שהצבתם לעצמכם.

Huawei Mate Pro

שני טאבלטים חדשים מבית וואווי שמגיעים עם מסך של 12.6 אינטשים האחד ו- 10.8 אינטש לשני ויחס מסך לגוף של 90%. טאבלט ה 12.6 מגיע עם מסך OLED ותמיכה בעט לכתיבה על המסך.

מתחת למכסה המנוע תמצאו את מעבד ה KIRIN 9000 של וואווי, מצלמת סלפי 8 מגה פיקסל (ללא חור ייעודי) ומצלמה אחורית של 13 מגה פיקסלים.

את כל זה תפעיל כמובן מערכת ה Harmony OS של וואווי וסוללה ענקית של 10050 מילי אמפר

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


18:44
  /  
02.06.2021