ביקורת OneOdio – מותג אוזניות Bluetooth סיני

מותג סיני חדש בשם OneOdio מציע אזניות over the ear חדשות, האם הן שוות את המחיר?

7:00
  /  
24.05.2021
  

OneOdio אינו מותג מוכר במיוחד (לינק למותג כאן), אך לאחרונה הם התחילו להרים פרופיל והיה מעניין להשוות אותם למותגים המוכרים. מדובר בחברה עם מספר רב של מודלים לגיימינג, סטודיו ולשמיעת מוזיקה.

הנחת היסוד שלהם הוא שניתן להציע את כל היכולות האלה באזניות Over the ear קלות ובמחיר זול במיוחד.

אזניות BT עם ANC – מודל A30

ה-A30 של OneOdio נראה מעניין על הנייר – הוא כולל ANC, זמן סוללה סביר (20 שעות כשה-Active Noise Cancellation דלוק) והן קלות – 275 גרם (20 גרם יותר כבדים מה-XM4 של סוני). חזות האזניות נראה זול למדי והוא בגדול פלסטיק עם חריצים שמזכירים תקליט ויניל של פעם – הן בהחלט נראות פחות מקצועיות מאזניות אחרות, בעיקר בגלל החלטות העיצוב. מצד שני, ה-A30 זולות בהרבה מהסוני, בין רבע לחמישית המחיר, ולכן השאלה היא כיצד הם נשמעות.

איך זה מרגיש?

נתחיל בנוחות. ה-A30 כוללות כיסוי דמוי עור שמכסה על memory foam בדומה לאזניות מקבילות. הן יושבות טוב על הראש – יש להן גם ספוג וכיסוי מקביל בחלקן העליון. כאשר אני מנענע את הראש מצד לצד יש רעש פלסטי מטריד אך הן לא מרגישות כבדות. הכיסוי והספוג עושים הרבה מעבודת ספיגת הרעשים, אם כי הבדל כשה-ANC דלוק הוא די משמעותי וקשה לי לראות מצב שמישהו ירצה להשתמש באזניות ללא ה-ANC דלוק.  לאחר כשעתיים האזניים שלי התחממו וכבר לא היה לי נעים. חשוב לציין שבעיה זהה יש גם באזניות Over the ear האחרות, כולל אלה של Bose ו-Sony, וזה חסרון של אזניות אטומות, במיוחד בקיץ הישראלי החם.

 

ביטול רעשים ואיכות השמע

האיטום לא רע כאשר ANC דולק – אם כי קשה  לו להתמודד ל-ANC של סוני (שכיום נחשבים לטופ בתחום). הייתי אומר שמדובר ב-ANC לא רע, הוא בהחלט מוריד את הרעש במשרד, אבל אין לצפות לשקט מוחלט כאשר הוא פועל. הוא גם לא מסנן רעשים למיקרופון, כך שאם תרצו להשתמש בו במקום רועש, קחו בחשבון שהצד השני ישמע את הרעש כנראה יותר חזק מכפי שאתם בעצמכם שומעים – בעיה אופיינית לאזניות מעלימות רעש באופן כללי.

מבחינת סאונד, ל-A30 יש שני דרייברי ניודימיום 40 מ"מ. הם מפתיעים בכמות הפירוט שלהם, אם כי כידוע BT הוא לא אמצעי העברת המידע האודיופילי ביותר. הן בהחלט כוללות באסים, כאשר משום מה הדלקת ה-ANC מורידה מכמות הבאס באופן מורגש.

למי ה-A30 מתאימות? הסאונד לא רע ולכן, אם אתם אינכם אודיופילים ואינכם נמצאים קבוע באיזור רועש שדורש את טכנולוגיית ה ANC הכי מתקדמת, זה בהחלט יכול להיות אופציה עבורכם. מדובר בסאונד שהוא רמה או שתיים מעל מה ש-Airpods יכולים לתת. קטע מוזר הוא שכאשר מכבים את האזניות צריך בנוסף לכבות את ה-ANC בנפרד וזה מכיוון שכאשר הן כבויות עדיין ניתן להשתמש בהן עם כבל אזניות ויתכן שתרצו להשתמש ב-ANC שלהן.

האזניות של OneOdio מגיעות עם כבל טעינה USB-C, כבל 3.5 מ"מ למחשב וחיבור שמתאים למטוסים. החיבור הוא BT5 וניתן לשדך את האזניות ליותר ממכשיר אחד בו זמנית, אך ניתן בו זמנית להשמיע סאונד רק ממקור אחד (או המחשב או הטלפון, למשל).

ציון: 7.5 – לא רע, אך יכול היה להיות אטרקטיבי יותר, וקל יותר.

מחיר: כ-200 ש"ח

אזניות "DJ" – מודל A70

ה-A70 של OneOdio הן אזניות over the ear בסגנון של DJ, מה שאומר שיש להם יותר אפשרויות קיפול ואפשרות גם להניח באופן שרק אזניה אחת מונחת על האוזן. יש להן אפשרות BT, אך ללא ANC – יש להן פאשרות לחיבור חוטי גם 3.5מ"מ וגם 6.35 מ"מ.

הן גם מגיעות עם מגוון צבעים מעט יותר עשיר.

גם כאן מדובר על ספוג (אך לא Memory foam) מצופה בדמוי עור, אך האיטום כאן אינו הדוק – אם תלחצו על האזניות כנגד האזניים תרגישו את האוויר בורח. משמעות הדבר היא שהאזניות הרבה פחות חמות. הן גם הרבה פחות אטומות וניתן בקלות לשמוע רעש רקע – אלה בהחלט לא אזניות שתרצו לקחת למשרד רועש או לטיסה.

במודל שקיבלתי לסקירה, החזית של ה-A70 הוא של פלסטיק דמוית אלומיניום וכיסוי דמוי עור בצבע חום – שילוב מעניין. הן מגיעות לווליום מאוד חזק עם מעט עיוות, אך משום מה לא הצלחתי להפעיל פונקציות בסיסיות כמו שינוי ווליום דרך האזניות עצמן (הכפתורים פועלים כי לחיצה ארוכה על כפתורי הווליום מעביר טרק קדימה או אחורה).

האזניות קלות – 250 גרם, אך החבילה נטולת ANC ולדעתי פשוט אינה אטרקטיבית למי שמעוניין באיכות סאונד.

מחיר: 153 ש"ח

לרכישה של האזניות לחצו כאן

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


7:00
  /  
24.05.2021