ביקורת – Asus ROG Theta Electret – אוזניות גיימינג למבינים בשמע

אלו הם אוזניות המיועדות לאותם גיימרים שיש להם זמן לכוון ולכוונן. בואו נראה מה הן מציעות.

15:55
  /  
03.06.2021
  

זו לא פעם ראשונה שמגיעות לידינו אוזניות גיימינג מסדרת ROG של ASUS. בעבר זה היה ASUS ROG Delta S שסרקנו כאן באתר. הפעם מדובר באחיו הקטן/אמצעי בעל עיצוב דומה ובמחיר עלות תועלת מצוין. ה-  Asus ROG Theta Electret הם אוזניית המשחקים הראשונה המשלבת את טכנולוגיית electret – טכנולוגיית דרייברים המספקים רפרודוקציית סאונד משופרת בתדרים גבוהים ובינוניים בהשוואה לדרייברים מגנטים ניאודימיום, הנוטים להיות מושפעים מהפרעות הנגרמות מרטט עקב מגבלות פיזיות. האם הטכנולוגיה שווה את ההשקעה? בוא נגלה.

 

Asus ROG Theta Electret – בכמה מילים

לא פגשתי בהרבה אוזניות גיימינג כמו ה – Asus ROG Theta Electret. השימוש בטכנולוגיית דרייבר electret בשילוב עם דרייברי בס Essence עבור צליל אודיופילי מקנה בהירות סאונד ושילובי קול רחב היקף, לדרייברים אודיו באיכות Hi-Fi כזה שמשתלב יחד עם השורה הראשונה של אוזניות הגיימינג ברמה הגבוהה.

לאוזניות עכבה של 32 אוהם, עכבה שכזו תשפר את שרידות האוזניות ואת איכות השמע המופק אך תחייב אתכם לחבר את ה –  Asus ROG Theta Electret למגבר חיצוני אם אתם נמנים על הגיימרים שאוהבים לפוצץ את האוזניים.

לצד זה מדובר באוזניות עם כמה חסרונות. ה – Asus ROG Theta Electret אינן מציעות עיצוב מחדש, יש שיגידו בנאלי וגדול מידי, הן ללא תאורת RGB והן אינן מציעות צליל היקפי. הן אוזניות המיועדות לעמדת המחשב בבית/נייחת ולא נוחות לנשיאה, הן אינן מתקפלות והכבל המחובר אליהן לא נשלף.

לפני שנצלול לתכונות, יכולות וחוות הדעת בואו נראה מה בקופסא?

אז מה בקופסא?

האריזות של Asus  בסדרת ROG תמיד היו מושקעות מעבר לסטנדרט. כיף לפתוח מוצר אלקטרוני חדש, ועוד יותר כיף כאשר מרגישים שהשקיעו מחשבה גם בפרטים הקטנים, זה בדרך כלל מעיד גם על איכות המוצר.

הפעם, פתיחת הקופסא מתבצעת כלפי צד, לקחת לי שניה להבין את זה, מה שהופך את הפתיחה לסוג של מרגשת. לאחר הוצאת הקופסא הפנימית מ"העטיפה" ופתיחתה נקבל את האוזניות מעוגנות ומוגנות באמצעות ספוג חתוך במדויק.

מה בקופסא?

בקופסא נמצא את האוזניות, מיקרופון נתיק, כריות אוזניים ROG Hybrid ספייר מאווררת, כבל מפצל שמע / מיקרופון 3.5 מ"מ ומדריך למשתמש. מלבד זאת ברמת הגימור המוצגת הייתי מצפה למעמד איכותי לאוזניות שיגיע יחד עם הערכה, להניח אוזניות בגודל הזה ובאיכות הזו על השולחן תייצר לדעתי שחיקה מוגברת של האוזניות לאורך זמן.

עיצוב

Asus ROGTheta Electret הוא אוזניות גיימינג באיכות Hi-Fi, שבזכות חיבור שקע האוזניות 3.5 מ"מ הן עובדת עם כל פלטפורמת גיימינג הכולכלת חיבור שכזה. חיבור למחשב לקונסולת PS ו- XBOX מכל הדורות תהיה קלה ביותר וללא כל צורך בהתקנת תונכה. כבל השמע מחובר באופן קבוע לכל אוזניה בנפרד ובאורך של 1.5 מ. באמצע הדרך שני הכבלים מתחברים לכדי כבל אחד אשר בסופו חיבור 3.5 מ"מ סטנדרטי. באמצעות הכבל מועברים צלילי השמע וכמו כן גם כניסת המיקרופון מהבום הנתיק.

העיצוב החיצוני שכל כך מאופיין עם מותג ROG של Asus משולב גם ב- Asus ROG Theta Electret. למרות שדגם זה אינו כולל תאורת RGB, הוא "מדבר" את אותו העיצוב הזוויתי והשחור המשלב את הלוגו של הסדרה. זהו סגנון אגרסיבי, שלא ניתן לפספס. במקרה של ה- ROG Theta Electret לקחו את קו העיצוב עוד שלב אחד קדימה. האוזניות גדולות, אולי הכי גדולות שנפגשתי, עם זאת הן מאוד נוחות. עם רצועת פלדה מעוצבת אשר עטופה בד וספוג ועם אוזניות בצורת D ומשקל של 555 גרם שמחולק באופן שווה בין הצדדים, ניתן ליהנות מהן לאורך זמן וללא לחץ על הראש.

הדבר המעניין ביותר מבחינה עיצובית דווקא נסתר מין העין. ה- Asus ROG Theta Electret מצויד במנהלי התקני electret של 120 מ"מ. הדרייברים גדולים של electret, המחזיקים מטען סטטי, אינם זקוקים למגבר אוזניות נפרד, ו- ASUS מאמינים כי השימוש בהם מוביל לצליל מפורט יותר מה שהתגלה כנכון במהלך הבדיקות שלנו.

בעוד שבלא מעט אוזניות גיימינג המיקרופון מחובר לאחת האוזניות באופן קבוע ב- ASUS ROG Theta Electret בחרו לשלב מיקרופון חד כיווני מתפרק. באופן אישי אני חושב שבום מתפרק שכזה מביא לאריכות ימים, גם למיקרופון וגם לאוזניות, שכן הרבה יותר בטוח לפרק אותו כשלא משתמשים בו ובמקביל קל מאוד להחליפו במקרה של תקלה.

לסרט הראש כרית מבד קטיפה עם שילוב לוחות פלסטיק המציינים את הכיוון האוזניות שמאל/ימין. תוכלו כמובן להתאים את סרט הראש כך שיתאים לגודל הראש. שכשניפתח ונסגור אותו נגלה על פס התמיכה המתכתי (שוב) את העיצוב והחתימה של ROG.

 

ביצועים וחווית משתמש

בשורה התחתונה חווית השמע ב-ASUS ROG Theta Electret מסקרנת למדי, ולו רק מפני שהאוזניות האלו מעט שונות מרוב אוזניות הגיימינג שאני מכיר. היתרון המשמעותי שנפגשים בו מיד עם השימוש הראשון הוא צלילות וחוזק צלילי האמצע והגבוהים. אך כמו תמיד אין מושלם, הבס והצלילים הנמוכים פחות מוצלחים, בעיקר כשעושים שימוש באוזניות ללא מגבר. לדעתי אין מדובר בהכרח בדבר רע כשמדובר במשחקים, השמע המופק מהאוזניות מאוד פונקציונאלי כשמשחקים במשחקי FPS (משחקי ירי מגוף ראשון). היתרון המשמעותי הזה מאפשר לשמוע ולזהות צעדים, כיוון שריקת הכדורים ובאופן ככלי את כלל רעשי הלחימה.

עוצמת שמע – אם אתם נמנים על אותם גיימרים בעלי מחשב גיימינג מהשורה הראשונה בעל כרטיס קול הכולל הגברה אז עוצמת השמע שהאוזניות האלו יכולות לספוג מבלי לפגוע בשמע, מרשים. במקרה בו תחברו את האוזניות לאחת מהקונסולות/מחשב ללא מגבר שמע או DAC (digital to analog converter) עוצמת השמע שתקבלו חלשה יחסית לעומת אוזניות אחרות בקטגוריה. במקרה שתבחרו להשתמש באוזניות ללא מגבר, השמע יכול להישמע מעט שטוח, בעיקר בשימוש בקונסולות המובנות כדוגמת XBOX או PS

נוחות שימושה- ASUS ROG Theta Electret נוחות מאוד לשימוש, גם בשימוש לזמן ארוך. הכריות נוחות מאוד ולא מרגישים את החום שבדרך כלל מופק באוזניות מתחרות, בעיקר כאשר שומעים שמע חזק לאורך זמן. פתחי פיזור החום מחולקים הייטב מסביב לאוזניות והאפשרות להחלפת הכריות המאוורות (מסופקות בערכה) הופכות את תהליך הקירור אפילו לטוב יותר.

מספק השתקה למיקרופון ופתחי אוורור לפיזור חום

האוזניות אמנם יושבות על הראש באופן יציב ולא לוחץ מידי, אבל המשקל שלהם יכול להביא למעט עייפות כשמדובר בראש קטן מימדים. חוטי החיבור הנמצאים משני צידי האוזניות אשר מחוברים לכל אוזניה בנפרד יכולים להציק למי שאוהב להעביר את חוט החיבור למאחורי הגוף.

ניידות– גודלם, משקלם וחוסר הקישוריות האלחוטית הופכים אותן לאוזניות גיימינג נייחות. יהיה לכם פחות נוח לקחת את ה-ASUS ROG Theta Electret לטיול או לנסיעה באוטובוס אם כי הם עושים עבודה לא רעה בכלל בחיבור לטלפון סלולארי.

מיקרופון נתיק – זה המיקרופון הכי טוב שפגשתי, גם כאשר דיברתי קרוב מאוד וגם כאשר עם מעט מרחק, שמע אותי הצד השני מצויין. כיוון המקרופון קשיח ויציב מאוד מצד אחד וקל לכיוון מצד שני. אני מאוד מתחבר לעובדה כי ניתן לנתק אותו, יש הרבה מקרים בהם אני משחק משחק שאינו דורש דיבור והיכולת לנתק את המיקרופון ממקומו מגדיל את נוחות השימוש באוזניות במקרה זה.

בידוד רעשים– עוד אחד מהדברים שה-ASUS ROG Theta Electret עושה מצויין. מצד אחד אין שילוב של רכיב סינון רעשים אקטיבי ומצד שני הם מתפקדות כאילו יש. האוזניות אטומות כמעט לחלוטין מהמתרחש בחוץ.

שליטהולחצנים – לאוזניות מפסק שליטה יחיד הממוקם בחלקה האחורי של האוזניה השמאלית, הלחצן הבודד נוח לשימוש ומאפשר השתקה של המקרופון במקרה הצורך. מלבד לחצן זה, לא שולבו לחצנים נוספים כגון שליטה על עוצמת השמע.

 

מפרט טכני מלא

GamingUsage Scenario
Multimedia
WiredInterface
3.5mmConnector
PCSupport Platform
MAC
PS4
PS5
Nintendo Switch
Xbox Series S
Xbox one
Neodymium magnetDriver Material
Electret
120 mm electro-static driver 45 mm neodymium magnets driverDriver Size
32 OhmHeadphones Impedance
20 ~ 40000 HzHeadphones Frequency Response
UnidirectionalMicrophone Pick-up Pattern
-40 dBMicrophone Sensitivity
100 ~ 10000 HzMicrophone Frequency Response
NoAI Noise Cancelling Microphone
NoActive Noise Cancellation
StereoChannel
NoAura Sync
NoFoldablility
555 gWeight
NoCarry bag/box
YesExtra ear-cushion
3.5mm cable: 1.5m 3.5mm audio/mic splitter cable: 1.2mCable

בשורה התחתונה

ה- ASUS ROG Theta Electret הן אוזניות המיועדות לגיימינג. לא לסרטים, לא למוזיקה . לגיימינג, ואת זה הן עושות באופן טוב מאוד. עם צלילי האמצע והגבוהים הצלולים שהן מפיקות ונוחות השימוש לאורך זמן הן בהחלט אופציה ראויה עבור גיימרים אשר אוהבים משחקי און ליין ארוכים. מחבר השמע 3.5 מ"מ מעניק לאוזניות את הרבגוניות והיכולת לחבר אותם למגוון מכשירים אין סופי.

בכדי להביא את ה- ASUS ROG Theta Electret לקצה גבול היכולת הייתי ממליץ לרכוש אותם בצמוד למגבר שמע או רכיב DAC (digital to analog converter), רק כך לדעתי הן יממשו את יעודן באופן השווה את ההשקעה. 

ישנם גם מספר חסרונות לכל היופי הזה. העיקרי הוא עומק הבס, ולכן אני מיעד אותם לגיימניג אשר ברוב המקרים דווקא צלילי האמצע הם החשובים. למי מאתנו שיש ראש קטן יכול להיות שהאוזניות יהיו כבדות ומורגשות, הן לא ידידותיות לנסיעה, ואין להם תאורת RGB (גם כאן יש שימצאו בזה יתרון).

בשורה התחתונה, אני אוהב מאוד מוצרים ממוקדים, זה בדרך כלל הופך אותם לאיכותיים יותר ומותאמים יותר עבוד צורך ספציפי. במקרה של ASUS ROG Theta Electret מדובר באוזניות הממוקדות מאוד לצרכיו של הגיימר, כל החשיבה , העיצוב והבחירה באיזה צלילים להתמקד מכוון לשם ובאופן טוב מאוד. הכול בסוף עניין של צורך.

ובכל זאת, כמה יתרונות וחסרונות בהשוואה למתחרים :

תקנו אותם אם אתם מחפשים:

אוזניות נוחות מאוד ללבישה אשר מתאימות בעיצובן לעולם הגיימינג
בידוד רעשים פאסיבי מצוין
איכות סאונד בצלילים הגבוהים והבינונים
אוזניות אשר ניתנות לחיבור למגוון רחב של מכשירים
מקרופון מתפרק באיכות ונוחות גבוהה
פיזור חום מושלם
אוזניות שיודעות להתחבר למגבר חיצוני לשמיעה איכותית בווליום גבוה
אל תקנו אותן אם אתם מחפשים: 
בס עמוק – זהו החסרון הגדול ביותר, אם אתם מחפשים אוזניות ורסאטיליות ולא רק לגיימינג
אוזניות גדולות שלא ניתנות לקיפול
אוזניות לנשיאה מחוץ לבית
שליטה מובנת על גבי האוזניות על הווליום
תאורת RGB – למי שאוהב את הסגנון

לשרשור תגובות לחץ כאן


15:55
  /  
03.06.2021