אנדרויד 12: השינוי הכי גדול לממשק האנדרויד של גוגל – גדול יותר, עגול יותר

Google I/O: גוגל עשתה מתיחת פנים לאנדרויד 12 שלה - כפתורים גדולים ומעוגלים, אנימציות מעבר והתייחסות לווידג'טים

7:43
  /  
19.05.2021
  

במסגרת אירוע המפתחים Google I/O שערכה אמש גוגל (שם בין השאר הציגה גם את שיתוף הפעולה שלה עם סמסונג), הציגה  גם את מה שהיא קוראת לו – השינוי הכי גדול שאי פעם עשינו במערכת ההפעלה אנדרויד עם מערכת ההפעלה אנדרויד 12 שנקראת Material You.

מערכת ההפעלה החדשה שלה, האנדרויד 12 גדלה ועוגלה במעט ומציגה כפתורים וטקסט גדולים ונוחים יותר ופינות מעוגלות יותר בכפתורים בעיצוב מעין בועתי שנמשך גם למסכי ה Widgets שלא ממש קיבלו תשומת לב לאורך תקופה ארוכה. גוגל הטמיעה את אפשרויות העיצוב שלה לכל רוחב המערכת כך שהפעם כשתרצו להחליף את ה Wallpaper שלכם במכשיר, המכשיר יבצע שינוי עיצובי בצבעים לכל רוחב המכשיר ויתאים את עצמו מבחינת העמודים, הטקסטים והסמלים שהוא מציג שיתאימו לטפט שבחרתם.

אנימציות המעברים שופרו ואף הורחבו יותר כך שנקבל יותר אנימציות מעברים ביותר מקומות ותקבלו מעברים יפים וחלקים יותר בפתיחת אפליקציות, מעבר בין אפליקציות ומעבר בין מסכים כשגם אנימציית המסך האחרון קיבלה מתיחת פנים (תרתי משמע) שמעתה תמתח את האייקונים על מנת לסמן לכם שנגמרה הגלילה.

כאמור, הכל כאן הופך גדול ומורגש יותר במסך. העיצוב הזה מגיע על חשבון יותר מידע שהייתם מקבלים בעבר ולא בטוח שכולם יהיו שמחים עם השינוי הזה ויצטרכו להתרגל אליו.

מעבר לשינויים העיצוביים, גוגל הכניסה עוד כמה שיפורים קלים למערכת שלה ובהם שיפורי אבטחה ופרטיות ושיפורים עבור בעלי מוגבלויות.

חשוב לזכור שהשינויים אמנם הוצגו על ידי גוגל ורובם ככולם שינויים עיצוביים ואלה בוודאי ייושמו במכשירי הפיקסל של החברה, אבל לא בטוח מה מתוך כל אלה ייושם על ידי היצרניות האחרות שאמנם משתמשות במערכת ההפעלה של גוגל אבל מייצרות שכבת עיצוב משלהן על גבי מערכת ההפעלה הגוגלית.

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


7:43
  /  
19.05.2021