Resident Evil: The Village – ממש לא כפר נחמד. בדקנו

המשחק השמיני Resident evil: the village מביא איתו אקשן והרבה אימה. מה חשבנו על המשחק שישאיר אתכם על הקצה?

8:21
  /  
06.05.2021
  

וידוי קטן – סרטי ומשחקי אימה מעולם לא עשו לי את זה. משהו בזה שאני כל הזמן צריך להיות ישוב על קצה הכסא דרוך גרם לי לא ליהנות מהעניין. תנו לי משחקי יריות טובים, קצת פאזלים ובעיקר את האפשרות לנשום סדיר במהלך המשחק. לאחרונה דברים השתנו ואני מוצא את עצמי יותר ויותר חובב את הריגוש שמספק משחק שיודע להבהיל במקומות הנכונים ובדרך הנכונה. Resident Evil: The Village הוא משחק כזה.

את סדרת סרטי Resident Evil מאוד אהבתי ועקבתי אחריהם באדיקות כשהתחילו עם זומבים רגילים וחביבים שלמדנו לאהוב והתפתחו למיני יצורים ויכולות על שונות. המשחקים שיצאו תחת המותג הזה היו מהנים לא פחות. היתה בהם כמות מספקת של אקשן, אימה, GORE והכי חשוב – עלילה. עלילת Resident Evil – The village שמגיעה אלינו מ Capcom, ממשיכה למעשה את העלילה של RE7 (נקצר לצורך העצלנות שלי). אז למה לא 8? כי השם עצמו כבר מכניס אותנו לאווירת המסתורין והאימה במשחק הזה שיסבוב כולו סביב כפר שבו תושביו נטבחו על ידי יצורים אכזריים.

קשה לדבר על המשחק בלי ליצור מעין ספויילר אבל אנסה לעמעם ככל האפשר ולהשאיר את החלקים החשובים בערפל. RE הכפר מתרחש מיד לאחר האירועים שקרו ב RE7. סרטון הפתיחה מציג את איתן ומיה חובקים תינוקת חמודה בביתם. התחושה היא שמשהו עומד לקרות וכשמיה מדברת על המרק שהיא מכינה באותו הרגע נראה היה שזה פרט שאמור להיות חשוב והכנתי את עצמי כבר – האם מהמרק ייצא יצור ויתפוס את איתן? האם איתן יורעל מהמרק או שמא התינוקת? העלילה עוזבת את המרק החשוב ובדיוק ברגע שאתה מרגיש בטוח, כדור מפלח את גופה של מיה. איתן הפחדן מתחבא מתחת לשולחן וגופה של מיה סופג עוד עשרות כדורים. אין לה סיכוי.

רדקליף (זוכרים אותו?) נכנס לבית, מוודא הריגה של מיה (כאילו היה ספק שהיא עוד חיה) וחוטף את הילדה תוך שגוררים את איתן על הרצפה אל מחוץ לבית. בסצנה הבאה איתן מתעורר. הוא עדיין חי. התינוקת לא לידו אבל משהו קרה סביבו. הוא מוצא את עצמו באיזור נידח, מושלג, ללא נשק ומבלי לדעת מה לעזאזל קרה לו ואיפה בתו.

כאן אתם נכנסים לתמונה ומשחקים את איתן, בגוף ראשון וצריכים להבין מה לעשות בדיוק כשהמטרה העיקרית היא כמובן למצוא את התינוקת. ההתחלה מכניסה אתכם ישר, בלי הכנות מקדימות, לתוך סצנה מפחידה ומבהילה, אין כאן הנחות. אתם אוחזים בפנס קטן, יוצאים אל החשיכה ועושים את דרככם, אל האל יודע היכן, פשוט ללכת לאנשהו.

החשיכה, הזוית הקטנה של אלומת הפנס, המוסיקה המעולה והמפחידה ברקע, המעבר בין ענפי העצים וגוויות הציפורים בדרך, גרמו לי ללכת כלכך לאט ובחשש שהקטע הזה לבד האריך את המשחק בעוד כמה דקות ארוכות. משהו יקפוץ עלי עוד מעט, אני יודע את זה.

בסופו של דבר מגיעים אל כפר נטוש/שתושביו פשוט נרצחו. העלילה סובבת סביב אותו הכפר והטירה שנמצאת על ראש הגבעה ומשקיפה עליו. המטרה של איתן היא למצוא מישהו שיסביר לו מה קורה כאן והיכן הוא יכול למצוא את התינוקת שלו. בדרך הוא מוצא יצורים תאווי דם שינסו להרוג אותו. מה שיעזור לאיתן הוא נשקים שונים שיאסוף במהלך הדרך שלו כשהוא מתחיל בסכין ומגיע אפילו למטול רימונים.

סקיצה של מפה

אפשר לשחק את Resident Evil: The Village בכמה רמות קושי שונות כשהמצב הדיפולטי הוא מצג רגיל בו לא יהיה לכם קשה מידי להרוג את היצורים ולסיים את המשחק. יש גם מצב קל יותר למתקשים. מכניקת הקרב כאן טובה למדי וכוללת שימוש ב R2 כדי להשתמש בנשק שנמצא ביד שלכם (סכין, אקדח, שוטגאן…) וב L2 כדי לבצע כיוון ירי. השימוש בסכין היה קצת מעצבן והזכיר לי לפעמים לחימה לפי תורות – אני עכשיו תוקף עם הסכין ועוד רגע מגיע תורו של היצור, אז אגן על עצמי (איתן יכול לבצע הגנה ממתקפה) ואז מיד לאחר מכן אתקוף שוב.

את הנשקים אנחנו מאחסנים בתיק הנשיאה של איתן שההצבה של הנשקים שם מזכירה מעין משחק צוללות (יש נשקים שתופסים מקום של 3 ויש של 1 וכו') והשליפה של הנשק מאבדת מידי פעם מהאימרסיביות של המשחק כשממש צריך להיכנס לרשימת המלאי של איתן שנראית יותר תרשים מאשר תיק נשיאה, לבחור את הנשק ולהמשיך במשחק.

אל תוך תיק הנשיאה תוכלו לזרוק חפצים שונים שיעזרו לכם במהלך הדרך ושמהם תוכלו ליצור שיקוי ריפוי או כדורים לאקדח. שילוב של שני חפצים מתאימים ייצור את מה שתרצו. אין לכם מספיק חפצים מתאימים? תצטרכו לחפש כאלה.

היצורים עצמם לא קשים מידי להריגה ואם אתם מגיעים עם מספיק כדורים בנשק שלכם ויורים להם בראש כדי לחסוך בכדורים, לא תתקשו יותר מידי. הבעיה היא לפעמים שאלה אורבים לכם במקומות שונים וההפתעה כשהיצור קופץ עליכם תבלבל אתכם מספיק כדי לאבד עוד כמה נקודות חיים לפני שתהרגו אותו. לרוב לא תוכלו באמת להתחמק מהיצורים האלה ותיתקלו בגלי אויבים שתצטרכו פשוט לחסל עד הסוף.

ובכלל, מוטיב ההפתעה כאן חוזר על עצמו מפעם לפעם וגם אם לא קופץ עליכם יצור, אתם תשחקו במשחק בחשש מתמיד שמשהו הולך לקרות. לא מצאתי חלק אחד במשחק שבו הלכתי בביטחון מספיק שכאן שום דבר לא יקרה וזאת בעיה לפחדנים, כי בכדי לסיים את המשחק או כדי לשחק אותו בצורה הטובה ביותר, תצטרכו לחקור כל חלק במפה. מפת המשחק כוללת מבנים שונים בתוך הכפר אליהם תצטרכו להיכנס כדי לקדם את העלילה או לפחות כדי לקבל עוד נשק או כדורים. אז כדאי שתעשו זאת.

Prays wont help us in resident evil
תפילות לא יעזרו כאן. היצורים מבינים רק כח

אבל לא רק אקשן מתמיד. במהלך המשחק תגלו שאתם צריכים לפתור פאזלים (לא קשים מידי) כמו למצוא מפתח, או מספר תבליטים מסויים אותם יש להכניס לחור המתאים ולסובב כדי לקבל תמונה, בריחה בין מבוכים למקומות הנכונים ועוד. השילוב הזה הופך את המשחק למעניין יותר ופחות סטנדרטי ומשעמם. המשחק לא סובב סביב יצורים סטנדרטיים ולמרות שיש הרבה כאלה, תגלו גם בוסים ומיני בוסים צבעוניים ומוזרים ואפשרויות אינטראקציה ולחימה מעניינות במהלך הדרך תוך כדי שהעלילה מתפתחת.

במהלך הדרך אתם אוספים כסף (LEI) ובשלב מסויים תוכלו להשתמש בו לרכישת נשקים אצל דוק או להחליף איתו בסחורות כדי לשפר את היכולות שלכם במשחק. אפשרות יצירת הנשקים שלכם תשתפר כאן כשתוכלו גם לקנות ממנו מרשמים שילמדו אתכם איך ליצור נשקים.

לאט לאט מבין הגיבור שלנו מה קורה בכפר הזה. לרגע אחד הוא עוזר לאנשים שהוא מוצא בדרך והנה אתה חושב שאיתן לא לבד עוד ומיד לאחר מכן קורה משהו שמשנה את התמונה לחלוטין. כשהעלילה מתחילה להיקשר לאט לאט, נפרמים גם חוטים אחרים ומשאירים אתכם כל הזמן במתח. מי זאת הזקנה הזאת? מה זה המשפט הזה ואיך הוא קשור למשחק? ומי אלה חבורת הסאדיסטים האלה בסצנה שנלקחה היישר מהסרט המנסרים מטקסס?

היית חייבת לשים גולגולת על המקל שלך?
אל תעזבי אותי זקנה לא מפחידה בכלל

הגרפיקה ב Resident Evil: The Village פשוט מעולה. המשחק שוחק על הפלייסטיישן 5 והוא נראה טוב ב 4K ו-60 פריימים לשניה (אפשר לשחק ב RayTracing ב 45 פריימים). רוב המשחק נמצא באפילה והנראות, החדות והצבע עושים לו רק טוב ומכניסים אתכם לאווירה המתאימה. לכך עוזר גם פס הקול שיגרום לכם לשקשק מפחד לאורך כל המשחק. בניגוד ל RETURNAL, כאן המשחק לא מאוד מנצל את היכולות של השלט של ה PS5 והרגשתי פחות רעידות בשלט או שימוש בחצאי הלחיצות של ההדקים. חבל, כי זה יכול היה לתת שכבה נוספת של אימה למשחק. מה שכן, הוא כן מנצל את היכולות הגרפיות וכח העיבוד וה SSD בטעינה ומעברים מהירים של המשחק.

לא מדובר במשחק ארוך מידי ואם יש לכם כמה שעות בודדות ביום, תוכלו לסיים אותו ביומיים שלושה ואחרי שתסיימו אותו תוכלו לשחק במיני משחק שבו תצטרכו לחסל יצורים בזמן קצוב, כך שקאפקום ניסו להרגיע את מי שסיים מהר מידי ורצה עוד קצת מהמשחק.

בשורה התחתונה מדובר במשחק מהנה ומלהיב מהזאנר שמתאים בעיקר למי שאוהב משחקי אימה. Resident Evil: The Village אינו משחק אימה מהסוג הגבוה ומי שרגיל במשחקי אימה יעבור את המשחק הזה די בקלות ומבלי להשאיר שלולית על הכסא. ועדיין, המשחק מצליח להבהיל במקומות הנכונים ולתת לנו את האקשן הטוב של פשוט ללכת ולחסל יצורים מבעיתים. העלילה מעולה ושומרת על הקצב של סרט אימה טוב והגרפיקה והסאונד משאירים אתכם על הקצה.

המשחק סופק לנו על ידי ישפאר

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


8:21
  /  
06.05.2021