Apple AirTag: בדקנו איך איירטאג עובד ומוצא חפצים בצורה חכמה

AirTag הוא לא מוצר חדשני אבל אפל עושה זאת שוב - ה AirTag יעזור לכם למצוא כל חפץ אבוד

21:19
  /  
05.05.2021
  

נכון, אפל לא המציאה את השיטה – טאגים חכמים כדוגמת ה Apple AirTag קיימים זה כבר מספר שנים (ע"ע TILE או סמסונג סמארט טאג) ובעזרתם אומרות החברות, תוכלו למצוא כל דבר שהטאג מחובר אליו – ארנק, מחזיק מפתחות, תיק וכו'.

השיטה די פשוטה: רכיב קטנטן בעל תקשורת בלוטות אותו אתם מצמידים למוצר היקר שלכם, מבצעים צימוד לטלפון וברגע שהמוצר מתרחק מטווח הבלוטות של הסמארטפון, אתם מקבלים הודעה. או ההיפך – ברגע שהמוצר מתקרב לטווח הבלוטות, אתם מקבלים הודעה שהמוצר נמצא.

אז מה חדש באיירטאג של אפל? טוב ששאלתם, כי לא מעט למעשה.

את האיירטאג קיבלנו לסקירה מיד עם ההשקה שלו על ידי חברת דאבל טים, משווקת מורשית למוצרי אפל בישראל כשלדברי יעקב שמש, מבעלי החברה – "האיירטאג פשוט נחטף מהמדפים". ובאמת מבדיקה שערכנו אצל כמה משווקות, היה מאוד קשה למצוא מלאי זמין. אז מה באמת הופך את הדיסקית הקטנה הזו של אפל לכלכך נחשקת? (ועזבו רגע את זה כי זה מוצר של אפל)

ה AirTag בגודל קטנטן, קצת יותר גדול ממטבע של חמישה שקלים. הוא עשוי מפלסטיק כשהחלק הקדמי שלו עשוי ממתכת מבריקה שרשום עליה שמדובר במוצר של אפל שהורכב בסין. נחמד.

באריזה: האיירטאג וחוברת הסברים קצרה

 

היתרון הראשון שזיהיתי כאן זה האפשרות להחליף את הסוללה. בעוד רבים אחרים לא מאפשרים החלפת הסוללה, כאן ממש ניתן לסובב את החלק המתכתי נגד כיוון השעון (לא מאוד פשוט אבל אפשרי) ולגלות סוללת מטבע שניתן לרכוש בכל חנות. הסוללה הזו אמורה להספיק לשנה שלמה וכשהיא נגמרת, אפשר פשוט לרכוש חדשה. אני ממש לא לוקח את היתרון הזה כמובן מאליו במיוחד כשהפיתרון הזה מגיע מבית אפל שלרוב נוהגת לאלץ אותנו לרכוש מוצרים חדשים על פני לתחזק אותם. אבל אל דאגה, אפל דואגת להרוויח כאן במקומות אחרים עליהם נדבר עליהם בהמשך.

סוללת CR2032 3V

הצימוד הראשוני הוא הכי אפלי שיש – ברגע שתסירו את לשונית הפלסטיק בפעם הראשונה, שתפקידה לנתק את הסוללה מהמכשיר, האיירטאג יידלק. בשנייה שהאיירטאג נדלק (אין נורת חיווי אלא תשמעו צפצוף קצר), האייפון שלכם יקפיץ הודעה שנמצא רכיב חדש.

מכאן והלאה זו עבודה של אולי דקה. תוכלו לקרוא לאיירטאג שלכם בשם או להצמיד לו שם קבוע מראש (כמו תיק, או ארנק, או מחזיק מפתחות…). וזהו. עוד מסך אחד או שניים של צימוד והגדרה ואתם מוכנים.

השלב הראשון: מיד עם הדלקת האיירטאג, קופצת הודעת צימוד במכשיר
אפשר לבחור מה שם הטאג או ליצור שם בעצמכם
ניתן לבחור את האימוג'י שיוצג על המפה
הכל מוכן. הטאג על המפה

 

את ה AirTag תוכלו למצוא באמצעות אפליקציית Find My שעד כה מצאה עבורכם את כל מכשירי אפל שמקושרים לחשבון שלכם ואת הטאג שלכם תוכלו למצוא תחת לשונית ITEMS. הטאג יוצג במפה שתציין היכן המיקום המדוייק שלו ומתחתיה כפתורים להפעלת צפצוף, לקבלת כיוונים למציאת הטאג והפעלת נוטיפיקציה במידה והטאג נמצא. הצטערתי שאין כאן מציאה דו כיוונית – למשל לחיצה על האיירטאג תמצא לי את הטלפון האבוד.

במידה והטאג קרוב ונמצא בטווח הבלוטות, תקבלו מעין מצפן עם חץ שיציג לכם באיזה כיוון נמצא הטאג וכמה אתם רחוקים ממנו במטרים וסנטימטרים וכמו במשחק של קר-חם, תצטרכו לנוע עם הטלפון עד שתמצאו את הטאג האבוד. הטכנולוגיה הזו נקראת Precision finding.

חשוב לדעת: Precision finding קיים במכשירי אייפון 11 ו-12 ולא בגרסאות שלפניהם. מה שאומר שאת המסך עם המצפן וחץ הכיוון לטאג, תוכלו לקבל בגרסאות האחרונות של האייפונים בלבד. אז מה קיים באייפונים בדורות הקודמים? באלה תוכלו לצפות בטאג במפה על גבי המסך ולראות היכן הוא נמצא על גבי המפה, להפעיל צפצוף אם הוא בטווח הבלוטות ולקבל הודעה שהטאג נמצא.

Precision finding עובד די טוב ואמנם לא מאוד מאוד מדוייק, אבל עדיין מספיק מדוייק בכדי לאפשר לנו ללכת לכיוון הנכון ולמצוא את הטאג שלנו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בכל מקום בעולם

אבל לא רק זה, אפל מאפשרת לנו למצוא את הטאג שלנו גם כשהוא מחוץ לטווח הבלוטות. איך הקסם הזה מבצע אתם שואלים את עצמכם? באמצעות סיוע ההמונים. באחד הטאגים שבדקנו בעבר גם היתה האפשרות הזאת. אז זה התבצע באמצעות רשת קהילתית של כל בעלי הטאג וכאשר אחד מבעלי הטאג איבד אותו, יכול משתמש טאג אחר למצוא אותו באופן אוטומטי כשרק עבר באיזור והמכשיר שלו היה משדר למכשיר של בעל האבידה את מיקום האבידה.

הפיתרון הזה חכם מאוד אבל הוא הצריך שבדיוק באותו מקום יעבור גם בעל טאג כזה מאותו הסוג ושגם איפשר את מצב הגילוי הקהילתי בטלפון שלו. הפיתרון של אפל זהה למעשה וגם מסתמך על רשת קהילתית שכזו, אלא שכאן מדובר ברשת של משתמשי אייפון וכל משתמש אייפון שרק יעבור ליד האבידה שלנו, ישדר מיד את מיקום האבידה לבעל החפץ.

בדקתי.
לקחתי את ה- AirTag, השארתי את האייפון במשרד בכוונה, כדי שלא יקלוט היכן אני מסתיר את האיירטאג, והסתרתי את הכפתור ברכב שלי שחנה כמה עשרות מטרים מהמשרד, ברחוב. חזרתי למשרד, פתחתי את אפליקציית FIND MY והמתנתי. המכשיר לא הצליח לזהות את המיקום של הכפתור מיד ולקח לו די זמן לעשות זאת. אחרי הכל, היה צריך להמתין שבמקום יעבור, ליד הרכב שלי, אדם בעל אייפון.

אחרי זמן לא קצר (אחרי שהבנתי שבטעות המכשיר שלי היה לאורך זמן לא מחובר לרשת) זה קרה והמכשיר שלי זיהה את האיירטאג במיקום המדוייק שלו. הצלחה.

בהתחלה לא היה זיהוי
סופסוף מישהו עבר בסביבה. האבידה נמצאה

אפל מדגישה כי נושא האבטחה טופל וקיבל דגש רב. העובדה שאדם זר עובר ליד האיירטאג שלי, לא מאפשרת לו לצפות או לדעת מה מועבר אליכם מבחינת מידע ומיקום והדבכרים האלה שקופים מבחינתו.

כאמור, את האיירטאג אפשר להצמיד לחפצים שונים – להכניס אותו לארנק, להצמיד לתיק או להכניס בצרור המפתחות ואפילו באמצ להצמיד אותו לחפצים עשויים ברזל, בגלל שהחלק הלבן מאחור מתמגנט. אבל אבוי, האיירטאג עגול כולו ואין לו שום "אוזן" שבאמצעותה אפשר לתפוס אותו לחפץ. נכון שאפשר להכניס אותו סתם ככה לתיק או לאחד הכיסים בארנק אבל אין דרך לתלות או להצמיד אותו לחפץ.

אי אפשר ישר מהאריזה לתפוס אותו במחזיק מפתחות

אבל תסמכו על אפל שיעשו כסף מאפטר מרקט. אם תרצו תוכלו לרכוש תופסן שכזה שמחירו יעלה כ- 10 דולרים וצפונה עד אפילו 100 דולר לתופסן מותגי ומעוצב. זה מעצבן כי אפשר היה לפתור את זה בקלות, אבל זו אפל. אם אתם לא רוצים להשקיע הון תועפות על נרתיקים רשמיים או ממותגים, תמיד תוכלו לרכוש במקומות כמו אלי-אקספרס שם כבר נמכרים תופסנים כאלה במחירים של פחות מדולר.

השורה התחתונה

תראו, אותי קשה לתייג כאפל פאנבוי ואני רחוק מכך, והציניות כאן כשאפל שוב מציגה משהו שקיים כבר כמה שנים כמשהו חדשני פשוט מתבקשת. אבל אני חייב להודות שהביצוע נפלא. העיצוב החלק והמינימליסטי, ההגדרה הפשוטה כלכך והצימוד המהיר, ה Precision finding המעולה שיכוון אתכם בדיוק לחפץ וההישענות על קהילת האייפוניסטים כדי למצוא כל חפץ בכל מקום שהוא – הכל פשוט מבוצע היטב. אמנם חבל שהמוצרים המשלימים יעלו לכם עוד קצת כסף אבל גם אותם תוכלו למצוא בזול והייתי שמח מאוד לשלם על ה AirTag קצת פחות כסף, אבל מי שיש לו חפץ חשוב ויקר זו כבר לא שאלה.

ה AirTag מומלץ יותר לבעלי אייפון 11 ומעלה ולו בגלל ה Precision finding.

מבחינת מחירים, האיירטאג בארה"ב יעלה לכם 29 דולרים לפני מסים
בישראל, האיירטאג נמכר בכל הרשתות והיבואנים המוכרים ולא בטוח שכבר יש מלאי כי היחידות האלה נחטפו כבר מהיום הראשון.

בדאבל-טים, מהם קיבלנו את היחידה לסקירה נמכר האיירטאג בסביבות ה 139 ש"ח עבור יחידה בודדת או 479 ש"ח לרביעייה ואלה בערך טווחי המחירים גם אצל היבואנים האחרים (10 שקלים לכאן או לכאן)

לשרשור תגובות לחץ כאן


21:19
  /  
05.05.2021