תמי 4 אדג': בר המים החדש שתוכלו להתחבר אליו מרחוק. למה אנחנו צריכים את זה? בדקנו

תמי 4 אדג' היא סדרת ברי המים החדשה של שטראוס שמביאה את הבית החכם גם לכוס המים שלכם

20:00
  /  
19.07.2021
  

וואאוו, היתה תגובתו של הבן הצעיר כשנכנס הביתה מבית הספר שעה לאחר התקנת התמי 4 אדג' החדש, ואמר "הוא הרבה יותר קטן מהתמי 4 הקודם שלנו". הופתעתי אף יותר שידע להוריד את האפליקצייה שמובילה את הליין החדש של ברי המים מבית שטראוס, וידע גם לפתוח את המכסה העליון של האדג' ולסרוק את ה- QR CODE שמסתתר שם ולהגדיר פרופיל אישי שכולל מים קרים ובבקבוק מים. על כך בהמשך הסקירה.

ובכן, לפני כשלושה חודשים, חברת שטראוס וחטיבת ברי המים שלה תמי 4, התקינה במטבח שלנו את התמי 4 אדג' פלוס החדש, לצורך סקירה, ואני החלטתי לצלול (תרתי משמע) לתוך המשימה ולנסות להביא לכם את ההתרשמות האישית שלי  והמשפחה, מבר המים המשודרג.

ולפני שנתחיל בסקירה ובהתרשמות, הנה וידאו קצר המתעד את תהליך ההתקנה ע"י טכנאי של חברת שטראוס:

השקת סדרת ברי מים חדישים

שטראוס מיםתמי 4 השיקה לאחרונה  בר מים הלומד את הרגלי השימוש ומגיב בהתאם. הסדרה כוללת 2 דגמים, tami4 edge ו- tami4 edge פלוס.  לסדרת ברי המים tami4 edge תשתית טכנולוגית מבוססת IoT המתחברת לרשת האינטרנט הביתית ומאפשרת שליטה וביצוע פעולות מרחוק באמצעות אפליקציה ייעודית. בזכות הטכנולוגיה החכמה יוכלו משתמשי ברי המים לקבל מידע אודות צריכת המים, וכן התראה על תקלות או צורך בהחלפת מטהר המים MAZE ונורת ה- UV ישירות לאזור האישי באפליקציית edge. בנוסף, בר המים החכם לומד את הרגלי הצריכה של המשתמשים ומבצע פעולות כגון הרתחת מים באופן אוטומטי בשעות הצריכה הנפוצות. במטרה לאפשר התאמה אישית למספר משתמשים באותו בר מים, ניתן להגדיר 8 פרופילים בעליי מאפיינים שונים. כך ניתן ליהנות מ"כוס מים אישית", בטמפרטורה וכמות מוגדרות מראש. ברי המים החדשים קטנים בכ-20% מברי המים הקיימים, ולהם עיצוב מתקדם ופונקציונאלי, וכן מגוון צבעים לבחירה.

( צלומים: יח"צ)תמי 4 אדג' פלוס- שחור, אדום, לבן, כרם, אבן

התקנת בר המים

חלקו העליון של תמי 4 אדג' פלוס ללא המכסה מגלה כמה דברים חשובים (צילום: דניאל מטלון)

התקנת בר המים נעשתה ע"י טכנאי של חברת שטראוס כפי שראינו בסרטון הקצר למעלה. במידה וקיים בר מים קודם, פשוט מחליפים אחד באחד. במידה וזוהי התקנה חדשה, לטכנאי יש כלים לקדוח את השיש במטבח ולהעביר את צינור המים הדק שמזין את בר המים. במקרים של התקנה חדשה, צריך גם להתקין מתחת לשיש באיזור חיבורי המים, ברז פיצול קטן שיאפשר לחבר את הצינור הדק שמתחבר לבר המים. בהתקנה אצלי, הוסיף הטכנאי ברז ביטחון בצינור על השיש כדי למנוע הצפה של מים במיקרים חריגים. עם סיום  התקנת בר המים החדש אצלי מסוג תמי 4 אדג' פלוס, הורדתי את האפליקצייה הייעודית מחנות האפליקציות של אנדרואיד, והטכנאי של שטראוס הגדיר את בר המים בחיבור לרשת ה-WIFI בבית. יש לציין שלא ניתן להגדיר ולחבר  רשת אלחוטית לבר המים ישירות מהפאנל העליון שלו, החיבור לרשת ה-WIFI נעשה אך ורק דרך האפליקצייה ע"י סריקת QR CODE שנמצא בחלקו העליון של בר המים.

יש לציין שבר המים המים החדש תומך ברשת אלחוטית בתדר 2.4 ג'יגה בלבד, ואינו תומך בתדר 5.0 ג'יגה, וגם לא בראוטרים מסוג WIFI 6.

האפליקצייה – התקנה ושימוש

כמיטב המסורת בתקופתנו בה כמעט כל דבר מתקשר עם טלפון סלולרי ואפליקצייה ייעודית, גם בשטראוס מים לקחו את נושא בר המים כמה צעדים קדימה והפכו אותו למוצר IOT ( באנגלית – Internet Of Things).

תמי 4 אדג' פלוס בלבן (צילום: שי יחזקאל)

 

בחודשיים פלוס  שהתמי 4 החדש נמצא אצלנו למדנו לאהוב אותו, ופעמים רבות הוא הופך למרכז הפעילות במטבח, ומכיוון שהוא נמצא בפינה (בין הכיור לכיריים של הגז) לא פעם אנחנו עומדים בתור כדי למזוג מים או להכין קפה. לאחרונה, עלה קמפיין הפרסום לתמי החדש בערוצי הטלוויזיה והתקשורת השונים ואנחנו למדים שלקח לחברת שטראוס כ-3 שנים לפתח את המוצר שלפנינו וזאת גם בעזרת מומחי מים בחברה וכן יועצים בחברה הגרמנית W.I.K. מעניין לראות שמוצר שנמצא בפרופיל כזה גבוה בבתים רבים בישראל עבר שינוי עיצובי ופונקציונלי גדול וזאת בעזרת מחקר מקיף שעורכת חברת שטראוס כדי לייצר מוצר שיתאים יותר לדרישות הציבור. לדוגמא אחד הדברים הראשונים שרואים בבר המים החדש זה שהוא נראה קטן יותר  לעומת הקודמים לו. נתון זה היה אחד הפרמטרים שניצפו במחקר שערכה חברת שטראוס. נתון נוסף שהשפיע על עיצובו היה המידע שהגיע מבתים שהעידו שהם עושים בו שימוש לצורך בישול, ומכאן שגרסה חדשה זו של תמי 4 נוחה יותר למזיגת מים לסירים.

תיאור קצר

הדבר הראשון שרואים על התמי 4 החדש זה שהוא קטן יותר. ובכן עניין אותי באמת לראות מה גודלו האמיתי ובמה שונה מאלו שקדמו לו. אז להפתעתי, אנשי שטראוס ומעצבי בר המים החדש עשו כאן איזה קסם ויזואלי שקשה להסבירו במילים.  הוא נראה קטן יותר פיזית וגם מספרית, אולם כשמביטים בנתונים האמיתיים רואים שההבדלים הם לא כאלו גדולים, והתמי החדש אפילו גבוה בסנטימטר אחד שלם.

מימין: תמי אדג' – משמאל: תמי פמילי (צילום מסך אתר תמי 4)

הבדל נוסף משמעותי בשני ברי המים הוא צידו העליון – נקרא לו כאן הגג שלו. ובכן במודל המשפחתי שעדין נמצא אצלנו, הגג שלו שימש לאחסון קבוע לדברים כמו שקיות תה, סוכרזית וכו'. בתמי אדג' החדש יש גם פה גג אולם מכיוון שהוא מעוגל, לא ניתן להניח עליו דבר. מעניין יהיה לקחת אתגר זה ולפתח משטח איחסון פלסטי שיתלבש עליו (אתגר לכל המומחים בהדפסות תלת ממד ביתיות מפלסטיק). מכסה הפלסטי העליון בבר החדש מסתיר כמובן את הקוד שמאפשר את התקנת אפליקציית הניהול לתמי 4 וכן את מקום החלפת מסנן המים ונורת הסינון.  לכן אולי לא יהיה חכם להעמיס על המכסה עוד דברים.

ואשר לבר המים החדש, בקדמת המכשיר למעלה, יש פאנל כפתורים שלושה מכל צד שמתפקדים בפועל ככפתורי מגע כשבמרכזם צג אלקטרוני המציג אינפורמציה חשובה לגבי פעילות בר המים. מתחת לפאנל האלקטרוני נמצא פתח יציאת המים, מימין לו וגם משמאל מותקנות מנורות LED כחולות, ומאחורי פתח יציאת המים יש נורת LED שמאירה אור לבן קבוע,  ובזמן מזיגת מים חמים הופכת אדומה, והופכת כחולה בזמן מזיגת מים קרים. מאחורי פתח יציאת המים יש גם  לחצן (מיקרו-סוויץ)  מזיגה (בפרסומת בטלוויזיה הוא נקרא פדל). מתחת לפתח מזיגת המים יש  מדף להנחת כוס המים. את המדף ניתן לסגור ואז מגלים לחצן מזיגה נוסף, כך שניתן למזוג מים קרים בלבד ע"י לחיצת הכוס על לחצן המזיגה שנמצא על המדף המקופל.

פאנל כפתורים וצג אלקטורני – (צילום: דניאל מטלון)

האפליקציה

בר המים החדש תמי 4 אדג' פלוס חייב להיות מחובר לרשת האינטרנט, למכשיר אין חיבור רשת פיזי (RJ45) ולכן האפשרות היחידה היא חיבור אלחוטי יציב בתדר 2.4 ג'יגה הרץ שזה פחות או יותר החיבור הסטנדרטי היום, למרות שיש גם תדר 5 ג'יגה וגם WIFI 6 שאינם נתמכים בבר המים החדש. את האפליקצייה ניתן להוריד מחנויות האפליקציות החביבות עלינו באנדרואיד מטעם גוגל, וכן האפסטור של אפל. בתמונה למעלה ראינו, וכן בסרטון המצורף את אופציית סריקת ה- QR-CODE שנמצא מתחת למכסה התמי 4. בוידאו הבא נוכל לראות את התקנת האפליקצייה דרך חנות האפליקציות של גוגל. בעיקרון אי אפשר להתקין את האפליקצייה דרך סריקת הקיו.אר.קוד של גג המכשיר. את האפליקציה יש להוריד קודם לכן ואז נוכל ליצור את צימוד בר המים עם הסמארטפון. הסרטון הבא בא להדגים את התקנת האפליקצייה וכמה מן האפשרויות הגלומות בה.  זהו לא סרטון הדגמה מלא .

שימו לב שבסרטון ההדגמה, אפליקציית תמי אדג' מופיעה באנגלית, יש להדגיש שהאפליקצייה תומכת באופן מלא בעברית כפי שנוכל לראות בסרטוני ההדגמה מבית שטראוס. בנוסף לגבי "מצב הגנת ילדים"  (CHILD LOCK) ובכן אף אחד כאן "לא נועל ילדים", הכוונה היא כמובן שילדים, בדומה לכפתור נעילת דלת באוטו למניעת פתיחת הדלת  מבפנים, נועדה לשמור על בטיחות כל משתמשי תמי 4 ובמיוחד ילדים צעירים. הנעילה המתבצעת מתוך האפליקצייה לא מאפשרת חזרה וביטול. את ביטול "מצב הגנת ילדים"  נוכל לבצע רק בתמי 4 אדג' בעצמו. בנוסף יש לציין שאופציית CHILD LOCK שמופיעה כך בגרסה האנגלית של האפליקצייה, מופיעה כ"הגנת ילדים" על התמי 4 אדג' בעצמו. את "מצב הגנת ילדים" ניתן גם לבצע ישירות בתפריט המכשיר עצמו. ומעניין היה לגלות שהתמי 4 אדג' פלוס כמוצר IoT שמחובר לאינטרנט לא עובד Two-way, זאת אומרת, כשהעברתי, לצורך בדיקה, את בר המים ל"הגנת ילדים", בתפריט התמי 4 אדג', באפליקצייה עצמה, נראה שכפתור הגנת הילדים לא עבר בעצמו למצב נעול ונשאר אפור.

עקומת למידה

אם לקח לנו זמן X ללמוד את תמי 4 המשפחתי הותיק שלנו ולהתרגל אליו ולדעת להפיק ממנו את המיטב, הרי עם התמי 4 אדג' פלוס, הסיפור הוא אחר ומורכב יותר.  אני תמיד משתמש בדוגמה של מוצר ביתי רגיל – טוסטר ב-100 שקל. לוקחים פרוסת לחם לוחצים על כפתור החימום, מקסימום מכוונים זמן ואחרי מספר דקות פרוסת הלחם קופצת ומקווים שלא נשרפה. עם מוצר הרבה יותר מורכב, ובמיוחד כזה שמחובר לרשת האינטרנט ולמוקד שירות, תמי 4 אדג' פלוס על הצג האלקטרוני שלו, ששה כפתורי מגע מוארים, מגש מזיגה, פדל מזיגה ועוד, דורש לימוד. היום, כחודשיים וחצי מאז הותקן בר המים בביתנו בחודש אפריל השנה, אני עדין לומד אותו. לדוגמה, היום למדתי שניתן לנעול את כפתורי התמי 4 אדג' באופן מלא שלא יאפשר למזוג כלום ממנו. כדי להשתחרר מזה, יש ללחוץ על שני כפתורים במקביל ל-2 שניות ואז זה אמור להשתחרר. זה לא ממש עבד טוב והיה לי קשה לצאת מזה. נחזור לרגע ל"הגנת ילדים", לאחר שהגדרנו הגנה כזו בין אם באפליקצייה ובין אם על התמי עצמו, עצם השחרור ממצב זה דורש לחיצה מרובה על כמה כפתורים כולל אישור ביצוע (מזכיר לי פרמוט דיסק קשיח כשמיקרוסופט שואלת אותך אם את/אתה בטוחים…). בסוף תהליך הגדרות כאלו, אם לא קבלנו הודעה ירוקה עם V ירוק, התהליך לא בוצע.

לכן מומלץ לאחר שטכנאי שטראוס ביקר בביתכם, והתקין את התמי 4 החדש, או כל מוצר דומה אחר, לקרוא את החוברת המצורפת. באריזת תמי 4 אדג' פלוס שהגיע אלינו צורפה חוברת הסברים מפורטת שרצוי מאוד לעבור עליה, לקרוא מה שכתוב ואפשר אף לתרגל את הכפתורים השונים כדי להבין את תהליכי השימוש בבר המים החדש.

חוברת למשתמש ודף 20 לגבי הגנת ילדים – (צילום מתוך החוברת)

שימו לב (ובמיוחד לאנשי שטראוס מים) בצילום כאן למעלה מעמוד 20 שעוסק בהגנת ילדים, צילומי הצג האלקטורני שמציג הודעות שונות וחשובות מדי פעם, בחוברת, קשה מאוד לקרוא את הטקסט הכתוב ובמיוחד את זה שמופיע באדום. צרכים ראייה מצויינת כדי שניתן יהיה לקרוא את הכתוב, אני לא הצלחתי, ואפילו בני הצעיר, התקשה משהו לקרוא מה כתוב. כל עוד היינו עם התמי 4 הרגיל שהתרגלנו אליו, הכל היה בסדר. אם היתה תקלה, או לא ידענו לבצע משהו, שירות התמיכה של שטראוס מים עזר מאוד. עם בואו של התמי 4 אדג' פלוס, מזיגת מים הפכה לפתע למסובכת יותר לפעמים. לדוגמה רציתי להכין קפה קר שכולל שימוש במים רותחים, ומסתבר שהשארתי את בר המים על נעילת הגנת ילדים,  וכמובן שנאלצתי לשחרר אותו מזה. לסיכום פרק זה, יש ללמוד את התמי 4 אדג' פלוס החדש כדי להפיק ממנו את המקסימום ללא תקלות.

תקלות והודעות שגיאה

מכשירים אלקטרונים ובמיוחד כאלו שמתחברים לאינטרנט ולרשתות אלחוטיות, מועדים לסוגים שונים  של תקלות. היתרון הגדול של התמי החדש הוא בצג האלקטרוני בקדמת חלקו העליון שלא חוסך מאיתנו את שהוא מרגיש או חווה ומציג לראווה ובאדום את התקלות וההודעות לידיעת המשתמשים. בפעם הראשונה שנתקלתי בהודעה כזו, הלכתי לחפש במדריך למשתמש ולא מצאתי. חלק מההודעות בהם נתקלתי תועדו בצילומים ונוכל לראות דוגמית מהן כאן.  בכל מקרה, בשיחה עם אנשי שטראוס, הסתבר לי שהם לא היו מעוניינים להוסיף בסוף המדריך למשתמש את רשימת ההודעות השונות, ובמקרי תקלה או הודעת שגיאה באדום, אם אנחנו לא מצליחים לפתור התקלה לבד, רצוי לפנות למחלקת השירות של תמי 4, ומהניסיון שלי אתם, הם אדיבים ביותר וממש עוזרים (עוד לפני קבלת התמי 4 אדג' פלוס לסקירה).

תמי 4 הודעות ושגיאות

באוסף התמונות שמופיעה כאן למעלה, ניתן לראות את סוג ההודעות והודעות השגיאה שהתמי 4 החדש מציף לנו לפעמים על גבי מסך התצוגה שלו ויש להתייחס אליהם ברצינות.  אחת ההודעות שלא אמורה להשפיעה על עצם מזיגת המים היא שתא איסוף המים (קולט הטיפות)  בתחתית המכשיר מלא ויש לרוקן אותו לאחר שהתמלא לחלוטין. מכיוון שהוא די צר וקטן, חייבים לרוקן אותו מידי פעם כפי שנוכל לראות בסרטון המצורף.

ההודעה שמקבלים כשקולט הטיפות מלא

בסרטון הקצר הבא נוכל לראות איך מרוקנים את "קולט הטיפות".

טכני

עיתונאי טכנולוגיה ושאר משתמשי בר המים החדש בוודאי ישאלו מה הצורך בחיבור בר מים לרשת האינטרנט. ובכן אם מסתכלים על הערך IoT בחיפוש פשוט בגוגל, מגלים מספרים מפתיעים ועצומים. לדוגמא שוק ה- IoT בשנת 2025 עשוי להגיע ל- 4 טריליון דולר. סיבה מעניינת נוספת היא העובדה, על פי מחקר, שמתוך  1600 ארגונים גדולים 54 אחוז מעריכים שמוצרי IoT עוזרים לחסוך בהוצאות. נתון נוסף מציין שעד שנת 2023 יהיו  כ- 38.6 מיליארד אביזרי IoT בעולם. מכאן שהרעיון לפתח מוצר IoT מקורי שמספק מים קרים/חמים על הדלפק במטבח הוא בהחלט ראוי. ובשיחה עם איתן – מנהל הטכני של תמי 4 בשטראוס מים, אני למד שאנשי תמי 4 לומדים הרבה מעצם החיבור לרשת האינטרנט ולמוקד אחד שמפקח על ברי המים החדשים ומפיק מהם מידע, שעשוי בסוף לחזור לצרכנים של שטראוס מים בצורת מוצרים טובים יותר ואמינים יותר. בנוסף, כמוצר טכנולוגי ממוחשב, הוא מכיל קושחה שחברת שטראוס מים מעדכנת מדי פעם על פי פרמטרים אותם הם מפיקים מהמידע הרב שמתקבל מהמכשירים המחוברים. לדוגמה, שגיאה 49 בה חוויתי פעם או פעמיים במסגרת סקירת המוצר שאומרת שלחץ המים בדירה ירד, לא תופיעה יותר לאחר עדכון הקושחה (FIRMWARE) במכשיר. יש לציין שעדכוני קושחה אלו הם שקופים למשתמש הביתי והוא אינו מרגיש בהם.

תקלה נוספת שהופיעה מספר פעמים היא "לא זוהתה רשת WIFI, יש לבדוק את החיבור". מכיוון שתמי 4 אדג' החדש דורש חיבור קבוע לרשת האינטרנט, חוסר יציבות בראוטר הביתי שמספק רשת WIFI לכל הבית, עלול לגרום להופעת הודעה זו וניתן לראות על אייקון ה- WIFI בצג בר המים סימן אדום שמתריע על תקלה. אצלנו בבית עם ריבוי רשתות מחשבים ואלחוט, התמי 4 מחובר ומוגדר לממיר ה"פיבר בוקס" 4K של חברת הוט. בשנים האחרונות אנחנו נתקלים בחוסר יציבות גורף של רשת האינטרנט של הוט, וזה מסביר את הודעת השגיאה כפי שניתן לראות בתמונה כאן למטה.  היום עם ריבוי חיבורי סיבים אופטיים בבתים רבים וכן משרדים ברחבי הארץ, יש לשקול חיבור התמי 4 החדש לרשת יציבה ומהירה.

הודעת שגיאה כשהתמי 4 מתנתק מהרשת האלחוטית

דבר נוסף ומטריד שגיליתי לגבי התמי 4 החדש הוא הרעש שהוא עושה שמודגש בעיקר בשעות הלילה המאוחרות לאחר שהטלוויזיות הלכו לישון. עם כל המכשירים השונים בבית שחלקם מרעיש בצורה זו או אחרת, בשעת לילה כשהבית לקראת כיבוי  אורות אני שומע את האדג' פלוס מרעיש. אני חשבתי שהרעש הלילי שמופיע לפעמים בלילה הוא רעש הרתחה, מסתבר שזה לא הרתחה ובאמת צריך לברר מהו מקור הרעש הזה.  בדיקה נוספת הזכירה  לי רעש מונוטוני של מקררים, ויכול להיות שהתמי החדש פשוט מקרר את המים מדי פעם, וזה מה ששמעתי.  וכדי להדגים זאת הקלטתי מקרוב מאוד את רעש  שלו בשעות הלילה המאוחרות בעזרת הסמרטפון.  הנה התוצאה:

 

דבר נוסף שהתגלה בזמן בדיקת נושא הרעש הזה, זה החום הגבוה שנפלט מצידו האחורי של המכשיר.  בתמונה כאן למטה נוכל  לראות את תוצאות בדיקת הטמפרטורה.  הטמפרטורה נמדדה בעזרת מד חום כמו זה שהכרנו עם פרוץ מגיפת הקורונה בצידו האחורי של בר המים:

מד החום מראה 67 מעלות צלסיוס שנמדדו בצידו האחורי של המכשיר

מדיה ורשתות חברתיות

בשבועות האחרונים עלה קמפיין תמי 4 אדג' ואדג' פלוס לכל ערוץ תקשורת קיים, וניתן למצוא משהו על בר המים החדש בין אם זה בחשבון האינסטגרם שלי, או בערוצי הברודקאסט בטלוויזיה, בערוצי הרדיו בתאגיד, ואפילו במסך הענק המותקן על מגדלי עזריאלי בצומת דרך השלום בתל-אביב . אי אפשר לברוח מהסרטון המושקע עם עידן חביב ושותפתו לוידאו עדי חבשוש,  שמעודד שתיית יותר מים. חשוב לציין שעם נוכחות כזאת על כל מסך, ניתן גם להעזר, אם צריך, בערוץ היוטיוב של תמי 4 לטיפים והסברים על מוצרי שטראוס מים. קמפיין נפרד בשפה הערבית הוכן ומשודר לאוכלוסיה הדוברת ערבית.

 

לקראת סיכום

ניתן לומר שאצלנו בבית הדעות חלוקות. חובבי הטכנולוגיה ממש שמחים עם המוצר החדש.  אני לדוגמה מתפלא כל פעם מחדש שהתמי 4 כאילו מזהה אותי וכבר יודע להרתיח את המים בזמן שאני מתקרב אליו. בלילה, הוא בוהק באור כחול מרגיע ומראה נוכחות הייטקיסטית חללית במטבח החשוך. הגברת שבבית לא ממש מבינה על מה כל המהומה, שלא לדבר על זה שנתקלה במצב "הגנת ילדים" (בעת בחינת המערכת) שמנעה מזיגת מים רותחים באופן קל.

ולמבחני מזיגה. בניסיון להבין את נושא הכנת סיר עם מים רותחים, שטוב בעיקר להכנת פסטה, הסיר מתוכנת באפליקצייה למזיגה מלאה של ליטר וחצי. במבחן התוצאה מצאתי שטמפרטורת המים בהתחלה הגיע ל-83 מעלות צלסיוס, והלכה וירדה עד ל-60 מעלות צלסיוס. כמובן שתוצאה כזו היא לא מדהימה, ובעייתית משהו מכיוון שאם אנחנו רוצים להכין פסטה, יש להמשיך להרתיח את  המים עד 100 מעלות על הכיריים גז/חשמל.

במבחן כוס הקפה שגם הוא דורש מים רותחים, הגעתי לטמפרטורה של 87.3 מעלות צלסיוס. ובמבחן המים הקרים הגעתי לטמפרטורה של 9.7 מעלות צלסיוס. מבחן הרתחת מים באופן ידני ע"י לחיצה על כפתור הרתחה, לקח דקה ו-18 שניות. ובבחינה נוספת לקח כ- 41 שניות. בבדיקה של התמי 4 המשפחתי הוותיק, במבחן ההרתחה ממצב רדום, לקח כשתי דקות ועשר שניות. ובמבחן הטמפרטורה לסיר מים רותחים התמי 4 המשפחתי הוותיק הגיע בערך ל-90-95 מעלות צלסיוס. לקראת סוף מילוי הסיר, הטמפרטוה ירדה בדומה לתמי 4 אדג' פלוס החדש.

תמי 4 אדג' פלוס – במטבח בלילה (צילום: דניאל מטלון)

את ההסבר לירידת טמפרטורת המים בזמן המדידה בסיר בתמי 4 אדג' החדש אולי ניתן לייחס לנתונים הטכניים של שני ברי המים הפמילי והאדג' פלוס. כפי שנוכל לראות בתמונה הבאה בנתונים הטכניים, בתמי 4 אדג' פלוס, מיכל המים החמים הוא פחות מליטר. מה שמסביר שאם אנחנו רוצים למלא סיר של ליטר וחצי, בר המים יצטרך להיכנס למצב הרתחה נוסף.

מימין: נתוני תמי 4 פמילי. ומשמאל: נתוני תמי 4 אדג' פלוס (צילומי מסך מחוברות המכשירים)

ועכשיו לקראת סיום הסקירה ומבחני התמי 4 אדג' פלוס אצלנו בבית, הגיעה שעת מתן החלטה. אני כבר החלטתי, ובשיחת סלון שהתקיימה בפועל במטבח בזמן הכנת קפה נזרקה השאלה לאוויר בנוכחות הילדים והגברת, מה עושים עם התמי 4 החדש, מחזירים לחנות או משאירים בבית. תגובת הבן הגדול לא אחרה לבוא:  התמי החדש הרבה יותר טוב ויותר נח. ניסיון להוציא ממנו תובנות טכניות נוספות לא צלחו, לבסוף ציין את עניין ההרתחה שבחדש הרבה יותר מהר. אני השתכנעתי.

כמה עולה

כאמור, חטיבת ברי המים של שטראוס השיקה בשבועות האחרונים שני ברי מים הנושאים את השמות תמי 4 אדג', ותמי 4 אדג' פלוס המשוכלל יותר. בתמונה הבאה נוכל לראות בקיצור את ההבדלים בין שני המודלים החדשים:

נתוני ברי המים החדשים של תמי 4 (צילום מסך מתוך הודעה לעיתונות)

אין ספק שהמודל המשוכלל יותר, האדג' פלוס הוא כיפי יותר ובמיוחד גם לילדים שמאפשר מזיגה קלה יותר של מים קרים  ללא צורך להגיע לכפתורים בראש המכשיר, על ידי שימוש בלחצן המזיגה הכפול (הפדל)  שקיים במכשיר. אולם תמי 4 אדג' פלוס יקר יותר, ובחישוב של פריסת תשלומים על פני 36 או 48 חודשים, ההפרשים של עד 15 ש"ח הם לא גדולים כפי שנוכל לראות בטבלת המחירם הבאה:

טבלת מחירי סדרת ברי המים החדשים תמי 4  אדג' ואדג' פלוס (הנתונים נמסרו ע"י תקשורת שטראוס מים)

ועכשיו נלך להתרענן עם קפה קר:

 

 

לשרשור תגובות לחץ כאן


20:00
  /  
19.7.2021
  

1